صفحه 502 از 735 نخستنخست ... 2 402 452 492 498 499 500 501 502 503 504 505 506 512 552 602 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,011 تا 5,020 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi.M نمایش پست ها
    که چی بشه ؟ مدل دوربین فک نکنم اهمیت داشته باشه شاید حالا تنظیمات. به نظر شما این عمل خیلی تنگ نظرانه نیست . یعنی اینکه عکاس میترسه فردی بره با تنظیمات ایشون عکسی مانند عکسشون تهیه کنه یا اینکه مثلن تنظیمات ایشون به قدری سکرته که حاصل تلاش و زحمات چندین سالشونه و میترسن الگو برداری بشه ازش که به نظر من بازم دلیل نمیشه .فکر میکنم این عمل از اخلاق عکاسی به دوره .(به نظرم کم نیستند افرادی که فکر میکنن چیزی بلدن که سایرین ازش بی اطلاعن و تمام تلاششونو صرف میکنن که کسی متوجه نشه هم تو عکاسی و هم تو ادیت ). به نظر من این افراد فقط خودشون فکر میکنن که آدمای بزرگین ولی خیلی حقیرن.
    ارادتمند همه هنرمندای گل سرزمینمون
    سلام
    به نظرم حذف exif عکس بیشتر به این خاطر است که شخص دیگری با داونلود کردن عکس، نتواند آن را به خود نسبت دهد. بدیهی است کسی که exif عکسی را نداشته باشد نمی تواند ادعا کند عکاس آن بوده است.
    Shafy، Kasra.H، Pooyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امروز داشتم با یه 550دی کانن از یه خانم عکس میگرفتم تو تنظیمات یه گزینه بود که توش گزینه های شارپنس و کنتراست و پرتره و لندسکپ و ...بودش
    چون داشتم عکس پرتره میگرفتم روی پرتره تنظیم کردم این گزینه رو (اسم بخشی که از اون رفتم تو این گزینه هارو یادم نیستش)
    تا این حد میدونم که تو دوربینای نیکون گزینه شارپنس و کنتراست و اینا هستش...اما میخواستم بدونم که بغیر از اینا ، گزینه هایی مثل پرتره و لندسکپ و اینا هم داره یا فقط کانن اینارو داره؟
    ترجیها اگر دی 5100 یا دی 5200اینارو دارن یا نه به من اطلاع بدین.
    امیدوارم که متوجه سوال و منظورم شده باشین

موفق و پایدار باشید
    دوستان عزیز سوال من همچنان داره تو ذهن من هی مانور میده
    بی زحمت اگر پاسخشو میدونین لطف کنین و جواب بدین

موفق و پایدار باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

. یعنی اینکه عکاس میترسه فردی بره با تنظیمات ایشون عکسی مانند عکسشون تهیه کنه
    واقعا فکر می کنید با دانستن دیافراگم و سرعت شاتر میشه عکسی شبیه عکس ایشون گرفت؟!
    نمی دونم، اما این نظر شخصی منه: دیگه برای ماها وقتش رسیده که گیر دیافراگم و سرعت شاتر نباشیم.
    mh.noori، shahbazi، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    سلام

آیا سایتی هست که بشه شماره سریال دوربین و لنز نیکون رو توی اون بزنیم تا از صحت کالا یا سایر مطالب اطلاعاتی بدست بیاریم....

و اینکه دوربین یا لنز ریفر نباشن ....
    بالاخره به جواب قطعی رسیدم. دوباره بهشون پیغام دادم و گفتم من با سریال اشتباه هر محصولی رو میزنم هیچ اخطاری دریافت نمیکنم و ادامه سوال...
    امروز واحد پشتیانی نیکون ختم کلام گفت:
    The only way to make sure that you are not purchasing a counterfeit is to buy from one of our authorized dealers. There is a link below with a list of authorized dealers.
    Nikon Authorized Dealers
    فکر میکنم باید با نام کاربریتون وارد بشین.
    MahBaz تشکر می‌کند.

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    دیگه برای ماها وقتش رسیده که گیر دیافراگم و سرعت شاتر نباشیم.

چرا ؟
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    چرا ؟
    چون عکاسی چیزی فراتر از تنظیمات دوربین و حتی خود دوربین است. چون گیر کردن در ابزار و تنظیماتش باعث میشه درجا بزنیم. چون با داشتن ابزار عالی و کپی تنظیمات بزرگان به هیچ کجا نمی رسیم. چون ابزارگرایی آفت عکاسان تازه کار دیجیتال شده است. چون در همین فروم از بس گیر ابزار و دیافراگم و شاتر و پیکسل و نویز شماری بودیم، از فرط تکرار آنها، دیگه حرفی برای گفتن نداریم. وقتی شما اصول عکاسی را بدانید چه اهمیتی دارد که بدانید عکسی با دیافراگم 11 گرفته شده یا 8 ؟ مگه دوربینهای ما نورسنج ندارن؟ این همه امکانات و تکنیکها برای نورسنجی وجود دارد حالا چه اهمیتی داره که از تنظیمات عکسی با خبر شویم یا نه؟
    اینکه از طریق اگزیف اطلاعاتی راجع به عکس و دوربین به دست بیاوریم خوبه اما این تفکر که همه رمز و راز عکس موفق، همچون جعبه سیاه، در اگزیف عکس هست و با دانستنش به آن دست پیدا می کنیم و تماشای عکسهای بدون اگزیف ما را از مطالب آموزشی پرباری محروم می کند، اشتباه است. انتشار عکس با اگزیف یا بدون آن حق عکاس است و به هزار و یک دلیل ممکن است آن را حذف کند یا نکند.
    Kasra.H، mh.noori، Moty و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه M.smaelnedjad آواتار ها
    تشکر کرده
    928

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    به این معنی که عکاس دوست نداره کسی از مدل دوربین و تنظیماتش اطلاع داشته باشه. به همین راحتی.
    من هم با نظر جناب حمزه ای و جناب چگینی موافقم:
    1 - حذف آگاهانه اگزیف، جلوی برخی سوءاستفاده های افراد سودجو رو می گیره تا نتوانند حاصل زحمات یک هنرمند را بنام خود ثبت کنند. هرچند با ابزارهای مختلف نیز اگزیف قلابی نیز می توان ساخت و ...
    2 - کپی از اگزیف یک عکس خلاقانه و بکر لزوما" موفقیت ثبت اثر اصلی را منجر نخواهد شد!!! (چون فاقد عشق و هنر و استعداده)...
    تنها نکته باقیمانده تشخیص اگزیف اصلی با اگزیف قلابی است که نمی دانم چطور کارشناسان اهل فن آنرا تمیز و تشحیص می دن؟!!
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    دوستان راهنمایی کردند ٬ فقط یک نکته ٬ توجه داشته باشید که f معادل فقط برای میزان عمق میدان معادل است ٬ برای میزان نور عبوری همان f/2 هست.
    یعنی معادل فول فریم یک لنز ۴ میلیمتری با f/2 و ضریب کراپ ۶:

برای عمق میدان : یک لنز ۲۴ میلیمتر با f/12
    برای نور عبوری : یک لنز ۲۴ میلیمتر با f/2
    ممنون. یعنی میزان نوری که از لنز 4 مم در f2 به سنسورش میرسه، متناسبه با میزان نوری که از لنز 24مم در f2 به سنسورش میرسه؟
    به عبارت دیگه توی یک شرایط نوری ثابت، سرعت شاتر هر دو دوربین برابره (با فیکس بودن سایر پارامترها) ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

پیش فرض مد پرتره D5100/D5200

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امروز داشتم با یه 550دی کانن از یه خانم عکس میگرفتم تو تنظیمات یه گزینه بود که توش گزینه های شارپنس و کنتراست و پرتره و لندسکپ و ...بودش
    چون داشتم عکس پرتره میگرفتم روی پرتره تنظیم کردم این گزینه رو (اسم بخشی که از اون رفتم تو این گزینه هارو یادم نیستش)
    تا این حد میدونم که تو دوربینای نیکون گزینه شارپنس و کنتراست و اینا هستش...اما میخواستم بدونم که بغیر از اینا ، گزینه هایی مثل پرتره و لندسکپ و اینا هم داره یا فقط کانن اینارو داره؟
    ترجیها اگر دی 5100 یا دی 5200اینارو دارن یا نه به من اطلاع بدین.
    امیدوارم که متوجه سوال و منظورم شده باشین

موفق و پایدار باشید
    سلام
    اگر سوالتون رو درست متوجه شده باشم، جوابتون توی این لینک هاست:

برای D5200:

کد HTML:
    http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d5200/features03.htm

برای D5100:

کد HTML:
    http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Products/Product/Digital-SLR-Cameras/25478/D5100.html

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    سلام
    اگر سوالتون رو درست متوجه شده باشم، جوابتون توی این لینک هاست:

برای D5200:

کد HTML:
    http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d5200/features03.htm

برای D5100:

کد HTML:
    http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Products/Product/Digital-SLR-Cameras/25478/D5100.html
    سلام دوست عزیز
    نه نه
    منظور من این نبود
    اینو که همه دوربینا کمو بیش دارن
    من تو مد منوال داشتم عکاسی میکردم
    به گفته ی یکی از استادای عکاسی که قبلا این گزینه رو بم معرفی کرد من رفتم تو این مد و گزینه رو گزاشتم رو پرتره
    همونجایی که میشه شارپنس و کنتراست رو تنظیم کرد این گزینه های پرتره و لندسکپ و اینا بودن...از اون گزینه ای که اینا توش بود میشد شاپرنس و کنراست رو کم و زیاد کرد و همچنین پرتره و لندسکپ و بقیه جریانات
    دقیق متمئن نیستم اما فک کنم تو بخش فیلتر افکت بود(فکر کنم)

موفق و پایدار باشید