صفحه 258 از 735 نخستنخست ... 158 208 248 254 255 256 257 258 259 260 261 262 268 308 358 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,571 تا 2,580 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

ببخشید یه مدتیه عکس هام روشن نیستند.یعنی وقتی هم با هیستگرام کار میکنم هم اون روشنایی برخی عکس ها را نداره.
    مثلا این عکس استاد روشن و عکس بنده

میشه یکم راهنماییم کنید

اگه یه توضیحی هم در مورد Shift to Right بدید ممنون میشم

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

ببخشید یه مدتیه عکس هام روشن نیستند.یعنی وقتی هم با هیستگرام کار میکنم هم اون روشنایی برخی عکس ها را نداره.
    بجز اینکه کنترل نور اولیه خیلی مهمه ادیت هم خیلی خیلی مهمه قدرت شما در تاریک خانه دیجیتال میتواند سرنوشت یک عکس را تغییر دهد و حاصل یک ادیت درست است که میتواند خروجی با نور و رنگ و کنتراست مناسب به همراه داشته باشد.
    Mohamad_Ali و Usef Bagheri تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_Ali نمایش پست ها
    مثلا این عکس ... و عکس بنده
    ....

میشه یکم راهنماییم کنید

اگه یه توضیحی هم در مورد Shift to Right بدید ممنون میشم
    البته نمی دانم چرا با آن عکس من مقایسه کردید چون بسته به شرایط ممکن است روشنایی مورد نیاز عکس متفاوت باشد.

در مورد عکس‌هایی مثل عکس شما که وضعیت هیستوگرام به گونه ای است که امکان افزایش روشنایی و کنتراست در آنها ممکن نیست مگر به قیمت از دست رفتن مناطق روشن و تیره، باید مشکل را به صورت مجزا در نواحی highlight/shadow/midtone حل کنید.
    یعنی عکس را از لحاظ طیف روشنایی به این سه قسمت تجزیه کرده و سپس مشکلات هر قسمت را به صورت جداگانه بررسی و حل کنید.
    در فتوشاپ این امکان وجود دارد که چنین کاری انجام دهید. با روشهای مختلف.
    اما برای سهولت و سرعت کار می‌توانید از Sliver Efex 2 استفاده کنید. هر چند کار اصلی اش تهیه عکس های سیاه و سفید است اما بعلت ابزارهای خوبی که در زمینه کنترل مناطق مختلف عکس دارد، می‌توان از آن در مد Luminosity استفاده کرد تا روی رنگها تاثیری نگذارد.

برای این منظور در silver efex 2 می‌توانید طبق شکل زیر روشنایی و کنتراست را در قسمتهای مختلف به صورت مجزا تنظیم کنید.

مثلا در مورد عکس شما باید روشنایی میدتون را اضافه کنید و کمی کنتراست را ابزارهای Contrast و Structure بهبود دهید. همچنین جالب اینکه با قسمت Tonality Protection می‌توانید از مناطق highlight/shadow مراقبت کنید که از دست نروند.
    پس از اتمام کار و برگشت به فتوشاپ، مد لایه جدید را به Luminosity تغییر دهید تا نتیجه کار فقط روی روشنایی و کنتراست اعمال گردد.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Amir Mohebi، Soha.T، usef و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

دوستان و استادان گرامی
    از آنجا که برای آپلود عکس در سایت بایستی اندازه عکس و سایز فایل را به شدت کاهش داد و این انجام این کار به طور معمول و بدون اعمال تمهیدات ویژه باعث افت بسیار زیاد در کیفیت عکس می شود از دوستان گرامی خواهشمندم راهنمائی فرمایند که به چه ترتیب می توان کاهش کیفیت را به حداقل رساند.
    با سپاس و ارادت

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط داریوش چگینی نمایش پست ها
    دوستان و استادان گرامی
    از آنجا که برای آپلود عکس در سایت بایستی اندازه عکس و سایز فایل را به شدت کاهش داد و این انجام این کار به طور معمول و بدون اعمال تمهیدات ویژه باعث افت بسیار زیاد در کیفیت عکس می شود از دوستان گرامی خواهشمندم راهنمائی فرمایند که به چه ترتیب می توان کاهش کیفیت را به حداقل رساند.
    با سپاس و ارادت
    کار با فوتوشاپ را بلد هستید تا خدمتتون توضیح بدم؟

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    کار با فوتوشاپ را بلد هستید تا خدمتتون توضیح بدم؟
    تا حدودی بلدم. لطف بفرمائید سپاسگزار می شوم

تشکر کرده
    6919

بعد از اینکه عکس رو در فوتوشاپ باز کردید کمی شارپنس عکس رو ببرید بالا برای این کار به منوی filter سپس به sharpen بروید و شارپنس را کمی بیشتر کنید مانند عکس زیر:
    1.jpg
    بعد از این کار به منوی image رفته و image size را انتخاب کنید و سایز ظلع بزرگ عکس رو 740 pixel بگذارید مانند عکس زیر:
    2.jpg
    حال موقع ذخیره کار است به منوی file سپس به save as بروید در اینجا پنجره زیر را میبینید که میتوانید کیفیت عکس را بالا و پایین کنید همچنین به صورت همزمان حجم فایل خروجی رو در کنار کادر مینویسه
    کیفیت عکس را از عدد 12 کمتر کنید تا به حجم زیر 200 کیلوبایت برسید و عکس را ذخیره کنید مانند عکس زیر:
    3.jpg
    این بهترین راه ریسایز عکسهای شماست
    اگر سوال دیگری داشتید در خدمتم
    فکر کنم بهتر باشه به تاپیک سوالات مربوط به فوتوشاپ انتقال پیدا کنه
    amin71 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    20782

با سپاس از بذل توجه و راهنمائی های جنابعالی
    من معمولاً بعد از اعمال تصحیحات رنگ و کنتراست و ... در Camera Raw، در فوتوشاپ نویز را کاهش داده (با نویز نینجا) و بعد با Unsharp Mask شارپنس را در حد متعارف افزایش می دهم و بعد اقدام به کاهش سایز می کنم.( آیا لازم است برای کاهش سایز در ابتدا مقدار شارپنس را بیش از حد متعارف افزایش دهم؟ ) یکی از دوستان قبلاً در سایت توصیه کرده بودند که کاهش سایز را در چند مرحله کاهش دهیم. به همین منظور من سایز را در 3 مرحله کاهش می دهم و هر بار با فرمت Tiff فایل را Save می کنم و نهایتاً با کیفیت 11 به فرمت JPG تبدیل می کنم ولی نتیجه آن چنان که باید رضایت بخش نیست. اگر کار دیگری بایستی انجام داد خواهشمندم راهنمائی فرمائید.
    با سپاس و ارادت

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط داریوش چگینی نمایش پست ها
    با سپاس از بذل توجه و راهنمائی های جنابعالی
    من معمولاً بعد از اعمال تصحیحات رنگ و کنتراست و ... در Camera Raw، در فوتوشاپ نویز را کاهش داده (با نویز نینجا) و بعد با Unsharp Mask شارپنس را در حد متعارف افزایش می دهم و بعد اقدام به کاهش سایز می کنم.( آیا لازم است برای کاهش سایز در ابتدا مقدار شارپنس را بیش از حد متعارف افزایش دهم؟ ) یکی از دوستان قبلاً در سایت توصیه کرده بودند که کاهش سایز را در چند مرحله کاهش دهیم. به همین منظور من سایز را در 3 مرحله کاهش می دهم و هر بار با فرمت Tiff فایل را Save می کنم و نهایتاً با کیفیت 11 به فرمت JPG تبدیل می کنم ولی نتیجه آن چنان که باید رضایت بخش نیست. اگر کار دیگری بایستی انجام داد خواهشمندم راهنمائی فرمائید.
    با سپاس و ارادت
    این راهی که توصیه کردم را همیشه انجام میدم و تمام عکسهای من چه در گالری چه در فروم به این روش ریسایز میشن و همونطورکه میبینید کیفیت خوبی هم دارن
    افزایش شارپنس قبل از ریسایز خیلی بهتر از اینه که بعد از ریسایز شارپنس اضافه بشه
    درباره روشی که شما فرمودید یعنی در چند مرحله ریسایز کردن من امتحان کردم واقعاً فرقی نداره و من عکسهامو از بزرگترین سایز یکدفعه با همین روش ریسایز میکنم
    روشی که گفتم رو امتحان کنید ببینید نتیجه چطور میشه
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    این راهی که توصیه کردم را همیشه انجام میدم و تمام عکسهای من چه در گالری چه در فروم به این روش ریسایز میشن و همونطورکه میبینید کیفیت خوبی هم دارن
    افزایش شارپنس قبل از ریسایز خیلی بهتر از اینه که بعد از ریسایز شارپنس اضافه بشه
    درباره روشی که شما فرمودید یعنی در چند مرحله ریسایز کردن من امتحان کردم واقعاً فرقی نداره و من عکسهامو از بزرگترین سایز یکدفعه با همین روش ریسایز میکنم
    روشی که گفتم رو امتحان کنید ببینید نتیجه چطور میشه
    از بذل توجه و راهنمائیتان بسیار ممنونم. نکته کلیدی که شما اشاره فرمودید افزایش شارپنس قبل از کاهش سایز است که من تا به حال انجام نداده بودم و شارپنس را در صورت نیاز و در حد معمول انجام می دادم و بعد هم فقط کاهش سایز می دادم و تمام -که باعث کاهش شارپنس و کیفیت نهائی می شد.
    مجدداً از بذل محبت و توجهتان سپاسگزاری می کنم
    ارادتمند
    shahbazi تشکر می‌کند.