صفحه 355 از 735 نخستنخست ... 255 305 345 351 352 353 354 355 356 357 358 359 365 405 455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,541 تا 3,550 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_ba نمایش پست ها
    bracketing چیه و کاربرد اصلیش چیه ؟
    ممنون میشم توضیح بدید
    از دانشنامه عکاسی
    Navid7h، vahid_ba، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

منظورم در کل اینه که وقتی نگاه میکنم به عکس 50*70 شارپ باشه
    یا از فاصله نیم متری نگاه میکنم تار نباشه
    من با دیاف 7.1 عکس گرفتم
    و توی camera raw یه کم expuser رو زیاد تر کردم که نور بیشتر بشه توی صورت و کمی کنتراست رو زیادتر کردم
    توی camera raw گذاشتم روی 16 بیت و 17mp ذخیره کردم
    سایز عکس هم روی 30 در 50 بود پیشفرض که با کراپ سایز رو وارد کردم 50*70 و کراپ کردم که سایزش شد 50*70
    از نرم افزار imagenomic ّبرای روتوش بهتر و nice software sharpnes برای شارپ تر کردن استفاده کردم
    نکات رو خوب رعایت کردم ؟
    دوستان میخوام کیفیت عکس خوب باشه و کارم خوب در بیاد
    کمک کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    به پارامتر های مختلفی ربط داره. اینکه منظورتون از کیفیت خوب دقیقا چی هست. چنین مسائلی رو نمیشه با عدد و رقم بیان کرد! به علاوه به پارامتر هایی مثل رزلوشن لنزی که استفاده می کنید, میزان ایزویی که در اون عکس رو میگیرید (در صورتی که در آتلیه عکس میگیرید احتمالا پایین ترین میزان ایزو رو استفاده خواهید کرد), کیفیت پست پراسس و همینطور فاصله ای که در اون عکاسی می کنید خیلی مهمه. اگر تمام نکات فنی رو رعایت کنید, چاپ در اندازه ۵۰x۷۵ سانتیمتر کاملا امن هست (۴۰x۶۰ بسیار خوب خواهد بود. حتی با رزلوشن ۱۶ مگاپیکسل هم چاپ در این سایز خیلی خوب میشه اگر که تمام مراحل ثبت عکس و ویرایش عکس و آماده سازی برای چاپ عکس رو درست انجام داده باشید.) در ضمن فکر می کنم حفظ بافت پوست (و البته نه ترمیم ایرادات پوست) برای پرتره واقعی (real) خیلی مهم باشه خصوصا در چاپ بزرگ.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.shayeste نمایش پست ها
    منظورم در کل اینه که وقتی نگاه میکنم به عکس 50*70 شارپ باشه
    یا از فاصله نیم متری نگاه میکنم تار نباشه
    من با دیاف 7.1 عکس گرفتم
    و توی camera raw یه کم expuser رو زیاد تر کردم که نور بیشتر بشه توی صورت و کمی کنتراست رو زیادتر کردم
    توی camera raw گذاشتم روی 16 بیت و 17mp ذخیره کردم
    سایز عکس هم روی 30 در 50 بود پیشفرض که با کراپ سایز رو وارد کردم 50*70 و کراپ کردم که سایزش شد 50*70
    از نرم افزار imagenomic ّبرای روتوش بهتر و nice software sharpnes برای شارپ تر کردن استفاده کردم
    نکات رو خوب رعایت کردم ؟
    دوستان میخوام کیفیت عکس خوب باشه و کارم خوب در بیاد
    کمک کنید
    در دیافراگم ۷.۱ تقریبا همه لنز ها نزدیک به بهترین کیفیتشون رو دارند. البته بسته به اینکه چه فاصله کانونی رو استفاده کردید و چقدر با سوژه فاصله داشته باشید ممکنه همه عکس در فوکوس کامل نباشه که خوب اتفاق بدی هم نیست اما باید مراقب چشم ها باشید که در فوکوس کامل باشند و وقتی در بزرگنمایی ۱۰۰٪ توی مانیتور به عکس نگاه می کنید عکستون تار نشده باشه. منظورم از ویرایش این بود که ویرایشتون تخریبی نباشه. اگه در زیاد کردن اکسپوژر یا افزودن کنتراست خیلی زیاده روی نکرده باشید مشکلی در عکس ایجاد نمیشه. فقط متوجه نشدم که شما چطوری عکس رو کراپ کردید که سایزش بیشتر شد. منظورتون احتمالا ریسایز عکس نیست؟
    وقتی عکس رو ریسایز می کنید تعداد زیادی پارامتر هست که می تونید تنظیم کنید. پیشنهاد من اینه که میزان resolution رو روی 240pixel/inch قرار بدین. و در قسمت document size هم ابعاد عکس رو بر حسب سانتیمتر وارد کنید. باکس های پایینی رو همشو تیک بزنید و در کادر زیر resample image, گزینه bicubic smoother رو انتخاب کنید.
    پس از این کار ok کنید و آخر سر هم به میزان خیلی خیلی کمی مجددا شارپسازی رو انجام بدید. تاکید می کنم که شارپسازی بعد از افزایش حجم باید خیلی ملایم باشه. مثلا خود من برای چنین میزان افزایش حجمی از فیلتر sharpen-unsharp mask فوتوشاپ استفاده می کنم. radius 0.3 و amount 20-30 معمولا جوابگو هست. البته بستگی به میزان عکس داره. شاید برای پرتره از این کمتر نیاز باشه.
    saman.shayeste تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

