صفحه 330 از 735 نخستنخست ... 230 280 320 326 327 328 329 330 331 332 333 334 340 380 430 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,291 تا 3,300 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام دوستان
    مدت کمی عکاسی میکنم و شدیدا به عکاسی دیجیتال علاقه مندم ولی از اونجا که میدونید نیاز به یکسری آموزش و اطالاعات هست،دچار سردرگمی شدم.
    شدیدا دنبال کتابهای آموزشی عکاسی دیجیتال هستم.اصول و مفاهیم عکاسی و نرم افزار های مرتبط و غیره....
    خواهشمندم تعدادی کتاب عکاسی به غیر از کتاب(داستان عکاسی) معرفی کنید.
    ممنون

كاربر آشنا FaLah آواتار ها
    تشکر کرده
    336

با سلام چند کتاب که برای شروع مناسبند
    عکاسی دیجیتال ... نادر خرمی راد
    دید خلاقانه در عکاسی ... برایان پترسون
    نور سنجی در عکاسی.... برایان پترسون
    و البته کتاب هایی که در فروشگاه موجود هست مانند عکاسی پایه که میتوانید انلاین خریداری فرمایید.
    فراموش نشود تجربیات دوستان این فروم خودش یک کتاب حجیم و پر محتواست که پیشنهاد میکنم
    حتما دقیق مطالعه فرمایید

http://shop.akkasee.com/culture/cultural?p=2
    persian.boy، الهه ق و mohammad1122 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    212

با سلام
    آقایون یه سوال دارم
    یه جور راهنمایی بفرمائید که من رو متقائد کنه جوابتون
    سوالم این هست که
    من اصلاً روم نمیشه وقتی میرم بیرون با استفاده از چشمی HS20 عکس بندازم چون فکر میکنم کار بیهوده ایی هست و یجورایی بی معنی و تقلید از DSLR ها هست که استفاده چشمی در اونها کاملاً فرق میکنه
    و همیشه من با استفاده از LCD عکس میاندازم
    آیا این درست هست؟؟؟
    به نظر خودم درست هست
    نظر شما چی هست
    توی همین محرم که گذشت وقتی نماز ظهر عاشورا شد خیلی ها اومده بودن توی محلمون تا عکس بندازن مثل من، یه نگاه به دوربین ها انداختم خب خیلی ها کامپکت و یکسری که خیلی کم بود DSLR و یکسری هم که به دقت دیدم چون خودم هم توی این قسمت حساب میشمsuperzoom ها بودن که تقریباً همشون داشتن با چشمی عکس میانداختن ولی باز هم در اون شرایط من اصلاً احساس راحتی و .. نکردم و باز هم با LCD عکس انداختم
    مشکل از کجا هست دوستان ؟؟
    به خودم برمیگرده ؟؟؟
    راستش من فکر میکنم اون چیزی که توی چشمی DSLR میشه دید کاملاً فرق میکنه با اون چیزی که superzoom ها نشون میدن توی چشمیشون و من هم بخاطر همین هست که اصلاً ازش استفاده نمیکنم چون فکر میکنم کار بی ارزشی هست

خلاصه ببخشید زیادی نوشتم ولی باید میگفتم تا با کمک شما دوستان این مشکل رو برطرف کنم
    نکته : من تا حالا نتونستم یه DSLR رو امتحان کنم و با چشمیش استفاده کنم شاید وقتی بیاد دستم و استفاده کنم اونوقت این پست رو که ببینم بفهمم که چقدر بی معنی بوده

كاربر همراه Farid-Gh آواتار ها
    تشکر کرده
    759

این خیلی هم مشکل بزرگی نیست که حالا بخواهید برطرفش کنید!
    شما هرطور راحتتری عکاسی کن،مهم نتیجه ایه که میگیرید.حتی با slr ها هم میتونی باlivevew عکاسی کنی.

فقط درسته که viewfinder در سوپرزوم ها خیلی کیفیت خوبی نداره و مهمتر از اون کوچیکه ولی به نظر من برای تسلط داشتن روی دوربین وجلوگیری از تکان خوردن دوربین بهتر از هیچیه!(یک جای دیگه هم نوشته بودم من خیلی وقته هر عکسی با کامپکت ها واز توی LCD میگیرم یا لرزش دار میشه یا کادرش اونی که میخوام در نمیاد.)

پ.ن:تازه من با canon sx10 که هیکلش خیلی از دوربین شما کوچیکتره بیشتر با viewfinder عکس میگرفتم!
    hkhaghani و momo000000 تشکر می‌کنند.
    الهی،به بهشت وحور چه نازم؛مرا دیده ای ده که از هر نظر بهشتی سازم

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوست عزیز ویزور دوربین شما الکترونیک است .
    این به این معناست که شما دقیقا همان چیزی را می بینید که در ال سی دی می بینید .
    در دوربینهای SLR به خاطر بالارفتن آینه ، ویزورها اپتیک هستند و تفاوت زیادی هست بین آنچه که در ویزور و ال سی دی می بینند .
    اما با این حال :
    به دلیل اینکه شما چشم خود را به ویزور می چسبانید و در آنجا نورهای اطراف مزاحم نیستند ، میتونید ارزیابی بهتری از نور و آنچه که ثبت می کنید داشته باشید .
    از نگاه کردن داخل ویزور شرمگین نباشید . اگر لازم نبود ، آن را خود کمپانی قرار نمی داد !
    من پیشنهاد میکنم که هر چه بیشتر عادت کنید به نگاه کردن از داخل چشمی . چون در این حالت هم چشم شما به این شرایط عادت می کند و به امید خدا در آینده که دوربین SLR خریدید ، راحت تر خواهید بود . و هم اینکه عناصر مزاحم تمرکز شما را به هم نمیزند .
    اما ال سی دی هم جاهایی کاربرد دارد و برای همین هم هست که در دوربین های SLR قرار داده شده و حالت لایو ویو نیز به آنها اضافه شده است .
    هر کدام در جای خود قابلیت های مفیدی دارند .
    در نهایت همه چیز عادت است . و عادت نیز از تمرین و تکرار به دست میاد .
    هر کاری را که با تکرار و تکرار تمرین کنید به عادت تبدیل خواهد شد و در آن حالت احساس راحتی و قدرت می کنید.
    hkhaghani، momo000000 و Behzad43 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

سلام

اینکه از اون استیل فرد عکاس یا خودتان در آن حالت خوش تان نمی آید یک موضوع شخصی است.

اما در DSLR منظره یاب صرفا برای دیدن سوژه نیست بلکه برای فوکوس کردن روی سوژه (روش phase detection) هم استفاده می شود.

در دوربین شما و کامپکت ها فوکوس با روش Contrast Detection انجام می شود یعنی خود سنسور عمل فوکوس را انجام میدهد که سرعت و دقت آن به مراتب کمتر از روش بالاست.

گذشته از آن منظره یاب HS20 بسیار بی کیفیت است و آدم رغبت به این کار نمی کند مگر به دلایل دیگر مثل نور زیاد محیط و صرفه جویی در باطری و ...

ولی در عوض LCD با کیفیتی دارد و لزومی ندارد از منظره یاب استفاده کنیم چون در هر صورت روش فوکوس contrast detection خواهد بود.

موفق باشید.

پ.ن: ببخشید با کوروش عزیز خط رو خط شدم.
    کوروش و momo000000 تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

با قرار دادن دوربین بر روی صورت خود دوربین را بر روی سه نقطه اتکا قرار میدهید همچنین دستها به خوبی به بدن میچسبند و برای همین لرزش بسیار کمتر خواهد شد اما در حالتی که از lcd استفاده میکنید دوربین دو نکیه گاه دارد پس یکی از مهمترین دلایل که باعث شد دوستان به شما استفاده از ویوفایندر را پیشنهاد دهند همین است .
    بحث شرایط نوری محیط و خوب دیده نشدن lcd در زیر نور آفتاب هم که دیگر نیازی به توضیح مجدد ندارد .
    سایر موارد دیگر به خودتان و سلیقه شخصیتان بستگی دارد اما سعی کنید حتی المقدور زمانی که سرعت شاتر کم است و از سه پایه هم استفاده نمیکنید از ویزور استفاده کنید.
    موفق باشید .
    hkhaghani، کوروش، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط hkhaghani نمایش پست ها
    سلام

اینکه از اون استیل فرد عکاس یا خودتان در آن حالت خوش تان نمی آید یک موضوع شخصی است.

اما در DSLR منظره یاب صرفا برای دیدن سوژه نیست بلکه برای فوکوس کردن روی سوژه (روش phase detection) هم استفاده می شود.

در دوربین شما و کامپکت ها فوکوس با روش Contrast Detection انجام می شود یعنی خود سنسور عمل فوکوس را انجام میدهد که سرعت و دقت آن به مراتب کمتر از روش بالاست.

گذشته از آن منظره یاب HS20 بسیار بی کیفیت است و آدم رغبت به این کار نمی کند مگر به دلایل دیگر مثل نور زیاد محیط و صرفه جویی در باطری و ...

ولی در عوض LCD با کیفیتی دارد و لزومی ندارد از منظره یاب استفاده کنیم چون در هر صورت روش فوکوس contrast detection خواهد بود.

موفق باشید.

پ.ن: ببخشید با کوروش عزیز خط رو خط شدم.
    سرعت جای بحث دارد اما دقت فکوس کنتراستی بالاتر است چون مستقیما از خود سنسور که قرار است عکس نهایی را ثبت کند برای فکوس استفاده میکند.
    Nima Sadigh، hkhaghani و momo000000 تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

درود

وقتی شیشه محافظ عدسی روش یه لکه کثیف باشه و بعد در عکاسی از یه منبع نور، سایه اون کثیفی بیفته روی لنز و دو نقطه سیاه (یکی خود کثیفی و یکی سایه ـش) رو در عکس داشته باشیم به این مشکل چی میگند؟
    اسمی داره؟ که انگلیسی باشه؟
    ممنون میشم اگر جواب بدید
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    درود

وقتی شیشه محافظ عدسی روش یه لکه کثیف باشه و بعد در عکاسی از یه منبع نور، سایه اون کثیفی بیفته روی لنز و دو نقطه سیاه (یکی خود کثیفی و یکی سایه ـش) رو در عکس داشته باشیم به این مشکل چی میگند؟
    اسمی داره؟ که انگلیسی باشه؟
    ممنون میشم اگر جواب بدید
    دقیقا متوجه نشدم !نمونه ای ارسال کنید تا بهتر بتوان نظر داد.

اما اینکه لکه روی فیلتر بر روی عکس به صورت نقطه سیاه ثبت شود بسیار بعید و نادر است اغلب به صورت یک لکه گستره با کنتراست کم در عکس ثبت می شود.مگر اینکه واقعا یک نقطه بزرگ ( اندازه عدس شاید ) بر روی فیلتر باشد.
    hossein137 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson