صفحه 669 از 735 نخستنخست ... 169 569 619 659 665 666 667 668 669 670 671 672 673 679 719 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,681 تا 6,690 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    درود بر همه
    من نیاز به یکی دو تا عکس با کیفیت با موضوع طبیعت و منظره و گل ویا..... دارم و می خوام در سایز 100 در 70 و یا مشابه چاپ کنم.
    سایتی برای دانلود و یا راهی برای خریئ سراغ دارید ؟
    از دوستان اگه کسی می دونه راهنمایی کنه لطفا
    اصلا اینجور محصولات در ایران قابل خرید و فروش هست ؟ و اینکه اگر هست خدود قیمت هاش چقدر هست؟
    بله در داخل کشور نیز سایتهایی برای خرید و فروش عکسها به صورت تجاری وجود دارد و حتی می توانید در هنگام خرید سایز چاپ عکس موردنظر و کیفیت کاغذ و غیره را تعیین کنید. حدود قیمت هم به عوامل مختلفی بستگی دارد. از آنجا که ذکر نام این گونه سایت ها و فروشگاه ها در انجمن غیر مجاز است، در صورت نیاز به آدرس، پیام خصوصی بفرستید.
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

درود بر همه
    من نیاز به یکی دو تا عکس با کیفیت با موضوع طبیعت و منظره و گل ویا..... دارم و می خوام در سایز 100 در 70 و یا مشابه چاپ کنم.
    سایتی برای دانلود و یا راهی برای خریئ سراغ دارید ؟
    از دوستان اگه کسی می دونه راهنمایی کنه لطفا
    اصلا اینجور محصولات در ایران قابل خرید و فروش هست ؟ و اینکه اگر هست خدود قیمت هاش چقدر هست؟
    حراجیش اینجاست:
    https://www.dollarphotoclub.com/
    البته مثل باقی حراجیها جنسا بنجل هستند ولی خوب شاید چیز مناسبی پیدا کردید. عکس دونه ای 1 دلار!
    Nima Sadigh و filtrmiltr تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    حراجیش اینجاست:
    https://www.dollarphotoclub.com/
    البته مثل باقی حراجیها جنسا بنجل هستند ولی خوب شاید چیز مناسبی پیدا کردید. عکس دونه ای 1 دلار!
    این ها که خریدش برای ما ممکن نیست
    لطفا یه سایت دانلود عکس های با کیفیت رو معرفی کنید

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

این ها که خریدش برای ما ممکن نیست
    لطفا یه سایت دانلود عکس های با کیفیت رو معرفی کنید
    به این سایت مراجعه کنید
    برای دیدن سایت احتیاج به ف.شکن ندارید ولی برای دیدن عکس ها تو سایز بزرگ باید از ف.شکن استفاده کنید . دقت کنید بعضی تصاویر واتر مارک آی استوک دارن ولی تعداد زیادی هم بدون دخل و تصرف برای دانلود موجوده.
    برای نمونه این تصویر دارای واتر مارکه ولی این تصویر هیچ واتر مارکی نداره و رزلوشن هم مناسبه
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

درود بر دوستان عزیز

هر چند وقتی مروری به عکسهای گذشته میکنم و چک میکنم تا نقاط قوت و ضعف کارم رو پیدا کنم و در کار های بعدی مسائل رو رعایت کنم
    داشتم به عکسهای ماکروی سال گذشته که تهیه کردم سرک میکشیدم که سوالی برام پیش اومد

لنز اولم 18-55 VR II بوده و از فاصله فکوس 25 سانتی متری بهره مند بودم
    تقریبا همه عکسها رو تو فوکال 55 میگرفتم چون هم بخاطر زیاد شدن فاصله کانونی پس زمینه فلو میشد و هم بزرگنمایی بیشتری داشته
    خاطرم هست که در دوربین های سوپر زوم وقتی فاصله کانونی رو میبردیم بالا فاصله فکوس هم به مراتب میرفت بالاتر
    آیا این مسئله در لنز های دوربین های DSLR هم صادق هستش؟
    طبق چیزی که خودم دیدم تغییری در فاصله فکوس نداریم و شاید یذره جا به جا بشه اما اصل قضیه که برام سوال پیش اومده اینجا هستش:

