صفحه 213 از 735 نخستنخست ... 113 163 203 209 210 211 212 213 214 215 216 217 223 263 313 713 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,121 تا 2,130 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

من این سه روش رو میتونم پیشنهاد کنم:
    ۱. از فلاش روی دوربین استفاده نکنیم، وقتی نور با زاویه می‌تابه، هم عکس تون تخت نمیشه و بعد پیدا میکنه، و هم بازتاب نور از ته چشم به دوربین برنمیگرده.
    ۲. قبل از ثبت عکس نور به چشم سوژه بتابونیم تا مردمک بسته بشه (کاری که دوربین ها انجام میدن: یا چند فلاش کوتاه شلیک می کنن و یا نور کمکی فکوس رو با قدرت زیاد روشن نگه میدارن)
    ۳. از سوژه بخواید مستقیم به لنز نگاه نکنه... اگه امکان‌ش نیست که کلا به جای دیگه ای نگه کنه، از سوژه بخواید که چند سانتیمتر بالاتر از دوربین رو نگاه کنه (این‌طوری چشم ها بیشتر باز خواهند بود و حالت خماری هم نخواهند داشت و اگه اجیانا در اثر فلاش پلک بزنن هم شانس اینکه قبل از بسته شدن چشم عکس رو بگیرید بیشتر میشه)
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

سلام دوستان.
    یک سوالی دارم ولی میدونم مبتدیانه هست ولی چه کنیم که تا امروز هم هر چی یاد گرفتم از دوستان با حوصله همین فروم بوده :)
    چند روز پیش یک عکس رو بردم برای چاپ در ابعاد 25*20.وقتی عکس رو به من تحویل دادن یک مقدار از پایین عکس کراپ شده بود . . الان دقیقا ابعاد پیکسلی عکس خاطرم نیست که خدمتتون عرض کنم ، سوالم این هست که چجوری باید بفهمم عکسم در ابعادی که میدم برای چاپ فیکس هست ؟ یعنی مثلا عکس در چاپ کراپ نشه یا بالا و پایین تصویر سیاه نباشه. البته از متصدی اونجا هم که سوال کردم گفت احتمالا در ادیت مقداری کراپ کردی و ابعاد عکس رو به هم ریختی.

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria arshadi نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    یک سوالی دارم ولی میدونم مبتدیانه هست ولی چه کنیم که تا امروز هم هر چی یاد گرفتم از دوستان با حوصله همین فروم بوده :)
    چند روز پیش یک عکس رو بردم برای چاپ در ابعاد 25*20.وقتی عکس رو به من تحویل دادن یک مقدار از پایین عکس کراپ شده بود . . الان دقیقا ابعاد پیکسلی عکس خاطرم نیست که خدمتتون عرض کنم ، سوالم این هست که چجوری باید بفهمم عکسم در ابعادی که میدم برای چاپ فیکس هست ؟ یعنی مثلا عکس در چاپ کراپ نشه یا بالا و پایین تصویر سیاه نباشه. البته از متصدی اونجا هم که سوال کردم گفت احتمالا در ادیت مقداری کراپ کردی و ابعاد عکس رو به هم ریختی.

شما موقعي كه عكس رو كراپ ميكنيد بايد اندازه ها رو كاملاً درست وارد كنيد. درآخر هم ميتونيد از گزينهImege saize در فتوشاپ از اندازه اي كه كراپ كردهايد مطمئن شويد وبعد لابراتوار.
    ديگه هر مشكلي باشد از لابراتوار است

موفق باشيد
    behzad_milad و Pouria Arshadi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

پوریا جان بهتره اول کادرخودت رو مشخص کنی بعد ویرایش کنی .
    بعد از تمام شدن کلیه مراحل ادیت با ابزار Crop می تونی کادرت رو امتحان کنی .

کافیه سازی که می خوای رو درقسمت بالا تایپ کنی .
    مثلا من یک کادر 25×20 می خوام .

به این ترتیب می تونید متوجه بشید که کادرتون برای چاپی که می خواهید مناسب هست یا نه .

ویا برای راحتی کار می تونید از لابراتوار بخواهید که کادرعکسهای شما رو Fit چاپ کنه ، به نوعی کادر عکسهاتون رو با سایز بزرگتر چاپ میشه . (ولی از لحاظ اقتصادی زیاد مرقوم به صرفه نیست ولی بهترین راه هست برای وقتی که نتونید سایز عکس رو دوباره اصلاح کنید )
    Pouria Arshadi تشکر می‌کند.
    Nikon D600

كاربر همراه movahedian آواتار ها
    تشکر کرده
    642

نقل قول نوشته اصلی توسط hkhaghani نمایش پست ها
    دوربين A يك SLR خوب و دوربين B يك كامپكت متوسط است.
    در شرايط كاملا مساوي در مد M توسط دوربين A يك عكس مي گيريم، حال يك عكس با همان تنظيمات (ايزو، شاتر، دياف و فاصله كانوني دوربين A ) و همان شرايط با دوربين B يك عكس ميگيريم. انتظار من اينست كه عكس ها از هر لحاظ شبيه هم خواهند بود و تنها تفاوت در جزئيات و كيفيت تصوير خواهد بود يا نه اشتباه ميكنم ممكن است به لحاظ نوردهي دو عكس چندين استاپ اختلاف داشته باشند و اين تفاوت به عوامل ديگري ربط دارد.
    لطفا راهنمايي فرماييد. تشكر
    دوستان مواردزیادی رو فرمودند یکی از موارد موثر تنظیمات وایت بالانس و بعدی هم داینامیک رنج دوربین است.
    hkhaghani تشکر می‌کند.

PHA
    PHA آنلاین نیست
    كاربر همراه PHA آواتار ها
    تشکر کرده
    29

یا به بیان ساده تر

مثلا برای چاپ در 10×15 ( یعنی نسبت طول به عرض 3 به 2 ) اگر نخوایم عکس رو کراپ کنن یا دورش نوار سفید بیفته، ما به یک عکس با نسبت 3 به 2 نیاز داریم

مثلا یه عکس با رزولوشن 2000*3000 پیکسل که میشه 6 مگاپیکسل یا یه عکس با رزولوشن 3456*5184 که میشه 18 مگاپیکسل یا هر نسبتی که 3 به 2 باشه

برای چاپ در هر سایزی هم به یه عکس با همون نسبت طول به عرض مشخص نیاز داریم
    Pouria Arshadi تشکر می‌کند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

سلام دوستان
    با توجه به پست های اخیر جناب حسینیان کاملا درک کردم که پرسپکتیو مربوط به فاصله هست
    و هرچقدر فاصله بیشتر باشه ، پرسپکتیو به نظر واقعی تر هست (البته هنوز روی این جمله شک دارم ، چون برداشت خودم هست)
    همه جا شنیدم دروبین فول فریم به لحاظ پرسپکتیو بهتر عمل میکنه (نه توی این فروم) (پس به این جمله هم شک دارم)
    با کراپدار برای رسیدن به کادر مشابه باید عقب تر رفت پس کراپ توی پرسپکتیو بهتر عمل میکنه
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    سپاس
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر همراه AliShamshirian آواتار ها
    تشکر کرده
    493

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    و هرچقدر فاصله بیشتر باشه ، پرسپکتیو به نظر واقعی تر هست (البته هنوز روی این جمله شک دارم ، چون برداشت خودم هست)
    سپاس
    فکر نکنم این طور باشد. بستگی دارد چه تعریفی از پرسپکتیو مناسب بشود. اما در هر صورت شما هر چه از سوژه فاصلۀ بیشتری بگیرید، فاصلۀ نسبی اجسام کمتر به نظر آمده و صورت تخت تری می گیرند. که به همین خاطر است که در عکس های منظره برای پیش زمینه اهمیت بالایی قائلند تا به عکس بعد داده شود.
    البته اگر پرسپکتیو واقعی را آن چیزی در نظر بگیریم که چشم انسان می بیند، کافیست از فاصلۀ کانونی 50 مم استفاده کنید تا تقریباً پرسپکتیوی را ببینید که چشم میبیند. البته منظور، تأثیر فاصلۀ کانونی، برداشت نشود.

همه جا شنیدم دروبین فول فریم به لحاظ پرسپکتیو بهتر عمل میکنه (نه توی این فروم) (پس به این جمله هم شک دارم)
    با کراپدار برای رسیدن به کادر مشابه باید عقب تر رفت پس کراپ توی پرسپکتیو بهتر عمل میکنه
    احتمالاً منظور این بوده که در این حالت برای رسیدن به یک تصویر مشابه در تمام سطح دو سنسور، شما مجبور نیستید از لنز وایدتری استفاده کنید. وگرنه هیچ تفاوتی از نظر پرسپکتیو نخواهید داشت. از آثار ثانویۀ کراپ فاکتور هم همین تغییر پرسپکتیو، به دلیل نیاز به فاصله گرفتن برای رسیدن به کادری برابر است. (کادری برابر با پرسپکتیو متفاوت، به دلیل تغییر فاصله). باز هم این جا بستگی دارد که کدام پرسپکتیو مطلوب باشد. نمی توان قطعاً گفت در این حالت پرسپکتیو یکی از دیگری بهتر یا بدتر است.
    Hamid.d و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط Still_Life نمایش پست ها
    فکر نکنم این طور باشد. بستگی دارد چه تعریفی از پرسپکتیو مناسب بشود. اما در هر صورت شما هر چه از سوژه فاصلۀ بیشتری بگیرید، فاصلۀ نسبی اجسام کمتر به نظر آمده و صورت تخت تری می گیرند. که به همین خاطر است که در عکس های منظره برای پیش زمینه اهمیت بالایی قائلند تا به عکس بعد داده شود.
    البته اگر پرسپکتیو واقعی را آن چیزی در نظر بگیریم که چشم انسان می بیند، کافیست از فاصلۀ کانونی 50 مم استفاده کنید تا تقریباً پرسپکتیوی را ببینید که چشم میبیند. البته منظور، تأثیر فاصلۀ کانونی، برداشت نشود.

احتمالاً منظور این بوده که در این حالت برای رسیدن به یک تصویر مشابه در تمام سطح دو سنسور، شما مجبور نیستید از لنز وایدتری استفاده کنید. وگرنه هیچ تفاوتی از نظر پرسپکتیو نخواهید داشت. از آثار ثانویۀ کراپ فاکتور هم همین تغییر پرسپکتیو، به دلیل نیاز به فاصله گرفتن برای رسیدن به کادری برابر است. (کادری برابر با پرسپکتیو متفاوت، به دلیل تغییر فاصله). باز هم این جا بستگی دارد که کدام پرسپکتیو مطلوب باشد. نمی توان قطعاً گفت در این حالت پرسپکتیو یکی از دیگری بهتر یا بدتر است.
    دوست عزیز منظور من از پرسپکتیو
    پرسپکتیور در کار های معماری هست

در این صورت می خواهم بدونم فاصله گرفتن بهتر هست (کراپدار) یا نزدیک تر بودن (فول فریم)
    با فرض استفاده از یک لنز در هر دو بادی
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

دوست عزیز منظور من از پرسپکتیو
    پرسپکتیور در کار های معماری هست

در این صورت می خواهم بدونم فاصله گرفتن بهتر هست (کراپدار) یا نزدیک تر بودن (فول فریم)
    با فرض استفاده از یک لنز در هر دو بادی

سلام جناب سعیدی

این مورد بستگی به شما، سلیقه تان، نیازتان و ... دارد. خیلی نمیشود نسخه عمومی پیچید.

مثلا اگر نیاز است پرسپکتیو اغراق آمیزی به تصویر بکشید باید به سوژه نزدیک شوید، اگر میخواهید تخت تر باشد باید از آن دور شوید.

در هر صورت جابجایی شما نسبت به سوژه پرسپکتیو را تغییر میدهد !

شاد باشید.

پی نوشت »

خیلی جالبه ! همه جا صحبت از پرسپکتیو است!
    Hamid.d، AliShamshirian، Ali Saeedi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته