صفحه 574 از 735 نخستنخست ... 74 474 524 564 570 571 572 573 574 575 576 577 578 584 624 674 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,731 تا 5,740 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    47

سلام دوستان

زیر فون بک گراند چی بذارم که یکم بالا بیاد 5*3

یا بالاش میشه چیزی گذاشت که کثیف نشه

طلق های پلاکسی چطورن؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط sihod نمایش پست ها
    سلام دوستان

زیر فون بک گراند چی بذارم که یکم بالا بیاد 5*3

یا بالاش میشه چیزی گذاشت که کثیف نشه

طلق های پلاکسی چطورن؟

زیرش اگر چیزی بذارید، رویش در امان نخواهد بود.
    روی اون اگر چیزی بعنوان کاور بذارید، احتمال در امان بودن بیشتر میشود. اما ممکنه روی عکس تاثیر نخواسته ای داشته باشد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    من ابتدا به فکر خرید یک دوربین سوپرزوم مثل sx60 بودم، چون زوم 65x داشت

الان با راهنمایی شما دوستان در همین سایت به فکر خرید یک دوربین slr و لنز مناسب برای زوم بالا افتادم

از اونجا که من مبتدی هستم لنزها را بررسی کردم اما هیچ کدام مقدار زوم اونها مشخص نبود

لطفا بهم بگید که از کجا بدونم یک لنز مناسب زوم چند x ایکس هست، یعنی تصویر را چند برابر میکنه، در سایتهای فروش لنز اشاره ای به قدرت بزرگنمایی لنز نکرده بود

تا بتونم یه لنز مناسب برای زوم انتخاب کنم

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط parsdc نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ابتدا به فکر خرید یک دوربین سوپرزوم مثل sx60 بودم، چون زوم 65x داشت

الان با راهنمایی شما دوستان در همین سایت به فکر خرید یک دوربین slr و لنز مناسب برای زوم بالا افتادم

از اونجا که من مبتدی هستم لنزها را بررسی کردم اما هیچ کدام مقدار زوم اونها مشخص نبود

لطفا بهم بگید که از کجا بدونم یک لنز مناسب زوم چند x ایکس هست، یعنی تصویر را چند برابر میکنه، در سایتهای فروش لنز اشاره ای به قدرت بزرگنمایی لنز نکرده بود

تا بتونم یه لنز مناسب برای زوم انتخاب کنم
    در بحث Zoom Ratio در یک لنز غیر پرایم، باید «بیشینهء فوکال» رو بر «کمینهء فوکال» تقسیم کنید تا به عدد Zoom Ratio برسید.

مثلا در لنزی مثل Canon EF70-200mm f/2.8L IS II USM باید ۲۰۰ را بر ۷۰ تقسیم کرده تا به Zoom Ratio ای حدود 2.86x برسید.
    یا در لنزی مثل Canon EF100-400 عدد Zoom Ratio معادل 4x است.

از لنزهای حرفه ای توقع Zoom Ratio زیادی نمیرود (چون با دیدگاه متفاوتی طراحی و ساخته شده اند) و هیچ گاه با دوربینهای Super Zoom قابل مقایسه نیستند. بنابراین از این پارامتر در سایت سازنده چیزی دیده نمیشود.

مطلب دیگری به نام Magnification داریم که نباید با Zoom Ratio اشتباهش گرفت.

برای لنز Canon EF24-70 هم عدد Zoom Ratio حدود 2.9x است که خیلی نزدیک Zoom Ratio برای لنز 200-70 است ... اما بطور قطع، تصویر سوژه در ۲۰۰ میلیمتر (برای لنز ۲۰۰-۷۰) بزرگتر از ۷۰ میلیمتر(در لنز ۷۰-۲۴) است ...

یعنی Magnification لنز ۲۰۰-۷۰ از لنز ۷۰-۲۴ بیشتر است (بخاطر بزرگتر کردن تصویر)

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    در بحث Zoom Ratio در یک لنز غیر پرایم، باید «بیشینهء فوکال» رو بر «کمینهء فوکال» تقسیم کنید تا به عدد Zoom Ratio برسید.

مثلا در لنزی مثل Canon EF70-200mm f/2.8L IS II USM باید ۲۰۰ را بر ۷۰ تقسیم کرده تا به Zoom Ratio ای حدود 2.86x برسید.
    یا در لنزی مثل Canon EF100-400 عدد Zoom Ratio معادل 4x است.

از لنزهای حرفه ای توقع Zoom Ratio زیادی نمیرود (چون با دیدگاه متفاوتی طراحی و ساخته شده اند) و هیچ گاه با دوربینهای Super Zoom قابل مقایسه نیستند.
    دوست عزیز حدس می زنم این دوست خوبمون مبتدی هستن و فکر می کنم معنی تعداد زیادی از کلماتی که فرمودید متوجه نشدن.
    بزارین اینجوری براشون توضیح بدم:

برادر من، هر دوربینی که لنز ثابت داره، مقدار زومش براحتی قابل قید روی دوربین هست. چرا؟
    چون اون لنز نصب شده دارای کمترین فوکال ممکن ( معمولاً 24 میلی متر ) هست و با تقسیم بزرگترین فوکال اون لنز به کمترین عدد میزان زوم بدست خواهد اومد. مثلا نیکون P600 دارای 60x زوم هست، چون اگر 1440 رو که بیشترین مقدار فوکال لنز نصب شده روی این دوربین هست، بر کمترین فوکال ( همون 24 میلی متر ) تقسیم کنیم به عدد 60 میرسیم. در واقع اون 24 میلی متر ( کمترین فوکال ) میشه مبنای محاسبه زوم.

اما در SLR ( دوربین هایی با لنز قابل تعویض ) اینگونه نیست. دقت کنید. این لنز ها گاهاً ممکنه کمترین فوکالشون عدد بالایی باشه، مثلا لنز 100-400 میلی متر که کمترین فوکالش 100 و بیشترین فوکالش 400 هست عملاً 4X زوم داره. یا لنز ثابت 600 میلی متر در واقع اصلا زومی به اون معنای موجود در ذهن شما نداره ( زومش 1X هست) این اعداد برای یه مبتدی خیلی کم به نظر میرسه ولی واقعا اینطور نیست.
    بزارید یه مثال خوبی که قبلا یکی از دوستان زده بود رو براتون بزنم:
    سه نفر در اداره ای مشغول کار میشن. اولی از همون اول ماهی 1 تومن میگیره. دومی از ماهی 100 تومن شروع می کنه و به 1 تومن میرسه و سومی از ماهی 10 تومن شروع می کنه. حقوق اولی 1برابر شده. حقوق دومی 10 برابر و حقوق سومی 100 برابر. اما همگی به نهایت حقوق رسیدن ( همون نهایت فوکال ) . پس میبینیم که این حداقل فوکاله که زوم رو مشخص میکنه.

انشالله وقتی وارد دنیای اس ال آر شدی این اصطلاح "چند ایکس" رو فراموش خواهی کرد.
    Nima Sadigh، Ali Bayati، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

سلام و صبح همگی بخیر
    سوال:
    - آیا در عکاسی منظره (با فرض نداشتن foreground) بهترین حالت این است که فوکوس روی بینهایت باشد؟ اگر پاسخ مثبت است بدین معنی است که بایستی روی فاصله هایپرفوکال فوکوس کنیم؟
    - میزان گشودگی دهانه دیافراگم رو چگونه تعیین کنیم؟

كاربر همراه M.smaelnedjad آواتار ها
    تشکر کرده
    928

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    سلام و صبح همگی بخیر
    سوال:
    - آیا در عکاسی منظره (با فرض نداشتن foreground) بهترین حالت این است که فوکوس روی بینهایت باشد؟ اگر پاسخ مثبت است بدین معنی است که بایستی روی فاصله هایپرفوکال فوکوس کنیم؟
    سلام
    1 - اگر عکاسی منظره مدنظر باشه و سوژه هر آنچه در کادر موجود است باشه (از 1 متر تا بی نهایت) خوب مسلماً فوکوس می بایست در بینهایت تنظیم شود.
    2 - دهانه اپرچر در این ژانر عکاسی از 11تا 22 می تواند تنظیم شود. بسته به میزان نور صحنه ای گه دارید البته...
    Ali M.Rezaei تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

شرمنده باز وقت شما را میگیریم
    میشه یه لنز به من معرفی کنید که برای یک slr زوم بیشتری نسبت به مثلا sx60 داشته باشه؟ و مثلا بشه عکس از ماه با بزرگنمایی بالاتر گرفت
    ممنون

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

میشه یه لنز به من معرفی کنید که برای یک slr زوم بیشتری نسبت به مثلا sx60 داشته باشه؟ و مثلا بشه عکس از ماه با بزرگنمایی بالاتر گرفت
    ممنون
    زوم بیشتر از SX60؟!!
    در خصوص اینکه همچین لنزی واسه SLR ها موجود باشه اطلاعی ندارم، اما احتمالا اگه همچین لنزی هم وجود داشته باشه می دونید چه قیمتی خواهد داشت؟ به نظرم شما تلسکوپ نیاز داشته باشید

اگه هدفتون تهیه SLR برای عکاسی نجومی هست توصیه میکنم این تاپیک رو مطالعه بفرمائید:

دوربین و لنز مناسب برای عکاسی نجومی

البته دوستان متخصص در زمینه عکاسی نجومی بهتر میتونن کمکتون کنن.
    msh2200، ata_m3، sam32 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

ممنون
    درود
    شما باید لطف کنید سوالتون را در بخش راهنمایی خرید و انتخاب لنز مطرح کنید!

سلام و صبح همگی بخیر
    سوال:
    به نظر بنده این بستگی داره به اینکه شما چقدر عمق میدان را نیاز داشته باشید!
    مثلا ممکنه هدف اصلی کادر شما در بازه ای قرار داشته باشه که عمقش در تصویر خیلی نباشه (بین 1 الی 2 متر مثل یک قایق در یک مرداب) در این صورت ممکنه با اعداد F بین 8 تا 11 هم ثبت زیبایی خلق کرد.
    استفاده از دیافراگم های خیلی بالا مثل 16 یا 22 معمولا بدلیل ایجاد افت در تصویر خروجی لنز خیلی پیشنهاد نمی شه و در صورتی که به چنین چیزی نیاز داشته باشید بهتره به فکر FocusStack باشید و با گرفتن چند فریم تصویر نهایی را ایجاد کنید.
    ارادتمند.
    ata_m3، Ali M.Rezaei و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات