صفحه 14 از 28 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 278
Like Tree214تشکر

موضوع: مقايسه ديجيتال با نگاتيو

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

خوب برای اینکه به دوستان بیشتر از این فشار نیاد من بحث رو همینجا از طرف خودم و برای خودم مختومه اعلام میکنم .فکر کنم که فایده ای نداره .به جاییم قرار نیست برسیم .من اگه کسی رو ناراحت کردم طلب بخشش و مغفرت میکنم ازش. باید بگم که دهمتون رو خیلی زیاد دوست دارم و تنها تفاوتی که با هم داشتیم و در نظراتمون بود و نه در هیچ زمینه دیگه ای.امیدوارم این موضوع فراموشتون نشه .ارش بی تو سردمه .روشن باتو گرممه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

من با داشتن یا خرید دوربین دیجیتال مخالف نیستم ،مطمئنا من هم یکی میخرم.اما از لحاظ برتری نگاتیو رو قبول دارم .ملاک هم در برتری مشخصه های کلی هست وگرنه دیجیتال برتری هایی هم نسبت به فیلم داره،همین که سرعت کارش وحصول نتیجه اون بالاست خیلی خوبه.
    ایراد این مباحثه این بود که بطور کلی صورت گرفت،شاید بهتر بود به موضوعاتی از قبیل کیفیت،سرعت،هزینه و ... تفکیک میشد وپس از ارایه نظرها در آخر یک رای گیری میشد.
    به هر صورت در این باره به حد کافی صحبت شده و بیش از این به مسایل حاشیه و جنبی کشیده میشه که باعث دلخوری دوستان از هم میشه،پیشنهاد میکنم این تاپیک قفل بشه تا از این به بعد فقط مرجعی باشه برای مطالعه نسلهای بعدی.

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

میبینیم که بازهم اپوزیسیون آنالوگ دست به کار شده ... بهتره این عزیزان اول تاپیک رو دقیق مطالعه کنن تا حداقل اگر هم قصد مخالفت در باب دیجیتال رو دارند با سوال های تکراری که جواب آنها قبلاٌ داده شده تاپیک رو سنگین نکنند ... وگرنه سوال هایی که توسط جناب حاجی آبادیان و dppicture جان مطرح شده پیشتر توسط آقای روشن یا آرش جان و ... کاملاٌ بصورت منطقی و قانع کننده داده شده.
    فکر میکنم بعد از اینکه پوریا جان توسط این تاپیک به صراط مستقیم هدایت شد حالا نوبت عزیزان دیگه هست... شاید هم صراط ما کجه! تا اینجای کار که منطق دیجیتال غالب بوده ... شاید اگر دوربینی مثل 10 دی با اف 100 نیکون که فکر میکنم تقریباٌ رنج قیمتی مشابهی داشته باشند مقایسه بشه برتری دیجیتال در بیشتر موارد(کاهش نویز , وضوح تصویر , کنتراست و ....) کاملاٌ مشخص باشه .

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

متاسفانه من با نظر آقاي حاجي اباديان در رابطه با قفل كردن تاپيك مخالفم. تاپيك همچنان باز است و منتظر نظرات دوستان تا بازهم بيشتر با مزايا و معايب هردو سيستم اشنا بشيم.
    مشكل از انجا آغاز شد كه مثلا بحث شد و دليل آورديم كه 1- SLR‌هاي 6 مگاپيكسلي قادرند كه از لحاظ كيفيت( دقت كنيد: كيفيت و تمام فاكتورهاي وابسته به آن مثل نويز و رزولوشن و دقت رنگ و ...) از دوربينهاي 35 ميليمتري برتر باشند.
    2- مقايسه بايد بين دوربينها بر اساس شرائط مشابه باشه( مثلا مديوم فرمتها با (حداقل) فول سايزهاي ديجيتال
    3- مقايسه بايد بر اساس معيارهاي علمي باشد: مثلا اگر ميخواهيد مقايسه چشمي باشد بايد مانيتور وپرينتر استاندارد و كاليبره باشد. اسكنر و نوع فيلم دوربين بايد با كيفيت باشد و ... و اگر ميخواهيد مقايسه بر اساس شاخصهاي قابل محاسبه باشد( مثل spectral response ) بايد بديمش دست مثلا DXO .

خب همه اين دلايل و شرائط بحث شد. بعد دوستان ميان ميگن مثلا مارك تو خيلي گرونه و اصلا نبايد حرفشو بزنيم يا ميان ميگن ما مگه كم عقليم كه بريم دوربينهاي كمپاكت بخريم با قيمت 300000 تومان. يا ميان ميگن كه ما با دوربين آنالوگ حس بهتري داريم.
    خب تكليف چيست.؟ اگر شما اون مباحث قبلي رو قبول نداريد كه بايد دليل بياريد بر رد اونها اما اگه قبول داريد كه ديگه اين صحبتها جايي ندارن.
    اتفاقا بر خلاف نظر دوستان، بحث بسيار دقيق بوده و تمام معيارهاي قابل قياس دو سيستم رو هم تا حالا پوشش داده.
    خلاصه اينكه بحث خصوصيتي دارد و شرائطي و با يد اونها رو رعايت كرد تا بحث مفيد باشد. قرار هم نيست كه اين بحث منجر شود به حذف يكي. همين كه يا هر دو سيستم آشنا شويم و خوبيها و بديهاشون را بفهميم خودش كلي فايده است. پس نگين كه به جايي نرسيديم و بحث رو مختومه كنيد و قفلش كنيد.
    بخاطر بحث كردن كسي ناراخت نميشه و بهش فشار نمياد. اما اگه اصول بحث رعايت نشه مشكل ايجاد ميشه كه ديديد.

به هر حال اين تاپيك همچنان باز است و مشتاق نظرات دوستان تا پربار تر شود.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

ما اين داستان رو رها كرديم، اما اين بحث قاعدتا اون ور ادامه داره، خوندن اينا خالي از لطف نيست:

http://www.luminous-landscape.com/essays/clumps.shtml

http://www.luminous-landscape.com/es...-already.shtml

http://www.kenrockwell.com/tech/filmgoingaway.htm
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض unti digital

سلام

من هميشه و همه جا مخالف ديجيتال بودم.مگر اين كه بخواي يا عكس خانوادگي بنداري يا خبري.همين

هر عكس ديگه اي آنالوگ بهتره.توي آنالوگ مي توني عمق رنگ رو بفهمي.اما ديجيتال تصوير رو تخت مي كنه.
    به نظر من برو خانه عكاسان ايران.خيلي خوبه واسه آموزش.
    Canon 60d * 18-200
    Nikon f75 * 28-100

http://www.bezanimbiroon.ir

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

یحیا جان عمق رنگ رو با چه چیزی میسنجی؟
    بد نیست در مورد دیجیتال و آنالوگ یه سری به اینجا بزنیم!
    http://akkasee.com/forum/showthread.php?t=597

خیلی حرفها زده شده....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Wink

نقل قول نوشته اصلی توسط Forum Manager
    با دوربین دیجیتال حتی بهتر و سریعتر می توانید اصول عکاسی را یاد بگیرید. چرا، بخاطر اینکه همان لحظه اثر تنظیم و کارتان را می بینید، عکس گرفتن با آن ارزان و بدون هزینه است و می توانید تعداد زیادی عکس با تنظیمات مختلف بگیرید و روی آنها عکاسی و اصول آن را تجربه کنید، در یک آن می توانید حساسیت های مختلف و تنظیمات مختلف را در اختیار داشته باشید بدن اینکه به تجهیزات گران و زیادی نیاز داشته باشید... و مزایای دیگر. از لحاظ اصول عکاسی هیچ تفاوتی بین این دو دوربین وجود ندارد. فقط بعضی مطالب که مربوط به خود نگاتیو یا ماهیت دیجیتالی دوربین است متفاوت است که در اصول عکاسی دخالت زیادی ندارد.
    بنده هم همين رو ميخواستم عرض کنم.
    آنالوگ: يواش داره از رده خارج ميشه.
    ديجيتال: همين بس که شما دکمه شاتر رو که فشار مي ديد، ميبينيد که عکستان سياه شده يا نشده...
    دوست نداشتي پاک کن، فرمت کن، ... پدرشو دربيار
    خوراکش هم فقط برق و باتريه... که تو هر داهاتي پيدا ميشه.

و در آخر:
    --------------------------------------------
    دير و زود داره ولي سوخت و سوز نداره.
    ویرایش توسط ehsanshirazi : Wednesday 31 August 2005 در ساعت 06:02
    Canon EOS 300D

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanshirazi
    بنده هم همين رو ميخواستم عرض کنم.
    آنالوگ: يواش داره از رده خارج ميشه.
    ديجيتال: همين بس که شما دکمه شاتر رو که فشار مي ديد، ميبينيد که عکستان سياه شده يا نشده...
    دوست نداشتي پاک کن، فرمت کن، ... پدرشو دربيار
    خوراکش هم فقط برق و باتريه... که تو هر داهاتي پيدا ميشه.

و در آخر:
    دير و زود داره ولي سوخت و سوز نداره.

مطمئن باشید عکاسی هیچ وقت اون چیزی نیست که در ذهن شما هست و هیچ وقت هم نخواهد بود .
    دیجیتال فقط خیلی سریع شاتر کلیکر پرورش میده همانطور که آقای شهبازی اشاره کردن.
    عکاس این نیست که یه دوربین دیجیتال داشته باشه و فتوشاپ هم بلد باشه، اگر بخوایم اینطوری فکر کنیم پس هر کسی هم که یه دوربین هندی کم داره میشه کارگردان!!

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

دوربین یک ابزار است. عکاسی یک هنر است با یک سری اصول و قانون و تجربه... در دیجیتال علاوه بر آنچه که در آنالوگ موجود هست یک سری مزایا و امکانات اضافی وجود دارد (که قطعا زیادتر بودن امکانات عیب نیست!)... یک سری ضعف ها هم دارد که هر روز در حال کمتر شدن و حتی پیشی گرفتن از آنالوگ است، مسایلی مثل محدوده دینامیکی یا نویز یا عکس العمل دوربین که آن هم در فرآیند یادگیری عکاسی نقش مهمی ندارد ... سوژه، کادر بندی، ترکیب بندی، نور ، زاویه ، موضوع و ... که عکاسی را تشکیل می دهد چه ربطی به نوع دوربین دارد؟ فقط با دوربین آنالوگ تجربه ها سخت تر، پر هزینه تر، زمانبرتر ... شما تا یک حلقه را بخواهید تمام کنید و بدهید ظهور و چاپ کنند یادتان رفته در فلان زمان و فلان عکس داشتید چه چیزی را تجربه می کردید.. باید مرتب کاغذ و قلم دستتان باشد شاتر، دیافراگم، سایر تنظیمات را با شماره فیلم یادداشت کنید ... در قبال این همه سختی چه بدست می آورید؟
    خوب اینکه دوستمان گفتند عکاسان دیجیتال شاتر کلیکر می شوند، این عمومیت ندارد، کسی که دنبال یادگیری عکاسی است، شاتر دوربین دیجیتال را با همان حساسیت آنالوگ می فشارد و از مزیت سرعت، قیمت، امکانات بیشتر و تجربه پذیری بالا و ... نیز بهره مند می شود. برای کسی هم که دنبالش نیست، باز بهتر است، حداقل در انبوه عکسهایی که میگیرد چند عکس خوب هم پیدا می شود، تا اینکه تمام حلقه فیلمش را ضایع کند! البته قبلا در این زمینه بحث شده و پرداختن مجدد به موضوع لزومی ندارد.

صفحه 14 از 28 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین