صفحه 578 از 735 نخستنخست ... 78 478 528 568 574 575 576 577 578 579 580 581 582 588 628 678 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,771 تا 5,780 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر آشنا akbar-agha آواتار ها
    تشکر کرده
    68

سلام، کار کسی که اسمش رو به عنوان عکاس تو تیتراژ سریال ها می نویسن دقیقا چیه؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

عکاسی از صحنه‌ها و پشت‌صحنه‌های فیلم ...
    هم‌چنین عکاسی از بازیگران و یا عوامل ، برای استفاده در گریم یا پوستر و بروشور و ....
    akbar-agha تشکر می‌کند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام
    دوستان به دلیل پایین بودن بافر دوربینم دی 7100 میخوام عکسهای خام دوربینو از 14بیت به 12 بیت تغییر بدم با اینکار تقریبا بافر دوربین از 6تا عکس خام به 10عکس خام افزایش پیدا میکنه
    سوالی که دارم ایا این تغییر در کیفیت عکسای خام تغییرات محسوسی ایجاد میکنه چون من با چشم خودم متوجه چیزی نشدم
    به نظرتون کار درستیه

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

دوستان چه تفاوتی در لنزهای کنون باعث میشه که بعضی ها مخصوص کراپ و بعضی ها برای فول فریم باشن ؟
    و اینکه برای افراد مبتدی مثل من با فروش بدنه کراپ دار و خرید فول فریم البته بعلاوه کلی قرض و بدهی، چه چیزی بدست میارم ؟
    ویرایش توسط Amin.Zallaghi : Saturday 20 December 2014 در ساعت 23:05 دلیل: اضافه کردن سوال دوم !
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    دوستان چه تفاوتی در لنزهای کنون باعث میشه که بعضی ها مخصوص کراپ و بعضی ها برای فول فریم باشن ؟
    دایره تصویر کوچکتر و زائده انتهایی لنزهای کراپ دار
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    دایره تصویر کوچکتر و زائده انتهایی لنزهای کراپ دار
    جناب عبدالپناه این بر اساس تقسیم بندی مانت ها لطف کنید بفرمایید کدام مانت برای کراپ و کدام برای فول فریم استفاده میشه
    البته میدونم EF & EF-s برای کراپ هستن.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    3214

سلام
    کانن
    ef برا فول فریم
    efs کراپ
    نیکون هم
    fx فول فریم
    dx کراپ
    Amir Abdolpanah و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    و اینکه برای افراد مبتدی مثل من با فروش بدنه کراپ دار و خرید فول فریم البته بعلاوه کلی قرض و بدهی، چه چیزی بدست میارم ؟
    لنزهای EF اولین بار توسط کنن در سال 1987 همراه دوربنیهای انالوگ eos که از فیلمهای 135 استفاده میکردند معرفی شدند و کنن بعدها از همین مانت برای دورببینهای EOS دیجیتال خودش هم استفاده کرد. با ورود دوربینهای دیجیتال کراپدار که از سنسورهای با قطع APS-C استفاده میکردن و همه گیر شدن اونا کنن به فکر این افتاد که یه لنز مخصوص این دوربینها تولید کنه که هم ارزون تر باشن و هم سبک تر. این شد که تو سال 2003 لنزهای ef-s رو معرفی کرد که فقط مخصوص دوربینهای کراپدار ساخته میشدن.کما اینکه هنوز امکان استفاده از ef ها روی کراپدارها وجود داره. این لنزها همون طور که دوستان گفتن دایره تصویر کوچکتری دارن و المان انتهایی اونا کمی عقبتر از لنزهای ef هست. اما اینکه چه چیزی باعث میشه ef-s ها روی دورببینهای فولفریم کار نکنن برمیگرده به همون زائده انتای لنزهای ef-s چون در صورت استفاده آینه دوربین با انتهای لنز برخورد کنه. تفاوتشون رو میتونی تو این عکس ببینی.

و اما در باره سوال دومتون. با خرید دوربین فولفریم شما علاوه بر گرفتاری مالی کیفیت بالای بدنه، سنسور و امکانات دیگه این دوربینها رو بدست میارید. چون لنزهای EF رو روی همین دوربین کراپدار هم میتونید استفاده کنید و لازم نیست حتما دورببین فولفریم بگیرید.
    ویرایش توسط mostafa_1366 : Saturday 20 December 2014 در ساعت 23:58
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    لنزهای EF اولین بار توسط کنن در سال 1987 همراه دوربنیهای انالوگ eos که از فیلمهای 135 استفاده میکردند معرفی شدند و کنن بعدها از همین مانت برای دورببینهای EOS دیجیتال خودش هم استفاده کرد. با ورود دوربینهای دیجیتال کراپدار که از سنسورهای با قطع APS-C استفاده میکردن و همه گیر شدن اونا کنن به فکر این افتاد که یه لنز مخصوص این دوربینها تولید کنه که هم ارزون تر باشن و هم سبک تر. این شد که تو سال 2003 لنزهای ef-s رو معرفی کرد که فقط مخصوص دوربینهای کراپدار ساخته میشدن.کما اینکه هنوز امکان استفاده از ef ها روی کراپدارها وجود داره. این لنزها همون طور که دوستان گفتن دایره تصویر کوچکتری دارن و المان انتهایی اونا کمی عقبتر از لنزهای ef هست. اما اینکه چه چیزی باعث میشه ef-s ها روی دورببینهای فولفریم کار نکنن احتمالا برمیگرده به خود دوربین. که این لنزها رو شناسایی میکنن و اجازه کار به این لنزها رو نمیدن چون فکر میکنم در این صورت آینه دوربین با انتهای لنز برخورد کنه.
    lتوضیحات کاملی بود
    ولی لنز های کراپ روی فول فریم ها تا اونجایی که من اطلاع دارم کار میکنن فقط گوشه های عکساشون بدلیل دایره کوچیکتر تاریک میشه که اونم با کراپ کردن عکس برطرف میشه
    البته تو نیکون دوربین خودش شناسایی میکنه لنز و اتومات کراپ انجام میده کانن و خبر ندارم.
    Digital Lover، mostafa_1366 و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    lتوضیحات کاملی بود
    ولی لنز های کراپ روی فول فریم ها تا اونجایی که من اطلاع دارم کار میکنن فقط گوشه های عکساشون بدلیل دایره کوچیکتر تاریک میشه که اونم با کراپ کردن عکس برطرف میشه
    البته تو نیکون دوربین خودش شناسایی میکنه لنز و اتومات کراپ انجام میده کانن و خبر ندارم.
    فقط لنزهای Third party مانت کنون (مثل تامرون و سیگما و ... )، که کراپدار هستند را می توان بدون نگرانی روی فول فریم بست و شات زد. (روی فوکال لنت های مختلف ممکن است اطراف تصویر سیاه بشود یا نشود.) ولی لنزهای مانت Efs که برای خود کنون هستند، در صورت اولین فشردن شاتر آینه به زائده انتهایی آن ها گیر کرده و می شکند.
    Digital Lover، lamagra، reza-ngg و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.