صفحه 200 از 735 نخستنخست ... 100 150 190 196 197 198 199 200 201 202 203 204 210 250 300 700 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,991 تا 2,000 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadmobin نمایش پست ها
    سلام دوستان:

من یه دوربین کامپکت کانن تهیه کردم که امکان تنظیمات دیافراگم و شاتر یا همون تقدم رو داره میخواستم اگه امکانش هست یه توضیح کوچیک در باره این دو مزیت بفرمایید که چه تاثیری روی عکس داره و کجاها استفاده میشه، و اگر هم تاپیکی مربوط به این دو موضوع هست لطفا آدرسش رو بفرمایید.

و سوال دوم اینکه همراه این دوربین یه cd هست که کلی نرم افزار و چیزایی که من نمیدونم چی هستند داخلش هست اگه در باره این مورد هم توضیح بفرمایید ممنون میشم.

سپاس
    تقدم شاتر برای فریز کردن سوژه هست یعنی اگر بخواهید از ماشین در حال حرکت عکس واضح و شفاف بگیرید باید سرعت شاتر بالا باشد و یا اگر حس حرکت رو به سوژه بدهید(مثلا تکنیک پنینگ)باید سرعت شاتر رو پایین بیارید
    تقدم دیافگرام کار بردش بیشتر برای تنظیم عمق میدان می باشد که در دوربین های کامپکت زیاد نشان نمی دهد

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

سلام .

با مفهوم vignetting همگي آشنا هستيم :

آيا درست است به اين حاشيه مشكي ايجاد شده از بستن وايد كانورتور بر يك دوربين هم vignetting بگوييم ؟

0.7x.JPG
    FD master

كاربر آشنا ahmadmobin آواتار ها
    تشکر کرده
    278

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    تقدم شاتر برای فریز کردن سوژه هست یعنی اگر بخواهید از ماشین در حال حرکت عکس واضح و شفاف بگیرید باید سرعت شاتر بالا باشد و یا اگر حس حرکت رو به سوژه بدهید(مثلا تکنیک پنینگ)باید سرعت شاتر رو پایین بیارید
    تقدم دیافگرام کار بردش بیشتر برای تنظیم عمق میدان می باشد که در دوربین های کامپکت زیاد نشان نمی دهد
    پس به گفته شما زیاد روی تقدم دیافراگم کامپکت ها حساب باز نکنم؟
    در مورد cdهمراه دوربین و نرم افزارها هم اگه دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم، آیا دوربین های کامپکت هم نیاز به آپدیت دارند و از طریق cd همراه امکان پذیره ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

:به نظر من اگه فكر ميكنيد در انتخابات برنده ميشه اصلا هيچى ازش نگير چون پس فردا ممكن برات بيشتر ارزشمند باشه

تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadmobin نمایش پست ها
    پس به گفته شما زیاد روی تقدم دیافراگم کامپکت ها حساب باز نکنم؟
    در مورد cdهمراه دوربین و نرم افزارها هم اگه دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم، آیا دوربین های کامپکت هم نیاز به آپدیت دارند و از طریق cd همراه امکان پذیره ؟
    چند تا نرم افزار هست توی دوربین که برای مدیریت عکس ها و دوربین می باشد .مدل دوربین چه هست .در مورد آپدیت هم که ربطی به سی دی نداره اگر دوربین شما قابلیت شو داشته باشه باید از سایت خود کانن بگیرید

تشکر کرده
    1581

سلام دوستان
    نمی دونم سوالم رو در جای درست مطرح کردم یانه

قرار تا چند روز دیگه مجموعه عکس مستندی از زندگی و شخصیت ادیب و شاعر نام دار شهرمون بگیرم و به دلیل اینکه چند وقت پیش به دلیل بی توجه و تنبلی من یکی از پیران ما دار فانی رو وداع گفت و هنوز هم در حسرتش هستم دوست ندارم ایشون رو هم که آخرین روزهای عمرشون رو سپری می کنند رو هم از دست بدهم

حال دوستانی که تجربه چنین کارها یی را دارند لطفا راهنمایی بفرمایند به چه نکاتی بیشتر باید توجه کرد و چه چیزهایی را باید پوشش داد و چه چیزهای را باید نهان کرد
    فرض کنید قرار من یک روز با ایشون باشم و تمام جزییات زندگی ایشون رو پوشش بدم

منتظر نظرات تک تک شما دوستان هستم
    دوستان اگر مجموعه عکسی را هم سراغ دارند ممنون میشم لینک بگذارند

با درود
    هراتی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    78

سلام
    در دوربینهای کانن عملکرد گزینه های AL Servo و AL Focus چگونه است و چه کاربردهایی دارد؟ در عمل چگونه و در چه مواردی استفاده میگردد؟
    سپاس

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نمی دونم سوالم رو در جای درست مطرح کردم یانه

قرار تا چند روز دیگه مجموعه عکس مستندی از زندگی و شخصیت ادیب و شاعر نام دار شهرمون بگیرم و به دلیل اینکه چند وقت پیش به دلیل بی توجه و تنبلی من یکی از پیران ما دار فانی رو وداع گفت و هنوز هم در حسرتش هستم دوست ندارم ایشون رو هم که آخرین روزهای عمرشون رو سپری می کنند رو هم از دست بدهم

حال دوستانی که تجربه چنین کارها یی را دارند لطفا راهنمایی بفرمایند به چه نکاتی بیشتر باید توجه کرد و چه چیزهایی را باید پوشش داد و چه چیزهای را باید نهان کرد

منتظر نظرات تک تک شما دوستان هستم
    دوستان اگر مجموعه عکسی را هم سراغ دارند ممنون میشم لینک بگذارند

با درود
    هراتی
    سلام مرتضی جان

ایده های مختلفی میشه بکار گرفت، مثلا از لحظه های شادش، یا مثلا باهاش صحبت کن (البته اگه میتونه) در مورد گذشتش و شیرینی ها و تلخی های زندگیش و ...

سعی کن اگر (مثلا) خنده یا گریه کرد از دست ندی صحنه رو، یا مثلا یه جوری به گذشتش با عکس پیوندش بزنی، مثلا (شاعر بود دیگه ؟!) شاعر هستش ایشون تو محیط کتابخونه شو و کنار کتاباهاش و اشعارش ازش عکس بگیر، .....

ولی قبل از همه ی اینا سعی کن اعتمادشو جلب کنی و راحت باشه جلوت و از دوربین نترسه که بعد عکس تصنعی بشن و ....

امیدوارم بهترین شاتها رو ازش بگیری

شاد باشی....

سلام
    در دوربینهای کانن عملکرد گزینه های AL Servo و AL Focus چگونه است و چه کاربردهایی دارد؟ در عمل چگونه و در چه مواردی استفاده میگردد؟
    سپاس
    سلام

Ai Focus ابتدا روی سوژه فوکوس کرده و بعد آنرا بصورت ممتد میتواند پیگیری کند (مثلا پرنده ای روی دیوار نشسته روش فوکوس میکنید بعد وقتی پرواز میکند میتوانید فوکوس را به این وسیله پیگیری کنید)
    Ai Servo برای فوکوس سوژه در حال حرکت و پیگیری آن (مثلا پرنده ای که در آسمان در حال پرواز است)

شا باشید.....
    Javid، Herati، behzad_milad و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

جناب هراتي اگه بخواهید دریک روز زندگي کسي رو درچند عکس نمایش بديد ، این کارمی شه خلاصه نویسی !
    یعنی به نوعی نگاهي به گذشته این فرد .

شما بهتره به فکر عکسهایی باشید که با نگاه کردن به اون عکسها ارزش و و نوع شخصیت اون فرد رو به دیگران معرفی کنه .

اینکه این فرد درگذشته چه کارهايی کرده مهمه اما اين نوع عکاسی بیشتر جنبه بيوگرافی داره تا عکس ارزشمند .

سعی نکنید درعکس فقط به فکر تعریف از اين فرد باشید بلکه بهتره جنبه های دیگه اي رو هم پیدا کنید . (منظورم بدگویی نیست )

البته من نمی دونم این فرد چه کاره هست تا درمورد اون فرد مطالبی که به ذهنم می رسه رو هم بگم !

به هرحال امیدوارم موفق باشید .
    Herati تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1581

با تشکر از دو دوست عزیز(آقای رضا اقبالی و آقای بهزاد میلاد)
    من هم دوست ندارم سایه ایشون باشم و قصدم اینه که بتونم از ایشون مجموعه عکسی ماندگار بسازم و شخصیت ایشون رو به تصویر بکشم
    در کل قصد من مستند نگاری است و از یک سو برای من اولین تجربه مجموعه عکس است