صفحه 10 از 28 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 278
Like Tree214تشکر

موضوع: مقايسه ديجيتال با نگاتيو

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

هر روز همه مطالبی که در فروم نوشته میشه میخونم... ولی اگر در بحثهایی شرکت نمیکنم ؟ چون دوستان حرفه ای زیادی به جمع ما اضافه شدن... و ترجیه میدم بیشتر از و نوشته ها استفاده کنم.... و دیگه اینکه زیادی گرفتار و زیادی بی حال شدم!
    یه حرفهایی بی جواب مونده یا به اونا توجه نشده...
    سعی میکنم به اونا برسم:
    dppictuer عزیز سوال کردن که چه مدتی طول خواهد کشید که پول ظهور رو جمع کنند و دوربینی نیمه حرفه ای بخرند... و کار حرفه ای بکنند.
    جنس کار حرفه ای (یعنی کار تخصصی در ازای درآمد...) و یا کار تخصصی ... بدون توجه به درآمد در آن کار ؟
    در هر دو شکل یعنی شما دغدغه مهمی به نام عکاسی دارید.. و از هر فرصت و هر اتفاقی برای عکاسی سود خواهید جست.
    در این حالت :
    هزینه یک حلقه نگاتیو عادی + ظهور و چاپ 10*15 رو اگر فقط 6 هزارتومان در نظر بگیریم و آنرا ضربدر 40 حلقه کنیم برابر 240 هزارتومان خواهد بود... که اگر شما این مبلغ رو روی 250 هزارتومان دوربین نگاتیو خودتون اضافه کنید یه دوربین نیمه حرفه ای خواهید داشت. اگر به این رقم 40 حلقه دیگر هم اضافه کنید شما میتونید 300 دی کنون رو در دستانتان داشته باشید.
    40 حلقه برای کسی که حرفه ای فکر میکند و حرفه ای کار نمیکند... شاید تعداد عکسی باشد که باید در 4 یا 5 ماه بگیرد.... مخصوصا اگر در حال کسب تجربه باشد و یا تجربه های جدید... نیاز به نگاتیو های مختلف (ایزو های بالا - سیاه سفید و ...) خواهید داشت ... که گاهی قیمت هر نگاتیو سر به 4-5 هزارتومان میزند و قیمت ظهور و چاپ هم تشدید خواهد شد.

دوست عزیز...
    نگاتیو و دیجیتال ابزار هستن... استفاده از اونها مایه برتری فردی به فرد دیگر نیست! اینکه شما نگاتیو کار میکنید و یا دیجیتال؟ محصول نهایی مهم است.. به هر طریق ممکن.
    و شما میتوانید بهترین انتخاب رو بر اساس علاقه فردی... تجربیات ، بودجه و ... انجام بدین.

اما نکته مهم تر
    بحث عکاس مایه دار و بی مایه به نظرم دلیل نیست و بهانه است...
    عکاس باید درونی مایه دار داشته باشد.
    بهتر است بگویم هنرمند.
    عکاسی هنری ست وابسته به تکنولوژی و پر هزینه... عشق است که صخره ها رو هموار خواهد کرد... کسانی که دوربین دیجیتال گرانقیمت و یا نگاتیو های مدیوم یا حتی لارژ فرمت دارن... همه پدرانی قارون نداشته اند... شاید کسی 12 ساعت کار کرده باشه... شاید قید چلوکباب و پیتزا خوردن رو زده باشه... شاید یک سال لباس نخریده باشه... شاید فکر زن گرفتن یا شوهر کردن رو از سرش بیرون کرده باشه... برا دوست دختر یا پسراش کادو نخریده باشه... فحش زمین و آسمون رو به جون خریده باشه... تا بتونه به چیزی که عاشقانه دوست داره برسه... میتونه یه عکس زیبا ، طرحی روی دیوار یا نوشته ای روی توالت این دنیا باشه...

شکاف میان عکاسان مایه دار و بی مایه همیشه وجود خواهد داشت... مایه به نظر من چیزی غیر از سکه و اسکناس باید باشه...

و حتما در داشتن دوربین دیجیتال خلاصه نمیشه... مهم تلاش برای بدست آوردن زیبایی های بیشتر... آموختن، تجربه کردن ، سفر کردن و ...
    حال به هر روشی که شما میتوانید و می پسندید.

اما پوریای عزیز و یا دیپیکچر:
    و درکل باید گفت از همه لحاظ دیجیتال شکست خوردس
    که هيچ وقت نميشه مثل مثل اون بشه
    من کلا سعی میکنم از نتیجه گیری های صد درصدی پرهیز کنم.... امیدوارم شما هم توجه کنید! مخصوصا در زمینه تکنولوژی!

همين ديناميک رنج (که من اصلا ازش چيزي سرم نميشد و جناب روشن منو مطلع کردن) هنوز ديجيتال نتونسته مثل آنالوگ بشه و ديناميک رنج آنالوگ رو داشته باشه...
    پوریای عزیز...مشکل داینامیک رنج اصولا مشکل عظیمی نیست... بلکه با دیجیتال خیلی راحت تر میشه با این موضوع کنار اومد و از over expose شدن جلوگیری کرد... اگر لازم باشه ... عکس های زیادی میتونم در این رابطه بگذارم... یا کافیه گشت کوچکی در فتونت و یا فتوسیگ بزنید.... و زیبا ترین عکسهای طبیعت رو ببینید... اونهایی رو که شاخ در میارید! عموما با دیجیتال گرفته شدن... و مشکل داینامیک رنج رو با تکنیکهای ساده ای که وجود داره حل کردن.
    اما اینکه دیجیتال نتونسته مثل آنالوگ بشه؟ اگه به این بخش علاقه زیادی دارین و حصله هم ندارین میتونید از فوجی S3 pro استفاده کنید... تستهایی که من دیدم در زمینه داینامیک رنج از نگاتیو بهتر هم جواب میده!

اما نتیجه ای که من میگیرم؟
    تمام این ها (دوربین دیجیتال -نگاتیو- آگراندیسمان - فتوشاپ و ....) همه ابزار هستن. شما باید ابزار کار خودتون رو انتخاب کنید....
    و اگر ابزار گرانقیمتی برای پیشرفت کار نیاز دارین تاوان اون رو بپردازید!

و در مورد حرفه ای به نام عکاسی...
    همانطوری که فرمول نگاتیو ها جزو سری ترین اسرار کشور ها محسوب میشد! تکنیکهای عکاسی و ... هم به نوعی سری و دور از دسترس بود... open source شدن عکاسی نه فقط به خاطر وجود دوربین های دیجیتال ؟ بلکه بخاطر اینترنت - عکسهای بسیاری که منتشر میشه و همه بهترین و زیبا ترین عکسهای عکاسان دنیا رو به راحتی میبینن و عباس آقا عکاس لامپی سر کوچه ما بهترین عکاس نیست... تکنیکهای عکاسی از طریق این فروم لو رفته و میره... و هزارن جای دیگه...
    و اینجاست که عکاسی فقط تکنیک نیست... هنر و هنرمند بودن مهم خواهد بود.... تکنیک ها سری نیستند.. همه میدانند... ابزار پیشرفته در دست همه هست، امکان آزمون و خطا با هزینه کم و تجربه کردن در زمان کوتاه برای همه محیا شده...
    مقاله ای در لوموند دیپلماتیک در مورد عکاسی ! میخواندم...
    در مورد همه گیر شدن عکاسی و عکسهای زندان ابوقریب و ... که هر کسی میتواند در لحاظاتی تبدیل به مشهور ترین عکاس خبری شود! و ....
    اینگونه مقاله پایان میافت...
    اکنون باید منتظر ظهور پیکاسو ها و ماتیز های عکاس بود...

(بعد از بوجود اومدن عکاسی بسیاری گمان میکردن نقاشی از بین خواهد رفت.. که اینگونه نشد... بلکه باعث بوجود اومدن نابغه هایی در این زمینه شد... این اتفاق با بوجود اومدن نهضت دیجیتال برای عکاسی هم شکل خواهد گرفت...)
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

فكر كنم با توضيحات آرش ديگه كتاب بسته شد ---ممنون از نوشته هاي خوبت
    محمد امدادی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پوریای عزیز...مشکل داینامیک رنج اصولا مشکل عظیمی نیست... بلکه با دیجیتال خیلی راحت تر میشه با این موضوع کنار اومد و از over expose شدن جلوگیری کرد... اگر لازم باشه ... عکس های زیادی میتونم در این رابطه بگذارم... یا کافیه گشت کوچکی در فتونت و یا فتوسیگ بزنید.... و زیبا ترین عکسهای طبیعت رو ببینید... اونهایی رو که شاخ در میارید! عموما با دیجیتال گرفته شدن... و مشکل داینامیک رنج رو با تکنیکهای ساده ای که وجود داره حل کردن.
    دقيقا!. پوريا عزيز توجه نكردند كه مقايسه ديناميك رنج مساله اي است نسبي. و نتيجه كار است كه تعيين كننده است. و نتيجه در ديجيتال در اكثر اوقات برتر است حتي در زمينه ديناميك رنج. علتش هم كنترل بيشتر شما در روند كار است. اين روند كار شامل است بر 1- گرفتن عكس( كنترل اكسپوژر با تكنيكهاي جالبي در ديجيتال در دستان شما قرار دارد. نمونه اش استفاده از هيستوگرام براي متمايل نمودن اكسپوژر به سمت راست نمودار است تا بيتهاي بيشتري كپچر شود) 2- پست كپچر پروداكشن( كه اگر يادتان باشد در مطلبي به طور كامل توضيح داده شد كه چگونه و با رعايت چه نكاتي ميتوان اكسپوژر و ديناميك رنج را كنترل كرد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

ارش عزیز من از قید خیلی چیزا گذشتم برای عکاسی و چه خوب که چندتاشو شما نام بردی و دل منو یکم خنک کردی .اما اگه اینطور که شما حساب کردی من تا سال دیگه یه وان دی مارک توی کانن سه یا چهر میلیونی میتونم بخرم .ولی تا اون زمان هر کاری میتونم بکنم جز عکاسی.حالا من از شما نظر میخوام خودت و انصافت و ایدت.من 250 هزار تومان پول دارم خوب،میخوامم حتما دوربین بگیرم پولم به این چهارتا دوربین میرسه شما میگی من کدوم رو انتخاب کنم؟؟
    canon 300x
    canon a75
    sony p73 or 93
    nikon coolpix SQ
    شما کدوم رو میگی ؟؟؟ کدوم یکی از این دیجیتالها قابل مقایسس با اون انالوگ اولی؟؟؟
    یکی از دوستان یه حرف قشنگ زد .گفت :اون شور زمانی که عکس چاپ میشه و میارمش و میبینمش و اون شخصیتی که عکس نگاتیو برای ادم داره خیلی زیاده .حالا ما با این شور کاری نداریم ولی من با اون شخصیت عکس خیلی حال میکنم برای من حداقل در نگاتیو عکسها و نجربه ها بها داره و هر عکسی الکی بوجود نمیاد که با فشار یک دکمه بشه به راحتی از بینش برد .در کل بگم من عکاسی دقیق و مطمئن و همچنین سرعت در تمرکز ، زیبا بینی و انتخاب یه کادر صحیح رو با هیچی تو دنیا عوض نمیکنم .این پیشرفت رو هم مثل سیل نگاه نکنید لطفا"قرار نیست کسی رو هم با خودش ببره .در ضمن در زمینه عشق عکاسی بگم که ادم عاشق بی پول تو این دوره زمونه کلاش پس معرکس که یا باید قید عشق و معشوقشو بزنه و یا همیشه در یه حدی پایین مثل نگاه کردن از پشت ویترین با معشوقش حال کنه و اینو بدونه "وصال ممکن نیست همیشه فاصله ای هست" موفق باشید.

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط dppictuer
    ارش عزیز من از قید خیلی چیزا گذشتم برای عکاسی و چه خوب که چندتاشو شما نام بردی و دل منو یکم خنک کردی .اما اگه اینطور که شما حساب کردی من تا سال دیگه یه وان دی مارک توی کانن سه یا چهر میلیونی میتونم بخرم .ولی تا اون زمان هر کاری میتونم بکنم جز عکاسی.حالا من از شما نظر میخوام خودت و انصافت و ایدت.من 250 هزار تومان پول دارم خوب،میخوامم حتما دوربین بگیرم پولم به این چهارتا دوربین میرسه شما میگی من کدوم رو انتخاب کنم؟؟
    canon 300x
    canon a75
    sony p73 or 93
    nikon coolpix SQ
    شما کدوم رو میگی ؟؟؟ کدوم یکی از این دیجیتالها قابل مقایسس با اون انالوگ اولی؟؟؟
    یکی از دوستان یه حرف قشنگ زد .گفت :اون شور زمانی که عکس چاپ میشه و میارمش و میبینمش و اون شخصیتی که عکس نگاتیو برای ادم داره خیلی زیاده .حالا ما با این شور کاری نداریم ولی من با اون شخصیت عکس خیلی حال میکنم برای من حداقل در نگاتیو عکسها و نجربه ها بها داره و هر عکسی الکی بوجود نمیاد که با فشار یک دکمه بشه به راحتی از بینش برد .در کل بگم من عکاسی دقیق و مطمئن و همچنین سرعت در تمرکز ، زیبا بینی و انتخاب یه کادر صحیح رو با هیچی تو دنیا عوض نمیکنم .این پیشرفت رو هم مثل سیل نگاه نکنید لطفا"قرار نیست کسی رو هم با خودش ببره .در ضمن در زمینه عشق عکاسی بگم که ادم عاشق بی پول تو این دوره زمونه کلاش پس معرکس که یا باید قید عشق و معشوقشو بزنه و یا همیشه در یه حدی پایین مثل نگاه کردن از پشت ویترین با معشوقش حال کنه و اینو بدونه "وصال ممکن نیست همیشه فاصله ای هست" موفق باشید.
    در مورد ديناميک رنج ممنون که راهنماييم کرديد...
    dppictuer عزيز خوب معلومه با اين بوجه اي که داريد 300ايکس بهترين انتخابه ولي متوجه صحبت آرش نشديد منظور آرش اين نبود که تا اون موقع که اين پولارو جمع کنيد بعدش بريد بخريد... اگه شما دوربيني الان داري که خوب فعلا از اون استفاده کن و اين 250 تومنتو نگه دار و بازم پول بزار روش (در آينده) و برو يه 300دي-350دي-دي70 يه چيزي تو اين مايه ها بخر... باور کنيد اگر من کار ميکردم ميتونستم به راحتي همه اون حقوقم رو نگه دارم چرا؟ چون 1. محصلم و خرجم و مادر پدرم ميدن 2.خيلي اهل لباسهاي آنچناني نيستم و مثل بعضي ها که هر ماه بايد لباس بخرن نيستم 3.به اين فکر ميکردم که مثلا بعد از چند ماه ميتونم 1تومن در بيارم و برم باهاش يه دوربين ديجيتال خوب بخرم از اون طرف چي ميشد؟ 1.ديگه پول فيلم نميدادم 2.پول چاپ و ظهور نميدادم و با پول اينا هم ميرفتم يه پرينتر قابل قبول در حد خودم ميخريدم که نصف چاپ نگاتيو خرج داشت و بعدشم چيزهاي مختلف ديگه مثل فلش 550 کنون که الان واقعا نميتونم فکرشم بکنم به خاطر اينکه بوجش نيست و يا خيلي چيزاي ديگه...
    نميگم نگاتيو بده ولي خرجش از يه لحاظهايي بيشتر هستش که خرج يه ديجيتال از اون کمتر هستش...
    الان خيلي ها هستن که ميگن اين دوربينهاي ديجيتال بدرد نميخورن و حرفه اي نيستن و مثلا وقتي 300وي منو با 300دي مقايسه ميکنن و يه عکس رو در يه جا و مکان باهم بگيرم و وقتي عکس 300دي رو که ميبينن خوب شده ميگن به به حالا ببين با اون نگاتيوت چي در مباد وقتي با اين اينطوري در اومده درصورتي که شايد فرق چنداني داشته باشه...
    خلاصه اين طور بگم اين ديجيتال توي کشور ما گرونه چون نصبت به درآمد يه شخص بيشتره... حتي يکي هم ماهي 2 تومن حقوق داشته باشه خيلي براش سنگسنه که يه دوربين ديجتال خوب بگيره و ته مونده براش 300-400 تومن باقي بمونه که اونم خرجشو در نمياره... متاسفانه قيمت دوربين تو ايران همون قيمت (حتي بيشتر) از قيمتي که تو آمريکا فروخته ميشه و به نسبت حقوق مردم نميخوره در اصل اين کم ارزشي پول مارو ميرسونه... اگه همين آرش جان توي آمريکا بود شايد الا بجاي اس2 الان يه مارک تو داشت يا يه چيزي جديدتر از اس2 و هر چند وقتي هم دوربينش رو آپديت ميکرد... اتفاقا بحث استاد فخرالديني هم توي تلويزيون سر قيمت لوازم براي دانشجويان عکاسي و عکاسان بود (خود استاد فخرالديني آنالوگ کاره يا رفته به سوي ديجيتال؟)...
    خلاصه اينو بگم که ديجيتال داره کم کم پدرش رو به خاک ميرسونه و اگه خبر سايت عکاسي رو هم خونده باشيد مارک تو تونسته کيفيتي به مراتب بهتر از نگاتيو به ما بده...

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

من الان يه پی 73 سونی تو دستمه .چیزی برا گفتن نداره میدونید چی میگم چیزی نیست که من بخوام .با ا 70 کاننم قبلا کار کردم مالی نیست .پوریا انگار تو هم اره ؟؟؟ خوب من کلا نفی نمیکنم نگاتیووو و شخصا" قبولش دارم ولی عکاسی دیجیتال هم وسوسه انگیزه .پوریا تو گالریتم هی که عکسهارو میبینم بیشتر راقب میشم به خریدش.اقا ارش از خاتمی حمایت کن .این امیر کبیر دوم رو مثل اولی سرشو نبرید .

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

همای اوج سعادت به بام ما افتد
    اگر تو را گذری بر مقام ما افتد
    حباب وار براندازم از نشاط کلاه
    اگر زروی تو عکسی به جام ما افتد
    شبی که ماه مراد از افق شود طالع
    بود که پرتو نوری به بام ما افتد
    ...
    به نا امیدی از این در مرو بزن فالی
    بود که قرعه دولت به نام ما افتد
    ......

یادم میاد که مدتها ویترین باز بودم!
    S2pro & D100 پایتخت- طبقه دوم...
    تا اینکه
    دوربینم رو فروختم 500 هزارتومان... و بیشتر پولش رو هم خوردم! ولی شد... چندتا چک از حساب پدرم... کار کار کار....
    هنوز هم گاهی کابوس میبینم... سرهنگی که دوربینم رو میگیره... سربازی که مشت میزنه...

عموما از این تجربه ها در دوران های مختلف زندگی داشتیم....
    عجیب نیس....

من معتقدم شما باید ابزار کار خودتون رو انتخاب کنید... من از شرایط زندگی کسی خبر ندارم... شغل -سن - درآمد - خرج ... برای کسی نمیشه نسخه پیچید...
    اگر بخواهید کار حرفه ای کنید میتوانید با اون دوربین با نگاتیو کار حرفه ای کنید... ولی برای کار دیجیتال حداقل به یه 300دی یا یه دی 50 نیاز دارید....
    نمیدونم میتونید این پول رو تهیه کنید... میتوانید صبر کنید یا نه...
    پوریا پول دار شده داره 350 میخره! شاید شما یا خیلی های دیگه نتونن...من خبر ندارم... نکته ای که من میخوام همه به اون توجه کنیم... که اگه من پول ندارم D2X بخرم ...D2X بد نیست! بدرد نخور ندونمش... میشه براش تلاش کرد...
    بود که قرعه دولت به نام ما افتد...

باز تاکید میکنم... من ... یا دوستان من در این فروم نمیگن که همه دیجیتال بخرید و یا دیجیتال کار کنید... ما معتقد هستیم که آینده از آن دیجیتال خواهد بود(بلکه امروز) اگر توانایی خرید دوربین مناسب دیجیتال دارید... برده اید... ولی اگر طبق نیاز های فردی خودتون .. و یا بودجه محدودتون مجبور به انتخاب نگاتیو و یا دوربین خاصی هستید...دنیا به پایان نرسیده و...

اما مهمتر از این..... یه نکته ای در مورد دوربین های دیجیتال بگم....
    امیدوارم همه اونهایی که DSLR دارن حرف منو تائید کنن:
    اینکه میگم دوربین های دیجیتال بالغ شدن ؟ من شخصا با همه حساسیت و وسواسی که دارم با این دوربین که 3-4 سال ازساختش میگذره راحتم... بقیه هم این حس رو دارن؟ یعنی مشکل خاصی که غیر قابل تحمل باشه ؟ مخصوصا از لحاظ کیفیت با دوربین هاشون دارن؟ 20d ,300d,10d,D70,D100, .... گمان میکنم همه اونایی که همچین دوربینهایی دارن... به این راحتی ها فکر تعویض دوربین به سرشون نمیزنه... مگر اینکه از لحاظ مالی براشون این مساله مشکل خاصی ایجاد نکنه...
    ولی اونایی که کامپکت دارن همش فکر آپگرید کردن هستن...

هنوز گاهی دوربین رو دستم میگیرم ... یاد اون روزهایی میفتم که پشت ویترین سراغش رو میگرفتم... دو ساله که دستمه... تحملم کرده... دیجیتال بد نیست...نگاتیو بد نیست... ابزار دست شماست... با توجه به بودجه و نیازتون ابزار دستتون و یا ابزار تفریحتون رو انتخاب کنید...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    11580

مشكل همين است كه پويا هم ذكر كرد. قرار نيست كه شما با آ70 يا پي 72 سوني راضي شويد. اينها دوربينهاي پوينت و شوت خانوادگي است .
    مشكل همون نسبت قيمت به در آمد است. اگر قيمت يك دوربين ديجيتال خوب يك چهارم حقوق ماهيانه بود ديگر از اين صحبتها نميشد. ولي باز هم حتي در اين وضع غير منطقي در آمدها، ارزش دارد كه به سمت ديجيتال حرفه اي برويد( هر چند با دردسر بيشتر در ابتدا از لحاظ قيمت) و ديگر بودجه تان را براي آنالوگ خرج نكنيد. چون ممكن است چند سال ديگر مجبور به اينكار شويد.
    نعما م. روشن

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

دوست من من نگفتم نگاتيو بد هستش و من خودم حتي اگر 350دي رو بگيرم هيچ وقت نميزارم 300وي خاک بخوره و از اونم هم استفاده خواهم کرد همچون آرش...
    درضمن به نظر من شما که ديد خوبي داري با يه کامپکت هم ميتوني صفا کني و عکسهاي با صفايي بگيري همچون که جناب روشن با آ70 عکسهايي ميگيرن که خيلي ها از جمله مني که يه SLR دارم نميتونم اينطوري عکس بندازم...
    يه پيشنهاد ديگه هم داشتم خوب اگه واقعا بوجه ات اين مقدار هستش اگر بتوني يه مقداري بزاري روش و يه SLR-Like بخري واقعا باز هم راضي خواهي بود...
    اينو من از روي تجربه ميگم وگنه با نگاتيو بد نيستم...
    من توي سفري که به لاسم داشتم (يک روستاي کوچک) حدود 12 حلقه فيلم 36تايي مصرف شد يه روز کاملم نبود و حدود 16 تومن پياده شدم که اگه 350دي بود هيجي...
    البته اگه مقدار عکاسيت کمه همين SLR-Like عالي ولي اگه تعداد بالا ميخواي يا يه SLR-Like خوب يا يه SLR...
    الان فوجي5500 که کيفيت خوبي داره و زوم بالا حدود 340-330 تومن بايد باشه که تو جمهوري کمتر هم پيدا ميشه...
    باور کن من اول بوجم از شما کمتر بود حدود 190 (دوستان در جريانن) ولي با کمک روحي دوستان بردم بالا بوجرو و حالا رسيده به 950 تومن يعني 800 بيشتر و فکر ميکنم از دي ماه يا آذر ما قصد خريد داشتم...
    درضمن به قول آرش اين مهم نيست که ديجيتال کار کني يا نگاتيو اين مهمه آخر اثر چي ميشه... مثل اينکه بگيم چون DVD اومده ديگه VCD بدرد نميخوره ولي ميبينيم هنوز هم داره استفاده ميشه...
    و ما فقط ميگيم که تکنولوژي داره پيشرفت ميکنه و نميتونيم جلوشو بگيريم حتي ممکنه بعدها چيزي بياد که اون موقع جنگ بر ديجيتال و اون چيز احتمالي سر ميگيره...

تشکر کرده
    11580

درضمن به نظر من شما که ديد خوبي داري با يه کامپکت هم ميتوني صفا کني و عکسهاي با صفايي بگيري همچون که جناب روشن با آ70 عکسهايي ميگيرن که خيلي ها از جمله مني که يه Slr دارم نميتونم اينطوري عکس بندازم...
    بابا بي خيال! اينقدر از عكسام تعريف نكنين. مردم ميان نگاه ميكنن ميگن: همين بود عكسهاي خوبش!!

يكي به من گفت تو چه جراتي داري كه رفتي توي فروم عكاسي ديجيتال امضاتو كانن ا70 گذاشتي. حالا فتوبلاگم پيشكش!!
    نعما م. روشن

صفحه 10 از 28 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین