صفحه 254 از 735 نخستنخست ... 154 204 244 250 251 252 253 254 255 256 257 258 264 304 354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,531 تا 2,540 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

سلام

احتمالا این سوال قبلا پرسیده شده ولی بنده جایی ندیدم....

1-موتور فوکوس دوربین های سری جدید نیکون(مثل D7000 یا D300s )قوی تر است یا موتور فوکوس لنز های نیکون(مثل 18-105 یا70-200 vrII )؟

2-آیا موتور فوکوس در نیکون مانند لرزشگیر های آن که I یا II هستند درجه بندی دارند؟یا مثلا کیفیت آن از یک سالی به بعد بهتر شدن؟

3-می خواستم بدونم در دوربین های دارای موتور فوکوس نیکون از موتور فوکوس دوربین استفاده میشود یا لنزی که موتور فوکوس داره...

4-اگر بین لنز ودوربین یکی موتور فوکوس قویتری داشت میتونیم به شکل دستی موتور فوکوس اون رو فعال و دیگری رو غیر فعال کنیم....

با تشکر از دوستان

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

3-می خواستم بدونم در دوربین های دارای موتور فوکوس نیکون از موتور فوکوس دوربین استفاده میشود یا لنزی که موتور فوکوس داره...

4-اگر بین لنز ودوربین یکی موتور فوکوس قویتری داشت میتونیم به شکل دستی موتور فوکوس اون رو فعال و دیگری رو غیر فعال کنیم....
    موتور فوکوس در داخل بدنه هیچ نقشی در سرعت فوکوس لنزهایی که دارای موتور فوکوس هستند ندارد و میتوان گفت الان به هیچ دردی نمیخورد چون تمام لنزها دارای موتور فوکوس هستند و در دوربین های نیکون از موتور فوکوس لنز استفاده میشود و با بدنه کاری ندارد و سرعت فوکوس بستگی به لنز دارد.
    patomat تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط dilan_nojo نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت همه دوستان. یه سوال خدمتتون داشتم. من قبلا یی canon sx30 داشتم. از کیفیت عکسش راضی نبوم ولی خیلی امکانات عالی داشت . منظورم از امکانات اینکه تکنیکهای جالبی واسه عکس گرفتن داشت. یکی از تکنیکهایی که خیلی دوست داشتم این بود که میتونستم یه عکس بگیرم که مثلا یه گل توی عکس رنگی باشه بقیه سیاه و سفید. ولی هالا یه fuji hs20 گرفتم که فکر کنم این تکنیکو نداره یا اینکه نتونستم پیدا کنم. زیاد تو عکاسی هم وارد نیستم. چند روز پیش یه عکس از تو گالری دیدم که با این تکنیک گرفته شده بود جالب اینکه دوربینش هم fuji hs20 بود اینم لینکش:
    (http://aks.akkasee.com/photos/193638...Type%253ADESC&)
    ایا این این عکس edit شده هستش یعنی عکاس با نرم افزار این کارو کرده یا اینکه خوده دوربین چنین توانایی دارد. اگه میشه منو راهنمایی کنید هر کاری هم کردم نتونستم با عکاس تماس بگیرم.
    دوست گرامی. من هنوز دوربینی ندیدم که بتواند یک قسمت از تصویر را سیاه و سفید بگیرد و بخش دیگرش را رنگی. این تصویر در نرم افزار یه این شکل در امده است. خیلی ساده عکس رنگی را در فوتو شاپ سیاه و سفید کنید و با history brush انجا را که میخواهید به حالت قبل برگردانید.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

ولی هنوز هم لنزایی که موتور ندارن کم نیستن مخصوصا لنزهای با زوم فیکس

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

دوستان خوب دوباره سلام
    من با مشکل کثیفی سنسور دوبار برگشتم!
    آقای داریوش آقاجانی لطف کردن و دستگاه visibledust خودشون رو به من عاریه دادن تا ازش برای پاک کردن سنسور استفاده کنم
    وقتی قلم مو رو کشیدم روی محل لکه هایی که روی سنسور دیده میشدن،متاسفانه لکه ها بخش شدن و رد کثیفی از خوشون بجا گذاشتن!مشخص شد که گرد و غبار نبودن و کثیفیهای خیلی کثیفی هستند!
    از دستگاه visibledust ناامید شدم و رفتم سراغ روشهای سنتی خودمون که همانا تف و لُنگ باشه!
    فقط یه شوخی بود!
    یه پارچه نانو بافت (از همونهایی که برای پاک کردن لنز استفاده میشه) رو پیچیدم دور یه گوش پاکن و حالا نساب کی بساب!
    نتیجه رضایت بخش نیست اما بِه از حالت قبل و گندیه که به بار اومده بود!
    گمونم یه wet cleaning نیاز داشته باشه!
    یه جورایی کلافه ام!

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    دوستان خوب دوباره سلام
    من با مشکل کثیفی سنسور دوبار برگشتم!
    آقای داریوش آقاجانی لطف کردن و دستگاه visibledust خودشون رو به من عاریه دادن تا ازش برای پاک کردن سنسور استفاده کنم
    وقتی قلم مو رو کشیدم روی محل لکه هایی که روی سنسور دیده میشدن،متاسفانه لکه ها بخش شدن و رد کثیفی از خوشون بجا گذاشتن!مشخص شد که گرد و غبار نبودن و کثیفیهای خیلی کثیفی هستند!
    از دستگاه visibledust ناامید شدم و رفتم سراغ روشهای سنتی خودمون که همانا تف و لُنگ باشه!
    فقط یه شوخی بود!
    یه پارچه نانو بافت (از همونهایی که برای پاک کردن لنز استفاده میشه) رو پیچیدم دور یه گوش پاکن و حالا نساب کی بساب!
    نتیجه رضایت بخش نیست اما بِه از حالت قبل و گندیه که به بار اومده بود!
    گمونم یه wet cleaning نیاز داشته باشه!
    یه جورایی کلافه ام!
    دوست من، بیشتر دست کاریش نکن، اگر بار اولت باشه، ممکن هست که دردسر ساز بشه...

برات پیام خصوصی فرستادم.
    Kaveh Ghobadi، kartal و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6919

دوستان لطفاً برنامه ای برای تنظیم دستی گاما ، کنتراست و رنگ مانیتور معرفی کنید
    لپ تاپ این بدی ها را هم دارد ، متاسفانه هیچ برنامه و دکمه خاصی برای تنظیم و کالیبره کردن وجود ندارد و تنها راه تنظیم آن استفاده از برنامه های مختلف است.

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    دوستان لطفاً برنامه ای برای تنظیم دستی گاما ، کنتراست و رنگ مانیتور معرفی کنید
    لپ تاپ این بدی ها را هم دارد ، متاسفانه هیچ برنامه و دکمه خاصی برای تنظیم و کالیبره کردن وجود ندارد و تنها راه تنظیم آن استفاده از برنامه های مختلف است.
    درایور کارت گرافیک معمولا این تنظیمان رو داره
    nvidia که تنظیمات کاملی داره
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

تشکر کرده
    6919

درایور کارت گرافیک معمولا این تنظیمان رو داره
    nvidia که تنظیمات کاملی داره
    مشکل اینجاست که من باید گاما را کم کنم اما تنظیمات گرافیک من فقط میتواند گاما را بیشتر کند تصویر زیر را ببینید
    Untitled-1.jpg

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    مشکل اینجاست که من باید گاما را کم کنم اما تنظیمات گرافیک من فقط میتواند گاما را بیشتر کند تصویر زیر را ببینید
    Untitled-1.jpg
    فکر کنم بحث باید به تایپیک کالیبره کردن مونیتور منتقل بشه
    از تنظیمات خود ویندوز هم کاری بر نیومد؟
    گاما برای من تا 0.3 پایین میاد
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد