صفحه 28 از 83 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 78 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 271 تا 280 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 7D

سلام

دیشب که از فوروم بیرون اومدم, فکر نمی کردم این بحث ادامه پیدا کرده باشه, اونهم این همه!

به هر حال چون در این پست آخر یاسر اسم من دوباره برده شد, چند مورد رو توضیح میدم و دیگه این قضیه رو کش نمیدم....

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    نظر شخصي من اينه كه علت اينكه نيكون برخي از امكانات جانبي رو روي دوربين هاش ارائه ميده به علت اينه كه قيمت بالاي بدنه هاش رو توجيه كنه
    در حالي كه كنون نه نيازي به اين كار داره و نه كنوني ها خواهان اين كار هستند كه به علت اضافه شده مثلا يك امكان كوچك يك باره چند صد هزار تومن پول پرداخت كنند
    خب اینجا سوال من, همون سوال آرشه که بی جواب موند
    در صورت امکان دو سه مورد از آن امکانات جانبی کوچک رو که شما به عنوان هوادار متعصب کنون خواهان آنها نیستید و فقط برای بازار گرمی و گران کردن محصول بر روی دوربینهای نایکون وجود دارند رو بشمارید.
    ولی بسیاری از کننی ها در ممالک دیگر برای داشتن همان کنترل فلاش کم ارزش, حاضر بودند ترنسیمتر ST-E2 را با قیمت 250$ بصورت جداگانه بخرند.... در همین مملکت خودمان و همین فوروم هم خیلی ها حاضر به این کار بودند, ولی آن وسیله را در ایران پیدا نکردند!

فكر ميكنيد چرا كنون اين دوربين را با اين همه امكانات با اين قيمت ارائه داد ( قيمتي كه مطئنا بر خلاف بدنه هاي نيكون ، افت قيمت خوبي هم خواهد داشت )
    اتفاقا ً مدتیه برام سوال شده که کنن چطور قیمت بدنه هاش رو اینطور پایین نگه میداره و روز به روز هم ارزونتر میشه , یا اینکه چرا اینقدر 40D با شاتر خراب دیدم, ولی یک D300 مشکل دار ندیدم.

یا اینکه چرا باید دوربین گرانقیمتی مثل EOS-1Ds Mark III مشکلی مثل " پاشش روغن روی سنسور" داشته باشه ؟؟
    دقیقا ً به همین دلیل دوربین یکی از دوستان عزیز بنده الآن در تعمیرگاه کانن است,البته آنور آب

کد:
    http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=PgComSmModDisplayAct&fcategoryid=215&modelid=15710&keycode=2112&id=57853
    بحث اين بود كه اين امكانات اگر به قيمت مناسب ارائه شوند داراي ارزش هستند . وگرنه اگر براي هر امكان قرار باشد چند صد دلار گرفته شود كه ديگر اسمش مشتري مداري محسوب نميشود
    طرفداران كنون هم دقيقا خواهان همين امكانات با قيمت منصفانه هستند كه كنون به خوبي جواب آنها را داده و همان چيزي را توليد كرده كه نيار هوادارانش بوده
    کانن و مشتری مداری ؟؟؟؟ :cool:
    در جاییکه شما هود لنزتان را باید جداگانه بخرید (البته اگر باز هم بتوانید گیر بیارین ) اطلاق چنین صفتی به این کمپانی بیشتر به مزاح میماند!

نمونه اش همین لنز 100 Macro L f2.8 که با 7D ارایه شد .... با وجود پرداخت 1000$ برای آن, هود و رینگ 3 پایه اش جزو لوازم اختیاری اش قرار گرفته!

البته دوستان کاننی بنده این اقدامات را در راستای حرفه ای بودن! و حرفه ای گری کانن عنوان میکنند, احتمالا ً از مدتی دیگر نیز LCD دوربینها جزو لوازم اختیاری قرار میگرفت.

در يك كلام ميتونم بگم كه كنون با اين دوربين ، هم نياز بازار را تامين كرد و هم كلاهش را به احترام هوادارنش برداشت
    تا قبل از این کلاه هوادارانش را بر میداشت

جناب مشهدي وحيد لطف كردند و فرمودند كه نيكون دو سال پيش همين دوربين رو توليد كرده
    و هيچ چيزي هم اضافه نكرده و فقط ضعف هاي خودش رو پوشانده
    وجدانا ً من همچین چیزی گفتم ؟
    فقط دیدم بعضی از دوستان بیش از حد ذوق زده شدند و اگر چیزی نگیم, احتمالا ً 7D را تا یکی دو روز دیگر, بهترین دوربینی میدانند که دست بشر لمسش کرده, گفتم یک سری از مواردی را که به نظرشان دوربینهای رقیب نداشتند را یادآوری کنم....

جناب عاشوري نيا يادتون هست كه در مورد دي 90 و فيلم برداري چند دقيقه اي اون ، چه غوغايي در اين فروم شد طوري كه در اين فروم تبديل به نياز درجه اول عكاسان خبرنگار شد؟ و همين طرفداران روشنفكر فروم تا مرز ساختن فيلم تبليغاتي با اين دوربين جلو رفتند
    خب الان اين نياز برطرف شده؟
    ديگه كسي نميخواد فيلم بسازه و ارائه اين همه انعطاف در سيستم فيلم برداري اين دوربين به كار كسي نمياد؟ فيلم برداري باز اخ شد؟
    تا جاییکه حافظه ضعیف من یاری میده, زمانی که فیلم برداری روی D90 ارایه شد, بسیاری از دوستان آن را مورد تمسخر هم قرار دادند و پیش بینی کردند در آینده نزدیک قابلیت استفاده از سیم کارت هم روی دوربینهای نیکون ارایه شود ( که به نظر من این هم نه مضحک است و نه دور از ذهن)

ولی به محض اینکه 5D II با این امکان عرضه شد, همگی آنها! با ذوق و شعف فراوان به دنبال استفاده از این قابلیت به حق مفید, به راه افتادند.

(الحمدلله تاپیکهاش موجوده)

در مورد سيستم Focus Color Luminance metering كه كنون روي دوربينش ارائه داده و يا سيلينگ بسيار خوب در حد بدنه هاي حرفه اي كنون ، كسي نطري نداره؟
    من کی باشم که در مورد سیلینگ بدنه های کنن چیزی بگم؟ ولی مایکل ریچمن صحبتهایی در مورد سیلینگ 5D II در مقایسه با D700 و A900 در قطب جنوب کرده بود که اگر دوستان تا حالا ندیدند, یک سری بزنند
    خرابی های متعدد در 5D II از مونت لنز گرفته تا top lcd و ... در تعداد بالا!
    الآن لینکش را نتوانستم پیدا کنم, اگر لازم بود ارایه میکنم.

علت اينكه ميگم كنون در اين دوربين خوب عمل كرده تعصب نيست . قيمت ارائه شده با توجه به ديگر برندها و قيمت اونها ، به نظرم خيلي منصفانه است همچنان كه اگه نيكون هم چنين بدنه اي با اين قيمت ميساخت باز هم همين نظر رو روي اون داشتم
    ما هم دقیقا ً تو این چند روز همین رو گفتیم, هر نیکونیی که در این تاپیک پست زد, تبریک نگفت؟ تعریف نکرد؟

صحبت من این بود که مشخصات و قیمت بسیار عالی است, برای کیفیت عکسهایش هم باید کمی صبر کرد , به شرطی که هر ایرادی که دیده شد (نویز و دیفرکشن و...) را با مگاپیکسل بالایش و نیاز بعضی عکاسان به این رزولوشن, توجیه نکرد و نادیده نگرفت, همین

اگرچه دوست به چيزي نميخرد ما را
    به عالمي نفروشيم مويي از سر دوست
    من مخلص یاسر عزیز هم هستم (که به حق, خیلی چیزها رو ازش یاد گرفتم) , این بحثها نمک فوروم اند :biggrin: البته به شرطی که زیادی شور نشه

تمام.
    comando2705، Amir Tavakoli، MZITech و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    آرش عزیز
    این دوربین یقینا دوربین مناسبی برای عکاسان ورزشی نخواهد بود!
    چرا؟
    چون عکاس ورزشی جدای نیاز به لنز تله نیازمند کنترل بسیار مناسب عمق میدان است.(لنزهای تله آتچنانی هم در عکاسی ورزشی استفاده نمیشه. در ورزشهای سالنی از لنزهای نرمال تا ۷۰-۲۰۰ و در ورزشهای میدانی مثل فوتبال از ۷۰-۲۰۰ همراه ۳۰۰ و گاهی ۴۰۰ مم.... بهتر از من می‌دانید........
    ......
    اگه نخوردیم نون گندم ولی از اینن تیپ عکس از عکاسهای کنار زمین چمن زیاد دیدیم :

فکر نکنم مشغول عکاسی حیات وحش باشن (شاید مسابقه فوتبال بین شیرا با پلنگ ها باشه ) و فکر کنم از 70-200 و این لنزهای که گفتید , لنز اینها یه هوا بزرگتر باشه .
    از طرفی بحث شما سر استفاده از لنز های تله بادیاف باز کاملا" درسته ولی نه بخاطر کوتاه کردن عمق میدان بلکه بخاطر سرعت شاتر سریع تر .
    ...........
    در مورد این بادی هم اگه پستهای منو دقیق میخوندید متوجه میشدید که من هیچ جا نگفتم که این بادی جایگزین 1D بشه من میگم میتونه بعنوان یه تله کانورتور کنار 1D قرار بگیره ......
    Arash، Minoosepehr، Delbaz و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اگه نخوردیم نون گندم ولی از اینن تیپ عکس از عکاسهای کنار زمین چمن زیاد دیدیم :

فکر نکنم مشغول عکاسی حیات وحش باشن (شاید مسابقه فوتبال بین شیرا با پلنگ ها باشه ) و فکر کنم از 70-200 و این لنزهای که گفتید , لنز اینها یه هوا بزرگتر باشه .
    از طرفی بحث شما سر استفاده از لنز های تله بادیاف باز کاملا" درسته ولی نه بخاطر کوتاه کردن عمق میدان بلکه بخاطر سرعت شاتر سریع تر .

آرش عزیز!
    به عنوان کسی که سالهاست کم و بیش عکاسی خبری می‌کنم و تا دلتان بخواهد عکاسان خبری خوب را می‌شناسم از من قبول کنید.

اگر مطلب من را خوانده باشید گفتم که در کنار زمین ۳۰۰ و ۴۰۰ در کنار ۷۰-۲۰۰
    سرعت شاتر عکاسی ورزشی برای ورزشهایی که توپ در اونها وجود دارد مثل فوتبال و قرار است توپ فیکس شود چیزی حدود ۱/۲۵۰ ثانیه تا ۱/۴۰۰ ثانیه است.
    رسیدن به چنین سرعتی با دوربینهای امروزی و نور استادیومها اصلا مشکل خاصی نیست.دلیل اصلی استفاده از این نوع لنزها کنترل عمق میدان است در کنار کیفیت مناسب آنها.
    اصولا در استادیومها از ۳۰۰ مم استفاده می‌شود. در شرایط خاصی مثل مسابقات المپیک و یا مسابقاتی که فاصله عکاس با زمین بیشتر می‌شود از ۴۰۰(بعضی هم به عنوان سلیقه ۴۰۰ را بیشتر می‌پسندند). در فوتبال تکنیک عمومی هم اینه: ۳۰۰ روی منوپاد و بدنه ای دیگر با ۷۰-۲۰۰ روی گردن. بعضی ها هم دودوربین روی مونوپاد دارند.)
    حالا چرا ۴۰۰؟ و یا ۳۰۰؟
    استفاده از این تله های بلند برای این نیست که بازیکن خیلی دور است! بلکه بسیاری از مواقع بازیکن جلوی عکاس می‌دود و عکاس ازش عکس نمیگیره! بلکه منتظر میشه که بازیکن دور شود و بتواند با تله عکاسی کنه.
    برای رسیدن به پرسپکتیو مناسب، عمق میدان مناسب و ...
    برای رسیدن به چنین عکسی با ۷ دی باید رفت بیرون استادیوم عکاسی کرد!(حالا چه فرقی می‌کنه؟ دی۳۰۰! وقتی فولفریمهای سریع هستند؟)
    فراموش نکنید که چیزی که دارم می‌گم مربوط میشه به فضای حرفه‌ای و گرنه در کشور ما ۷ دی می‌تونه انتخاب بسیاری هم باشه. بحثی هم نیست.

در مورد این بادی هم اگه پستهای منو دقیق میخوندید متوجه میشدید که من هیچ جا نگفتم که این بادی جایگزین 1D بشه من میگم میتونه بعنوان یه تله کانورتور کنار 1D قرار بگیره ......
    متوجه شدم. اما معتقدم راهکار مناسبی نیست.
    NASSIRI4080، Khoramyar، ARASH II و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

بسيار خب من متوجه استدلال شما شدم

اگر نيكون مثلا امكان فلاش وايرلس را روي بدنه اش قرار ميدهد و بابتش به جاي 250 دلارپول بيشتري ميگيرد اينها همه اش مشترري مداري است
    اما اينكه كنون مثلا امكاناتش را جداگانه ميفروشد و جداگانه پول دريافت ميكند و در عوض قيمت بدنه هايش را با قيمت كم ارائه ميكند ، اين كلاه برداري ميشود

شما هم كه اصلا تعصب نداريد و از روي منطق و دانش حرف ميزنيد

============

می‌خواهید قبول داشته باشید و یا نداشته باشید! به نظر من در این رده توجه کانن بیشتر روی سنسورهاش بوده و نیکون روی بقیه موارد
    اصلا نيكون توانايي اش را نداشته كه بخواد روي سنسور كار كنه يا نه . مجبوره كه روي بقيه موارد كار كنه
    همه ما سوني با آلفا 900 اش رو ديديم

عكس هاي اين دوربين جديد از ايزوي 100 تا 400 اش رو هم ديدم . در تمام مقايسه ها و ثبت هاي انجام شده در مقابل 50 دي داراي جزئيات بسيار بهتر بوده . نويزي هم كه شما اشاره ميكنيد مگر در كراژ هاي 200 درصد و 300 درصد بتوان به آ ن پي برد كه براي سنسوري با اين اندازه اصلا نيازي وجود ندارد
    به نظر مييرسه طرح اين موضوع به دست آويز مناسبي براي اهميت ندادن به سنسور جديد كنون تبديل شده

اما در مورد فيلم برداري . بنده مشكلي ندارم
    دقيقا ميخوام بگم كه اين دوربين را برخلاف دي 90 و 5دي مارك 2 ميتوان براي يك پروژه فقط فيلم برداري به كار برد
    شما هم دقيقا متوجه منظور من شده بوديد كه از چه جهت دارم ميگم

============

خب اینجا سوال من, همون سوال آرشه که بی جواب مون
    به همان پست بعدي من مراجعه كنيد جوابتان را دريافت خواهيد كرد . سرتاسر اين پست هم جواب همان است

ولی بسیاری از کننی ها در ممالک دیگر برای داشتن همان کنترل فلاش کم ارزش, حاضر بودند ترنسیمتر ST-E2 را با قیمت 250$ بصورت جداگانه بخرند.... در همین مملکت خودمان و همین فوروم هم خیلی ها حاضر به این کار بودند, ولی آن وسیله را در ایران پیدا نکردند
    شما با كجاي اين مشكل داريد . اينكه ايران دروازه هايش را به روي جهان بسته يا اينكه كنون تجهيزاتش را جداگانه ميفروشد تا هر كس نياز دارد آن را تهيه كند؟

قيمت اين Transmitter هم اگر نميدانيد بدانيد كه پائين تر از قيمتي است كه شما داريد . قيمت رسمي با قيمت بازار فرق دارد

اتفاقا ً مدتیه برام سوال شده که کنن چطور قیمت بدنه هاش رو اینطور پایین نگه میداره و روز به روز هم ارزونتر میشه , یا اینکه چرا اینقدر 40D با شاتر خراب دیدم, ولی یک D300 مشکل دار ندیدم.
    اينها نتايج كنكاش هاي ذهني و شخصي شما است ؟

تا قبل از این [كنون]کلاه هوادارانش را بر میداشت
    شما شخصا به اين نتيجه رسيديد يا با همفكري ساير دوستانتان

خوشحالم كه شما از روي منظق حرف ميزنيد و هيچ توهيني به ديگران نميكنيد

تا جاییکه حافظه ضعیف من یاری میده, زمانی که فیلم برداری روی D90 ارایه شد, بسیاری از دوستان آن را مورد تمسخر هم قرار دادند و پیش بینی کردند در آینده نزدیک قابلیت استفاده از سیم کارت هم روی دوربینهای نیکون ارایه شود ( که به نظر من این هم نه مضحک است و نه دور از ذهن)

ولی به محض اینکه 5D II با این امکان عرضه شد, همگی آنها! با ذوق و شعف فراوان به دنبال استفاده از این قابلیت به حق مفید, به راه افتادند.

(الحمدلله تاپیکهاش موجوده)
    منظور من رو اشتباهي متوجه شديد. پيشنهاد ميكنم پست ها رو با دقت بيشتري بخونيد.

ولی مایکل ریچمن صحبتهایی در مورد سیلینگ 5D II در مقایسه با D700 و A900 در قطب جنوب کرده بود که اگر دوستان تا حالا ندیدند, یک سری بزنند.خرابی های متعدد در 5D II از مونت لنز گرفته تا top lcd و ... در تعداد بالا
    مايكل ريچمن يا هر كس ديگه اي كه اين دوربين رو براي عكاسي از شرايط بد جوي انتخاب كرده بي عقلي و بي دانشي خودش رو اثبات كرده. چه برسد به اينكه بخواهيم روي اين مورد استناد هم داشته باشيم
    كنون براي چنين مناطقي بدنه هايي ديگه داره
    NASSIRI4080، FARID، fartow و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

شما با كجاي اين مشكل داريد . اينكه ايران دروازه هايش را به روي جهان بسته يا اينكه كنون تجهيزاتش را جداگانه ميفروشد تا هر كس نياز دارد آن را تهيه كند؟
    هود چیزیه که کسی نیاز نداشته باشه؟

قيمت اين Transmitter هم اگر نميدانيد بدانيد كه پائين تر از قيمتي است كه شما داريد . قيمت رسمي با قيمت بازار فرق دارد
    بله, دقیقا ً , برای همین هم گفتم 250$ , اگر نه قیمت رسمی در سایت کانن 350$ است (محض اطلاع)
    کد:
    http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=141&modelid=8304
    و قیمت بازار هم از 200 تا 350 $ متغیر است
    کد:
    http://www.google.com/products?hl=en&q=canon+st-e2+retail+price&um=1&ie=UTF-8&ei=W9ygSsvjAoWlsAb14PDSBA&sa=X&oi=product_result_group&ct=title&resnum=4
    اصلا ً فکر میکنید چه چیزی باعث شد شرکتهای تولید کننده رادیو فلاش مثل پاکت ویزارد و سایبر سینک و ... اینقدر در سالهای اخیر رشد کنند و محصولات متفاوتی رو ارایه کنند؟

اینکه جماعت عظیمی به اسم " کننی ها " چنین نیازی داشتند که به خوبی جواب داده نشده بود.

اينها نتايج كنكاش هاي ذهني و شخصي شما است ؟
    چندین منبع برای این قضیه هست, از بازاری و محلی و ... تا رسمی

شک داشتید سری به تعمیرگاه مرکزی بزنید.

خوشحالم كه شما از روي منظق حرف ميزنيد و هيچ توهيني به ديگران نميكنيد
    توهینی در حرفهای خودم به کسی ندیدم, مگر اینکه شما همان کانن باشید.

منظور من رو اشتباهي متوجه شديد. پيشنهاد ميكنم پست ها رو با دقت بيشتري بخونيد.
    با دقت بیشتری خوندم, چیزی تغییر نکرد.

مايكل ريچمن يا هر كس ديگه اي كه اين دوربين رو براي عكاسي از شرايط بد جوي انتخاب كرده بي عقلي و بي دانشي خودش رو اثبات كرده. چه برسد به اينكه بخواهيم روي اين مورد استناد هم داشته باشيم
    كنون براي چنين مناطقي بدنه هايي ديگه داره
    مایکل ریچمن هم این دوربین را برای این شرایط انتخاب نکرد, قصه فقط تست گروهی یک سری دوربین در دست یک سری عکاس بود
    و اینکه سونی که ادعایی در مورد سیلینگ A900 ش نداشت, دوربینش خوب کار کرد و کانن که ادعای سیلینگ 5D II حداقل این فوروم را پر کرده بود, یکی یکی ....

* ظاهرا ً همه هم با منطق و بدون تعصب هستند.

خوش باشید. :)
    Amin Zarif، LightBox، FARID و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

قيمت اين Transmitter را تا 190 دلار هم ميتوان پيدا كرد . بسته به گارانتي آن دارد

( محض همان اطلاع )

چندین منبع برای این قضیه هست, از بازاری و محلی و ... تا رسمی

شک داشتید سری به تعمیرگاه مرکزی بزنید.
    لزومي ندارد به تعميرگاه مركزي بزنيد . در گوگل دنبال دي 300 هاي خراب بگرديد ، چشمتان به جمالش روشن ميشود

توهینی در حرفهای خودم به کسی ندیدم, مگر اینکه شما همان کانن باشید
    بنده همان طرفدار كنوني هستم كه چندين دوربين از اين شركت براي مقاصد خودم خريدم و شما ادعا داريد سر بنده كلاه رفته

با دقت بیشتری خوندم, چیزی تغییر نکرد.
    مقصود اين بود كه فيلم برداري اين دوربين پيشرفت بسيار بهتري نسبت به دوربين هاي ديگر كرده و نيازمند توجه بيشتر. شما عكس اين موضوع رو متوجه شديد
    Meisam، FARID، rezafh و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MZITech آواتار ها
    تشکر کرده
    2030

نظر شخصي من اينه كه علت اينكه نيكون برخي از امكانات جانبي رو روي دوربين هاش ارائه ميده به علت اينه كه قيمت بالاي بدنه هاش رو توجيه كنه
    در حالي كه كنون نه نيازي به اين كار داره و نه كنوني ها خواهان اين كار هستند كه به علت اضافه شده مثلا يك امكان كوچك يك باره چند صد هزار تومن پول پرداخت كنند
    اگر نيكون مثلا امكان فلاش وايرلس را روي بدنه اش قرار ميدهد و بابتش به جاي 250 دلارپول بيشتري ميگيرد اينها همه اش مشترري مداري است
    اما اينكه كنون مثلا امكاناتش را جداگانه ميفروشد و جداگانه پول دريافت ميكند و در عوض قيمت بدنه هايش را با قيمت كم ارائه ميكند ، اين كلاه برداري ميشود
    دلباز عزیز، شما که به نظرتون همه چیز سنسور هست، و ترجیح میدید که امکانات رو به عنوان آپشن های جدا تهیه کنید و نیکون رو برای گنجاندن اونها به سخره گرفتید... میتونم بپرسم علت ذوق زدگی شما از معرفی این دوربین چیست؟ اینکه نام XD دارد جذبتان کرده؟ یا چه چیز دیگر؟

والا کسی نگفت D300 رقیب این دوربین است، بلکه همه معتقدند در یک کلاس هستند.. و رقیب این بدنه D400 خواهد بود، یقینا آن هم رزلوشنی همین حدود خواهد داشت، حالا 2 mp بالا پایین..
    کما اینکه همین بدنه ی 2 سال پیش D300 رو اگر سنسورش رو عوض کنیم چیزی از این سوگلی جدید کنون کم نخواهد داشت، قابلیت فیلم برداری هم که الان در D300s موجود است !
    Hajiabadi، rezafh، siamak77 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد زرندی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

اولا كه بحث برندي رو من شروع نكردم

فكر ميكنم جانب آقاي قديري كامل توضيح دادند كه :

فقط دیدم بعضی از دوستان بیش از حد ذوق زده شدند و اگر چیزی نگیم, احتمالا ً 7D را تا یکی دو روز دیگر, بهترین دوربینی میدانند که دست بشر لمسش کرده, گفتم یک سری از مواردی را که به نظرشان دوربینهای رقیب نداشتند را یادآوری کنم....
    اين از اين
    كاش موقع ذوق زدگي دوستان هنگام معرفي نيكون دي 90 دوازده بيتي هم ايشان همچين فكري ميكردند

======

اما در مورد جواب شما كه فكر ميكنيد دي سيصد همين دوربين است و فقط سنسورش فرق دارد
    بايد بگم نيكون دي 300 همين الانش هم قيمتش حدود همين دوربين هست

در واقع تمام حرف سر اين موضوع بود كه اين بدنه كنن نسبت به قيمتش بسيار عالي است ( و با افت قيمت خيلي هم عالي تر خواهد شد )
    حالا ديگه طرفداران نيكون حتي اين مورد رو هم نميتونن تحمل كنند ، ديگه مشكل از طرف من نيست
    Meisam، FARID، fartow و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

پیش فرض پاسخ: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

سلام

همگان معترفند که هر محصولی مزایا و معایبی داره چه نیکون و چه کانن و ... هر کدام از دوربینهای همرده این دو تولید کننده نقاط قوت و ضعفی نسبت به هم دارند بعضی قابلیتها در نیکون هست که در کانن نیست و بر عکس.

از طرفی سلیقه و موارد نیاز خریداران هم متفاوته بعضیها دنبال مگاپیکسل بیشتر و ... هستند و بعضیها دنبال دروبین کم نویزتر و امکانات جانبی و .. .

شرکتهای کانن و نیکون بیشتر از آنکه به فکر مصرف کننده باشند ، به خط مشی هایی فکر می کنند که تسخیر درصد بیشتری از بازار و سود بیشتر را تضمین کنه و مطمئن باشید این سیاستها (در کنار سیری ناپذیری انتظارات بشر) به روزی ختم نخواهد شد که دوربینی بی نقص از هر جهت و برای هر نیازی تولید شود. البته بعضی مواقع جهشهایی صورت می گیرد که رقابت قدرتمندانه تر بین رقبا را ناگزیر می کنه که به نفع خریدار است زمانی با معرفی دی 300 ، نیکون ، کانن را به چالش طلبید و حالا نوبت کانن است. صباحی بعد دوباره نوبت نیکون می شود و شاید مدعیان جدیدی هم به این عرصه اضافه شوند.

برای همین من خریدار نوعی باید نیازهای کار یا تفریحم را بسنجم و بر اساس آن دوربینی را که تطابق بیشتری با توقعاتم دارد ، انتخاب کنم و صد البته این رضایت نسبی خواهد بود.

بعضی ها کانن را انتخاب می کنند و دلایل خاص خودشان را دارند و بعضی ها نیکون و پنتاکس و سونی و المپیوس و .... را. حالا به نظر یاسر عزیز 7d انتخاب خوبیست چون متناسب با نیازهای ایشونه و ممکنه دوست دیگری این نظر رو نداشته باشه و منتظر d400 بمونه. برند دوربین مهم نیست، مهم راحتی کاربر با دوربین و خروجی کار افراده.

فارغ از این مسائل دوربین 7d با توجه با مگاپیکسل بیشتر و نویز کمتر نسبت به 50D و قابلیت فیلمبرداری پیشرفته و .... در کنار قیمت خوب دوربین جذابی است ولی قطعا برای هر سلیقه ای بهترین دوربین در این رده نخواهد بود و نخواهد ماند.

امیدوارم این رقابت بین شرکتهای نیکون و کانن و .. ادامه یابد، شاید مصرف کنندگان به مراد دلشان برسند.
    NASSIRI4080، arborhani، Meisam و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط MZITech نمایش پست ها
    .
    .
    .
    والا کسی نگفت D300 رقیب این دوربین است، بلکه همه معتقدند در یک کلاس هستند.. و رقیب این بدنه D400 خواهد بود، یقینا آن هم رزلوشنی همین حدود خواهد داشت، حالا 2 mp بالا پایین..
    کما اینکه همین بدنه ی 2 سال پیش D300 رو اگر سنسورش رو عوض کنیم چیزی از این سوگلی جدید کنون کم نخواهد داشت، قابلیت فیلم برداری هم که الان در D300s موجود است !
    دقیقا درسته
    D300 و 7D در یک کلاس هستن و نباید گول یک رقمی بودن اسم 7D رو خورد!
    دوسالی برگردید عقب. به زمانی که نیکون D300 معرفی شد و با 40D مقایسه میشد.
    برتری های D300 نسبت به 40D چی بود؟

- سیلینگ عالی بدنه D300
    - صفحه نمایشگر 922000 پیکسلی
    - ویوفایندر با پوشش 100%
    - سیستم فوکوس 51 نقطه ای
    - وایرلس فلش

خب حالا کانن این امکانات رو به دوربین جدیدش اضافه کرده. اضافه کردن این امکانات خرج داره و باعث گرونتر شدن بدنه میشه. اونم در حد 500-600 دلار نسبت به 50D که کم نیست.
    پس میاد سنت شکنی میکنه و دوربین کراپ دارش رو در رده دوربینهای XD نامگذاری میکنه. چون رده ای بین XXD و XD وجود نداره.
    اینجوری بعدا میتونه همین دوربین رو ارزان سازی کنه و چند تا از امکاناتش رو برداره و به اسم 60D با قیمت مناسبتر بده به بازار تا مشتری نسبت به امکاناتی که لازم داره و پولی که در جیب داره ، بین 7D و 60D تصمیم گیری کنه.

پس میشه گفت کانن یدونه D300 از نوع 18 مگاپیکسلی درست کرده! :biggrin:
    فعلا باید ببینیم که نیکون با D400 که رقیب اصلی 7D هست چیکار میکنه. هرچند که طبق شایعات نیکون فعلا سرگرم D700x هست!

اما در مورد این دوربین.
    بنظرم کانن دوربین خیلی خوبی درست کرده (برعکس 50D که هیچوقت به دلم نچسبید!) و پس از افت قیمت انتخاب خیلی خوبی خواهد بود.
    خوشحالم که کانن از خر شیطون پیاده شده و دکمه ها رو در سمت چپ lcd قرار داد تا کاننی ها هم مانند نیکونی ها از زندگی لذت ببرند!
    فعلا باید منتظر ریووها موند
    ویرایش توسط Amir Tavakoli : Friday 4 September 2009 در ساعت 17:14
    Hajiabadi، Mashhadi Vahid، GITANE و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 28 از 83 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 78 ... آخرینآخرین