بنده با لنز قبلی در فوکال 55 میلیمتر فوکوس از سوژه تا فاصله 25 سانتی متر برام مقدور بوده
    حال که لنز 18-105 دارم و فاصله فوکوس 45 سانتی متری
    آیا تو فوکال 105 با فاصله 45 سانتی متری از یک سوژه به فرض 3 سانتی، بزرگنمایی بیشتر نسبت به لنز قبلی تو فوکال 55 و فاصله 25 سانتی متری با همون سوژه 3 سانتی دارم؟

و سوال بعدی که برام پیش اومده
    امروز با اکستنشن و هلیوس داشتم با یه ملخ کلنجار میرفتم که یه چیز آزاردهنده ای بدجور وقتمو گرفت و نتونستم نتیجه ای بگیرم
    با سه تا منبع نوری(کسی ندونه فکر میکنه دو ملیون تجهیزات نورپردازی هستش) برای سوژه تهیه کردم که همشون هم با دستمال کاغذی پوشوندم تا نور نرم تر به سوژه تابیده بشه
    اما وسط کادرم یه حال ی سفید شبیه به فلر بود که حتی با خاموش کردن منابع نوری بازم بصورت کمرنگ وجود داشت...البته زمینه سفید بود و احتمالی که میدم اینه که نور ورودی به داخل لنز زیاد بوده و از اونجا که از اکستنشن تیوب دستی استفاده میکنم احتمالا بازتاب داخلی از اسکتنشن تیوب رخ داده....متاسفانه بعلت صرف وقت زیاد و نگرفتن نتیجه مموری کارت رو فرمت کردم وگرنه نمونه عکس میدادم.....از دوستان با تجربه اگر کسی با این موضوع برخورد کرد مارو از تجربش بی نصیب نذاره

پست کمی طولانی شد اما با توضیحات کامل بود تا دوستان شرایط رو به درستی مجسم کنند
    پیشاپیش ممنونم

موفق باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    درود بر دوستان عزیز

هر چند وقتی مروری به عکسهای گذشته میکنم و چک میکنم تا نقاط قوت و ضعف کارم رو پیدا کنم و در کار های بعدی مسائل رو رعایت کنم
    داشتم به عکسهای ماکروی سال گذشته که تهیه کردم سرک میکشیدم که سوالی برام پیش اومد

لنز اولم 18-55 VR II بوده و از فاصله فکوس 25 سانتی متری بهره مند بودم
    تقریبا همه عکسها رو تو فوکال 55 میگرفتم چون هم بخاطر زیاد شدن فاصله کانونی پس زمینه فلو میشد و هم بزرگنمایی بیشتری داشته
    خاطرم هست که در دوربین های سوپر زوم وقتی فاصله کانونی رو میبردیم بالا فاصله فکوس هم به مراتب میرفت بالاتر
    آیا این مسئله در لنز های دوربین های DSLR هم صادق هستش؟
    طبق چیزی که خودم دیدم تغییری در فاصله فکوس نداریم و شاید یذره جا به جا بشه اما اصل قضیه که برام سوال پیش اومده اینجا هستش:

بنده با لنز قبلی در فوکال 55 میلیمتر فوکوس از سوژه تا فاصله 25 سانتی متر برام مقدور بوده
    حال که لنز 18-105 دارم و فاصله فوکوس 45 سانتی متری
    آیا تو فوکال 105 با فاصله 45 سانتی متری از یک سوژه به فرض 3 سانتی، بزرگنمایی بیشتر نسبت به لنز قبلی تو فوکال 55 و فاصله 25 سانتی متری با همون سوژه 3 سانتی دارم؟

و سوال بعدی که برام پیش اومده
    امروز با اکستنشن و هلیوس داشتم با یه ملخ کلنجار میرفتم که یه چیز آزاردهنده ای بدجور وقتمو گرفت و نتونستم نتیجه ای بگیرم
    با سه تا منبع نوری(کسی ندونه فکر میکنه دو ملیون تجهیزات نورپردازی هستش) برای سوژه تهیه کردم که همشون هم با دستمال کاغذی پوشوندم تا نور نرم تر به سوژه تابیده بشه
    اما وسط کادرم یه حال ی سفید شبیه به فلر بود که حتی با خاموش کردن منابع نوری بازم بصورت کمرنگ وجود داشت...البته زمینه سفید بود و احتمالی که میدم اینه که نور ورودی به داخل لنز زیاد بوده و از اونجا که از اکستنشن تیوب دستی استفاده میکنم احتمالا بازتاب داخلی از اسکتنشن تیوب رخ داده....متاسفانه بعلت صرف وقت زیاد و نگرفتن نتیجه مموری کارت رو فرمت کردم وگرنه نمونه عکس میدادم.....از دوستان با تجربه اگر کسی با این موضوع برخورد کرد مارو از تجربش بی نصیب نذاره

پست کمی طولانی شد اما با توضیحات کامل بود تا دوستان شرایط رو به درستی مجسم کنند
    پیشاپیش ممنونم

موفق باشید
    سلام
    1- تا جائي كه مي دانم حداقل فاصله فوكوس در لنزهاي زوم ثابت است و در فواصل كانوني مختلف تغيير نمي كند (ممكن است تغييرات جزئي در حداكثر و حداقل فاصله كانوني وجود داشته باشد ولي قابل صرفنظر است).
    2- حداكثر ضريب بزرگنمائي در لنز 18-55 برابر 0.31x و در لنز 24-105 برابر 0.2x است.
    3- داخل اكستنشن تيوب را با مقواي مات مشكي يا مخمل مات مشكي بپوشانيد.
    ارادت.
    Digital Lover، mohammad.baruji و peacekeeper تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    1- تا جائي كه مي دانم حداقل فاصله فوكوس در لنزهاي زوم ثابت است و در فواصل كانوني مختلف تغيير نمي كند (ممكن است تغييرات جزئي در حداكثر و حداقل فاصله كانوني وجود داشته باشد ولي قابل صرفنظر است).
    2- حداكثر ضريب بزرگنمائي در لنز 18-55 برابر 0.31x و در لنز 24-105 برابر 0.2x است.
    3- داخل اكستنشن تيوب را با مقواي مات مشكي يا مخمل مات مشكي بپوشانيد.
    ارادت.
    درود داریوش جان

با این اوصاف بزرگنمایی لنز 55 بیشتره؟
    این بزرگنمابی چطوری محاسبه میشه؟(صرف نظر از اینکه در دفترچه راهنمای لنز این ارقام باید وجود داشته باشه)
    در رابطه با اکستنشن و مشکلی که اعلام کردم....این مشکل زمانی که یکی از تیوب هارو بسته بودم وجود نداشت

ارادتمند
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    درود داریوش جان

با این اوصاف بزرگنمایی لنز 55 بیشتره؟
    این بزرگنمابی چطوری محاسبه میشه؟(صرف نظر از اینکه در دفترچه راهنمای لنز این ارقام باید وجود داشته باشه)
    در رابطه با اکستنشن و مشکلی که اعلام کردم....این مشکل زمانی که یکی از تیوب هارو بسته بودم وجود نداشت

ارادتمند
    سلام
    1- بله حداكثر بزرگنمائي لنز 18-55 بيشتر است
    2-حداكثر بزرگنمائي از رابطه زير محاسبه مي شود:
    ML=LE/F
    كه ML حداكثر بزرگنمائي لنز، LE اكستنشن ذاتي لنز و F فاصله كانوني لنز است. بدون دانستن اكستنشن ذاتي لنز نمي توان بزرگنمائي آن را حساب كرد.
    3- نظري ندارم
    ارادت
    I.Givili و mohammad.baruji تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

میدونم که سوالم بارها در تاپیکها مطرح شده ولیکن بدلیل ضیق وقت:کمترین فاصله فوکوس یک لنز بر اساس فاصله دهانه لنز از سوژه محاسبه میشه و یا بر اساس فاصله نشانگر محل سنسور روی بدنه دوربین نسبت به سوژه؟

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    میدونم که سوالم بارها در تاپیکها مطرح شده ولیکن بدلیل ضیق وقت:کمترین فاصله فوکوس یک لنز بر اساس فاصله دهانه لنز از سوژه محاسبه میشه و یا بر اساس فاصله نشانگر محل سنسور روی بدنه دوربین نسبت به سوژه؟
    بر اساس فاصله نشانگر محل سنسور
    S Noora تشکر می‌کند.