خیلی ممنون بابت راهنمایی
    فقط یه نکته رو میخوام بدونم
    من قسمت document size سایز عکس رو میخوام وارد کنم width رو میزنم 50 کادر پایین height میشه 75
    در صورتی که من عکس 50 در 70 میخوام بدم لابراتوار برام چاپ کنه
    در این مورد بیشتر راهنمایی کنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    در دیافراگم ۷.۱ تقریبا همه لنز ها نزدیک به بهترین کیفیتشون رو دارند. البته بسته به اینکه چه فاصله کانونی رو استفاده کردید و چقدر با سوژه فاصله داشته باشید ممکنه همه عکس در فوکوس کامل نباشه که خوب اتفاق بدی هم نیست اما باید مراقب چشم ها باشید که در فوکوس کامل باشند و وقتی در بزرگنمایی ۱۰۰٪ توی مانیتور به عکس نگاه می کنید عکستون تار نشده باشه. منظورم از ویرایش این بود که ویرایشتون تخریبی نباشه. اگه در زیاد کردن اکسپوژر یا افزودن کنتراست خیلی زیاده روی نکرده باشید مشکلی در عکس ایجاد نمیشه. فقط متوجه نشدم که شما چطوری عکس رو کراپ کردید که سایزش بیشتر شد. منظورتون احتمالا ریسایز عکس نیست؟
    وقتی عکس رو ریسایز می کنید تعداد زیادی پارامتر هست که می تونید تنظیم کنید. پیشنهاد من اینه که میزان resolution رو روی 240pixel/inch قرار بدین. و در قسمت document size هم ابعاد عکس رو بر حسب سانتیمتر وارد کنید. باکس های پایینی رو همشو تیک بزنید و در کادر زیر resample image, گزینه bicubic smoother رو انتخاب کنید.
    پس از این کار ok کنید و آخر سر هم به میزان خیلی خیلی کمی مجددا شارپسازی رو انجام بدید. تاکید می کنم که شارپسازی بعد از افزایش حجم باید خیلی ملایم باشه. مثلا خود من برای چنین میزان افزایش حجمی از فیلتر sharpen-unsharp mask فوتوشاپ استفاده می کنم. radius 0.3 و amount 20-30 معمولا جوابگو هست. البته بستگی به میزان عکس داره. شاید برای پرتره از این کمتر نیاز باشه.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

خیلی ممنون بابت راهنمایی
    من قسمت document size سایز عکس رو میخوام وارد کنم width رو میزنم 50 کادر پایین height میشه 75
    قبل از ریسایز باید عکس رو طوری کراپ کنید که نسبت طول و عرض عکس به جای پیش فرض ۳ به ۲, ۷ به ۵ باشه. برای این کار می تونید از ابزار کراپ و با نسبت ۷ به ۵ عکس رو کراپ کنید! بعد از اون همون مراحلی که توضیح دادم رو انجام بدید.
    saman.shayeste تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

دوستان عذر ميخوام فاز فوكوس و كنتراست فوكوس چه تفاوتهايي دارن و تاثير هر كدوم در عمل به چه شكله ؟ كدوم قابليت سرعت عمل و دقت فوكوس رو بالاتر ميبره؟
    امكانش هست كسي يه توضيحي درمورد اين دو و مزايا و تاثيراتش بده؟
    ممنون...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

بزرگنمایی 100 در صد که میکنم چشم ها فوکوس شدند و شفافند
    اما گردن بند تار چرا؟
    طبیعیه ؟
    خیلی ممنون بابت راهنمایی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

بزرگنمایی 100 در صد که میکنم چشم ها فوکوس شدند و شفافند
    اما گردن بند تار چرا؟
    طبیعیه ؟
    سلام
    شاید عمق میدان کم است. با چه لنزی و با چه f-number عکس گرفته اید؟
    ارادت
    mehrashkan تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

با دیاف 7.1 عکس گرفتم
    لنزم 18-200
    توی چاپ 50*70 خیلی بد میشه یعنی ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    شاید عمق میدان کم است. با چه لنزی و با چه f-number عکس گرفته اید؟
    ارادت

كاربر آشنا mohsenmj آواتار ها
    تشکر کرده
    34

سلام دوستان
    لنز 18-135 stm دارم .
    من فرق روشن بودن stabilizer و نبودنش را اصلا حس نمیکنم ! میترسم خراب باشه !! آیا برای چشم ما قابل حس است ؟ یعنی وقتی روشن است با موقع ای که خاموش است کل لرزش هارو میگیره ؟