صفحه 20 از 80 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 70 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

پیش فرض پاسخ: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

سخت نگیرید من و تمام کسانی که المپوس خریدیم , میخرند ! سخت در اشتباهیم! و تولید چنین فرمتی از ریشه اشتباه بوده است!
    به نظر من همین که بحثی شد و برخی با این سیستم بیشتر آشنا شدند مفید بود ،هر سیستمی نواقصی داره
    و مزایایی ...
    6319 تشکر می‌کند.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

امروز داشتم یه نگاهی به تاریخچه دوربین های DSLR میکردم،

با توجه به این نکته که طی هشت سال گذشته تقریبا هرسال چند مدل جدید در رده های مختلف معرفی کردن، سوالاتی برام پیش اومده:
    1- به نظر شما آیا روزی پیش میاد که دوربین هایی از این دست مثل سابق هر چند سال یکبار بروز رسانی بشن؟
    2- چقدر تا اون روز فاصله داریم؟
    Saeed.gh.sh، xman_a، alie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

Exclamation پاسخ: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

چندي پيش شبكه ي 4 سيما داشت با استاد بهمن جلالي صحبت مي كرد كه من آخرش رسيدم (ساعت 12.5 شب ! ) از ايشون مي پرسيد چرا هنوز بيشتر سياه و سفيد مي گيريد. ايشون در قسمتي از پاسخش به مصنوعي بودن رنگ ها در عكس هاي جديد اشاره كرد كه من هم بارها در پست هاي مختلف در اين مورد صحبت كرده بودم. ايشون مي گفت بسياري از عكس هايي كه امروزه مي بينيم شبيه چيزي كه در واقعيت هستند نيست.

مثلا عكسي از بركه اي و درختي و سبزه زاري مي بينيد كه به قول دوستمون خيلي خوش آب و رنگه. سبزها زيادي سبزند و آبي ها زيادي لاجوردي و ...

اين عكس ها ممكنه خيلي چشم نواز باشند ولي آيا شما آن صحنه را با چشم خودتان هم همان طور ديده بوديد ؟

من هم مثل استادم دكتر روشن عزيز معتقدم كه امروزه پراسس جزء جدايي ناپذير عكاسي ديجيتاله ولي با آبرنگي كردن عكس ها و افراط در اشباع رنگ ها و ... شديدا مخالفم.

بعضي دوستان هستند كه كارهاي خيلي زيبايي دارند و تحسين بيشتر دوستان را هم به دنبال دارد ولي خيلي از اين كارها از عكس بودن فاصله گرفته اند و تبديل به نقاشي و كارهاي گرافيكي فانتزي شده اند. بسيار زيبا هستند ولي عكس نيستند ( البته كارهاي رضا خليلي عكس هاي ناب هستند و در اين مقوله نمي گنجند )
    من 100% با شما و آقای جلالی مخالفم، دفعه بعدی که به دل طبیعت رفتید کمی به اطراف خودتون توجه، چیزی که میبینید چندین برابر از عکسهای ادیت شما و خوش و رنگ و لعاب من یا دوستان دیگر زیباتره.
    اتفقا با به سختی در تلاشیم تا عکسهامون رو به واقعیت نزدیک کنیم، نه بیشتر.
    ME، BERLANO و hesamjm تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Saint نمایش پست ها
    من 100% با شما و آقای جلالی مخالفم، دفعه بعدی که به دل طبیعت رفتید کمی به اطراف خودتون توجه، چیزی که میبینید چندین برابر از عکسهای ادیت شما و خوش و رنگ و لعاب من یا دوستان دیگر زیباتره.
    اتفقا با به سختی در تلاشیم تا عکسهامون رو به واقعیت نزدیک کنیم، نه بیشتر.
    شما ظاهرا اصلا عرايض بنده را نخوانديد !

من با آقاي جلالي كاري ندارم ولي عرض من هم دقيقا اين بود كه سعي كنيم عكسهامون به واقعيت نزديك باشند نه اينكه با ويرايش هاي اغراق آميز سعي در مصنوعي جلوه دادن طبيعت بكنيم.
    Navid7h و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا hesamjm آواتار ها
    تشکر کرده
    261

بنظر من
    درسته که بعضی عکسها به صورت تند و بیش از حد پراسس می شوند ولی خیلی از عکسها هم کاملا منطقی هستند و خیلی از عکسها هم نیازی به پراسس ندارند، این بسته به عکاسه نه به رنگی بودن و رنگی نبودن ضمن اینکه معتقدم -عکاسی سیاه و سفید هم عین واقعیت نیست واگه قرار باشه عکسی به واقعیت نزدیکتر باشه طبیعتا اون عکس رنگیه نه سیاه و سفید - ولی به عنوان سبک قبولش دارم و اینکه خیلی از جاها استفاده از سیاه و سفید اثرگذارتر است و برعکس
    Hajiabadi، Navid7h، jebrahim و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

در این فروم یکی از دوستان بنام آقای بهین ناظم رعایا، هم از تجهیزات نیکون استفاده کرده اند هم از کانن و کمابیش با نظرشان آشنا شده ایم یکی دیگر از دوستان فروم که بگمانم تجربه شخصی کار با هر دو برند را دارد آقای مهیار سیاسی است.

