صفحه 42 از 83 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 411 تا 420 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

Lightbulb یک خط پاسخ

به نقل از کاوه
    پرشین بوی عزیز...

اگر به ذکر تاریخ و تاریخچه و ذکر افتخارات و ابداعات باشد که دوستان قدیمی تر فروم اطلاع دارند بنده تاریخ زنده شرکت سونی هستم! نیازی به تاریخ مکتوب نیست!

آقایان موریتا و ایبوکا روحشان شاد است به وجود و حضور بنده !!!

اما ذکر تاریخ و تاریخچه و ... دلیلی بر برتری و یا ناتوانی برند و یا مدلی نیست.چه بسیار شرکت های با تاریخچه ای ( بزرگ تر از کداک در عکاسی سراغ دارید ؟؟؟؟ Contax را می توان فراموش کرد ؟؟؟ ) که ورشکست و نابود شدند و چه شرکت هایی که یک شبه راه 100 ساله را در چند قدم طی کردند...

مباحث فنی و مقایسه دو مدل نیازی به تاریخ و تاریخچه ندارد.می توان علمی و عملی مقایسه کرد.هیچ مطلقی هم در دنیا وجود ندارد و هیچ چیز هم دایمی نیست...
    در استادی شما شکی نیست.کاملا موافقم.ولی بحث من ابتدا فنی بود و توسط خود دوستان به اینجا سیر داده شد.
    به نقا از حمید مرادی
    با سلام
    دوست گرام اینقدر زحمت کشیدید و مطلب جمع کردید که سونی برتر از کنون است ؟ فقط همین ؟!!!!
    این سوال که پاسخ بدیهی دارد که کنون برتر از سونی می باشد ؛)
    قلم فرسایی اینجانب تنها به آن دلیل بود که مجموعه ی تاریخ سونی و مینولتا داشت زیر سوال میرفت.بحث من هم موردی بود که مثلا در فلان بخش ، سونی تجربه ی بیشتری داره و در بخش دیگری کانن تجربه ی بیشتری داره که این کمک به استفاده ی بهتر هر کدام در همان بخش ها از فناوری میشه.صحبت شما کلی است اما کاملا درسته.من هم تصدیق میکنم که کانن در مجموع بهتره و ارزش خرید بیشتری داره.ای کاش مباحث اونطور که کاوه جان فرمودن فنی بود تا جواب دقیق میشد نه کلی.
    به نقل از شاهین
    به نظر من کلی گویی مصدر قابل قبولی ندارد و بحثهایی از قبیل کنون بهتر است یا سونی هرگز توسط دوستان با سابقه در نمیگیرد مگر در پاسخ به سخنانی نسنجیده. در حال حاضر تنوع لنز قویتر کانن قابل ذکر است و اینکه سونی دوربینی در رده pro dslr ندارد. در زمینه سایر بدنه ها و همجنین فیلمبرداری، تنها باید موردی بحث کرد و پیشینه و فتوحات رو هم فراموش کرد.
    کاملا درسته
    به نقل از شاهین
    عذر میخوام ولی تو اون یک خط سه مطلب آوردید و هر سه هم اشتباه. منظورم این نیست که برعکسشون درسته ... اما اینگونه بحث کردن پذیرفته نیست. دوستان زیادی در سایت هستند که حرفشون حجته اما من و شما باید برای هر حرفمون دلیلی داشته باشیم. شما برای هر یک از اون 3 مطلب اگر دلیل درست آوردید ، واقعا دست کم من یکی را متعجب خواهید کرد.
    مطلب اول رو سهوا و به دلیل سرعت تایپ اشتباه کرده بودم که با تذکر به جای فرهاد ، در همون پست های قبل اصلاح کردم.صحیحش رو یه بار دیگه میگم:کانن 550 میتونه فول اچ دی رو با 30 فریم بگیره و به همین دلیل در این یه مورد از سونی 580 که فول اچ دی رو با 24 فریم میگیره بهتره.
    مطلب دوم واضحه ، با مراجعه به سایت dpreview میتونید به وضوح به گفته ی من پی ببرید.اگه توضیح بیشتری خواستبد تو اکانتم واسم پیغام بزارید تا توضیحات رو خدمتتون بفرستم.
    مطلب سوم رو اشتباه گفته بودم و در پست های قبلی اصلاح کردم.
    به نقل از فرهاد
    سلام
    دوست عزيز ناديده ام Persian Boy عزيز
    من در كجاي عرايضم سابقه و تكنولوژي و ... سوني يا مينولتا يا هيچ شركت ديگري را نفي كردم كه شما را بر آن داشت تا اين سوابق را ليست بفرماييد. من فقط در پاسخ مطلب شما مبني بر پر تجربه تر بودن سوني يا مينولتا در توليد دوربين فيلمبرداري عرض كردم كه از اين لحاظ (به مطلب ديگري هم اشاره نكردم) كنن قديمي تر است كه خوشبختانه ليست خود جنابعالي هم اين موضوع را ثابت كرد
    فرهاد جان طبق لیست من شروع دوربین سازی مینولتا به 1903 برمیگرده در حالی که کانن از سال ها بعدِ اون شروع کرده.
    به نقل از فرهاد
    اما مهمتر آنكه همانطور كه كاوه جان فرمودند ياد ضرب المثل "گيرم پدر تو بود فاضل" افتادم. اين سوابق خيلي موقع ها خيلي هم كمكي به كمپاني ها نمي كنه (چه كنن و چه سوني و ... ) و مهم اينه كه الان چي در چنته دارند و چگونه مي توانند بالاترين تكنولوژي را به پايين ترين قيمت ارائه دهند چون اينروز ها اقتصاد است كه حرف اول را مي زند و حتا بنده با اينكه نزديك 30 سال است Canon User هستم اگر فردا پارس خزر دوربين ديجيتالي توليد كند كه تكنولوژي بالاتري با قيمت پايين تر داشته باشد و از هر لحاظ نياز مرا برطرف كند مطمئن باشيد كه سوئيچ خواهم كرد روي پارس خزر
    خدا خیرتون بده.اگه بخوایم حال رو بچسبیم و رو تاریخ مانور ندیم ، میبینیم از سال 84 میلادی تا حالا ، هرچی اختراع در زمینه ی نمایش ، ضبط و پخش فیلم میشه مربوط به سونیه !:)
    (اون بحث پارس خزر خیلی جالب بود ، مرسی )
    به نقل از فرهاد
    اين مطالب پس از رويت دوستان به تاپيك "نگاهي به بازار دوربين ...." منتقل خواهد شد.
    حتما بعد دو سه روز همین کارو کنین.اینجا مباحث فنی بهتر میگنجه تا مباحث تاریخی.
    به نقل از امید
    با سلام.
    با اجازه از استاد عزیزم آقا فرهاد و عزیزان دیگه. و ببخشید اگه من تازه وارد دارم توی این بحث وارد میشم.
    نمیدونم چرا از دیروز که دارم این تاپیک رو میخونم همش یاد ( تاپیک نیکون یا کانن توهم یا واقعیت) میافتم.
    من ترجیح میدم به جای رو کردن تاریخچه شرکت و صاحب شرکت و شماره شناسنامه و....... بیشتر در مورد قطعه ایی که میخوام بخرم. چه دوربین عکاسی چه فیلمبرداری تحقیق و تست کنم.
    تعصب روی برند خاص باور کنید محدودیت براتون خواهد آورد.
    چه فرقی میکنه کی اول دوربین فیلمبرداری ساخته و کی بعدش ؟
    مهم اینه که الان و در حال حاضر و با تکنولوژی روز چه میکنن ؟
    وگرنه من اینجا یاد گرفتم کسی که میخواد slr بخره حتما به این درک رسیده که نیازهاش رو بشناسه و بتونه بهتر انتخاب کنه. حالا هر برندی میخواد باشه.
    من ترجیح میدم اگه بهم گفتن کانن بده یا نیکون بهتره یا سونی خداست بپرسم به چه دلیل ؟ دلیل اصولی و منطقی و البته علمی.
    نه اینکه چون سونی بیشتر دوربین فیلمبرداری ساخته و کانن بیشتر تمرکزش روی عکاسی بوده
    اومدیم و سال جدید کانن یه دوربین ساخت که قدرت فیلمبرداریش از همه برندها و مدلها بیشتر بود.. اون وقت شما اگه بدونید که کیفیت اون خوبه و نیازتون رو برآورده میکنه باز هم میگید چون سونی قدیمی تره سونی میخرم؟
    من فکر میکنم بالا بردن اطلاعات فنی ما و شناخت صحیح نیازهای ماست که خرید درستی رو برای ما به ارمغان خواهد آورد

خلاصه ببخشید. من ارادتمند همه هستم.
    احسنت.با تمام گفته هاتون موافقم.ای کاش همه اینگونه باز و پر مغز به مباحث بیندیشن و از روی تعصب به کانن یا هر برند دیگه ای ، یک جمله از من رو علم عثمان نکنن.(تذکر:خطاب من به کاوه و فرهاد نیست چون اشکالاتی که ایشان از اینجانب گرفتند به جا بود).باور کنین من شخصا هیچ تعصبی روی هیچ برندی ندارم و بحثم موردی بود.

از همه ی عزیزان یکبار دیگه به خاطر موشکافی عمیقی که روی عرایض این حقیر داشتن ، بی نهایت سپاسگذارم.:)
    Kaveh Ghobadi، farhad44، ashkan 78 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

آن گونه که از خبرها آشکار است، Canon و Nikon نیز از آسیبهای زلزله مصون نبوده اند و پیش بینی می‌شود در چند هفته آینده نتوانند تولید قبلی خود را ادامه دهند و شاید در مورد برخی محصولات، قطع تولید داشته باشند.
    دوربینهای High-end نیکون و نیز لنزهای EF کنن جزو این موارد هستند.
    اطلاعات بیشتر:
    http://www.nikon.com/about/news/2011/0314_01.htm
    http://www.canon.com/news/2011/mar14e.pdf
    http://www.canon.com/news/2011/mar13e.pdf
    http://www.robgalbraith.com/bins/con...=7-11314-11352

Arash، ME، A_Maddah و 28 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه Saeid Arzani آواتار ها
    تشکر کرده
    1002

سلام
    با تشکر از دکتر روشن عزیز
    .عرض کنم با توجه به این حادثه و پیامدهای که به دنبال ان گریبانگیر شرکتهای ژاپنی خواهد شد و طبیعتا کانن و نیکون هم جزئ از انها هستند و جیره بندی برق این کشور احتمال بالا رفتن قیمت محصولات است؟ و تا چند درصد می تونه باشه؟و مطمئنا برخی از فروشنده ها از این موقعیت سوء استفاده می کنند و اجناس مربوطه را با قیمت بالاتری خواهند فروش.
    با تشکر
    NetNegar تشکر می‌کند.
    Nikon D3100 kit 18-55

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Tati نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر از دکتر روشن عزیز
    .عرض کنم با توجه به این حادثه و پیامدهای که به دنبال ان گریبانگیر شرکتهای ژاپنی خواهد شد و طبیعتا کانن و نیکون هم جزئ از انها هستند و جیره بندی برق این کشور احتمال بالا رفتن قیمت محصولات است؟ و تا چند درصد می تونه باشه؟و مطمئنا برخی از فروشنده ها از این موقعیت سوء استفاده می کنند و اجناس مربوطه را با قیمت بالاتری خواهند فروش.
    با تشکر
    سلام

این موضوع به عوامل بی شماری بستگی خواهد داشت... من بعید میدانم تغییرات قیمت فقط به این یک مورد بستگی داشت باشد. تغییرات قیمت میتواند ناشی از ارزش ین در برابر دیگر ارزها هم باشد. بعضی از این محصولات در کشورهای دیگری تولید میشود و بعضی دیگر خیر. خرابی هایی روی ساختمان ها و کارخانه گزارش نشده هر چند فکر کنم در مورد پاناسونیک یکی دو مورد گزارش شده بود. احتمالا سونی هم از این داستان خارج نیست. به هر شکل کشوری که در آن زلزله اتفاق افتاده ژاپن است که اقتصاد پویایی دارد. این احتمال هست که در این اقتصاد پیچیده و یک پارچه دنیا به راحتی اتفاق خاصی برای ژاپن پیش نیاید. چون هر اتفاقی برای ژاپن به معنی تاثیر گذاری روی بقیه کشورها هم هست از مصرف نفت گرفته تا دیگر موارد. پس مسلما کشورهای صنعتی مایل به تقویت اقتصاد ژاپن خواهند بود تا هر چه سریع تر از این بحران خارج شود. ارزیابی من آنست " احتمالا " در ابتدا باعث افزایش نسبی قیمت (یا افزایش سیر صعودی قیمت) بخاطر جو روانی حاکم و کاهش تولید نسبت به تقاضا و در بلند مدت این موضوع میتواند کاهش قیمت ( یا کاهش سیر صعودی قیمت ها ) به همراه داشته باشد.

در مورد قیمت این محصولات در داخل نظر خاصی ندارم...

موفق باشید
    A_Maddah، farhad44، F.KamranNia و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

سلام
    علاوه بر Canon و Nikon شرکت های Panasonic , Toshiba , Hitachi , Casio , Fujitsu , Fuji Xerox هم آسییب دیده اند. شاخص Nikkei در روز دوشنبه 6.18% و Topix هم 7.5% کاهش داشته اند که بانک مرکزی ژاپن با تزریق trillion yen 15 سعی در تثبیت بازار دارد.
    Japan disaster damage
    Rouzbeh Ehsani و NetNegar تشکر می‌کنند.
    اینستاگرام | FaridKamranNia

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

پیش فرض Nikon prices going up

افزایش قیمت دوربین و لنزهای نیکون در چند روز اخیر

I received several reports that the prices of some Nikon equipment went up in the last few days. Few of the mentioned items are:

Nikon D300s body only (current prices: B&H $1529.95, Adorama $1599.00, Amazon $1449.00)
    Nikon D700 body only (current prices: B&H 2699.95, Adorama $2599.00, Amazon $2399.95)
    Nikon 70-200 f/2.8 VRII lens (current prices: B&H: 2299.00, Adorama 2399.95, Amazon 2119.95)
    Nikon 14-24 f/2.8 lens (current prices: B&H $1799.95, Adorama $1,829.95, Amazon $1,789.00)

Some of the reports came from outside the US. I would not be surprised if most of Nikon products go back to their MSRP. Expect also additional shortages in the next few months for some of the popular models that are produced in Japan.

Update: the new Nikkor 85mm f/1.4G is now in stock at Amazon for $1999 (sold by third party, original price was $1,699.95).

http://nikonrumors.com/2011/03/15/ni...-going-up.aspx
    F.KamranNia، Rouzbeh Ehsani، KHAKSAR و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

قیمت محصولات در داخل کمی بالا رفته. که دلیلش شایعات است. حتی اگر نیکون و کنون آسیب دیده بودند دلیلی نداشت امروز قیمت ها در تهران بالا برود.

کشوری که بعد از جنگ جهانی سریعاً کارخانه های اسلحه سازیش رو به ساخت سوزن تهگرد و پلوپز اختصاص داد مطمئن باشید با این زلزله ها نمی لرزد.
    Persian، A_Maddah، F.KamranNia و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

من افزایش قیمتی ندیدم در این مدت!
    D90 دو ماه پیش همین قیمت بوده 880 تومان البته یکی از دوستان همین روزها 840 هم خریداری کردن.
    D7000 هم که هیچ تغییری نکرده.
    D300s هم که من خریدم 1610 و دو ماه پیش هم همین قیمت بوده.

فکر کنم بیشتر این افزایش قیمت‌ها برای برند کنون بوده، خصوصا 7D و 5D نسبت به دو ماه پیش افزایش قیمت داشتن.
    یکی از دوستان حدود 2 ماه پیش دوربین 7D رو به قیمت 1520 خرید ولی این روزها به 1700 هم رسیده شاید هم بیشتر.
    دوربین 60D هم فکر نمی‌کنم افزایش قیمتی داشته باشه.

دیروز با یکی از فروشندگان صحبت می‌کردم گفتن که بازار فروش دوربین در روزهای آخر امسال نسبت به سال‌های پیش کاهش داشته و فروششون خوب نبوده. حالا چقدر این صحبت میتونه درست باشه رو من نمی‌دونم!

دیروز لنز 10-20 سیگما 4-5.6 رو قیمت گرفتم گفتن 650 (البته بدون چونه) برای برند کنون یا نیکون. بعد یدونه تو مغازه داشت گفت این برای پنتکس است و اینو می‌تونم 450 بدم. خوش با حال پنتکسی‌ها!
    فکر کنم این لنز رو 2 سال باشه که تو مغازه داره!!
    Omid Araki و NetNegar تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

الان دی90 رو میگن 960

کلا شب عیدم هست بعدش باید ببینیم.
    S.M.Noorbakhsh و NetNegar تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

فوجی هم تولید X100 رو فعلا متوقف کرد..
    F.KamranNia، Navid7h، Walkman و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 42 از 83 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 ... آخرینآخرین