صفحه 46 از 83 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 451 تا 460 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر آشنا savalangh آواتار ها
    تشکر کرده
    261

نقل قول نوشته اصلی توسط Javid نمایش پست ها
    جناب مبین
    بنده با فرمایش شما کاملا موافقم، به دلیل اینکه به یکی از نزدیکان که هفته آینده به ایران می آیند گفتم 7D برای بنده بگیرند. متاسفانه از اینجا هم گرون تر تموم شد چون از انگلیس گرفتند و موقع خرید پوند حدود 1800 بود الان پوند 1950 و تا به دست من برسد نه تنها ارزون تر نیست بلکه از اینجا هم گرون تر در میاد. ضمن اینکه قبل از عید حدود 100 پوند ارزان تر بود.
    سلام
    اگه دوستتون مقيم نباشه ميتونه از باجه هاي VAT refund مقدار 20 درصد پول جنس خريداري شده را پس بگيره، كه قيمتش حدوداي قيمت ايران ميشه با اين تفاوت كه گارانتي بين المللي داره و در ضمن از خريدت مطمئني
    البته شكي نيست كه خريد تكي اگه هم قيمت ايران نباشه ارزانتر هم احتمالن نيست، حتا توي دبي هم مثلن دي 7000 نيكون حدود 7000 درهمه كه با درهم 300 ميشه 2100000
    كل بحث سر بي مروتي فروشنده هاست با توجه به اوضاي اقتصادي ايران

من مهندس راه و ساختمان جون بكنم و جنوب توي عسلويه كار كنم حد اكثر سالي چقدر درامد دارم، اگه خيلي حرفه اي و در ضمن خوش شانس باشم سالي 36 تا 48 ميليون تومن كه با پوند ارزان دولتي ميشه 29000 پوند، اين حقوق ساليانه يك مهندس تازه از در دانشگاه درومده هست در انگلستان،
    Javid، Saeed Barikani، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ساوالان

تشکر کرده
    261

نقل قول نوشته اصلی توسط Javid نمایش پست ها
    دوست عزیز این روزها متاسفانه همه از واردات سر رشته دارند.
    همه هم حساب و کتاب سرشان می شود و لی با همان حساب اگر بنده به کنون ایمیل بزنم لیست قیمت نمایندگی رابرای بنده ارسال می کنند؟ بعد هم منشی شرکت موبایل بنده را می گیرد که کی پول رو واریز می کنید؟
    فرض محال کنیم ما از یک سورس خوب خرید کردیم، فرض کنیم به موقع حواله را با بهترین روش و کمترین کارمزد فرستادیم.فرض کنیم هزینه shipment خیلی کم شد و خیلی هم سریع رسید. فرض کنیم کمترین کارمزد بابت خدمات گمرکی و ترخیص و هزینه های خرده ریز آن را پرداخت کردیم حداقل و کمترین زمان از سفارش تا ترخیص بین 45 روز تا 2 ماه است. آیا اگر در این فاصله سکه خریده بودید بیشتر سود نمی کردید؟
    حالا فرض کنید سود هم کردیم خدمات پس از فروش و روشهای فروش و پول نشدن چک خریداران عمده و ...
    شما فکر می کنید دوست شما روزی چند فروند پاراگلایدر می فروشند؟ فکر می کنید کس دیگری به فکرش نرسیده اینقدر سود کند؟
    دوست من
    من ادعاي اين موضوع را نكردم و فقط يك سري بديهيات را گفتم، اون فروشنده پاراگلايدر فكر ميكنيد سالي چند تا ميفروشه، اصلن ميدانيد كل تهران چند نفر به اين ورزش مشغولند، اصلن با بازار دوربين قابل مقايسه نيست ,ولي بازم قيمتاش قابل تحملتره

خانه از پايبست ويرانست، از دست ما شايد كاري بر نياد ولي ايكاش تو هر گروه اجتماعي مردم متحد تر بودن تا اين همه در حقشون اجحاف نشه
    Saeed Barikani، persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.
    ساوالان

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

با درود
    به نقل از مسعود مبین علی
    ولی این دلیل بر آن نمیشود که چشم خود را بروی حقایق ببندم.بنده هر روز قیمت سایتها را چک میکنم.با این نرخ دلار و قیمتهای آمریکا،بدون در نظر گرفتن مالیات و هزینه حمل از دوبی به ایران هنوز خرید از ایران به صرفه تر است.
    1) یک 60D در آمازون به قیمت 999 دلار موجوده . با خرید این دوربین از آمازون ، تا دبی حتی یک ریال هزینه ی حمل و نقل نمی دم (FREE with Super Saver Shipping) . بعد حساب می کنم که باید مجموعا در ایران و دبی ، مثلا 10% بابت گمرک بدم . دلار هم اگه فرض کنیم 1150 تومن باشه (که نیست) ، اونوقت قیمت یک بدنه ی 60D میشه 1263735 . گارانتی حق داره 5 درصد روی این قیمت بکشه که میشه 1326921.75 . توجه کنید که سود فروشنده در قیمت آمازون محاسبه میشه (توضیح در پی نوشت 1) . در واقع در شرایط عادی ، بدنه ی 60D باید به قیمت 1330000 تومان با احتساب دلار 1150تومنی به دست ما برسه . حال سوال اینجاست که الان قیمت دقیق بدنه ی 60D تو ایران چنده ؟
    2) یک 60D در آمازون به قیمت 999 دلار موجوده . با خرید این دوربین از آمازون ، تا دبی حتی یک ریال هزینه ی حمل و نقل نمی دم (FREE with Super Saver Shipping) . بعد حساب می کنم که باید مجموعا در ایران و دبی ، مثلا 10% بابت گمرک بدم . دلار هم اگه فرض کنیم 1150 تومن باشه (که نیست) ، اونوقت قیمت یک بدنه ی 60D میشه 1263735 . پس در شرایط عادی قیمت خرید خرده فروشی دوربینی مثل 60D از خارج از کشور ، میشه 1270000 تومن .
    در واقع در حالت اول فکر نکنم هیچ نمایندگی ای در شرایط فعلی ، بدنه ی 60Dرو با قیمت 1.33م تومن بفروشه ؛ در نتیجه گرون فروشی عزیزان کاسب و وارد کننده آشکاره . در حالت دوم هم که مسعود جان فرمودن خرید از ایران به صرفه تره ، ثابت شد که اتفاقا خرید از خارج در مورد بدنه ی 60D "لااقل" (در بدترین شرایط) 100 تومن به صرفه تره .

یا آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت 1 : یک وارد کننده از آمازون نمی خرد بلکه از نمایندگی مرکزی کمپانی خرید می کند ؛ مثل نحوه ی خرید آمازون . لذا مابه تفوت قیمت نمایندگی اصلی و قیمت آمازون را به عنوان سود فروشنده فرض می کنیم .
    پی نوشت 2 : به فرض که حمل و نقل رایگان نباشد ، می توان مابه تفاوت دلار 1120 تومن و دلاری که من بر مبنای نرخ برابری 1150 تومن حساب کردم رو به عنوان این هزینه فرض کرد ؛ یعنی 30 هزار تومان . اگر این هزینه نهایتا به 50 تومن برسه ، اونوقت میتونیم 20 تومن به قیمت نهایی اضافه کنیم . با این حال باز هم من معتقدم که در هر صورت ، تغییر اساسی ای رخ نمیده و نهایتا ، گرونفروشی فعلی آشکار میشه .
    Saeed Barikani و NetNegar تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط savalangh نمایش پست ها
    دوست من سلام
    با كمال احترام به فرمايشات شما...

ممكنه كاري از دستمون بر نياد، ولي سر خودمون را كه نميتونيم كلاه بگذاريم
    حقايق اون چيزي كه شما ميفرماييد نيست، بله شايد اگه شخصي براي خودش بخواد يك عدد وارد كنه حتا از برخي كشورها براش گرونتر تموم بشه حتا از امارات( من قيمتشو چك كردم) ولي فروشنده ها به اون قيمتي كه توي سايتها ميبينيد خريد نميكنند
    اگه اينطوري فرض كنيم كه بنزين 1.3 پوندي بايد اينجا ليتري بالاي 2000 تومن تازه بدون حساب ماليات و حمل و نقل فروخته بشه
    ايكاش يك نفر بين دوستان اين فروم بود كه از مسايل بازرگاني سر در مياورد و با مكاتبه با شركتهاي سازنده و بعدش يه حساب ساده به هممون ميگفت كه قيمت واقعي چقدر تمام ميشه
    اونوقت يا همه قانع ميشديم و يا يك راهكاري براي اين موضوع پيدا ميكرديم كه مخصوصن عزيزاني مثل شما كه با دوربين كار ميكنند و ابزار كارشونه كمتر ضرر كنند.

پ.ن: اين قسمت كمي بي ربطه ولي لازمه براي مقايسه، منو ببخشيد
    من يك مثال كوچك براتون ميزنم از چيزي كه كاملن اطلاع دارم تا ببينيد كه جنسي كه وارد ميشه خيلي از چيزي كه تو سايتهاي خارجي ميبينيد ارزانتر تمام ميشه

امروز من قيمت يك ست كامل پاراگلايدر جين محصول كره را از يكي از ارزانترين سايتهايي كه تونستم پيدا كردم: قيمت بود حدود 5000 دلار كه با دلار 1100 تومن ميشه 5500000 ، گمركيش هم مثل دوربينه و حملش از دوربين گرانتره چون هم حجم هر يكيش زياده و هم وزنش، تازه كلي هم سرمايشون خواب داره و در ضمن كلي هم بايد پول به هواپيمايي و اينور و اونور براي استاندارد بودن و تست و معاينه فني جنسشون بدن، با حساب شما و بقيه دوستاني كه اين دو دوتاي ساده را انجام ميدن بايد قيمتش سر به فلك بكشه در حاليكه وارد كننده كه از دوستانمه به قيمت 4.5 ميليون به مشتري و 10 درصد ارزانتر به نمايندگي هاش ميفروشه. مطمئنم كه كلي روي اين موضوع هم سود ميكنه

نتيجه گيري از اين موضوع آخري را به خودتان واگذار ميكنم
    مثال شما به هیچ عنوان با بازار تجهیزات قابل مقایسه نیست.
    موردی که شما فرمودید یک کالای لوکس به حساب می آید و در بازار رقابتی برای فروش ان وجود ندارد.پس فروشنده به نوعی،انحصاری به حساب می آید.که یک کالا با سرعت فروش پایین و با تعداد به نسبت کم را وارد و با سود بسیار بالا و زمان به نسبت طولانی به فروش میرساند.در حالی که در بازار تجهیزات تعداد بسیار زیادی از فروشنده با هم برای فروش رقابت میکنند و در بعضی موراد حنس را بدون سود به فروش میرسانند.در بازار تجهیزات عکاسی نیز شما اگر قصد خرید تجهیزات خاص را داشته باشید قطعا خرید از کشورهایی دیگر بسیار به صرفه خواهد بود.مثلا زمانی که من قصد خرید لنز TS-E را داشتم قیمتهایی که در ایران برای خرید سفارشی داده میشد بین 2.5 تا سه ملیون بود و قطعا خرید از کشور دیگر بسیار به صرفه بود.

دوست بدون نام عزیز
    شما تا کنون به کدام یک از نمایندکیهای کنون سر زده اید که این فرمایشات را میفرمایید؟
    زمانی که فلاش کنون در ایران و در بازار ازاد دوبی حدود 500 هزار تومان قیمت داشت نمایندگی کنون ان را 700 هزار تومان به فروش میرساند.
    بقیه تجهیزات را هم به همین میزان گرانتر و عنوان میکرد جنسهای موجود در بازار تقلبی و یا با درجه پایین کیفی هستند.
    دو سال پیش هم که با واسطه با شخصی که در نمایندگی کنون در امارات کار میکرد تماس گرفتم قیمتهایی که با تخفیف به من اعلام کرد بسیار بالاتر از قیمتهای ایران و قیمتهای سایتهای معتبر بود.

در مورد قیمتهای جهانی و واردات اگر شما به صورت حدسی فرمایش میفرمایید بنده سالهاست که درگیر این موارد بوده ام.
    در بازار جهانی تجهیزات هم به جز بازار سیاهی که در شرق آسیا قرار دارد و ممکن است اجناس به هر دلیلی قیمتهای بسیار پایین داشته باشند(حتی ممکن است دزدی باشند)هیچ کجای دنیا قیمتهای مناسبتری از قیمتهای بازار آمریکا وجود ندارد و اتفاقا قیمت سایتهایی مثل B&H,Adorama و یا آمازون از قیمت فروش فروشگاهی در همان کشور نیز پایینتر است.

در مورد قیمتهای بدون گارانتی نیز موردی که به اشتباه در افکار جا افتاده است این است که چون برای ایران خریداری میشود و پول گارانتی آن پرداخت نمیشود.در صورتی که هیچ کارخانه معتبری اجناس خود را بدون گارانتی به فروش نمیرساند بلکه نبود گارانتی به همراه یک دستگاه نشان آن است که این کالا در بازار هدفی که کارخانه برای آن در نظر گرفته است به فروش نمیرسد و گارانتی آن منطقه را ندارد.
    همچنین در خریدهای این چنینی بسیاری هزینه های نهفته وحود دارد که تا به صورت عملی وارد آن نشوید متوجه آن نخواهید شد.مثل هزینه های تبدیل ارز و جابجایی آن که در بعضی از مواقع 4 تا 5% کل خرید را شامل می شوند.(این مورد را چون شخصا پرداخت کرده ام عنوان میکنم)
    همچنین شما در محاسبات خود هزینه حمل را محاسبه نکرده اید(هزینه گمرکی و حمل و ترخیص جدا از هم هستند)هزینه خواب سرمایه را نیز همینطور.
    در این که فروشنده ها حداکثر تلاش خود برای بدست آوردن سود بیشتر(معقول یا نا معقول ) را دارند شکی نیست ولی دوستان بسیاری از موارد را به علت عدم آگاهی از آنها در نظر نمیگیرند.
    comando2705، navidsohi، savalangh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    4662

بادرود دوباره

دوست بدون نام عزیز
    شما تا کنون به کدام یک از نمایندکیهای کنون سر زده اید که این فرمایشات را میفرمایید؟
    زمانی که فلاش کنون در ایران و در بازار ازاد دوبی حدود 500 هزار تومان قیمت داشت نمایندگی کنون ان را 700 هزار تومان به فروش میرساند.بقیه تجهیزات را هم به همین میزان گرانتر و عنوان میکرد جنسهای موجود در بازار تقلبی و یا با درجه پایین کیفی هستند.
    در مورد قیمتهای جهانی و واردات اگر شما به صورت حدسی فرمایش میفرمایید بنده سالهاست که درگیر این موارد بوده ام.در بازار جهانی تجهیزات هم به جز بازار سیاهی که در شرق آسیا قرار دارد و ممکن است اجناس به هر دلیلی قیمتهای بسیار پایین داشته باشند(حتی ممکن است دزدی باشند)هیچ کجای دنیا قیمتهای مناسبتری از قیمتهای بازار آمریکا وجود ندارد و اتفاقا قیمت سایتهایی مثل B&H,Adorama و یا آمازون از قیمت فروش فروشگاهی در همان کشور نیز پایینتر است.
    همچنین شما در محاسبات خود هزینه حمل را محاسبه نکرده اید(هزینه گمرکی و حمل و ترخیص جدا از هم هستند)هزینه خواب سرمایه را نیز همینطور.
    صحبت من روی بدنه بود . تا اونجا که من در محضر شما اساتید محترم یاد گرفتم ، بدنه ی بی کیفیت یا تقلبی نداریم . در رابطه با تعیین قیمت هم ، من از یه الگوریتم با ضریب اطمینان بالا استفاده کردم ؛ به صورتی که قیمت هایی که از سوی بنده لحاظ شد ، همگی در نمودار فراوانی زنگوله ای ، در سطوح چپ چین و قسمت های پایین قرار دارن . اگه بخوام ساده تر بگم ، من سخت گیرانه ترین شرایط ممکن رو لحاظ کردم . یعنی مثلا برای حمل و نقل یک بدنه ، هزینه ای معادل 50 هزار تومن در نظر گرفتم ؛ در صورتی که غیر ممکنه با تقسیم هزینه ی حمل کل ، روی یک کانتینر دوربین ، هزینه روی هر بدنه به میزان 50 تومن بیوفته . در بحث گمرک هم بنده برای هر بدنه چیزی معادل 10% حقّ گمرک لحاظ کردم . در رابطه با پول گارانتی هم ، قانون تصریح میکنه که حقّ گارانتی نباید فراتر از 5% از "فاکتور اولیه" باشه . در صورتی که من این 5% رو بعد از محاسبه ی حقّ گمرک ، بدست اوردم . لذا می بینید که عملا چقدر محاسبه ی من سخت گیرانه بوده ؛ با این حال باز هم چه در قسمت خرده فروشی و چه در قسمت خرید کلی ، دیدیم که داره به میزان زیادی گرون فروشی میشه .
    در رابطه با خواب سرمایه ، این دیگه به مشتری مربوط نیست . شرکت گارانتی و وارد کننده داره 5% سود میگیره که قطعا این در این رقم آن چنان سودی نهفته که همه ی این بحث ها رو پوشش میده . یک تاجر اگه فکر میکنه واردات براش سودی نداره ، خب بره یک کار دیگه بکنه ؛ این دلیل نمیشه که بخوایم پولی از مشتری طلب کنیم . به شخصه خیلی جاها دیدم که مثلا عنوان میشه اگه فلان شرکت با پولش سکه ی طلا بخره ، سود بیشتری می کنه . خب اگه واقعا اینجوریه چرا نمیره طلا بخره و دلالی کنه ؟ ببینید ، وقتی یک تاجر وارد یک همچین بازاری میشه ، می پذیره که ممکنه جنسش وسط راه نابود بشه (البته پولشو بیمه میده) ، ممکنه جنس فروش نره ، ممکنه گمرک ترخیص نکنه ، ممکنه کالا دارای اشکال فنی باشه و ... . و در واقع با پذیرش تمام این مطالب ، دست به واردات میزنه . اگه تحت هر شرایطی مشخص بشه که شرکتی داره پول خوابیدن جنس رو میگیره ، مطمئن باشید شدیدترین برخورد قانونی باهاش صورت می گیره .

