صفحه 262 از 735 نخستنخست ... 162 212 252 258 259 260 261 262 263 264 265 266 272 312 362 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,611 تا 2,620 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط HERIS نمایش پست ها
    دوستان من واقعا گیج شدم از بس اعداد و ارقام اومد وسط
    من فقط میخوام بدونم فاصله کانونی که روی دوریین لایک درج میشه آیا بهش ضریب کراپ همانند دوربین های اس ال آر کراپدار می خوره یا نه
    اگر در همین حد می خواهید متوجه شوید، این طور بگویم که اگر عدد ابتدایی بین 20 تا 30 بود، فوکال ها معادل 35 میلیمتری هستند و اگر زیر 10 بود باید در کراپ فاکتور ضرب شوند.
    Walkman، morteza khademy و HERIS تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط HERIS نمایش پست ها
    دوستان من واقعا گیج شدم از بس اعداد و ارقام اومد وسط
    من فقط میخوام بدونم فاصله کانونی که روی دوریین لایک درج میشه آیا بهش ضریب کراپ همانند دوربین های اس ال آر کراپدار می خوره یا نه
    بستگي به برند دارد ولي معمولا جلوي لنز اعداد بدون كراپ را درج مي كنند و روي لنز اعداد معادل فيلمي را. مثلا در عكس زير نوشته شده 4.3-150 كه منظورش 24-840 است:

ولي روي لنز اعداد از 24 تا 840 مدرج شده است:

در فوجي هم همينطور:

Daruosha، شاهین اکبری، Navid7h و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

سلام.
    دوستان داشتم تاپیک های دوربین های مدیوم فرمت رو نگاه میکردم( کنجکاویه دیگه!) دیدم مثلا نوشته شده فلان دوربین به همراه بک دیجیتال.. معرفی شده. منظور از بک دیجیتال چی هست ؟! مثل اینکه یه چیزی هست به پشت این دوربین ها وصل میشه ! چه کنیم تا حالا مدیوم فرمت از نزدیک ندیدیم . .!

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouria Arshadi نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان داشتم تاپیک های دوربین های مدیوم فرمت رو نگاه میکردم( کنجکاویه دیگه!) دیدم مثلا نوشته شده فلان دوربین به همراه بک دیجیتال.. معرفی شده. منظور از بک دیجیتال چی هست ؟! مثل اینکه یه چیزی هست به پشت این دوربین ها وصل میشه ! چه کنیم تا حالا مدیوم فرمت از نزدیک ندیدیم . .!

اگر اشتباه نکنم به قطعه که به جای film holder در دوربین های مدیوم فرمت فیلمی قرار میگیره و اونها رو دیجیتال میکنه میگن digital back (در واقع یک ccd و مدارها مربوط به اون هست)
    Pouria Arshadi تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

این بکی که گفته میشه در واقع محفظه قرار گیری فیلم است. برخی دوربین های مدیوم فرمت این قابلیت رو دارند که بکشون (چیزی شبیه به یک قوطی است) عوض میشه مثلا بکی برای فیلم رول بکی برای عکس 3در4 بک تخت و . . . یا فرض کنید 2 تا بک دارید تو یکیش نگاتیو و توی یکیش اسلاید قرار میدهید و یا سیاه و سفید و رنگی و تصمیم میگیرید این عکس رو با نگاتیو بگیرید بعدیش رو رو اسلاد ثبت کنید. بدون درد سر و راحت میتونید بک رو عوض کنید....

برخی مدویم فرمت ها مثل مامیا RZ67 این قابلیت رو دارند که بک دیجیتال که براشون ساخته شده رو هم ساپورت کنن. برخی دیگه باید قطعه رابط بین بادی و بک رو هم عوض کرد . البته بک دیجیتال به نظر من دوره اش گذشته . . . . از نظر مگا پیکسل و قیمت . . .
    Pouria Arshadi، morteza khademy و stuonline89 تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    البته بک دیجیتال به نظر من دوره اش گذشته . . . . از نظر مگا پیکسل و قیمت . . .
    رضای عزیز،

در مورد این جمله هر چه فکر کردم، نتوانستم منظورت را درک کنم. دوره-شان گدشته؟؟

اصولا Medium Format و Large Format ها به هیچ عنوان قابل مقایسه یا دورین های 35مم نیستند... هر format مزایا و معایب خاص خودش را دارد و تصور من این است که هر کدام جایگاه خودشان زا دازند. :)
    ahmad.abaee و stuonline89 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    رضای عزیز،

در مورد این جمله هر چه فکر کردم، نتوانستم منظورت را درک کنم. دوره-شان گدشته؟؟

اصولا Medium Format و Large Format ها به هیچ عنوان قابل مقایسه یا دورین های 35مم نیستند... هر format مزایا و معایب خاص خودش را دارد و تصور من این است که هر کدام جایگاه خودشان زا دازند. :)
    تصور میکنم منظور آقای میلانی این بود که دوران تبدیل مدیوم فرمت های فیلمی به دیجیتال با استفاده از digital back گذشته نه دوران خود مدیوم فرمت ها .
    alonebaby و stuonline89 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

دوستان 1 ببخشید اگه سوالم اماتوری و غیر حرفه ای هست
    1 - فیلمبرداری کردن با دوربین دیجیتال ( دوربینهای به جز حرفه ای) مثل کامپکت باعث صدمه به دوربین میشه باعث افت کیفیت ccd یا cmos میشه
    2 - دوربینم قابلیت فیلمبرداری fullhd داره مموری کلاس 4 جواب میده یا باید کلاس 10 یا 6 باشه میخوام 16 گیگ بگیرم

كاربر همراه qorashi آواتار ها
    تشکر کرده
    824

نقل قول نوشته اصلی توسط sting نمایش پست ها
    1 - فیلمبرداری کردن با دوربین دیجیتال ( دوربینهای به جز حرفه ای) مثل کامپکت باعث صدمه به دوربین میشه باعث افت کیفیت ccd یا cmos میشه
    2 - دوربینم قابلیت فیلمبرداری fullhd داره مموری کلاس 4 جواب میده یا باید کلاس 10 یا 6 باشه میخوام 16 گیگ بگیرم
    1- فیلم برداری با دوربین های کمپکت هیچ آسیبی به سنسور نمی زنه.
    2- بهتره که از مموری کلاس 10 استفاده کنید. تجربه شخصی خودم در استفاده از کلاس 4 خیلی جالب نبوده.
    sting تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط sting نمایش پست ها
    استفاده از سنسور به هر صورتی روی کیفیت اون تاثیر میگذاره. در اس ال آرها به دلیل بزرگی سنسور و مشکلات انتقال حرارت و به دلیل اینکه بطور معمول از ویوفایندر استفاده میشود این اثر بیشتر است. در مورد کامپکتهایی که ویوفایندر اپتیک ندارند اصولا فرقی بین وقتی که دوربین روشن است و یا وقتی که فیلم میگیرد نیست. چون در هر دو صورت سنسور فعال است.
    مموری مناسب فیلم برداری هم بستگی به دوربین و اینکه چه نوع حافظه‌ای برای آن پیشنهاد شده دارد. اصطلاح فول فریم به اندازه تصویر مربوط میشه نه حجم فیلم. دوربین فیلم فول اچ دی را میتواند به هر اندازه ای کمپرس کند و روی حافظه ذخیره کند. در مورد کامپکتها به دلیل اینکه کیفیت فیلم پایین ست معمولا نویز ریداکشن و کمپرس بیشتر است در این حالت فیلم را با بیت ریت کمتری ذخیره میکنند. این به این معنی است که ممکن است روی مموری کلاس 4 هم مشکلی نداشته باشید. من پیشنهاد میکنم در زمان خرید مموری دوربین را همراه ببرید و به شرط تست خرید کنید.
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.