صفحه 552 از 735 نخستنخست ... 52 452 502 542 548 549 550 551 552 553 554 555 556 562 602 652 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,511 تا 5,520 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    170

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن d7100 نمایش پست ها
    با عرض سلام و وقت بخیر خدمت اساتید
    دوستان من یک D7100 به تازگی گرفتم و چون قبلا دوربین G12 کنون داشتم , زیاد با نیکون آشنا نیستم اگه ممکن است در خصوص وجود دفتر چه فارسی یا کتابچه های راهنما که موجود است مثل D7000 من را راهنمایی کنید . با تشکر از تمامی دوستان
    دفترچه فارسی D7000 رو می تونین استفاده کنین...به قول دوستمون تا 90 درصد مشابه هستن....من راهنمای فارسیD7000 رو اینترنتی از اینجا خریدم که سریع هم فرستادن برام.
    ویرایش توسط الهه ق : Monday 10 November 2014 در ساعت 19:04

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa1 نمایش پست ها
    با سلام ،
    از دوستان خواهش می کنم من رو راهنمایی کنند
    من دو روز هست که در آتلیه با رادیو فلاشم و فلاش هام به مشکل بر خوردم . 1. رادیو فلاشم موقع فشار دادن دکمه شاتر چراغش سبز نمیشه و اینکه فلاش ها بعضی وقت ها نمی زنن و یا یکی میزنه یکی نه و یا دیرتر نورو تخلیه میکنن و اینکه با کم وزیاد کردن نور به اون صورت نور زیادی تخلیه نمی شه، در ضمن این فلاش ها و رادیو فلاش رو فقط چند ماهه که خریداری کردم ، و تا قبل از این هیچ مشکلی نداشتند .(البته قبل اینکه این مشکل به وجود بیاد ،دوربین رو برای چند دقیقه برای عکاسی به کس دیگه ای داده بودم) امکان داره تو تنظیمات دوربین دست کاری کرده باشه ؟؟؟
    خواهش می کنم کن رو راهنمایی کنید
    احتمال اینکه اشکال از داریو فلاش باشه، خیلی بیشتر است تا اینکه از فلاش ها ...

تنظیمات دوربین برای فضای استودیویی در حین استفاده از فلاش، پارامترهای مشخصی هستند:
    ۱. حساسیت سنسور را معمولا روی ISO100 میگذاریم.
    ۲. سرعت شاتر (SutterSpeed) روی سرعت سینک تنظیم میشه (مثلا اگر سرعت سینک، 1/160sec است، همان را برای سرعت شاتر تنظیم میکنیم)
    ۳. انتخاب اپرچر، که بسته به نظر عکاس (در چهارچوب محدودیت های ابزار های موجود) انتخاب میشود.

پیشنهاد میکنم یکی از فلاشها را بصورت Master و بقیه را بصورت Slave (با چشمی فعال) و در دید اولی قرار دهید و دکمهء Test اولی را بزنید و ببینید بقیه تخلیه میکنند یا خیر.
    اگر بقیه تخلیه کردند، نوبت به بررسی رادیو فلاش میرسه ...

تست کنید و نتیجه رو انعکاس بدید که در صورت لزوم، رادیو فلاش رو هم چک کنیم.
    عجله هم نکنید. سر صبر تست کنید.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

با سلام به اساتید
    اگه خدا بخواد قراره پیاده روی اربعین امسال شرکت کنم. به نظر شما با یه لنز 50 م.م اف 1.8 میتونم تصاویر موفقی از این واقعه عظیم ثبت کنم. بیشتر ثبت پرتره یا افراد در حال خدمات و یا شلوغی های بین راه و بین الحرمین مد نظرم هستن. اگه لنز دیگه ایی هم لازمه بفرمایید. دوربینم 70d با لنز 18-135 م.م هست. گفتم اگه بشه این لنز رو نبرم و یه 50 سبک بندازم روش.
    آخه تو پیاده روی نیم کیلو سبکی را که در 100 کیلومتر مسافت ضرب کنیم مزیت بزرگیست.

منتظر نظرات خوبتان هستم.
    با تشکر

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

با سلام..
    آیا فعال بودن دایمی لرزشگیر لنز مشکلی بوجود میاره؟؟ یا اینکه فقط باید در مواقع نیاز سیستم لرزشگیر لنز رو روشن کرد؟؟ من تا به حال سیستم لرزشگیر لنز 15-85 رو خاموش نکردم... همیشه فعاله..حتی وقتی دوربین خاموشه !! گفتم یوقت در دراز مدت واسه لنز و یا احیانا دوربین مشکلی پیش نیاد ! حالا سوای مسله مصرف بیشتر انرژی و خالی شدن سریعتر باطری ....

با تشکر
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

كاربر همراه Behzad43 آواتار ها
    تشکر کرده
    1203

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    با سلام به اساتید
    اگه خدا بخواد قراره پیاده روی اربعین امسال شرکت کنم. به نظر شما با یه لنز 50 م.م اف 1.8 میتونم تصاویر موفقی از این واقعه عظیم ثبت کنم. بیشتر ثبت پرتره یا افراد در حال خدمات و یا شلوغی های بین راه و بین الحرمین مد نظرم هستن. اگه لنز دیگه ایی هم لازمه بفرمایید. دوربینم 70d با لنز 18-135 م.م هست. گفتم اگه بشه این لنز رو نبرم و یه 50 سبک بندازم روش.
    آخه تو پیاده روی نیم کیلو سبکی را که در 100 کیلومتر مسافت ضرب کنیم مزیت بزرگیست.

منتظر نظرات خوبتان هستم.
    با تشکر
    سلام
    لنز 50mm روي دوربين شما با ضريب سنسور 1.5 (75=50 * 1.5) ميشود 75mm .يعني فاصله كانوني ثابت 75 ميليمتر را در اختيار شما ميگذارد.
    در نتيجه با اين لنز روي دوربين هاي داراي سنسور با كراپ 1.5(دوربين جنابعالي) ميتوان پرتره هاي نيم تنه گرفت و براي تغيير فاصله كانوني مي بايست فاصله خودتان را با سوژه كم و زياد كنيد كه در مورد استفاده اي كه گفتيد بسيار محدود كننده و عذاب آور است.
    به نظر بنده لنز كيت دوربين شما بهترين گزينه براي عكاسي در موقعيتهاي مختلف مي باشد. آنموقع كه مي خواهيد از جمعيت كثيري عكس بگيريد نياز به لنز وايد داريد و هنگامي كه مي خواهيد از سوژه خاصي تصوير برداري كنيد نياز به لنز زوم داريد كه نهايتا همه نيازهايتان در آن موقعيت اجتماعي برآورده ميشود.
    لذا گاهي حمل يك لنز همه كاره كه دست شما را براي برآوردن هرنوع از نيازهايتان باز ميگذارد، آنقدر لذت بخش است كه رنج سفر را مي كاهد.(اين تجربه شخصي بنده بود)
    موفق باشيد
    javadm123، Amin.Zallaghi و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    با سلام به اساتید

منتظر نظرات خوبتان هستم.
    با تشکر
    درود،

دوست عزیز بهتره از همون لنز 135-18 استفاده کنید. با بردن لنز 50 بسیاری از صحنه ها و کادربندی های صحیح رو از دست خواهید داد. با توجه به جمعیت زیاد و شلوغی و سوژه های در حال حرکت، بردن لنز 50 اصلا توصیه نمیشه چون فرصت کافی برای حرکت و قرار گیری در موقعیت صحیح و کادربندی مناسب رو نخواهید داشت.
    Amin.Zallaghi و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    با سلام..
    آیا فعال بودن دایمی لرزشگیر لنز مشکلی بوجود میاره؟؟ یا اینکه فقط باید در مواقع نیاز سیستم لرزشگیر لنز رو روشن کرد؟؟ من تا به حال سیستم لرزشگیر لنز 15-85 رو خاموش نکردم... همیشه فعاله..حتی وقتی دوربین خاموشه !! گفتم یوقت در دراز مدت واسه لنز و یا احیانا دوربین مشکلی پیش نیاد ! حالا سوای مسله مصرف بیشتر انرژی و خالی شدن سریعتر باطری ....

با تشکر
    درود دوست عزیز،

بله روشن بودن دائمی لرزشگیر به موتور لرزشگیر آسیب وارد میکنه. همیشه و در همه حال قبل از خاموش کردن دوربین، موتور لرزشگیر رو خاموش و بعد از روشن کردن دوربین، موتور لرزشگیر رو در صورت نیاز روشن کنید.

ضمنا در صورت عکاسی بر روی سه پایه موتور لرزشگیر حتما باید خاموش باشد.
    Hamed Ziyaei، Amin.Zallaghi و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود دوست عزیز،

بله روشن بودن دائمی لرزشگیر به موتور لرزشگیر آسیب وارد میکنه. همیشه و در همه حال قبل از خاموش کردن دوربین، موتور لرزشگیر رو خاموش و بعد از روشن کردن دوربین، موتور لرزشگیر رو در صورت نیاز روشن کنید.

از راهنماییت ممنونم عطا جان... حالا توی وسواس افتادم !! چون توی این مدت سه سال من اصلا به این نکاتی که فرمودی توجه نکردم و همیشه لرزشگیر روشن بوده و دوربین رو هم خاموش روشن میکردم بدون اینکه لرزشگیر رو خاموش روشن کنم !!!
    بنظرت آسیبی دیده ؟؟؟ البته هرچی میخواسته بشه شده تا حالا.. دیگه کاریش نمیشه کرد... من نمیدونستم که این موضوع مهمیه !!

ممکنه لطفا در مورد خاموش بودن لرزشگیر موقع استفاده از سه پایه بیشتر توضیح بدی؟ چرا باید خاموش باشه؟؟ من موقع استفاده از سه پایه هم لرزشگیر رو خاموش نمیکردم !! ولی میدیدم بعضیها این کارو میکنن منتها اهمیت نمیدادم.. فکر میکردم روشن و خاموش بودنش موقع استفاده از سه پایه دیگه تاثیری نداره !!
    ata_m3 تشکر می‌کند.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    از راهنماییت ممنونم عطا جان... حالا توی وسواس افتادم !! چون توی این مدت سه سال من اصلا به این نکاتی که فرمودی توجه نکردم و همیشه لرزشگیر روشن بوده و دوربین رو هم خاموش روشن میکردم بدون اینکه لرزشگیر رو خاموش روشن کنم !!!
    بنظرت آسیبی دیده ؟؟؟ البته هرچی میخواسته بشه شده تا حالا.. دیگه کاریش نمیشه کرد... من نمیدونستم که این موضوع مهمیه !!

ممکنه لطفا در مورد خاموش بودن لرزشگیر موقع استفاده از سه پایه بیشتر توضیح بدی؟ چرا باید خاموش باشه؟؟ من موقع استفاده از یه پایه هم لرزشگیر رو خاموش نمیکردم !! ولی میدیدم بعضیها این کارو میکنن منتها اهمیت نمیدادم.. فکر میکردم روشن و خاموش بودنش موقع استفاده از سه پایه دیگه تاثیری نداره !!
    خواهش میکنم. اگه کارکرد لرزشگیر عادیه شانس آوردین که موتورش آسیب ندیده و سالمه اما از حالا به بعد همیشه در مواقعی که عرض کردم اقدام به روشن و خاموش کردن کنید.

همونطور که میدونید لرزشگیر با حرکات دایروی حول مرکزی که داره سعی در خنثی کردن اثر لرزشهای دست داره حالا بسته به مدل و نوع لنز این میزان بین 3 تا 4 استاپ متغیر هست. با فشردن دکمه شاتر تا نیمه و عمل فوکوس، لرزشگیر هم شروع به کار میکنه و اون حرکات دایروی رو ایجاد میکنه. این حرکات دایروی موجب تکانهای بسیار خفیفی در خود دوربین میشند.

هنگامی که دوربین روی سه پایه باشه به دلیل ثابت بودن دوربین، این تکانهای خفیف بیشتر اثرشون رو روی عکس میذارند تا زمانی که دوربین روی دست باشه و احتمال تار شدن عکستون بیشتر هست.

ارادتمند.
    Hamed Ziyaei و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود دوست عزیز،

تا جايي كه من مي دونم لرزشگير در هنگام فشردن كليد شاتر فعال مي شه نه با فعال كردن از طريق دكمه (دقيقا مثل اتو فوكوس).
    msh2200، Nima Sadigh، hkhaghani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده