صفحه 579 از 735 نخستنخست ... 79 479 529 569 575 576 577 578 579 580 581 582 583 589 629 679 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,781 تا 5,790 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    lتوضیحات کاملی بود
    ولی لنز های کراپ روی فول فریم ها تا اونجایی که من اطلاع دارم کار میکنن فقط گوشه های عکساشون بدلیل دایره کوچیکتر تاریک میشه که اونم با کراپ کردن عکس برطرف میشه
    البته تو نیکون دوربین خودش شناسایی میکنه لنز و اتومات کراپ انجام میده کانن و خبر ندارم.
    توی کنن همونطور که گفتم به خاطر تفاوت در انتهای لنز این امکان وجود نداره ولی همون طور که خودتون گفتید توی نیکون این اتفاق میوفته چون لنزهای dx و fx نیکون این تفاوت رو ندارن و فقط دایره تصویرشون با هم فرق میکنه. البته این امکان شناسایی و کراپ خودکار فقط تو یکی دوتا از مدلهای جدید این شرکت هست.
    Dariush Chegini و Jalal Parsa تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    فقط لنزهای Third party مانت کنون (مثل تامرون و سیگما و ... )، که کراپدار هستند را می توان بدون نگرانی روی فول فریم بست و شات زد. (روی فوکال لنت های مختلف ممکن است اطراف تصویر سیاه بشود یا نشود.) ولی لنزهای مانت Efs که برای خود کنون هستند، در صورت اولین فشردن شاتر آینه به زائده انتهایی آن ها گیر کرده و می شکند.
    ممنون از توضیحاتتون
    من یه سیگما 30 کراپ رو 5 دی 2 دوستان بستم مشکلی نداشت بخاطر همون فکر کردم لنزهای کراپ کانن هم مشکلی بوجود نمیاره ولی در اشتباه بودم این شرایط در نیکون هم برقراره یانه
    بازم تشکر
    mostafa_1366 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Kasrajam آواتار ها
    تشکر کرده
    272

دوستان یک سوال , سنسور دوربین من کثیف شده و روی عکس نقطه میندازه
    چطور میتونم برطرفش کنم؟ با توجه به اینکه دسترسی به هیچ تعمیرگاه دوربین و امثالهم وجود نداره ...

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

ممنون از توضیحاتتون
    من یه سیگما 30 کراپ رو 5 دی 2 دوستان بستم مشکلی نداشت بخاطر همون فکر کردم لنزهای کراپ کانن هم مشکلی بوجود نمیاره ولی در اشتباه بودم این شرایط در نیکون هم برقراره یانه
    بازم تشکر
    درود،

چنین شرایطی در نیکون برقرار نیست و میتونید از لنزهای کراپدار خود نیکون بر روی بدنه های فول فریم نیکون استفاده کنید.
    msh2200 و Jalal Parsa تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Erawin نمایش پست ها
    دوستان یک سوال , سنسور دوربین من کثیف شده و روی عکس نقطه میندازه
    چطور میتونم برطرفش کنم؟ با توجه به اینکه دسترسی به هیچ تعمیرگاه دوربین و امثالهم وجود نداره ...
    با سلام،

اول سعی کنید با تمیز کننده سنسور خود دوربین این کار رو انجام بدید. اگه بر طرف نشد از دمنده های هوا استفاده کنید. در اینصورت ابتدا آینه رو به سمت بالا با استفاده از منوهای مربوطه حرکت میدید تا قفل شود و سنسور دیده شود. سر ردوربین رو به صورت عمود بر زمین بگیرید و با دمنده تمیز کاری کنید. دقت کنید که سر دمنده به هیچ کدام از اجزای داخلی دوربین برخورد نکند.

اگه باز هم تمیز نشد باید به روش خیس برطرف شود که توصیه می کنم به تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید.
    msh2200، ali.ehsany و Kasrajam تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

با سلام
    دوستان من موقعی که در حالت لایوویو عکاسسی میکنم عکسهام همه فوکوس کامل هستن حتی یدونه هم مشکل فوکوس نداره ولی موقعی که با چشمی عکاسی میکنم گاها شاید یکی از ده تا عکس فوکوس خوبی نداشته باشه ایراد از چی میتونه باشه.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

با سلام
    دوستان من موقعی که در حالت لایوویو عکاسسی میکنم عکسهام همه فوکوس کامل هستن حتی یدونه هم مشکل فوکوس نداره ولی موقعی که با چشمی عکاسی میکنم گاها شاید یکی از ده تا عکس فوکوس خوبی نداشته باشه ایراد از چی میتونه باشه.
    يك از ده آمار بدي نيست و معمولا خطا در اين سطح طبيعي هستش. تست سيستم فوكوس هم نسبتا اسونه و به راحتي مي تونيد انجامش بديد.
    Dariush Chegini و mostafa_1366 تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

دوستان تا اونجا که بنده میدونم فوکال قید شده روی لنز ها بر اساس قطع فول فریم هست. یعنی یک لنز 18-55 بر روی بدنه کراپ معادل 28.8-88 هست.
    اما چند روز پیش داشتم لنزی رو بررسی می کردم که در سایتی نوشته بود 11-16 که بر اساس قطع ف.ف معادل 17.6-25.6 هست

بالاخره این فوکال رو بر اساس ف.ف مینویسن یا بدنه کراپ ؟
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    دوستان تا اونجا که بنده میدونم فوکال قید شده روی لنز ها بر اساس قطع فول فریم هست. یعنی یک لنز 18-55 بر روی بدنه کراپ معادل 28.8-88 هست.
    اما چند روز پیش داشتم لنزی رو بررسی می کردم که در سایتی نوشته بود 11-16 که بر اساس قطع ف.ف معادل 17.6-25.6 هست

فوکال همیشه برحسب ف،ف هست. اون لنز احتمالا ۱۱-۱۶ توکینا هست منظورتون. درسته؟ وقتی شما لنزی رو روی بدنه های کراپ دار ببنید همون طور که خودتون هم گفتید ضریب کراپ روی عدد درج شده روی لنز اعمال میشه.
    ata_m3 و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها

دوست عزیز تمامی فوکالها بر مبنای فول فریم هستند. چه روی لنزهای کراپدار چه روی لنزهای فول فریم.

پ.ن: با جناب صالحی خط رو خط شدیم.
    Moeen Salehi و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.