صفحه 242 از 735 نخستنخست ... 142 192 232 238 239 240 241 242 243 244 245 246 252 292 342 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,411 تا 2,420 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Shikar نمایش پست ها
    سلام

ميخواستم بپرسم اين اندازه هاي CCD - CMOS كه در اين Making (some) sense out of sensor sizes: Digital Photography Review صفحه توضيح داده شده .. چرا يك اينچ رو 16 ميليمتر حساب ميكنن؟
    Optical format - Wikipedia, the free encyclopedia
    مثلا 1/2 شده 8 ميلي متر ؟
    اين قانون رو كي اختراع كرده؟
    اينچ رو 16 ميليمتر حساب نمي كنند همون 25.4 حساب مي كنند ولي قطر سنسور را به ميليمتر نشان مي دهند (مثلا براي 1/1.8 اينچ قطر سنسور 8.93 ميليمتر است) ولي اين قطر؛ قطر قسمت قابل استفاده سنسور است كه حدود 2/3 قطر تيوب واقعي است. يعني قطر واقعي براي سنسور 1/1.8 همانا 14.111 ميليمتر است كه با Dia نشان داده شده است كه دقيقا برابر 1/1.8 اينچ است (14.111 ميليمتر مي شود 0.55 اينچ كه اگر معكوسش كنيد مي شود 1.8)
    ویرایش توسط farhad44 : Friday 6 January 2012 در ساعت 21:35 دلیل: پرانتز بسته!
    safa304 و illidan تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    اينچ رو 16 ميليمتر حساب نمي كنند همون 25.4 حساب مي كنند ولي قطر سنسور را به ميليمتر نشان مي دهند (مثلا براي 1/1.8 اينچ قطر سنسور 8.93 ميليمتر است ولي اين قطر قطر قسمت قابل استفاده سنسور است كه حدود 2/3 قطر تيوب واقعي است. يعني قطر واقعي براي سنسور 1/1.8 همانا 14.111 ميليمتر است كه با Dia نشان داده شده است كه دقيقا برابر 1/1.8 اينچ است (14.111 ميليمتر مي شود 0.55 اينچ كه اگر معكوسش كنيد مي شود 1.8)
    سلام

جناب حسینی جسارتا دو تا پرانتز باز کردید اما یکی رو بستید، اون یکی کجا بسته میشه ؟که جمله ی داخل پرانتز دقیقا معلوم باشه!!

و چگونه میتوان معکوس کرد؟؟!! متوجه نمیشم!!

شاد باشید.....
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    سلام

جناب حسینی جسارتا دو تا پرانتز باز کردید اما یکی رو بستید، اون یکی کجا بسته میشه ؟که جمله ی داخل پرانتز دقیقا معلوم باشه!!

و چگونه میتوان معکوس کرد؟؟!! متوجه نمیشم!!

شاد باشید.....
    پرانتز را درست كردم. ببينيد اون 16 ميليمتري كه دوستمون گفت ناشي از همون حدود 2/3 موثر است. يعني حدود 2/3 عدد 25.4 مي شود همان 16.

پيشنهاد مي كنم اين مطلب رو در مورد Vidcon Tube بخوانيد.

در مورد معكوس كردن هم كافي است از قابليت 1/x ماشين حسابهاي مهندسي استفاده كنيد يا به راحتي با ماشين حساب 1 تقسيم بر عدد را حساب كنيد خواهيد ديد كه 1/0.55 خواهد شد 1.8 يا به عبارتي 1 تقسيم بر 1.8 اينچ مي شود 14.111 ميليمتر كه همانا قطر Vidcon Tube متناظر با سنسور 1/1.8 است. در واقع اين نامگذاري سنسور ها به روش 1 روي قطر به اينچ روش قديمي است كه الان فقط بايد به صورت يك نامگذاري به آن نگاه كرد و بهتر است بدانيم كه مثلا سنسور 1/1.8 سنسوري است با طول 7.18 ميليمتر و عرض 5.32 مي ليمتر. اگر به تصوير زير توجه كنيد قطر دايره هاي نشان داده شده در واقع همان 1 روي اعداد معروف به اينچ هستند:

ویرایش توسط farhad44 : Friday 6 January 2012 در ساعت 22:10
    Shikar، illidan و Walkman تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    پرانتز را درست كردم. ببينيد اون 16 ميليمتري كه دوستمون گفت ناشي از همون حدود 2/3 موثر است. يعني حدود 2/3 عدد 25.4 مي شود همان 16.

پيشنهاد مي كنم اين مطلب رو در مورد Vidcon Tube بخوانيد.

در مورد معكوس كردن هم كافي است از قابليت 1/x ماشين حسابهاي مهندسي استفاده كنيد يا به راحتي با ماشين حساب 1 تقسيم بر عدد را حساب كنيد خواهيد ديد كه 1/0.55 خواهد شد 1.8 يا به عبارتي ا تقسيم بر 1.8 اينچ مي شود 14.111 ميليمتر كه همانا قطر Vidcon Tube متناظر با سنسور 1/1.8 است. در واقع اين نامگذاري سنسور ها به روش 1 روي قطر به اينچ روش قديمي است كه الان فقط بايد به صورت يك نامگذاري به آن نگاه كرد و بهتر است بدانيم كه مثلا سنسور 1/1.8 سنسوري است با طول 7.18 ميليمتر و عرض 5.32 مي ليمتر. اگر به تصوير زير توجه كنيد قطر دايره هاي نشان داده شده در واقع همان 1 روي اعداد معروف به اينچ هستند:

ممنون از توضیحتون جناب حسینی

فقط یک نکته دیگه تو پاراگراف دوم خط دوم بعد " یا به عبارتی ..... تقسیم بر 1.8" جای نقطه چین فکر میکنم یک الف اشتباها تایپ شده که میکنم باعث میشه یک خونده شه!!

بخاطر همین کلی معادلاتم بهم ریخت

بازم ممنون

شادباشید و سربلند......
    ویرایش توسط Walkman : Friday 6 January 2012 در ساعت 22:16
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر آشنا korosh1 آواتار ها
    تشکر کرده
    324

سلام دوستان، امیدوارم سوال من در بحث داغ جناب اقبالی و حسینی گم نشه چون شاید کمی پیش پا افتاده باشه در مقابل باقی سوال ها، ولی برام خیلی مهمه

میخوام نسخه فتوشاپ رو روی سیستمم نصب کنم و به امید خدا بعد از این عکس هام رو ویرایش کنم خواستم بپرسم کدوم نسخه فتوشاپ مناسب تر هست و عامه پسندتره و دوم اینکه من از فتوشاپ و خصوصا بخش ویرایش عکس ها هیچی نمیدونم ، اگه کتابی یا فایلی یا آموزشی هست که بتونم تهیه کنم و اصول اولیه و پاییه و آشنایی با بخش های مختلف و کاربرد اونها رو در فتوشاپ بهم آموزش بده رو معرفی کنید یک دنیا ممنون میشم.

سپاس

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    ممنون از توضیحتون جناب حسینی

فقط یک نکته دیگه تو پاراگراف دوم خط دوم بعد " یا به عبارتی ..... تقسیم بر 1.8" جای نقطه چین فکر میکنم یک الف اشتباها تایپ شده که میکنم باعث میشه یک خونده شه!!

بخاطر همین کلی معادلاتم بهم ریخت

بازم ممنون

شادب اشید و سربلند......
    اتفاقا همون 1 بود. يعني (1 تقسيم بر 1.8 ) اينچ يا به عبارتي 1 تقسيم بر 1.8 مي شود 0.55 كه اگر آنرا در 25.4 ضرب كنيد همان عدد 14.111 ميليمتر به دست خواهد آمد. شايد من چون رشته ام مهندسي و بر پايه رياضي است و با آحاد متريك و غير متريك آشنا هستم برايم بديهي بوده و بايد بيشتر توضيح مي دادم. در واقع در سيستم اينچي مميز وجود ندارد و از كسر استفاده مي شود. مثلا مي گويند لوله 1 و 1/2 اينچ يا فلان طول برابر است با 1 و 3/8 اينچ و مانند آن. منتهي اينجا ديگر دقت بالا بوده از تركيب كسر و مميز استفاده شده و به جاي مثلا يك دوم اينچ گفته شده يك، يك و هشت دهم اينچ!
    illidan، Walkman و AliShamshirian تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط korosh1 نمایش پست ها
    سلام دوستان، امیدوارم سوال من در بحث داغ جناب اقبالی و حسینی گم نشه چون شاید کمی پیش پا افتاده باشه در مقابل باقی سوال ها، ولی برام خیلی مهمه

میخوام نسخه فتوشاپ رو روی سیستمم نصب کنم و به امید خدا بعد از این عکس هام رو ویرایش کنم خواستم بپرسم کدوم نسخه فتوشاپ مناسب تر هست و عامه پسندتره و دوم اینکه من از فتوشاپ و خصوصا بخش ویرایش عکس ها هیچی نمیدونم ، اگه کتابی یا فایلی یا آموزشی هست که بتونم تهیه کنم و اصول اولیه و پاییه و آشنایی با بخش های مختلف و کاربرد اونها رو در فتوشاپ بهم آموزش بده رو معرفی کنید یک دنیا ممنون میشم.

سپاس
    شما اگر چرخي در انجمن زير بزنيد و برخي مطلب آن را بخوانيد پاسخ سوالتان را پيدا خواهيد كرد:

پردازش و ویرایش عکس : تاریک‌خانه دیجیتال
    yasin-m و korosh1 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد safa304 آواتار ها
    تشکر کرده
    11

سلام
    دنبال یک پی دی اف در مورد روش باز کردن و اسمبل کردن لنز 55-250 کنون میگردم.
    هر چی سرچ میکنم چیزی پیدا نمیکنم
    از دوستان اگر کسی لینکی را میشناسه جهت دانلود ممنون میشم اطلاع رسانی کنید.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط safa304 نمایش پست ها
    سلام
    دنبال یک پی دی اف در مورد روش باز کردن و اسمبل کردن لنز 55-250 کنون میگردم.
    هر چی سرچ میکنم چیزی پیدا نمیکنم
    از دوستان اگر کسی لینکی را میشناسه جهت دانلود ممنون میشم اطلاع رسانی کنید.

درود

آیا منظورتان باز کردن لنز از روی دوربین و بستن لنزی دیگر روی دوربین است؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

آیا منظورتان باز کردن لنز از روی دوربین و بستن لنزی دیگر روی دوربین است؟

انوش جان یقینا نه !

منظورشان باز کردن قطعات و جدا کردن المان ها و بعد هم سر هم کردن لنز و بستن ان است که بنده به هیچ وجه توصیه نمی کنم چرا که یقینا یک دو جین پیچ و پین و رابط و واشر اضافه خواهید آورد !

پی نوشت ...

انوش جان آواتار عوض می کنی آدم درست نمی شناسد ها ...
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson