صفحه 18 از 28 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 278
Like Tree214تشکر

موضوع: مقايسه ديجيتال با نگاتيو

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

Angry

سیاست کلی فروم، مبنی بر احترام به حقوق دیگران، آزادی بیان و عقیده و عدم مداخله تا زمان نقض قوانین اصلی فروم می باشد. دوستان عزیز (بخصوص جناب حاجی آبادیان) اگر مروری بر مطالب قبلی داشته باشند متوجه می شوند بحث از آنجا به بیراهه کشیده میشود که بجای بحث منطقی و علمی، به تعصب و پافشاری کوکورانه و نیز عدم رعایت ادب و احترام مناسب شان و موقعیت یک محفل علمی و هنری دوستانه پرداخته می شود...
    دوست عزیز، با چنین رویه ای شما در هر زمینه ای و با هر کسی که بحث نمایید به همین جا خواهید رسید. ضمنا اگر دوست داشته باشید من می توانم لینکی به تمام نوشته های شما که شروع کننده نوعی توهین یا تمسخر به سایرین بوده اید برایتان ارسال نمایم تا دوستان را به این امر متهم نکنید...
    ضمنا از این که دیگر ما دیجیتالی های هنرناشناس تندرو + بانمک شاتر کلیکر را لایق صرف انرژی نمی دانید متعجبم! چون در دیجیتال است که موضوعات صفر و یک است، نه در آنالوگ .....
    -
    از سایر دوستان خواهشمندم بحث حاشیه ای این تاپیک را ادامه ندهند. ضمنا اگر دوستان اجازه دهند برای اینکه این بحثها بر جو دوستانه و علمی فروم تاثیر نگذارد، یک سری پست ها که محتوی هیج اطلاعات مفیدی در این زمینه (مقایسه آنالوگ و دیجیتال) نیست بعد از مدتی حذف شود.
    ویرایش توسط M.R.Shahbazi : Saturday 17 September 2005 در ساعت 14:05

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

موافقم آقاي شهبازي. اين تاپيك منبع مهمي از اطلاعات بوده براي يادگيري و آشنايي با محدوديتها و مزيتهاي ديجيتال و آنالوگ. تا كنون چندين پيغام و ايميل داشتم كه بخاطر اين تاپيك از فروم و دوستاني كه اين بحث را انجام داده اند، تشكر شده است.
    پس از چند روز و اطلاع همه دوستان از محتويات بحثهاي اخير، پستهاي نامربوط با موضوع اصلي را حذف مي كنم.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

امیدوارم این بحث اینجوری تموم نشه...
    آقای حاجی آبادیان تشریف بردن و به اون قسمتی از صحبتهای من که گفته بودم هر چه دل تنگتان میخواهد به من بگین رو کاملا متوجه شدن و عمل کردن! و کلماتی که گمان میکنم زیبنده شخصیت جذابشون باشه رو برای بنده فرستادن و متاسفانه از لحاظ فنی ما رو مشعوف نظراتشون نفرمودن!
    در هر صورت امیدوارم ایشان شادان و خندان به امور هنری شون بپردازن. به همون روشهایی که عرض کردم و خودشون برام تو مسنجر مرقوم فرمودند!

امیدوارم آقای روشن و شهبازی با دقت اینجا رو پاکسازی کنن ... البته کمی با دست باز... که احیانا سوال جوابها گم نشن....ترجیحا فقط اون قسمتهایی که بیشتر مربوط به طرفداری و تشویق و این چیزاست ....

در نهایت امیدوارم رفرنس های جدید.. مباحث جدید... و یا احیانا افراد متخصص جدیدی در اینجا و این بحث حضور پیدا کنن و این تاپیک همیشه تازه باشه...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

اين تاپيک يکي از تاپيکهايي هست که هميشه اگر ارسال جديدي داشته باشه مي خونم
    وشخصا خيلي از مطالب اون استفاده کردم -
    محور اصلي بحث اين تاپيک بيشتر مربوط به کيفيته نه امکانات
    فکر کنم دوستاني که طرفدار نگاتيو هستند هم در اين مورد که امکاناتي که ديجيتال در اختيار
    ما قرار ميده با نگاتيو قابل مقايسه نيست مشکلي نداشته باشن پس فقط مي مونه بحث کيفيت
    در اين مورد بايد موارد مقايسه در يک سطح باشن نه نگاتيو قطع بزرگ با دوربين نيمه
    حرفه اي ديجيتال مقايسه بشه -من فکر مي کنم اگر کسي از دوربين اس-ال-آر و لنز معقول استفاده
    کنه با عکاسي وعلم تصاوير ديجيتال آشنايي داشته باشه و از نرم افزارهاي حرفه اي و پلاگ اين ها
    استفاده کنه مي تونه عکسهايي بگيره که با مقداري کار نرم افزاري از نگاتيو 35 ميليمتر خيلي بالاتر
    باشه -براي نمونه يک عکس و دو کراپ 100درصد از اون رو مي گذارم که براي چاپ 30در40 آماده
    شده قضاوت با شما
    مشخصات تصوير:
    canon 300d - lenz ef 28-135 is usm -f:16- iso:400
    کارهاي نرم افزاري:
    سياه سفيد کردن با استفاده از اطلاعات کانالهاي رنگ در فتو شاپ- افزايش شارپنس با آن شارپ مسک و چند لايه با شارپنسهاي متفاوت

عکس اصلي

کراپ چشم

کراپ گردن
    ویرایش توسط siavash : Sunday 18 September 2005 در ساعت 00:57

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

کاش به اینجا نمی رسید اما امیدوارم آقای حاجی آبادیان مطالب این تاپیک رو دنبال کنند و چراغ سبز زیر اسمشون همیشه روشن باشه. (پدربزرگ بهتاش!)
    بگذریم.

مبحث خوبی رو سیاوش شروع کرد و فکر می کنم بیشتر روی داینامیک رنج و عکسهای سیاه و سفید دیجیتال تاکید داشت. اما بنظرم تو این تاپیک که داریم مقایسه دیجیتال-آنالوگ می کنیم لازمه تا چند نمونه از عکسهای دوربینهای آنالوگ رو هم داشته باشیم. ممکنه عکسهایی رو در اینترنت پیدا کنیم همونطور که آرش قبلن اینکارو کرده بود اما شاید چندان ملموس و یا مولفانه! نباشه.

پیشنهاد من اینه که بعنوان یه پروژه مشترک تعدادی عکس در شرایط یکسان با چند دوربین مختلف (آنالوگ و دیجیتال) گرفته بشه تا حداقل یک قدم از تئوری جلوتر بریم و بقول آقای روشن کار پرارجاعی هم کرده باشیم. همینطور می تونیم عکسها رو در همایش فروم مورد بررسی قرار بدیم.
    ویرایش توسط behtash : Sunday 18 September 2005 در ساعت 01:24
    M.Behtash

تشکر کرده
    4010

حالا با خیال راحت چندتا عکس آنالوگ!
    از عکسهای همون شبی که در پستهای قبلی عکسهای دیجیتالش رو گذاشته بودم...

عکسهای دیجیتالم رو بیشتر دوست دارم... اینا رو برای نمونه گذاشتم....
    نگاتیو کونیکا با حساسیت 400 و دوربین نیکون F80 با لنز 28-200
    که اگه درست یادم باشه هردوی عکسها رو روی 28 گرفتم...

عکسها رو در فتوشاپ پرکنتراست تر کردم و کمی تنظیم رنگ(به نظرم عکسها زیادی سبز بودن... که کم کردم سبز رو....)

آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

آرش نمی دونم رو این دو سری عکست چه ادیتهایی انجام دادی ولی بنظرم نگاتیوی ها کیفیت بهتری دارند. اینطور نیست؟
    M.Behtash

تشکر کرده
    4010

عکسهای سری اول رو به هیچ عنوان دستکاری نکردم... فقط سایز شدن عکسها و لوگوی کسوف!
    اما عکس های نگاتیو رو به همون صورتی که گفتم پرکنتراست تر و کمی سبز رو کم کردم از آسمون...
    که گمان میکنم اشکال از چاپ بوده باشه... حالا نگاتیو رو اسکن کنم میشه فهمید...

مساله ای که بین این دو سری عکس هست اینه که این نگاتیو حساسیت 400 داره.... ولی اون عکسهای دیجیتال رو با حساسیت 1600 گرفتم...

برای همین اون عکسها ستاره های خیلی بیشتری داره! و البته نویز بیشتر... به نظرم عکاسی با 1600 اینقدر شگفت انگیز بود که به نویزش می ارزید!

و نکته دیگه اون عکسهایی که ستاره ها حالت فیکس دارن رو با این نگاتیو نمیشد ثبت کرد.... مگر نگاتیو 1600 که من پیدا نکردم....

(نگاتیو 800 تازه! رو هم بعد از سفر پیدا کردم دانه ای 4500 تومان! )
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

من فکر می کنم عکاسی در شب از یکسری سوژه های خاص که منبع نوری هستند مثل ماه یا ستاره با نگاتیو ( بعد از کمی تجربه) کیفیتش بهتره! ( البته این فقط یک نظر در حد تجربه های شخصی و اندک خودمه) فکر می کنم به دلیل همین مسئله ی ایزو که با یک نگاتیو با حساسیت 400 راحت می شه با بستن دیافراگم و باز گذاشتن شاتر ثبت نور داشت. در دیجیتال با ایزو 1600 شاید بشه معادل سازی کرد.
    چون معادل گرین های روی نگاتیو به صورت کاذب ایجاد نویز می کنه. این کار رو من با عکسهایی از شمع امتحان کردم ( البته شمع منبع نوری خیلی قوی ای نیست اما باید نورسنجی دقیقی داشته باشیم)
    از لحاظ کیفیت تا حد زیادی هر دو کیفیت مطلوب داشتند اما پیکسل داغ ( بحثی که یک بار در فروم ایجاد شد) در دیجیتال قابل روئیت بود. و به سختی می شد عکسی داشت که این پیکسل ها رو نداشته باشه...
    بعد هم نمی دونم عکس اسکن شده رو می شه با فایل دیجیتال مقایسه کرد یا نه؟ یا همونطور که آرش گفت باید نگاتیو اسکن شده رو با فایل دیجیتال مقایسه کرد.
    ساناز نافذ
    ---------------

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

خانم نافذ، فكر كنم منظورتان از پيكسل داغ، همان نويزي است كه در ديجيتال بعلت نوردهي طولاني ايجاد ميشود( و نه نويز ناشي از آمپليفيكاسيون) يا نه منظورتان دقيقا همان پيكسل داغ است كه بعلت مشكل تك پيكسلهاي سنسور هست كه جايشان در عكسهاي مختلف هم تقريبا ثابت است؟
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 18 از 28 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... آخرینآخرین