در مورد قیمتهای بدون گارانتی نیز موردی که به اشتباه در افکار جا افتاده است این است که چون برای ایران خریداری میشود و پول گارانتی آن پرداخت نمیشود.در صورتی که هیچ کارخانه معتبری اجناس خود را بدون گارانتی به فروش نمیرساند بلکه نبود گارانتی به همراه یک دستگاه نشان آن است که این کالا در بازار هدفی که کارخانه برای آن در نظر گرفته است به فروش نمیرسد و گارانتی آن منطقه را ندارد.
    روی صحبت من بیشتر روی پرداخت حقّ گارانتی به شرکت های داخلی بود . شما وقتی خودتون به فرض از دبی جنسی رو می خرید و وارد می کنید ، طبعا پولی به گارانتی داخلی پرداخت نمی کنید .

همچنین در خریدهای این چنینی بسیاری هزینه های نهفته وحود دارد که تا به صورت عملی وارد آن نشوید متوجه آن نخواهید شد.مثل هزینه های تبدیل ارز و جابجایی آن که در بعضی از مواقع 4 تا 5% کل خرید را شامل می شوند.(این مورد را چون شخصا پرداخت کرده ام عنوان میکنم)
    ابتدا به ساکن میخوام سوال کنم مگه باید هنگام خرید با دلار ، اونو به چیزی تبدیل کنیم ؟ از این گذشته مگه شما با پول دستی خرید می کنید ؟!!! البته شاید عدم توضیح من در رابطه با شکل خرید ، کمی باعث پیچش مطلب شده باشه ؛ لذا اضافه می کنم که پرداخت پول باید به صورت غیر مستقیم (تحت شبکه) باشه . اینجوری کارمزد بسیار اندکی به وجه تعلق می گیره . مطمئنا شرکت های بزرگ وارد کننده ، نمیان با چند گونی دلار (!) خرید کنن . اونا از طریق شبکه های بانکی یا سیستم های پرداخت جهانی مثل مستر کارت ، وجه رو پرداخت می کنن . کارمزدی هم که روی این پول داده میشه با پخش شدن روی تمام اجناس ، سهمی بیش از 2 یا 3 هزار تومن برای هر کالا به همراه نداره . تازه خیلی از بانک های جهانی هم هستن که همین کارمزد اندک رو هم نمی گیرن .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت 1 : کسی اطلاع داره که شرکت های مستر یا ویزا چقدر کارمزد میگیرن ؟
    Rouzbeh Ehsani، savalangh و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    در مورد قیمتهای بدون گارانتی نیز موردی که به اشتباه در افکار جا افتاده است این است که چون برای ایران خریداری میشود و پول گارانتی آن پرداخت نمیشود.در صورتی که هیچ کارخانه معتبری اجناس خود را بدون گارانتی به فروش نمیرساند.
    درود

به اشتباه جا نیفتاده ، در زمینه دوربین توسط یکی از شعبات نورنگار لورفته ، و در زمینه تجهیزاتی که سازنده آن کمپانی KORG هست در ایران و عراق هیچگونه خدماتی ندارد و قیمت آنرا نیز از قیمت کلی دستگاه کم میکند. میتوانید با کمپانی کنون مکاتبه کنید و ببینید آیا فرضا 7d شما با توجه به سریال آن میتواند از خدمات استاندارد کمپانی کنون استفاده کند یا خیر.

موفق باشید

انوش
    savalangh، Hamid.d، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

به اشتباه جا نیفتاده ، در زمینه دوربین توسط یکی از شعبات نورنگار لورفته ، و در زمینه تجهیزاتی که سازنده آن کمپانی KORG هست در ایران و عراق هیچگونه خدماتی ندارد و قیمت آنرا نیز از قیمت کلی دستگاه کم میکند. میتوانید با کمپانی کنون مکاتبه کنید و ببینید آیا فرضا 7d شما با توجه به سریال آن میتواند از خدمات استاندارد کمپانی کنون استفاده کند یا خیر.

موفق باشید

انوش
    یکی از شعبات نور نگار؟
    منبع معتبر تری پیدا نکردید؟به حرفهای خود شرکت اصلی هیچ اعتباری نیست،نماینده آن که دیگر هیچ!

بنده گرفتم شرکتهای معتبر،با شرکتی که شما اسم بردید آشنایی ندارم ولی اگر هم چنین کاری کند سیتم فروش آن حکایت نوت بوک فروشهای ایرانیست که همه خود را نماینده مینامند ولی گارانتی را خرید و فروش میکنند.
    navidsohi و NetNegar تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    13646

دوربین را با کانتنیر حمل نمیکنند.
    در مورد خرید هم اتفاقا جون خرید نقدی نیست هزینه های آن بالاست
    یا شما باید کارت مثلا مستر داشته باشید که پول رو منتقل کنید که هزینه واریز پول به آن 7% است و یا مثلا با پی پل ول را جابجا گنید که هزینه آن 4% و با محدودیتهای فراوان است و یا مثل ما از یکی از دوستان که در دوبی کارت مستر داشت درخواست خرید کنید که به خاطر نرخ تبدیل دلار به درهم که با نرخ بازار منطبق نیست بیش از 5% برای ما هزینه داشت.
    شما 60دی را ماسبه فرمودید.قیمت 5دی را نیز محاسبه کنید.
    در ضمن قیمت فروش دیروز دلار 1160 تومان بوده است.
    Hajiabadi، comando2705، navidsohi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    4662

با درود دوباره

دوربین را با کانتنیر حمل نمیکنند.
    احتمالا اطلاعات شما از روش های دیگه ی واردات و صادرات بیشتره اما تا اونجا که بنده به چشم خود ده ها بار دیده ام ، اتفاقا با کانتینر هم حمل می کنن .

در مورد خرید هم اتفاقا چون خرید نقدی نیست هزینه های آن بالاست . یا شما باید کارت مثلا مستر داشته باشید که پول رو منتقل کنید که هزینه واریز پول به آن 7% است و یا مثلا با پی پل ول را جابجا گنید که هزینه آن 4% و با محدودیتهای فراوان است و یا مثل ما از یکی از دوستان که در دوبی کارت مستر داشت درخواست خرید کنید که به خاطر نرخ تبدیل دلار به درهم که با نرخ بازار منطبق نیست بیش از 5% برای ما هزینه داشت.
    جناب مبین ، دقیقا دارید برعکس میگید ؛ هزینه ی خرید نقدی بیش از خرید غیر نقدیه . در مورد خرید غیر نقدی ، بنده از نرخ کارمزد پی پل و مستر خبری نداشتم و از بابت ارایه ی این اطلاعات سپاسگذارم . اما بحثی که هست اینه که هیچ وارد کننده ای حاضر نیست هنگام خرید و واردات جنس ، 10% کارمزد بده . شما حساب کنید فردی که به فرض میخواد 20 میلیارد جنس وارد کنه ، با این روش شما ، باید لااقل 200 میلیون کارمزد بده ؛ خب به سرش نزده که ؟ تا اونجا که بنده اطلاع دارم ، ده ها بانک در اروپای غربی مخصوصا در سوییس و هلند وجود داره که حتی یک یورو هم بابت انتقال وجه از شما نمی گیرن ؛ نمونش بانک من . البته امیدوارم به دلیل حفظ حریم خصوصی ، درخواستی مبنی بر ذکر نام بانک مذکور نداشنه باشین . پیدا کردن چنین بانک هایی خیلی راحته و با یه جستجوی ساده ، میتونین بانک خوبی رو برای فعالیت های تجاری انتخاب کنید . چیزی که شما میگید ، بیشتر در مورد خرده فروشیه نه خرید های کلان .
    در رابطه با تبدیل ارز هم ، هیچ نیازی به این کار نیست . شما به راحتی میتونی در هر جای دنیا ، خرید های عمده و کلان رو با دلار انجام بدی . اتفاقا فروشنده ها هم بیشتر طالب دلار هستن تا ارز محلی ؛ چرا که خودشون باید هنگام خرید از دلار استفاده کنن . البته اگه شما بخوای خرید کوچکی انجام بدی ، خب طبعا فروشنده تمایل به دریافت ارز محلی داره تا از این راه بتونه پول لازم برای خرج در کشور خودش رو بدست بیاره .

در ضمن قیمت فروش دیروز دلار 1160 تومان بوده است.
    البته از این قیمت پایین تر هم گیر میاد ولی اصلا بحث ما این نیست . قیمتی که شما میگی ، اصطلاحا قیمت تومان-دلار نامیده میشه . در صورتی که تبدیل ارز وارداتی میشه دلار-تومان . در تومان-دلار ، فروشنده میتونه بنا به کشش بازار ، قیمت رو پایین و بالا کنه ولی در دلار-تومان ، تبدیل باید به نرخ برابری دولتی صورت بگیره . الان بانک مرکزی ، نرخ برابری دلار و تومان چند اعلام کرده ؟

شما 60دی را محاسبه فرمودید.قیمت 5دی را نیز محاسبه کنید.
    1) یک بدنه ی 5D در آمازون به قیمت 2,698.95 دلار موجوده . با خرید این دوربین از آمازون ، تا دبی حتی یک ریال هزینه ی حمل و نقل نمی دم (FREE with Super Saver Shipping) . بعد حساب می کنم که باید مجموعا در ایران و دبی ، مثلا 10% بابت گمرک بدم . دلار هم اگه فرض کنیم 1150 تومن باشه (که نیست) ، اونوقت قیمت یک بدنه ی 5D میشه 3414171.75 تومان . گارانتی حق داره 5 درصد روی این قیمت بکشه که میشه 3584880.337 تومن . توجه کنید که سود فروشنده در قیمت آمازون محاسبه میشه (توضیح در پی نوشت 1) . در واقع در شرایط عادی ، بدنه ی 5D باید به قیمت 3.590 میلیون تومان با احتساب دلار 1150تومنی به دست ما برسه . حال سوال اینجاست که الان قیمت دقیق بدنه ی 5D تو ایران چنده ؟
    2) یک بدنه ی 5D در آمازون به قیمت 2,698.95 دلار موجوده . با خرید این دوربین از آمازون ، تا دبی حتی یک ریال هزینه ی حمل و نقل نمی دم (FREE with Super Saver Shipping) . بعد حساب می کنم که باید مجموعا در ایران و دبی ، مثلا 10% بابت گمرک بدم . دلار هم اگه فرض کنیم 1150 تومن باشه (که نیست) ، اونوقت قیمت یک بدنه ی 5D میشه 3414171.75 تومان . پس در شرایط عادی قیمت خرید خرده فروشی دوربینی مثل 5D از خارج از کشور ، میشه 3.420 میلیون تومن .

یا آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت 1 : یک وارد کننده از آمازون نمی خرد بلکه از نمایندگی مرکزی کمپانی خرید می کند ؛ مثل نحوه ی خرید آمازون . لذا مابه تفوت قیمت نمایندگی اصلی و قیمت آمازون را به عنوان سود فروشنده فرض می کنیم .
    پی نوشت 2 : به فرض که حمل و نقل رایگان نباشد ، می توان مابه تفاوت دلار 1120 تومن و دلاری که من بر مبنای نرخ برابری 1150 تومن حساب کردم رو به عنوان این هزینه فرض کرد ؛ یعنی 80 هزار تومان .
    Rouzbeh Ehsani، savalangh و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    261

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    مثال شما به هیچ عنوان با بازار تجهیزات قابل مقایسه نیست.
    جناب مسعود عزيز

درسته كه بازارهاي مختلف با هم قابل مقايسه نيستند، و من قصدم از بيان آن مطلب فقط رساندن اين بود كه قيمت خريد كالايي كه بصورت عمده از كارخانه خريداري ميشه با قيمت وبسايتها اصلن قابل مقايسه نيست
    از طرفي هم طبق فرمايش شما هزينه هاي پيدا و پنهان رسيدن كالا پشت ويترين مغازه هاي داخلي را نه من ميدانم و نه خيلي هاي ديگر ولي با وجود تفاوتهاي بسيار باز هم ميشه با در نظر گرفتن بازارهاي ديگه به نتايج منطقي رسيد كه يك كالا گران است و يا ارزان
    براي مقايسه قيمتها در كشور هاي مختلف هم منجمله ايران، باز هم صحيح نيست قيمت فروش در مراكز مختلف بدون در نظر گرفتن شرايط اقتصادي، قدرت پول و خيلي مسايل ديگر با هم مقايسه شود
    همان دوربين نيكون دي 7000 كه در آمريكا به قيمت 1200 دلار (با ارز دولتي 1260000 تومن) فروخته ميشه در انگلستان به قيمت 1049 پوند(با ارز دولتي 1800000 تومن) به فروش ميرسه و نميتونيم بگيم انگليسيها گران فروشند،

من محاسباتي انجام ندادم كه شما ايراد گرفتيد، ولي شرايط كلي را همه ما ميبينيم و ميتونيم با 2 ماه پيش مقايسه كنيم
    درسته همه قيمتها بالا رفته ولي از اول امسال هزينه گمرك، حمل و نقل، ماليات، خيلي هزينه هاي ديگر هم هست ولي تاثير اينها قدر مسلم بيشتر است
    البته ميدونم نرخ ارز بالا رفته ولي چقدر؟؟

البته نميدونم وارد كننده ها از ارز دولتي استفاده ميكنن يا آزاد ولي بالاخره نرخ رشد تو هر دو تا بازار تقريبن مشابه هست، ميبينين كه فقط 2.3 درصده!
    تازه با توجه به به قول خودتون مدت سفر كالاها و خواب 2 ماهه در گمرك، هنوز با اين ارز كالايي بدست مصرف كننده نرسيده

ولي قيمت دوربينها چطور
    اين يك نمونه هست كه تا قبل از اينكه باصطلاح خودشون ناموجود بشه ميفروختن 1880000 تومن كه توي نمودار نيست، به علاوه الان قيمتش بين 1950000 تا 2100000 در نوسانه، درسته با گشتن شايد بشه ارزونشو پيدا كرد ولي اين كه نشد بازار

به هر حال بنظر من ادامه اين مباحث به اين صورت واقعن بيفايده هست، مگر كسي از دوستان كه دستي در تجارت داره بتونه بدون حدس و گمان و با رقمهاي واقعي به همه نشون بده كه آيا قيمتها درسته يا نه، و اگر نبود چه دوستاني كه براي تفريح و چه عزيزاني كه به عنوان شغلشون از اين تكنولوژي جذاب استفاده ميكنن بتونن براي خودشون راه حلي پيدا كنند.

در انتها هم بعنوان نمونه اي باز هم خارج از تاپيك :) بايد عرض كنم كه اگه دوستاني از فروم مهندس راه و ساختمان باشند و در كرج و تهران مشغول فعاليت باشند ميدانند كه نظارت بر ساختمانها و پشتيباني صنف مهندسين كرج چقدر قوي تر و پر درآمدتر از پايتخته و مهمترين دليلش اتحاد و تشكيل صنفي هست كه بچه هاي كرج تشكيلش دادن و حتا سازمان عريض و طويل نظام مهندسي هم نميتونه اونو كنار بزنه و عملن در سايه اين صنف قرار گرفته، اين نتيجه اتحاده و كاملن شدني

راستي، مسعود عزيز، اسم من ساوالان هست و در username مشخصه
    Rouzbeh Ehsani، persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.
    ساوالان

صفحه 46 از 83 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 ... آخرینآخرین