صفحه 13 از 28 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 278
Like Tree214تشکر

موضوع: مقايسه ديجيتال با نگاتيو

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

نمیدونم باز منتظر نظرات دیگه بمونم یا نظرم رو بگم؟

این عکس بسیار جذاب هست ؟ چرا ؟
    چون توسط عکاس حرفه ای گرفته شده ... ولی شرایط آزمایشگاهی نبوده...
    اما نکته جذابتر؟
    جناب حاجی آبادیان... دقیقا درست متوجه شدن... بدون در نظر گرفتن گرین(نویز نیست اصولا) نگاتیو در آسمان... در این نگاتیو جزئیات بیشتری قابل مشاهده است ... اما ؟
    نکته شیرین این تست کجاست؟
    بابا ! اون نگاتیو 6*6 داره! یعنی 6 سانتی متر نگاتیو داره... یعنی دوربین مدیوم فرمت میباشد! یعنی دوربین D2X بیچاره حتی سایز 135 نداره و APS است! و یعنی اون دوربین لنز فیکس داره و این لنز زوم داره!
    لنز 12-24 اصولا بی کیفیت ترین لنز در مقایسه های یک به یک میباشد... و بیشترین اشکالات تصویری در اون مشاهده میشه...
    D2x در ثانیه بیشتر از 5 فریم عکس میگیره...
    و هر کاری میتونید باهاش بکنید... میتونید با دو تا لنز از 12 تا 200 رو تو کیف کمریتون داشته باشید و کمتر از 5 ملیون تومان هزینه کنید.... ولی برای اون 6 در 6 باید 6 ملیون هزینه کنید 4 تا لنز داشته باشید که هر کدوم هم فیکس هستن... برای هر عکستون 10 مدل محاسبات ریاضی فیزیک کنید... 3 پایه اصولا باید داشته باشید... اصلا شکل عکاسیتون فرق میکنه... هنر عکاسی به گمان من محاسبه نیست... شناخت کادر خوبه... کشف لحظه هاست...
    باز میتونید بگید نگاتیو بهتره...
    خیلی بهتره ایده هایی که شخصی هستن رو شخصی بررسی کنیم.... برای شخص بنده نگاتیو به این دلیل بهتره....
    یادمون باشه... میشه با یه 602 عکاس شد. یادمون باشه با یه 717 همه کاری میشه کرد... فقط عمق میدان شما کوتاهه... یادمون باشه با یه 300 دی یا دی 50 که گمانم کم کم بشه اونا رو با یه لنز حدود 600 ، 700 هزارتومان خرید... میشه بهتر از 125 عکاسی کرد... باز بگیم نگاتیو ... بله... با زنیت 122 هم میشه... برای هر کسی این داستان فرق میکنه... ولی باید بدونیم بحث کیفیت میکنیم؟ بحث راحتی میکنیم؟ بحث قیمت میکنیم ؟ یا بحث شخصی؟

اما نکته ای که جناب حاجی آبادیان در مورد چاپ عکس گفتن...
    چاپ عکس دیجیتال کیفیتی بسیار بهتر از نگاتیو داره...(در همین تهران خودمون)
    حتی اگر شما نگاتیوتون رو دستی چاپ کنید و مجددا همون عکس رو با مثلا فرونتیر فوجی که دستگاه چاپ دیجیتال هست چاپ کنید کیفیتی بسیار بهتر خواهید داشت! من کف کردم! ولی تفاوت بسیار بسیار محسوس بود...چون بصورت دیجیتال تصویر نگاتیو شما رو شارپ میکنه و بعد چاپ میکنه...

اما اصولا در مورد دوسالانه هیچ صحبتی ندارم...چون سر تا پای اون برنامه اشکال داشت... چاپ دیجیتال مخصوصا با دستگاههای که در این چند ماهه در تهران اومده تقریبا با آخرین تکنولوژی روز انجام میشه... و قیمت مشابه و کیفیتی بهتر از چاپ معمول نگاتیو داره...

باز بگم... با توجه به تست هایی که من گرفتم... S2 pro در ایران! کیفیتی بهتر از نگاتیو داره و بهتر میشه عکسهاش رو بزرگ چاپ کرد. این قضیه دقیقا برای 300دی و دی هفتاد و اصولا دی 50 صدق خواهد کرد.

(حتی 717!!!)
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

دقیقا رسیدیم به همنجایی که من میخوام .مارک تو تونسته به کیفیت نگاتیو برسه ولی به چه قیمتی/؟؟؟ .4 ملیون .مگه مغزمو مگس خورده 4 ملیون بدم دوربین بخرم .اونم دوربینی که من نمیخوام باش عکاسی حرفه ای کنم من اماتورم(کسی که برای دلش عکس میگیره) و باید مقتصد باشم .پوریا جان شما اگه کیفیت رو دیدی مطمئن باش لیس میزنی (شوخی بید) بعدشم منم میخواستم همین نکته ای که جاجی ابادیان فرمود رو دیشب پست کنم که متاسفانه اینترنت قطع شد.منم بات موافقم حاجی

تشکر کرده
    4010

عزیزان... در شرایط غیر آزمایشگاهی... مطمئن باشید که دوربین 6 مگاپیکسل کیفیتی اگر نخواهیم بگوییم بهتر کیفیتی مشابه با نگاتیو 135 خواهد داشت. من شخصا بارها این قضیه رو تست کردم... لازم باشه مدیر سایت عکاسی رو شاهد بیارم؟ ایشون هنوز نتونستن خودشون رو قانع کنن که دوربین نگاتیو رو روی میز نگه دارن و دیجیتال خوب بخرن... ولی گمانم صحبتهای منو تایید کنن!
    حالا شما مارک 2 و 3 رو شاهد بیارین...
    دوربین های DSLR 6 mp با نگاتیو 135 میتونن براحتی مقایسه بشن...

و دوربین های 12 مگاپیکسل از نگاتیو 135 گذر کرده اند و به سمت مدیوم فرمتها حمله کرده اند!
    ویرایش توسط Arash : Friday 3 June 2005 در ساعت 12:05
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

ای وااااای !!!
    پس با این حساب اگر markII بخواد یه روزی ،روزگاری... دوربینی بشه که همپای یک نگاتیو 6*6 کیفیت داشته باشه ،برای خریدش باید تمام نهصد وچند نفر اعضا فروم سرمایه گذاری کنن.

تشکر کرده
    4010

خوب مثل اینکه دوستانی اینجا به علت اشکالات فنی فروم... یا کل و یا نکات کلیدی نوشته های منو مشاهده نمیکنن.
    و به همین علت ترجیح میدم ... اینجا از این فضا لذت کافی رو ببرن و مزاحم رقص مستانه کسی نشم.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

خوب از کيفيت که بگذريم ديحيتال تو سرعت کم مياره و دائما" در حال قفل کردنه اينو ديگه نميتونيد قبول نکنيد.در انالوگ يه لحظس شاتر و تمام برو پي کارت اما تو ديجيتال چي يه 6 ثايه تا روشن شه و يه 3 ثانيه تا از تو باف تو کارت ذخيره کنه .تو اين زمينه ديگه کسي نميتونه صحبت کنه.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

مهمترين ويژگي يك بحث اينه كه اعضاي شركت كننده در بحث اول به صحبت طرف مقابل گوش بدن و بعد براي رد يا بررسي اون دليل بيارن. اين اصل مهم در بحثهاي طلبگي جايگاه ويژه اي داره كه بنظرم از لحاظ بحث كاملترين نوع بحث است.
    اما متاسفانه نسل جوان ما در بحثها اصلا توجهي به صحبت طرف بحث نميكنند. بلكه فقط منتظرند كه نوبتشان شود و ادامه صحبت خود را ارائه كنند. اين مشكل در كل فرومهاي ايراني مشاهده ميشه وبا شدت كمتر در اين فروم نيز همچنين. فكر كنم اين مشكل ناشي از مدارس است.

چندين چند بار گفتم كه حداقل همين تاپيك رو بخونين. ( نگين كه خونديم كه اصلا باورم نميشه كه با خوندنش دوباره بياين اين حرفا رو بزنين) اگرهم خوندين بايد دليل بر رد اونا بيارين نه كه يه موضوع دوباره تكرار كنيد.

كاملا با آرش موافقم. اگر نخواهيد كه بحث رو از روي اصول ادامه بديد، منهم فقط از اين پس نظاره گر خواهم بود و يا حداكثر شما را به پستهاي همين تاپيك ارجاع ميدهم.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط حاجي آباديان
    قیمتش چند؟؟؟
    نکته جالب همینجاست
    6-7 تومن ولي خوب مقايسش با نگاتيوهاي 120 گرونقيمت بوده فکر ميکنم...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

قلب ما به درد می آید و نمی توانیم چیزی نگوییم! (حضرت آیه الله {...})
    رو هوا حرف زدن مثه اینکه بصورت عادت در اومده و این خیلی عادت ناپسندیه وقتی کسی زمان و هزینه می گذاره و مطالبش رو بصورت مستدل ارائه می کنه ولی بعضی حتی سعی نمی کنن کمی توجه داشته باشن و یا بدون پیشداوری مطالب رو بررسی کنند که این موجب دلسردی کسانی می شه که لااقل چهارتا دوربین بیشتر از شما کهنه کردند. آخه شما فکر می کنید دوربین دیجیتال تو سیسمونی آرش بوده!؟ اونم با نگاتیو شروع کرده و حالا به s2pro رسیده. بهرحال:
    - آقای حاجی آبادی: من پایه رو بر این قرار می دم که شما وقتی اینجا می نویسی به عکاسی علاقه مندی (اگر غیر اینه که کل بحث ما بیهوده است) و بر این اعتقادم که آدم برای معشوقه اش از جان خواهد گذشت! یک ملیون که رقمی نیست.
    - دی پی پیکچر: دوربینم رو خاموش می دم دستت اگه تونستی بالای سه دهم ثانیه یه شات بگیری ازت پسش نمی گیرم.
    پوریا: بنظرم در عکاسی اسکنر بیشتر بدرد کسانی می خوره که قبلن آرشیو نگاتیو داشتند و حالا می خوان اونها رو تبدیل به فایل دیجیتال کنند و اصولا این سیستم که ما یه دوربین نگاتیو داشته باشیم و عکس بگیریم و ظاهر کنیم واسکن کنیم! رو کار منطقی ای نمی دونم.

پی نوشت: پست آقای روشن رو ندیده بودم اما حالا باید بگم که متاسفانه حدسم در مورد دلسردی افراد متخصص درست بود.
    ویرایش توسط behtash : Friday 3 June 2005 در ساعت 13:51
    M.Behtash

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

منم با صحبتهاي آرش موافقم (صبح متاسفانه وقتي داشتم پست ميزدم عجله داشتم و اصلا نفهميدم که صفحه 13 هم هست)...
    با حرف نعما هم موافقم...
    دوستان عزيز به نظر من ديگه نبايد اين بحث رو ادامه بديم و هرکي هرجور دوست داره عکاسي کنه... حالا مهم نيست چه جوري...
    بهتاش جان منم منظورم از اسکن همين بود. چون دوستان با ديجيتال مخالفن ولي با تبديل نگاتيو به ديجيتال و تغييرات ديجيتالي مخالفتي ندارن... نميدونم چرا؟

صفحه 13 از 28 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین