صفحه 11 از 28 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 278
Like Tree214تشکر

موضوع: مقايسه ديجيتال با نگاتيو

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

منم شاید یه سونی 828 خریدم ولی میدونم هیچیییییییییییییی انالوگ نمیشه در ضمن این 100 نوشته این تاپیکه که من تسخیرش کردم.

تشکر کرده
    37

دوستان مجله دوربین عکاسی یه مقایسه بین دوبینهای انالوگ و دیجیتال کرده که البته برگردان یه متن خارجی به فارسیه و توش انالوگ پیروز شده من این متنو بعد از اسکن میذارم اینجا.

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

ولي باز ديجيتال نميشه...
    ببنيد من يه محاسبه اي که بنده کردم ديگه واقعا ميگم ديجيتال هم به صرفه تره و هم کيفيت بهتري داره...
    اگه ما يه دوربين 2.100.000 تومني بخريم انگار که 300تا حلقه فيلم 36تايي خريديم و داديم ظهور و چاپ کردن (تازه چه اندازه اي 10در15)... در واقع فقط 10800 تا عکس که با ديجيتال اين رقم بيشتر ميشه و تازه قيمت يه اسکنر خوب هم حداقل خيلي ساده هم باشه 200-300 تومن هستش که باز کيفيت عکس اسکن شده با پاي فايل ديجيتال نميرسه...
    که با اين حساب ميشه:
    300 تا حلقه 36 تايي (10800 تا عکس) به قيمت هر حلقه با چاپ و ظهور و قيمت خود فيلم ميشه حدودا 7000تومن
    يه اسکنر خوب که ميانگين ميگيرم خيلي ارزون باشه 250 تومن که کيفيتش به پاي ديجيتال نميرسه
    و از همه اينا مهمتر الافي براي مدت چاپ که خودش ميلياردها تومن خرجه (زمان رو ميگم)
    از خريد بعضي فيلترها مثل فيلترهاي تصحيح نور خلاص ميشيم و کلي هزينه پايين مياد (قيمت رو ندارم هر کدوم از دوستان داره بگه) چون با وجود وايت بالانس و ديگر امکانات اين فيلترها و برخي فيلترهاي ديگه بينياز ميشيم...
    خوب حالا اگه اينارو با هم جمع بزنيم چيزي حدود 3-4 تومني در مياد... (بدون زمان)
    پس خيلي بهتره که آدم ديجيتال کار کنه...
    نظر شما چيه؟

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اشتباهي كه در اين مورد انجام ميشه به اين صورته كه افراد معتقد به نگاتيو، اين سوال را جواب ميدهند: كدام مديوم كيفيت و رزولوشن بهتري در شرايط كنترل شده و مقايسه اي را دارند. خوب توي اين شرايط شايد بشه گفت نگاتيو - باز هم ميگم شايد.

اما بيائيد اين سوال را جواب بدهيم كه به طور كلي براي من و شما كدام ابزار توانا تر و قابل انعطاف تر است ، اينجاست كه ديجيتال رقيب خود را با فاصله بسيار زيادي در غبار گم ميكند.

يك مثال ساده: شما اگه بتونيد از هيستوگرام استفاده مناسب كنيد، امكان نداره پشت مانيتور كامپيوترتون سورپريز بشيد، همه چيز تحت كنترل شماست، دقيق تر از هر نورسنج در دنيا.

يك چيز رو توي نگاتيو ميپسندم: اونجا هر عكسي يك هويت و اصالتي داره، يعني عكاس، به خصوص ما كه براي چاپ دست و دلمون ميلرزه، دقت بيشتري روي هر عكس ميكنم، و بعد هم كه چاپ ميشه ، حتي عكس هاي معمولي هم شانس اين را پيدا ميكنند كه ما باهاشون ور بريم.البته اين مسئله توي ديجيتال هم قابل تكراره، اما توي آنالوگ حال و هوا يه جوريه.

اما متاسفانه يا خوشبختانه ، از ديجيتال گريزي نيست....
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    37

بحثی که پایان نداره .تازه اقا پویا من اسکنر کانن دارم قیمتشم 48 هزار تومانه نه 250 هزار تومان .عکس هم که باش اسکن میکنی دوست داری مانیتور رو لیس بزنی.در ضمن با همین اسکنرو عکس انالوگ میتونی عکس انالوگت رو که 10 در 15 هستش رو به حدودای 9 مگاپیکسل برسونی که بینیاز از خربد یه دوربین 4 میلیون تومنی میشی.در ضمن قرار نیست روزی 20 حلقه 36 تایی عکس بگیری ،عکاسی این نیست که زیاد عکس بگیری.من معتقدم بتونی در یک عکس و در کوتاه ترین زمان ممکن عکس بگیری.برای مثال شما بجای گفتن یه پاراگراف برای رسوندن منظورت به یه نفر از یه بیت شعر با همون مزمون استفاده میکنی و اینطوری هم کوتاه تره و هم زیبا و دقیق تر و عالمانه تر از نظر من برای کسی که 6 ساله عکاسی میکنه دیگه معنیی نداره بخواد فریماشو الکی و بی حوصله خراب کنه . من یادمه از سه تا گل شقایق که تو دشت کنار یه سنگ درو مده بودن (مثل عکس گل ابی خودت که تو گالریته و نزدیک یه سنگه)چیزی حدوده 25 دقیقه داشتم از تو ویزو دوربین زنیتم که یه لنز 200 روش بودو یک کیلو هم وزن داشت نگاه میکردم تا در اخر عکسمو گرفتم میدونی چرا اینقدر طول کشید چون فیلم دوربین سیاه و سفید بود و باید منظورم رو بدون رنگ میرسونمد و پاداش این همه حوصلم یه عکس سیاه سفید توپ بود که وقتی شب تو تاریک خونه چاپش کردم حدود 3 ساعت تمام داشتم نگاش میکردمو لذت می بردم از گرفتنش .عکاسی رو میشه با ماهیگیری قیاس کرد که توش حوصله خیلی مهمه.از نویز دیجیتال اصلا"خوشم نمیاد و منو از دیجیتال ناراحت میکنه .پوریا جان من خودم 2 ساله دوربین دیجیتال دارم مطمئن باش یه روزی به کار انالوگ بر خواهی گشت .موفق باشی.
    ویرایش توسط dppictuer : Wednesday 1 June 2005 در ساعت 22:51

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

مطمئن باش یه روزی به کار انالوگ بر خواهی گشت
    برگشت از ديجيتال به عكاسي فيلمي مساله اي است بسيار بسيار نادر و كمياب كه تنها براي كساني ممكن است پيش بيايد كه اصول ديجيتال رو نياموخته‌اند.
    پس اون مقاله كه فرموده بوديد چي شد.ما منتظريم.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    37

دستت درد نکنه اقای روشن خیلی ممنون.پس اونم که برای تعطیلاتش میره تو روستا و تو حال و هوای اونجا حال میکنه ادمی که پیشرفت و مدرنیته رو نفهمیده و نمیدونه که شهر چیه درسته؟؟؟ نیاز مارو برمیگردون به جاهایی و خواسته های درونیی که باید از اول تو راهش حرکت میکردیم نه اقای روشن نه عزیزم نمیخوام بگم از شما بیشتر میدونم نه اصلا اینطور نیست که میدونم و دارم میفهمم که هیچی نمیدونم .ولی نمیتونم خودم رو اینقدر بی منطق و بی فکر ببینم که بخوام 250 هزار تومن پول بابت خرید ا 70 کانن یا پی 73 سونی یا یه نیکون اس کیو بدم.اون مقاله رو هم فردا صبح میذارم که خطها خلوت تره تا ببینید از نظر فنی هم انالوگ تو کار جعکاسی جلوتره.

تشکر کرده
    37

پوریا لنز سیگمارو چقدر خریدی؟؟؟

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط dppictuer
    دستت درد نکنه اقای روشن خیلی ممنون.پس اونم که برای تعطیلاتش میره تو روستا و تو حال و هوای اونجا حال میکنه ادمی که پیشرفت و مدرنیته رو نفهمیده و نمیدونه که شهر چیه درسته؟؟؟ نیاز مارو برمیگردون به جاهایی و خواسته های درونیی که باید از اول تو راهش حرکت میکردیم نه اقای روشن نه عزیزم نمیخوام بگم از شما بیشتر میدونم نه اصلا اینطور نیست که میدونم و دارم میفهمم که هیچی نمیدونم .ولی نمیتونم خودم رو اینقدر بی منطق و بی فکر ببینم که بخوام 250 هزار تومن پول بابت خرید ا 70 کانن یا پی 73 سونی یا یه نیکون اس کیو بدم.اون مقاله رو هم فردا صبح میذارم که خطها خلوت تره تا ببینید از نظر فنی هم انالوگ تو کار جعکاسی جلوتره.
    آخه عزيز جان برگشت به روستا از دل شهر چه ربطي داره به ديجيتال و آنالوگ. نكنه فكر ميكنيد آنالوگ با روح و طبع بشري سازگارتره. بابا به پير به پيغمبر اين اسم ديجيتال هم دردسري شده كه همه رو ياد دنياي مدرن بيروح و بي اصل و نسب مي اندازه. اگر خيلي به روح و فطرت و اصل ادمي بخواييم پايبند بشيم بايد دوربينهاي فيلمي رو هم بندازيم دور و به نقاشي كردن بپردازيم. چرا كه اونا هم خيلي با مواد شيميايي و .. سر وكار دارن. شايدهم بوي مواد شيميايي رو به فطرت اصيل بشري نزديكتر ميدانيد تا سنسور ديجيتال رو.

نه. من اصلا نميخوام بگم كه شما كم ميدونيد. نميخوام بگم كه بريد بقول خودتون 250هزار تومان بديد و يك دوربين كمپاكت ديجيتال بخريد. نميخوام بگم كه ....

فقط ميخوام بگم كه آقا ديجيتال چيزي دور از بشريت نيست. ديجيتال كم لذت نيست. ديجيتال كار كردن بي هنري نيست. از ديجيتال فقط ظواهرشو نبينيم و زود قضاوت نكنيم. بلكه اونو دقيق بشناسيم و خوبيها و بديهاشو بشناسيم تا بتونيم درست استفاده كنيم.
    آينده بي برو برگرد از آن ديجيتال است. هر چقدر ديرتر با اين موج همراه شويم تنها خود ضرر كرديم. اصول ديجيتال در ظاهر ساده است. اما براي كسي كه كه حرفه اي مي انديشد نياز به كار و تلاش زياد براي فهم دقيق دارد.
    و اين دانش تنها در سايه صرف وقت و مطالعه بسيار بدست مي آيد. هر چقدر ديرتر با اين دريا آشنا شويم جرعه هاي كمتري از ان نصيبمان خواهد شد.

فقط همين را ميخواستم بگويم نه چيزي بيش!
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط dppictuer
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    دوست عزيز شما داريد مطالب نظري رو مترح مي کنيد و کم کم داره حالت جر و بحث پيدا مي کنه-شما مطالب مختلف رو با هم مترح مي کنيد
    و از ديد خودتون هم نتيجه گيريهاي منطقي مي کنيد
    بحث تفاوت قيمت -کيفيت-و علاقه داشتن به نفس عکاسي و لذت بردن از ابزار و روند عکاسي تا چاپ بحثهاي جداييه که هر کدوم به تنهايي قابل بحسه- اگر شما بخواهيد واقعا در اين موارد اطلاعات کاملتري داشته باشيد و فکر مي کنيد کساني که تو اين سايت هستند يا مقالات اين سايت با نگاتيو دشمني دارن يا چون همه ديجيتال کار هستن يک حرف ميزنن مي تونيد تو سايتهاي معتبر ديگه عکاسي مقاله ها رو بخونيد تا به نظر کلي کاملتر برسيد(فقط به تاريخ نوشته شدن مقاله دقت کنيد که مربوط به سال 2005 باشه) اين جا هم لينک کنيد-تا همه بخونن-در مرود اون مقاله مجله هم که ميگيد مقاله کي ترجمه شده ؟-احتمالا يک مقاله مال سال 2003 رو ترجمه کردن-چند تا مقاله اين توري که ديده بودم دي60 رو با نگاتيو مقايسه کرده بودن و مال 2003 يا 2002 بود.
    ویرایش توسط siavash : Thursday 2 June 2005 در ساعت 07:24

صفحه 11 از 28 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین