صفحه 29 از 83 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 79 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 281 تا 290 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 7D

نقل قول نوشته اصلی توسط amirt2006 نمایش پست ها
    دقیقا درسته
    D300 و 7D در یک کلاس هستن و نباید گول یک رقمی بودن اسم 7D رو خورد!
    .
    .
    .
    .
    پس میشه گفت کانن یدونه D300 از نوع 18 مگاپیکسلی درست کرده! :biggrin:
    فعلا باید ببینیم که نیکون با D400 که رقیب اصلی 7D هست چیکار میکنه. هرچند که طبق شایعات نیکون فعلا سرگرم D700x هست!

اما در مورد این دوربین.
    بنظرم کانن دوربین خیلی خوبی درست کرده (برعکس 50D که هیچوقت به دلم نچسبید!) و پس از افت قیمت انتخاب خیلی خوبی خواهد بود.
    خوشحالم که کانن از خر شیطون پیاده شده و دکمه ها رو در سمت چپ lcd قرار داد تا کاننی ها هم مانند نیکونی ها از زندگی لذت ببرند!
    فعلا باید منتظر ریووها موند
    مشکل همین جاست که مگا پیکسل بالا بدرد شما ها نمیخوره و برای تمام عکاس ها تایین تکلیف میکنید . باز هم تکرار میکنم اگه کنون میخواست تو رده دی 300 دوربین بزنه نیازی نمیدید که برای 1.5 برابر کردن مگا پیکسلش خرج کنه .

در مورد دکمه های کنار LCD هم شما دچار توهم هستید , اگه یه نگاه به XD های کنون بکنید متوجه مییشید که تغییری نکرده , فقط مشکل اینجاست که شما رده این دوربین رو نمیدونید کجاست .

...........
    Delbaz، Meisam، FARID و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    یادم نمی اد در این چهار سال و نیمی که عضو سایت عکاسی بودم در خصوص اینکه این بدنه خیلی بهتر یاسرتر از فلان بدنه است پستی زده باشم همیشه فقط پست های دوستان را می خواندم و استفاده می کردم .هنوز هم همین نظر را دارم که بهتر است خوانده باشم .علت هم این است که دانش دوستان را در خصوص بدنه و لنز ها و کلا عکاسی را ندارم.اما حالا فکر می کنم یک مورد را به تجربه دریافتم که شاید بدرد دوستان بخورد.
    همه دوستان می دانید رفتار نویزی اغلب بدنه های جدید مناسب است بخصوص برای عکاسی هایی مثل منظره و استودیو و وووو...........
    اما بحث عکاسی حیات وحش و عکاسی شب وعکاسی در محیط های کم نور و رفتار نویزی بحثی جداست.
    من فقط در خصوص حیات وحش و تاثیر عواملی مانندنویز ومگا پیکسل بر روی انتخاب بدنه صحبت می کنم.
    اول مگاپیکسل .
    اینکه مگاپیکسل بیشتر باشد یا کمتر, در عکاسی حیات وحش کدام بهتر است .مسلما مگاپیکسل بیشتر بهتر است علت هم مشخص و واضح است بدلیل ثبت جزئیات بیشتر (کاری به حجم عکس ونیاز به امکانات سخت افزاری بهتر برای ویرایش ندارم) اما در کنار افزایش مگاپیکسل داینامیک رنج هم باید درنظر گرفت.بنابراین افزایش مگاپیکسل را به قیمت کم شدن داینامیک رنج را اصلا جالب نمی دانم.

اما موضع مهم تر بخصوص در کشور ما که بی ارتباط با موضع عکاسی حیات وحش نیست بحث لنز های تله است.نمی دانم تاحالا چقدر دنبال خرید لنز های تله و سوپرتله بوده اید ولی واقعا دوندگی برای خرید اینگونه لنزها در اغلب مواردنامید کننده و بیهوده است.بحث اینکه اگر لنز مورد نظر را برای شماسفارشی بیارند و شما چقدر اضافه باید بپردازید هم جای خود.
    حالا موارد بالا را گفتم که بگم برای عکاسی حیات و حش ایزو و رفتار سنسور در ایزوی بالا بسیار حیاتی است.بنابراین اگر دوربینی از نظر رفتار سنسور در خصوص نویز در ایزوهای بالاو داینامیک رنج مناسب نباشد به نظر من مناسب عکاسی حیات وحش نخواهد بود واین مشکل در کشور عزیزمن نسبت به کشورهای خارجی بیشتر هم میشود.
    دلیل.
    شما اکثر مواقع باید قید لنز های تله و سوپر تله کانن و نیکون را بزنید نتیجتا مجبورید بسراغ لنز های سیگما و گاهی دیگر لنز های تامرون وووو بروید.اغلب لنز های سیگماو غیره اف بسته ودارند و لرزه گیر هم یا ندارند و یا کم کارایی دارند.نتیجه اینکه شما باید از ایزوهای بالا برای افزایش سرعت استفاده کنید.حال اگر دوربین شما رفتار نویزی مناسبی نداشته باشد تو بخوان..............

در خصوص 7دی نباید 8 فریم در ثانیه و 14 بیت بودن رافراموش کنیم و یا همچنین وقتی بحث از استفاده حرفه ای از بدنه و لنز می شه دیگه حرف از لنز های اف بسته سیگما و بدون لرزه بزنیم.اما فراموش نکنیم مواردی که در بالا گفتم روی خرید این دوربین برای عکاسی حیات وحش تاثیر گذار خواهد بود.
    من فکر میکنم که 1DmIIIبدنه بسیار مناسب برای عکاسان حرفه ای حیات وحش است.واکثر عکاسان حرفه ای از ایزوی 400 و 600 و 800 این بدنه خوب , بسیار استفاده می کنند حال باید دید که این بدنه(7D) می تواند توقعات عکاسان حرفه ای حیات وحش را در بخصوص ایزوهای فوق الذکر و بقیه موارد که جزء نقاط قوت 1DmIII را بر اورده کنه.
    به نظر من باید منتظر ریویو های بهتر و دقیقتر 7Dبود همچنین شایدبا یک فریمورجدید وضعیت بهتر هم شود.
    بشخصه منتظر بدنه 16 مگاپیکسلی با نویز کم و بالاتر از خوب تا ایزوی 800 با ثبت جزئیات و داینامیک رنج و 14بیتی با 8 فریم در ثانیه خوب هستم فرقی هم نمیکند نیکون باشه یا کانن.
    پایدار باشید
    یا حق
    nmroshan، NASSIRI4080، Hajiabadi و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه LightBox آواتار ها
    تشکر کرده
    1414

پیش فرض پاسخ: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

سلام جناب هاشمی دلباز.

با توجه به اینکه در یکی دو پست اخیرتون صحبت از توهین کردید از شما انتظار میره که شروع کننده توهین نباشید. هر چند یاسین خان چند پست قبل تذکر دادند و شما وقعی ننهادید.

وحید قمیت اون ترنسمیتر رو بین 200 تا 350 دلار عنوان کرد و شما اصرار به 190 دلار دارید. جدا مشکل شما همین 10 دلار اختلافه؟ و البته اگر بودن این امکانات به قول شما اضافی اذیتتون میکنه میشه یه پست اعتراض آمیز به کنون بزنید و ازش بخواهید برشون داره. این طوری به گمانم 500 -600 دلاری ارزون تر بشه که خیلی از اون 10 دلار اختلاف شما بیشتره. گرچه توصیه میکنم این کار رو نکنید و اگر در نهایت این دوربین شایستگی خرید شما رو داشت، بخریدش و از بودن این امکانات به صورت استاندارد و نه اپشنال لذت ببرید.

در آخر به کنونیهای عزیز که خیلیهاشون تو این فروم از دوستان خوبم هستن تبریک میگم و براشون یه 7D آرزو میکنم و سخت در انتظار خوندن پستهای شما جناب دلباز در هنگام معرفی دوربین بعدی نایکون هستم.

با احترام.
    hamid_kh، Mashhadi Vahid و siamak77 تشکر می‌کنند.
    آرش سلطانی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

اسد عزیز؛ فکر کنم شما در مورد خرید لنزهای تله، تحقیقات زیادی کرده‌اید.
    در مورد لنزهای تله چه Canon و چه Nikon؛ چه لنزهایی در ایران موجود است؟ و در مورد سفارش، آیا همیشه قابل انجام است و قیمتهای سفارش چگونه‌اند؟
    A_Maddah و unforgiven تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

نه عزيز من
    بازم اشتباه كردي

وحيد خان شما قيمت را در ابتدا 250 دلار اعلام كرد
    من هم گفتم كه با قيمت كمتر ميتونيد گير بياريد

بين 250 دلار و 190 دلار هم حدود 60 دلار اختلافه نه ده دلار

اين يه مطلب
    بعدش هم
    كنون بابت اين همه امكان قيمت زيادي نذاشته كه برم بهش بگم ورشون داره . خيلي هم منصفانه ( شما بخوان مجاني ) اين امكانات رو قرار داده. نيكون كه نيست . كنونه.

از طرف ديگه
    وقتي اعلام ميشه كه كنون كلاه برداري ميكرده
    اين معني رو ميده كه هر كس تا حالا كنون گرفته اينقدر احمق بوده كه كلاه سرش رفته

قشنگ متوجه ميشيد چي ميگم؟

پس بهتره به جاي اينكه يه طرفه به قاضي بريد اول توهين هاي نيكوني ها عزيز رو يه بار ديگه مرور كنيد بعد اظهار نظر بفرمائيد

چند ميگويي سخن از عيب و رنج ديگران
    خويش را اول مداوا كن ، كمال اين است و بس
    nima_maleki، hesamjm، FoadKhanlar و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه LightBox آواتار ها
    تشکر کرده
    1414

دلباز محترم.

وحید در پست قبل از شما اصلاح کرده بین 200 تا 350 دلار. لطفا به تقدم و تاخر پستها دقت کنید. اول یک بعد دو.
    شما چطور؟ گرفتید؟

شك ندارم كه اگه نيكون ميخواست چنين دوربيني ارائه بده ، قيمتش رو خيلي خيلي بالاتر از اين ها قرار ميداد . البته نيكوني ها هم با كمال ميل اين پول را پ رداخت ميكردند ( خلاصه آدم بايد براي تعصبش پول خرج كنه ديگه ) و چقدر هم از خريدشان خوشحال ميشدند
    متاسفم که مجبور شدم شاهکار مکتوب شما رو برای بار دوم نقل قول کنم. ولی من هم به عنوان یک مصرف کننده محصولات نایکون چیزی بغیر از توهین در جمله شما نمیبینم دوست ادیب من ( لطفا اینجا هم به تقدم و تاخر دقت کنید). البته میشد با یک عذر خواهی بعد از تذکر یاسین خان رفعش کرد.

علاقه ای به ورود به این بحث و جدل در مورد دوربین تازه معرفی شده و خوب کنن نداشتم. از دوستان بخاطر چند پست حاشیه ای ولی ناگذیر عذر میخوام.

با احترام.
    Mashhadi Vahid و siamak77 تشکر می‌کنند.
    آرش سلطانی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    اسد عزیز؛ فکر کنم شما در مورد خرید لنزهای تله، تحقیقات زیادی کرده‌اید.
    در مورد لنزهای تله چه Canon و چه Nikon؛ چه لنزهایی در ایران موجود است؟ و در مورد سفارش، آیا همیشه قابل انجام است و قیمتهای سفارش چگونه‌اند؟
    در راستای سؤال و ایدهٔ جناب روشن عزیز من هم می‌خواستم بپرسم که از بین لنز‌های ۳۰۰mm به بالا و f \۴ یا سریع تر چه لنز‌هایی‌ در بازار ایران گیر میاد و با چه قیمتی.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    دوستان؛ هر چند بحث‌های فنی جذابند. فقط مراقب باشید که حاصل این بحث‌ها، دلگیری دوستان از یکدیگر نباشد.
    از سوی دیگر بحث‌های برندی کنن و نیکون هیچ‌گاه به نتیجه نمی رسد. بنابراین خود را و دوستان‌تان را بیهوده آزرده نکنید و وقت‌تان را صرف امور ماندگار‌تری نمایید.
    سلام
    واقعا" این اسباب و وسایل اینقدر با ارزشند که دوستان خوب فروم که بارها به یکدیگر ارادت داشته اند باعث تکدر خاطر هم شوند.؟
    این جبهه در خطوط تنکس هم ادامه داره.
    مطمئنا" اگر دوستان پستهای گذشته در خصوص دوربینهای قدیمی با امکانات خیلی کم نسبت به این پیشرفت حال و حاضر را تورق کنند به یاد این گفته گرانقدر میافتیم که : این نیز بگذرد
    کنن به دین خود نیکن به دین خود.
    مطمئنم اگه پستها به روش بیان فقط نقطه ضعفها و قوتها پیش بره بهتره.
    ....
    یکی من یکی تو

:):):)
    NASSIRI4080، Minoosepehr، Meisam و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    از طرف ديگه
    وقتي اعلام ميشه كه كنون كلاه برداري ميكرده
    اين معني رو ميده كه هر كس تا حالا كنون گرفته اينقدر احمق بوده كه كلاه سرش رفته
    اگر واقعا ً ! دوستان کننی از جمله من چنین برداشتی کردند (میکنند) من از حرف خودم عذرخواهی میکنم.

قطعا ً چنین منظوری نداشتم. :)
    Meisam، Amir Tavakoli، Kourosh Kahal و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

جناب آرش خان سلطاني ( عضو محترم و دقيق )

جناب وحيد خان قديري در تاريخ 13 شهريور ماه سال 1388 در ساعت 12 و 27 دقيقه اعلام فرمودند كه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    ولی بسیاری از کننی ها در ممالک دیگر برای داشتن همان کنترل فلاش کم ارزش, حاضر بودند ترنسیمتر ST-E2 را با قیمت 250$ بصورت جداگانه بخرند.... در همین مملکت خودمان و همین فوروم هم خیلی ها حاضر به این کار بودند, ولی آن وسیله را در ایران پیدا نکردند!

بنده در همان تاريخ در ساعت 13 و 47 دقيقه گفتم كه :

قيمت اين Transmitter هم اگر نميدانيد بدانيد كه پائين تر از قيمتي است كه شما داريد . قيمت رسمي با قيمت بازار فرق دارد
    ايشان باز هم در همان تاريخ و در ساعت 14 و 1 دقيقه حاضر شدند 50 دلار از قيمت كم كنند و بگويند :

قیمت بازار هم از 200 تا 350 $ متغیر است

بنده هم گفتم كه

قيمت اين Transmitter را تا 190 دلار هم ميتوان پيدا كرد . بسته به گارانتي آن دارد

بعدش هم كه شما آتش بيار معركه شديد. مثلا خواستيد به زعم خودتان از من آتو بگيريد

الان تقدم و تاخر براتون جا افتاد؟

ميدانيد جريان چي است جناب آرش خان
    كساني كه چراغشان را پشت سر خود ميگيرند ، سايه هايشان جلوي پايشان خواهد افتاد
    ویرایش توسط Delbaz : Friday 4 September 2009 در ساعت 21:00
    Nasrin2، hesamjm، FoadKhanlar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 29 از 83 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 79 ... آخرینآخرین