صفحه 17 از 28 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 278
Like Tree214تشکر

موضوع: مقايسه ديجيتال با نگاتيو

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Arrow

آقا آرش تبريک ميگم عکسهاي قشنگي گرفتي... خوشم آمد.
    از عکسهايي که فرستادي... من عکس آخري رو بيشتر دوست دارم.
    موفق باشي.
    Canon EOS 300D

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash

کجای این تصاویر تعریف کردنیه؟
    به عکاسش که آرش عاشورانیا بوده تعریف میکنید یا به خاطر دوربینش که s2pro بوده؟
    این عکسها نه وضوح داره ،نه کنتراست مناسب و نه تن رنگ به درد بخور !

این عکسها که گذاشتم با s2pro گرفته شده :

ویرایش توسط Hajiabadi : Wednesday 7 September 2005 در ساعت 09:15

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

متاسفم آقای حاجی آبادیان که حواستون نیس!
    من این عکسها رو نگذاشتم اینجا که کسی از من تعریف کنه و یا بگم عکسهای خیلی خوبیه... هرچند گمان میکنم اونجوری هم که شما گفتید نباشه.... اما این که نظر شما نسبت به این عکسها چی باشه... مثبت یا منفی مشکلی نیست.. و بحث نظر و سلیقه و ایناس........
    اگر این موضوع که بحث دیجیتال و آنالوگ باشه رو مطالعه کرده باشین... یکی از نقاط ضعف دوربین های دیجیتال در عدم توانایی ثبت ستارگان، رد ستارگان، و یا نوردهی با تایم بالا .... این حرفا بوده....
    این عکسها رو به عنوان اولین تجربه بنده در عکاسی از ستارگان با دوربین دیجیتال اینجا گذاشتم... فقط به همین منظور... چون مربوط به بحث فنی بود... و چنین عکسهایی رو ندیده بودم بچه های فروم و یا دیگر عکاسها با دوربین دیجیتال در ایران گرفته باشن...

در نهایت اگر لازم میدونین تاپیکی به عنوان کل کل باز کنیم... ولی خوبه که دوستان همه از خودشون مایه بگذارن! عموهای کشتی گیرشون رو نیارن!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

در نهایت اگر لازم میدونین تاپیکی به عنوان کل کل باز کنیم... ولی خوبه که دوستان همه از خودشون مایه بگذارن! عموهای کشتی گیرشون رو نیارن!
    موافقم...
    درضمن اگه كسي تعريف كرد از اين عكسها (لاقل خودم) به خاطر اين بود كه با دوربين ديجيتال گرفته شده و نبايد انتظار زيادي هم داشت چون به قول آرش اولين تجربه هكاسي نجوميش بوده و فكر نميكنم كار اصلي آرش عكاسي نجومي باشه ولي با اين حال عكسهاش خوب در اومده...

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

!!!!
    بحث ما بر سر عکس و کیفیت آن که نبود! بر سر تکنولوژی و توانایی عکاسی دیجیتال بود... نمونه عکسی هم که شما گذاشتید با یک دوربین دیجیتال هست (اتفاقا همان دوربین آرش) که با توجه به کیفیتش باز تائیدی بر توانایی رقابتی این تکنولوژی است.-که اتفاقا منظور آرش هم از نشان دادن عکسهایش همین بود. -
    ضمنا شاید عکسهای آرش عکسهای کاملی نباشد و ایراداتی به آن وارد باشد، ولی با یک دوربین فیلمی کسی که تجربه قبلی نداشته باشد شاید لازم باشد چندین شب پیاپی عکاسی کند و چاپ کند تا تازه به همین عکسها برسد، ولی این از مزایای دوربین دیجیتال است که می توان در اولین تجربه تا این اندازه به هدف نزدیک شد.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

اما عقیده من این است که خود همین عکسهای آرش نیز زیبا، تعریف کردنی و نفس بر! هستند.
    بدون توجه به مقایسه دیجیتال و غیر دیجیتال و ...
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

واقعا نمي فهمم... اصلا دركش براي من سخته... چرا همچين تاپيكي بايد اينجا باشه؟
    واقعا زشته... اگه بحثي هست بايد منطقي و علمي و درست باشه... اينجا يه سايت حرفه ايه كه روزانه كلي بازديد كننده داره... اين بحثها كي مي خواد تموم بشه؟
    اين چه طرز حرف زدن درمورد عكسه؟ ( نه عكس هر اثر هنري ديگه) اين طرز برخوردي كه شما داشتيد آقاي حاجي آباديان بسيار غيرحرفه اي و مغرضانه است. شما مگه غرض شخصي داريد كه اينطوري صحبت مي كنيد؟؟؟؟ ببخشيد اما چه حقي داريد كه اينطوري صحبت كنيد؟ درسته كه اينجا بحث رو آزاد گذاشتند و مطالب بدون عبور از فيلتر مستقيم ديده مي شن... اما اين اصلا دليل نمي شه... توي كار حرفه اي اسم اين كار نه مي شه بحث نه نقد و نه حتي انتقاد... اين كار يعني مسخره كردن ! يعني حسادت, بدون داشتن دليل منطقي!
    منظورتون از وضوح وكنتراست و تن رنگ به درد بخور چيه؟؟؟؟؟
    شما معيار كنتراست و تن رنگ به درد بخور هستيد؟؟؟؟
    اگر يك عكس شفاف بود يعني به درد بخور؟ اين نوع ديد شما نسبت به عكاسيه؟ مايل هستيد با هم يك سري عكسهاي شفاف ببينيم و مقايسه كنيم كه بدرد بخور يعني چي؟؟؟
    شما اين رو مي دونيد كه درهنر سبك هاي مختلف وجود داره؟ اگر كسي ساختار شكني نمي كرد هيچوقت جهان از كلاسيك پا فراتر نمي گذاشت؟؟
    مي تونيد در نقاشي يك تابلوي كوبيسم و يك تابلوي رئال بگذاريد كنارش و بگيد هه هه ... نقاشي هاي پيكاسو و براك كج و كوله هستن و نقاشي هاي كوربه چقدر خوبن ( چون من دارم همه ي عناصر رو سر جاشون مي بينم)
    و اصلا مي تونيد اين دو سبك روبا هم مقايسه كنيد ؟؟؟؟
    يا در سينما بگيد كه برگمان يا بونوئل چيزي از اسپيلبرگ كمتر دارن چون فيلمهاشون فضاي عجيب و غريب داره, اگه من نمي فهممشون پس حتما اين ها مشكل دارن؟
    شما اصلا مطالعه اي در زمينه هنر داريد؟ يا صرفا عكس مي گيريد كه گرفته باشيد؟؟
    مي خوايد عكسهاي آرش و همين عكسهايي رو كه لطف كرديد گذاشتيد رو براتون نقد كنم تا متوجه بشيد كجاي عكساش تعريف كردنيه و كجاش نيست؟
    شخص آقاي آرش براي همه ي ما عزيزه ... اما وقتي پاي نقد عكسش مي رسه همه دوستان هم نظراتشون رو مي گن , خوب حالا اين بين بعضي ها روي نقد كلي عكس مسلط نيستند احساسشون رو بيان مي كنن... كجاي اين ايراد داره؟ كسي اگر بخواد از خودش تعريف كنه مطمئن باشيد جاهاي زيادي براي اينكار هست.
    ما اينجا بحث مقايسه كيفيت اس تو رو داشتيم يا نقد شخصي؟؟؟؟؟

ازتون صميمانه خواهش مي كنم اين حرفها و غرض ورزي هاي شخصي رو فراموش كنيد...
    جهان به سمت پيشرفت مي ره ... چه ما بخواهيم و چه نخواهيم ديجيتال در آينده نزديك جاي نگاتيو رو خواهد گرفت.. شما فقط حق داريد نظرتون رو بگيد.

چه اين بحث ها بشه و چه نشه شايد در آينده ي نه چندان دور شما ديگه حتي نگاتيو براي خريدن پيدا نكنيد...
    به جاي اين حرفها وقتتون رو روي مسائل مفيد تر, زيباتر و بهتر بگذاريد.
    نگذاريد دوستي و احترام زيبايي كه در اين سايت به وجود اومده ( كه در سايتهاي مشابه اصلا نمي بينم) از بين بره... بگذاريد همگي دست به دست هم بديم براي بالا بردن سطح سواد و آگاهي همديگه... بگذاريد دست به دست هم بديم و فرهنگ و هنر ايران رو جلو ببريم...
    به خدا ما همه هموطن هستيم... اينجا مال ماست.. اعتلاي هنر و فرهنگ اين مرز و بوم وظيفه ي ماست. من لطف نمي كنم اگه به كسي آگاهي مي دم .به خدا وظيفه ي منه ... وظيفه ي شماست... وظيفه ي هركسيه كه تواناييش رو داره. اگه من و شما بخوايم الكي و هيچ و پوچ به جون هم بيفتيم كي مي خواد اين فرهنگ رو به موت رو درست كنه؟؟؟
    بعد همين ما هستيم كه مي شينيم و همه ي دنيا رو نقد مي كنيم و مي خوايم جهان رو فتح كنيم...
    همين مايي كه قدرت درست كردن خودمون رو هم نداريم...
    خواهش مي كنم درست تر ... منطقي تر و زيباتر بحث كنيد. بحث علمي. منطقي و مفيد.
    موفق باشيد.
    yasin-m تشکر می‌کند.
    ساناز نافذ
    ---------------

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

با تشكر از خانم نافذ، شخصا عقيده دارم كه بحث بخودي خود، باعث پيشرفت ميشود. كما اينكه بسياري از دوستان تاييد كرده اند كه اين تاپيك بسيار مفيد بوده و مطالب زيادي ياد گرفته اند. اما ...
    اما يكبار ديگر هم در همين تاپيك گفتم كه بحث، اصولي دارد و قواعدي. عدم رعايت اين اصول بحث را به بيراهه مي كشاند.
    ضمن احترام به تمام دوستاني كه طرفدار دوربينهاي غير ديجيتال هستند، خواهشم اين است كه همان اصول اوليه بحث رعايت شود.
    در ضمن تاين تاپيك همچنان باز است و مشتاق شنيدن نظرات دوستان در باره مزايا و كاستيهاي دوربينهاي ديجيتال و غير ديجيتال و هر گونه رفرنس جديد، تجربه جديد و ....
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

جناب حاجی آبادیان عزیز ...اگر مشکلی با شخص بنده دارین میتونین اون مشکل رو با من حل کنید...
    مثل مقایسه عکس ستاره با لیوان و یا مقایسه عکس شب تابستانی با عکس روز برفی!
    به هر حال شما هم هنر های بسیاری در این زمینه دارید و قبلا هم در همین تاپیک دیدیم....

اما همه اینها از نظر شخص من مهم نیس... که شما من رو به چه چیزی متهم کردین و یا چند بار مورد تمسخر قرار دادین... من متاسفم که اگر مشکلی با بنده دارین سعی میکنین اون مشکل رو با بقیه حل کنید و اصولا مشکل شما حل نخواهد شد... اگر لازمه هر آنچه که دل تنگتان میخواهد اینجا یا پیغام خصوصی یا عمومی یا مسنجر ویا چه میدونم تو خبرگزاری ها اعلام کنید ولی لطفا کمی هم به مسایل فنی بپردازید...

من خیلی متاسفم که شما تنها هستین و کسی فعلا در فروم از نظریات شما دفاع نمیکنه...اصولا کسی که در اقلیت مطلق قرار میگیره این امکان رو پیدا نمیکنه که بصورت منطقی از تفکرات خودش دفاع کنه...امیدوارم بتوانید هم فکرانی در فروم پیدا کنید.
    به هر حال ادعا های زیادی رو مطرح کردین و از بحث در مورد اونها صرف نظر کردین...

امیدوارم با دلایل منطقی از مواضع خودتون دفاع کنید....
    بگید که چرا نگاتیو و دارو رو جزو اصول عکاسی میدونید و عکاسی دیجیتال رو مرتد اعلام میکنید و ما رو بی هنر و شاتر کلیکر...

باز هم سوال فنی م رو تکرار میکنم؟! حج با هواپیما مورد قبول شما هست؟!

ساناز حرفهای مهمی زده که پاسخ اونها شاید وقت و مطالعه فراوان تری بخواد! من سعی میکنم ساده وارد همه چی بشم...و از ساناز خواهش میکنم اجازه بده شما اول به سوالهای من جواب بدین!(گمان میکنم شما همیشه جوابهای مناسبی دارین...و خوبه این فرصت رو از ما دریغ نکنین...)

چون اینجا بخش نقد عکس نیست و بنا به دلایل فراوانی عکسهام رو توی این فروم برای نقد نمیگذارم ترجیح میدم اگر
    حوصله ای داشتین یه تاپیک دیگه ایجاد کنین و کلا توضیح بدین که کنتراست در عکس یعنی چی و چه تن های رنگی بدرد میخورن و این حرفا...

فعلا منتظر شنیدن مطالب شما هستم...

ولی برای اینکه صفحات اینجا کمی رنگی رنگی شه!

یادآوری کنم که من پارکینسون ندارم!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

واقعا جالبه...
    بحث از كجا رسيد به كجا اونم به دست دستان پركار (به قول خودشون) جناب حاجي آبادي. واقعا خيلي افراطي هستين جناب حاجي آبادي. شما جز حرف خودتون حرف ديگرون رو قبول نداريد. من كوچكتر از اوني هستم كه بخوام با شما بحث كنم چون نه معلوماتم به اندازه اساتيد اين سايت هست و عكاسي هم بلد نيستم و سنمم از شما كوچكتر هستش. من هم يه نگاتيو كار هستم ولي هيچ وقت نگفتم نگاتيو برتر يا ديجيتال چون من به اصل فكر ميكنم و فقط عكاسي رو دوست دارم حالا ميخواد آنالوگ باشه يا ديجيتال يا بدها كه من نميدونم چه تكنولوژي جديدتري بياد كه اون مقع فكر كنم آدمهايي مثل شما ولي موافق ديجيتال پيدا ميشن و اونو از ريشه آشغال ميدونن.
    كاشكي شما مثل خيلي از عكاسايي كه ديدم مثل جناب كيارنگ اعلايي كه با هر دو هم زمان كار ميكنه عكسهاي سفر جديدشونو ديدم كه هم با آنالوگ عكاسي كردن هم ديجيتال و هر دو رو مقدس ميدونن (در عكاسي).
    ايشون به اصل نگاه ميكنن نه به ديجيتال و آنالوگ و هر دو رو هم دوست دارن و هيچ كدوم رو بد نميدونن. اينجا هم من نديدم كسي از دييتال كارهاي آنالوگ رو بد بدون و فقط شما هستين كه آنالوگ رو خداي عكاسي و ديجيتال و شيطان اون ميبينيد.
    با حرف خانم نافذ در مورد نقد عكس موافقم. مثلا من كه اصلا بلد نيستن نقد بكنم ولي ميدونم عكس زيبايي هست نيام بگم؟ اگه اينو قبول داشته باشين، توي وجود همه انسانها (به خصوص ايراني ها) هنر به طور ناخودآگاه وجود داره و به هنر عشق ميورزه حالا ميخواد در اون رشته تحصيلات داشته باشه يا نه. اگه تحصيلات داشته باشه كه خوب خيلي بهتر اونو دك ميكنه و ارتباط بر قرار ميكنه و اگرم نه حتي بيسواد باشه به هرحال عكس زيبا و تكنيكال رو از يه عسق معمولي (مثل عكسهاي من) تشخيص ميده. نميده؟
    يه چيزيم هست شايد شما فكر ميكنيد كه چون عكسهاي براي جناب عاشورينيا هستش ما ازش تعريف ميكنم ولي اينو بدونيد من خودم از بعضي عكسهاي جناب عاشورينيا خوشم نمياد (البته با عرض پوزش خدمت آقا آرش) ولي خوب اين ديگه به سليقه ربط داره مثلا من خودم از يه عكس خوشم مياد ولي دليل نميشه كه توقع داشته باشم كه همه از اون عكس خوششون بياد. اگه اين طور باشه كه ديگه همه مثل هم ميشن...
    منم الان در شرايط خوبي نيستم و يه سري مشكلات دارم و ديگه ديدم خيلي بحث بالا گرفته اومدم نوشتم وگنه خيلي... بگذريم.

مطمئن باشید اطلاعاتم از شما یک نفر خیلی بیشتره ، شما چی در دانشگاه هنر یاد گرفتی ، همه از جوٌ علمی اونجا با خبرند.
    به اندازه کافی از خودتون و جو دانشگاهتون تعریف کردید!
    ولي در آخر اين مسئله توهين به خانم نافذ رو نميتونم بپذيرم چرا چون ايشون يه خانم هستن و اين طوري كه شما صحبت كرديد به قولي بهم برخورد ايشون مثل خواهر بزرگتر من هستن در واقع تمام زنان و دختران ايراني خواهرام هستن و روشون تعصب دارم و نميتونم تحمل كنم كه به ايشون يا هر بانوي ايراني ديگه توهين بشه. شما به جاي اينكه به آنالوگ تعصب داشته باشيد يه خورده به زنان ايراني تعصب نشون بديد و به هنر و عكاسي نه به چيزهاي بيخودي و جزئي.

به سلامت
    بازم با عرض معذرت خدمت شما چونن ازم بزرگتريد و بايد احترامتون رو داشته باشم ولي، خوش آمديد.

صفحه 17 از 28 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین