صفحه 39 از 83 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 49 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 381 تا 390 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    در دنیا روشهایی برای سنجش کیفیت کالا ها وجود دارد و بهتر است به جای اینکه همین جوری قضاوت بشود به نوعی از اطلاعاتی استفاده کنیم که در دسترس هم هستند.
    سوال این است که به فرض ساخته شدن دوربین دی300 در تایلند چه مسایل احتمالی را برای این دوربین به وجود اورده است که اگر در ژاپن ساخته میشد این گونه نبود.
    مهم ترین این فاکتور ها نرخ کالاهای معیوب نسبت به کل کالاهای وارد شده در بازار است یعنی چند در صد از دی300 ها ی خارج شده از کارخانه مشکل دار بوده اند.
    دیگری نرخ خرابی کالا در واحد زمان است یعنی برای مثال بعد از 1 سال چند از این دوربین ها خراب شده اند و ایا میشود این درصد خرابی را به مسایل حین تولید نسبت داد و یا عدم وجود یک سیستم کنترل کیفیت مناسب و استفاده از نیروی کار تایلندی.
    سوال دیگر و یا شاید سوال اول این است که اصلا چند درصد از کالاها و قطعات مورد استفاده در این دوربین ساخت تایلند هستند و مشکلات احتمالی رخ داده چه مقدار حاصل از طراحی اولیه قطعه و چقدر حاصل از مسایل تولید نهایی هستند.
    ساده ترین راه که خیلی هم نیاز به محاسبات علمی و اشنایی با تولید ندارد این است که درصد خرابی دوربین دی300 که در تایلند تولید میشود نسبت به 40دی و 50دی که در ژاپن تولید میشوند چقدر است؟

پ ن :خیلی از هم سن های پدر بزرگ من کیفیت را تنها در کالای انگلیسی میدیدند و بس
    برای من که لیسانس مدیریت دارم نظرات دوستان بااین نکته سنجی عمیق و صحت جای تشکر داره...شخصا اگر قصد شرح این مسئله رو داشتم به این شیوایی قادر توضیح نبودم.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

ساده ترین راه که خیلی هم نیاز به محاسبات علمی و اشنایی با تولید ندارد این است که درصد خرابی دوربین دی300 که در تایلند تولید میشود نسبت به 40دی و 50دی که در ژاپن تولید میشوند چقدر است؟
    سلام

علیرضا جان با همه فرمایشات شما موافقم به جز این جمله آخر (مثال آخر در واقع)

- آیا اگر در مثال بالا به جای کنن سیگما بگذاریم باز هم قضیه درست است؟ هر دو ساخت ژاپنند دیگر
    - درصد خرابی در کجا؟ در بازار ایران؟ با اینهمه کالای ریفربیشد و ... که کسبه محترم در بازار ریخته اند؟
    - این درصدهای خرابی را از چه منبعی قرار است به دست بیاوریم که بعد بخواهیم به سادگی انها را با هم مقایسه کنیم؟

شاید بد نبود اگر نماینده تعمیرگاه مرکزی در فوروم میتوانستند این سوال را جواب بدهند, به عنوان یکی از بهترین شاهدهای قابل دسترس برای ما (البته اگر بیطرفی ایشان مورد تایید باشد ;) )
    Persian و Viper تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

نمی دونم چرا دوستان عزیز من اینقدر به مسله ساخت چین و تایلند و غیره حساسند. این مسله سالهاست که در دنیای صنعت حل شده و کاربرها هم فقط با اعتماد به اعتبار برند و نوع گارانتی اقدام به خرید می کنند. اگه دی90 و 300 بد و یا خوبه (که البته دوربین های نیکون از لحاظ کیفیت ساخت و مونتاژ زبانزد همه منتقدین هستن) ، دوربین نیکونه و گفتن این واژه که تحت لیسانس نیکون هستش اشتباه مفرطه ، قضیه خیلی ساده است : کارخونه رفته یه کشور دیگه ولی سیستم مدیریت تولید، انبار داری قطعات، کنترل کیفیت و آموزش پرسنل همونه که تو ژاپن باید می بود. قضیه مرغوبت اجناس موجود در بازار آمریکا بیشتر به کنترل کیفیت کالاهایی که به مقصد آمریکا ارسال میشن بر میگرده، چون از طرفی گارانتی های طولانی مدت اونجا می طلبه کمی بیشتر روی کیفیت این کالا ها دقت بشه.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر همراه Meisam آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

?QUALITY MADE IN CHINA

نظر کن راکول در مورد ساخت محصولات کمپانی ها در کشور های دیگر!

کد:
    http://www.kenrockwell.com/tech/china.htm
    F.KamranNia و Navid7h تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا bakhshandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    330

در دنیا روشهایی برای سنجش کیفیت کالا ها وجود دارد و بهتر است به جای اینکه همین جوری قضاوت بشود به نوعی از اطلاعاتی استفاده کنیم که در دسترس هم هستند.
    سوال این است که به فرض ساخته شدن دوربین دی300 در تایلند چه مسایل احتمالی را برای این دوربین به وجود اورده است که اگر در ژاپن ساخته میشد این گونه نبود.
    مهم ترین این فاکتور ها نرخ کالاهای معیوب نسبت به کل کالاهای وارد شده در بازار است یعنی چند در صد از دی300 ها ی خارج شده از کارخانه مشکل دار بوده اند.
    دیگری نرخ خرابی کالا در واحد زمان است یعنی برای مثال بعد از 1 سال چند از این دوربین ها خراب شده اند و ایا میشود این درصد خرابی را به مسایل حین تولید نسبت داد و یا عدم وجود یک سیستم کنترل کیفیت مناسب و استفاده از نیروی کار تایلندی.
    سوال دیگر و یا شاید سوال اول این است که اصلا چند درصد از کالاها و قطعات مورد استفاده در این دوربین ساخت تایلند هستند و مشکلات احتمالی رخ داده چه مقدار حاصل از طراحی اولیه قطعه و چقدر حاصل از مسایل تولید نهایی هستند.

پ ن :خیلی از هم سن های پدر بزرگ من کیفیت را تنها در کالای انگلیسی میدیدند و بس
    سلام
    من کمی گیج شدم؟ امکان داره منبع این آمار رو بدید .(به نظر میاد که داشته باشید چون میگید قابل دستیابی است.) ممنون میشم که نگاهی به منابع بندازم. چون واقعا نفهمیدم که شما کدوم برند رو تایید میکنید. و یا حداقل بعنوان مثال اعداد و آمار هر بخش رو بدید.
    ویرایش توسط bakhshandeh : Monday 4 October 2010 در ساعت 00:57
    کامبیز بخشنده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

نقل قول نوشته اصلی توسط bakhshandeh نمایش پست ها
    امکان داره منبع این آمار رو بدید .

من که هرچی نگاه میکنم تو نوشته ی آقای غفاری آماری نمیبینم که که شما دنبال منبعش هستید! و تا جایی که من میبینم هیچ قضاوتی در هیچ مورد خاصی نشده.

چون واقعا نفهمیدم که شما کدوم برند رو تایید میکنید. و یا حداقل بعنوان مثال اعداد و آمار هر بخش رو بدید

موضوع اصلا رد یا تایید برند خاصی نیست، بحث بر سر کیفیت محصول تولید شده در کشوری غیر از کشور صاحب برند هست
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

عجب داستانی شده و داره به بحثی خارج ار تاپیک تبدیل میشه
    البته بنده صاحب سایت نیستم و دوست ندارم دخالت کنم اما به عنوان
    یه عضو دوست دار فوروم و برو بچ از همه برند ها لازم می دونم یه چیزایی بگم :

1 - بحث مسخره اینکه سنسور نیکون رو سونی می سازه . خوب بسازه . بهتر . به درک اصلا ایران خودرو بسازه. مهم اینه که آخرش در می یاد Nikon

2 - اینکه شرکت نیکون اختصاصی سنسور ساز نیست یا هست بازم به من و شما چه ربطی داره. واقعا دلیلی دارید که
    کنون سنسور ساز چه منفعت مثلا برای محمد رضا میلانی یا کن راکول داره یا آقای فرهاد حسینی. دلیلی دارید بابت این همه ...

3 -آرش شاهکار گفته "توانایی" ملاک نیست و در ادامه بحث وضیح داده یک شرکت لازم نیست خودش همه چی بسازه.
    من کاملا اینو دارم در این روزگار می بینم و تجربه می کنم.
    فکر می کنم منظور آرش اینه که توانایی ساخت همه ملزومات ملاک نیست؟ درسته؟
    چرا که در نهایت ملاک همون تواناییه

4 - واقعا در بعضی پستها چرا از روی شکم ( علاقه به برند مورد علاقه) باید نظر بدهیم. بهتر نیست واقعیت ها رو ببینیم.

5 - در مورد dxomark . فرض کنید نبود. اصلا همچین سایتی نبود. مهمه؟ ارزش کل کل داره؟

6 - بحث بر سر کیفیت محصول تولید شده در کشوری غیر از کشور صاحب برند : بهتر نیست منبع یا بررسی واقعی تری باشه تا بحث تئوری.
    به شخصه فکر نمی کنم در مورد دوربینهای SLR تفاوتی باشد. اما صحبت مشحدی وحید هم جای بحث داره.

احساس می کنم دعوای بین برندی داره به level های بالا کشیده می شه.
    به شخصه خوشحالم از درگیری تکنولوژیک که به نفع همه مصرف کننده هاست. اما این که کی بهتره فکر می کنم بالا و پایین میشه و
    این وسط انتخاب ما برای خودمون مهمه. در آخر گفته انوش رو می یارم که بسیار گزیده گفته:
    آنچه مسلم است در هر دو برند بدنه ها مشخصاتی دارند که نسبت به هم مزایایی دارند و هم کمبود هایی.
    موفق باشید
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

دوستان عزيز:
    1- چرا شما بسياري از محصولات يكسان را در سايت شركتها نسخه middle east- usa- ... ميبينيد؟
    2- اين مسئله را با تجربه عملي خدمت شما ميگويم... بسياري از توليد كنندگان حتي خالص چيني طراحان اروپايي دارند ولي وقتي ايران خريد ميكند دنبال ارزانتر تمام شدن است ولي وقتي غرب خريد ميكند با كلي كتابچه هاي استاندارد در توليد . نتيجه دو جنس يكسان شايد در ظاهر ولي در باطن متفاوت ميشوند.
    3- چرا يك برند با سه نام مدل هايش را ارائه مينمايد؟ مثل rebel ....
    4-چرا برخي كالاهاي ارسالي به خيلي كشورها پس از reject‌سر از بازار كشورهايي ديگر در مي‌اورد؟
    5- چرا حساسيت در توليد و كيفيت در كالاهاي ارسالي به خصوصا آمريكا اينقدر بالاست؟
    6- چرا شبكه توزيع كالا در كشورهاي پيشرفته فقط از طريق نمايندگيها پيگيري ميشود؟
    7- حقوق مصرف كننده تا چه حد در خريد رعايت ميشود؟
    8- چرا وقتي جنسي را شما در نمايشگاه سفارش ميدهد و پولش را هم ميدهيد ولي در دريافت كالا انگار كه ميخواهند صدقه سري به شما بدهند لنز پشت ويتريني را با هزار منت به مصرف كننده ميدهند و هزار جور هم تو سرش ميزنند؟-- اين مورد را شاهدش بودم.
    9- در دنياي امروزي بقول دوست عزيزمان و جناب غفاري عزيز ديگر بايد پذيرفت كه اگر يك دفعه ديديم سنسور كانن را هم سوني ميسازد و اصلا با نيكون يكي شود تعجبي ندارد. مگر همين اپل يك روز با ويندوز نميجنگيد؟ حالا با همان مديريت آقاي جابز شدند دوست عزيز ماكروسافت و ويندوز.
    10- بهتره زياد وارد جزييات ساخت .... نشويم. همينكه برند كانن- نيكون و ... را ديديم بايد بپذيريم مديريت هوشمند اين شركتها پشتش قرار دارد. هزينه اين همه تبليغات كمرشكن اين شركتها با هزينه مونتاژ اينها در اين بازار تنگ جور در نميايد و بايد نسبت به انتقال توليد اقدام كنند.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    نادر مسلمی

كاربر جديد meta858 آواتار ها
    تشکر کرده
    49

دوستان سلام
    بين اين بحث داغ چه پيشنهادي براي من داريد
    تصميم براي خريد دوربين دارم .D90 يا 550D
    همين امروز
    سپاسگذارم

كاربر همراه barca007 آواتار ها
    تشکر کرده