صفحه 142 از 735 نخستنخست ... 42 92 132 138 139 140 141 142 143 144 145 146 152 192 242 642 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,411 تا 1,420 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    سلام

بازکردن و بستن لنز روی دوربین در حالی که دوربین روشن است کار درستی ست ؟ مشکل خاصی ایجاد نمیکند؟
    سلام شاهین جان
    عجب سئوالی طرح کردی ! واقعا لذت بردم ، مجبور شدم یه سری به تاپیک های خارجی بزنم - خلاصه و جان کلام این تاپیک ها :

عده ای گفته بودند که به علت جریان الکتریکی که بر روی سنسور حاکم است ، میدان مغناطیسی به وجود آمده و امکان جذب گرد و غبار از سوی سنسور وجود دارد.
    تعدادی دیگر می گفتند که اتفاق خاصی نمی افتد و این بحث محلی ندارد و پرده شاتر هم حائل است.

اما توی یک پستی خوندم که کنون هشدار داده و گفته لنزهای IS دار رو وقتی که دوربین روشن است از بدنه جدا نکنید . قبل از اینکه لنز را از بدنه جدا کنید اجازه بدهید لنز از چرخش بایستد ، چون بعد از اینکه شما دکمه شاتر را رها می کنید چند ثانیه ای طول می کشد تا لنز از حرکت بایستد. اگر رعایت نشود ممکن است به المان IS لنز آسیب وارد شود.

با توجه به روایات فوق و رعایت شرط احتیاط ، بهتر است که دوربین خاموش و سپس لنز از بدنه جدا شود.

منبع 1 - منبع 2

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

واقعا که خدا قوت جناب میری. در واقع روشن شدن موضوع رو مرهون پست جناب مومنی مقدم در تاپیک ماکرو با لنز معکوس و تلاش جنابعالی میدونم.

بر خلاف تصور بنده اگر مشکلی هم باشد مثل اینکه لنز is دار رو تهدید میکنه نه دوربین رو. ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه.
    Madjidm، persian.boy، M.Barani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام

یک سوال هم برای من پیش آمده:
    چند وقت پیش یکی از این نوجوانان علاقه مند به عکاسی گفت "استادشان گفته اگر از دوربین استفاده نمی کنید لرزه گیر لنز را خاموش کنیدحتا زمانی هم که دوربین خاموش بود باز هم این کار را انجام دهید.برای عمر بیشتر و کارایی بهتر لرزه گیر"
    تا حالا فکر می کردم لرزه گیر لنز از نیروی باتری استفاده می کند و تا شاتر را تا نیمه فشار ندهیم لرزه گیر عمل نخواهد کرد حالا نمی دانم این طرف راست می گوید یا نه؟ در ضمن تاکید هم کرده هنگامی که دوربین درون ماشین هست و تکان زیادی می خورد حتما لرزه گیر را خاموش کنید!!!

باتشکر
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

كاربر آشنا overhes آواتار ها
    تشکر کرده
    299

در مورد diffuser یه سوال داشتم هرچی گشتم تاپیک متاسبتری پیدا نکردم...
    میخواستم برای فلاش سرخود Nikon D5000 یه deffuser بگیرم..توی ایننرنت نمونه های مختلفیو دیدم...گفتم دوستان که اطلاع دارند راهنمایی کنند که واسه فلاش خود دوربین چه نمونه ای بهتره ..( بیشتر برای عکاسی از فاصله 2 یا 3 متری از سوژه هایی میخوام که تو حالت عادی با فلاش دوربین سایشون رو بکگراند میوفته...لوکیشن رو نمیتونم عوض کنم فعلاً هم فلاش مناسبتری در دسترس ندارم...)

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

سلام
    خودتون میتونید یه مکعب از جنس کاغذ کالک براش بسازید. بسیار خوب جواب میده.
    باسپاس
    overhes تشکر می‌کند.
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad-d نمایش پست ها
    سلام
    یک سوال هم برای من پیش آمده:
    چند وقت پیش یکی از این نوجوانان علاقه مند به عکاسی گفت "استادشان گفته اگر از دوربین استفاده نمی کنید لرزه گیر لنز را خاموش کنیدحتا زمانی هم که دوربین خاموش بود باز هم این کار را انجام دهید.برای عمر بیشتر و کارایی بهتر لرزه گیر"
    تا حالا فکر می کردم لرزه گیر لنز از نیروی باتری استفاده می کند و تا شاتر را تا نیمه فشار ندهیم لرزه گیر عمل نخواهد کرد حالا نمی دانم این طرف راست می گوید یا نه؟ در ضمن تاکید هم کرده هنگامی که دوربین درون ماشین هست و تکان زیادی می خورد حتما لرزه گیر را خاموش کنید!!!

باتشکر
    سلام
    کلید روشن و خاموش لرزه گیر، یک کلید الکترونیکیست و باید حتماً جریانی را قطع و وصل کند تا لرزه گیر فعال و یا غیر فعال شود. جملتون که بلد کردم کاملاً درسته و زمانی که دوربین خاموش است و یا باتری ندارد دیگر معنی ندارد این کلید هر وضعیتی داشته باشد.
    Rouzbeh Ehsani، lamagra، S.M.Noorbakhsh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    593

سلام

دوست عزیزدرست حدس زدید لرزش گیر زمانی کارمیکند که شما کلید شاطر تا نیمه فشاردهید اگر دقت کنید به راحتی میشود صدای موتور لرزش گیر را شنیده میشود و بعد از چند لحظه قطع میگردد البته نگفتید دوربین شما چیست د رمورد برند کنون این طور میباشد در مورد برند های دیگر نمیدانم.
    ویرایش توسط mohamad.k : Monday 1 August 2011 در ساعت 10:49
    ahmad-d تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

و تا شاتر را تا نیمه فشار ندهیم لرزه گیر عمل نخواهد کرد
    در دوربینهای کامپکت یک مد لرزشگیر پیوسته وجود دارد که نیازی به نیم شاتر ندارد و همواره فعال است.نمیدونم این مد در dslr های کنون و نیکون وجود ندارد؟
    FD master

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    از دوستانی که پاسخ دادند سپاسگزارم
    راستش ما با طرف زیاد بحث کردیم ولی انگار استادشان زیاد روی این موضوع پافشاری کرده بودند.
    البته نگفتید دوربین شما چیست
    مطلب کلی بود و شامل تمام دوربین ها می شد
    حالا برای خودم هم سوال شده که اگر دوربین در جایی باشد که زیاد تکان بخورد (مانند ماشین) امکان دارد به لرزه گیر آن آسیب برسد در این رابطه چیزی نتوانستم پیدا کنم حالا اگر دوستان منبع یا اطلاعات موثقی داشته باشند ممنون می شوم به ماهم یاد بدهند

پیروز باشید
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

نقل قول نوشته اصلی توسط overhes نمایش پست ها
    در مورد diffuser یه سوال داشتم هرچی گشتم تاپیک متاسبتری پیدا نکردم...
    میخواستم برای فلاش سرخود Nikon D5000 یه deffuser بگیرم..توی ایننرنت نمونه های مختلفیو دیدم...گفتم دوستان که اطلاع دارند راهنمایی کنند که واسه فلاش خود دوربین چه نمونه ای بهتره ..( بیشتر برای عکاسی از فاصله 2 یا 3 متری از سوژه هایی میخوام که تو حالت عادی با فلاش دوربین سایشون رو بکگراند میوفته...لوکیشن رو نمیتونم عوض کنم فعلاً هم فلاش مناسبتری در دسترس ندارم...)
    سلام،

پیشنهاد میکنم از محصولات چوپان (اگر فلاشتون کوچیک هستش از شیرهای 250cc و فلاشهای بزرگتر یک لیتری) استفاده کنید;)،
    اگر هم از این فلاشهای لامپی گرد دارید محصولات لبنی میماس پیشنهاد میشود

امتحان کنید، خیلی خوب نور رو پخش میکنند ( در ضمن امتحانش هم تقریبا مجانیه)

پاینده باشید
    M. Beyrami و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.