تاجاییکه میدانم ایشان اول از دوربین های نیکون استفاده میکردند مدتی بعد کانن الان نمیدانم...

سوالی که از هر دو دوست دارم اینست. کار با این دو برند چه تفاوت های کلی دارد؟ از خود تجهیزات گرفته * تا نصب نرم افزارهایشان و کار با فایل خام در نرم افزار های مربوطه، و کلا عادت به قلق هر دو برند روی دکمه ها، تنظیمات، چقدر متفاوت است که بتواند تاثیر منفی روی عملکرد عکاسی بگذارد که میخواهد از هر دو استفاده کند یا تجربه هر دو را داشته باشد ؟ یا بطور کلی از دیده مصرف کننده ... فردی از نیکون به کانن سویچ کند زودتر با آن ابزار مچ میشود یا بلاعکس ( نظر شما ) یا کلا فرقی ندارد و میتواند یک عادت باشد؟ استفاده از هر دو برند در دو رده متفاوت لذت یا تجربه خاص یا ... خواهد داشت یا خیر؟

اگر دوستان دیگری هم هستند که تجربه مستقیم با هر دو برند دارند نظرشان را بگویند

لطفیست از دوستان

ممنون

*
    منظور از تجهیزات مشخصه هایی چون لامپ کمکی فکوس و مواردی جزیی ( در پاره ای موارد برای بعضی از دوستان میتواند مهم باشد ) نیست، بلکه صحبت از سیستم فکوس تفاوت سرعت و دقت فکوس بسته به عملکرد لنزهایی مشابه یا نزدیک بهم

فلش در نورسنجی سیستم تصحیح فکوس (در صورتی که باشد ) و یک صحبت کلی پیرامون تفاوت کار با این ابزار مد نظر است. یا هر موردی که شما دو دوست خوب تشخیص میدهید که این میان مهم خواهد بود

A_Maddah، hamid_kh، shabab و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

دوست عزیز. من هم کنون دارم. هم نیکون.
    چیزی که درباره دوربین‌های نیکون آدم را وابسته به خودش می‌کند ارگونومی خوب گزیپ و دکمه‌های آن است. البته دکمه‌ها که در بادی‌های مختلف جابجا می‌شوند، و اصولا یک معیار مهم نیستند. اما ارگونومی دوربین‌های نیکون، در مقابل دوربین‌های هم رده کنونی‌شان بهتر است. خوشدست ترند و راحت‌تر در دست جا می‌گیرند.
    اینکه گفتم در دوربین‌های هم رده، یعنی من هیچوقت d40X را با 7D مقایسه نمی‌کنم. بلکه مثلا D5000 رو با 500D مقایسه می‌کنم.
    نکته دیگری که تو کار خیلی من رو اذیت می‌کنه، جابجا کردن نقطه فوکوس است. در دوربین‌های نیکون در هر وضعیتی که باشید، به محض زدن دکمه جهت‌دار به هر طرفی، نقطه فوکوس به همون نقطه جابجا می‌شه. اما در دوربین‌های کانن، باید اول دکمه * رو بزنید. بعد دکمه دایال رو بچرخانید یا با دکمه‌های جهت‌دار کار کنید. این اول یک دکمه‌ را زدن تو کار خیلی اذیت می‌کنه. چون یک وقت‌هایی دکمه را کامل نمی‌زنم، بعد دکمه دایال را می‌چرخانم و نوردهی عوض می‌شود.

در مقابل وقتی رو حالت JPEG عکس می‌گیرم (که خیلی به ندرت است)، معمولا عکس‌های کانن نیازی به شارپ کردن ندارند، اما نیکونی‌ها باید شارپ بشن.

این‌ها تجربه شخصی من است. تا دوستان دیگر چه تجربه‌ای داشته باشند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط canonians نمایش پست ها

نکته دیگری که تو کار خیلی من رو اذیت می‌کنه، جابجا کردن نقطه فوکوس است. در دوربین‌های نیکون در هر وضعیتی که باشید، به محض زدن دکمه جهت‌دار به هر طرفی، نقطه فوکوس به همون نقطه جابجا می‌شه. اما در دوربین‌های کانن، باید اول دکمه * رو بزنید. بعد دکمه دایال رو بچرخانید یا با دکمه‌های جهت‌دار کار کنید. این اول یک دکمه‌ را زدن تو کار خیلی اذیت می‌کنه. چون یک وقت‌هایی دکمه را کامل نمی‌زنم، بعد دکمه دایال را می‌چرخانم و نوردهی عوض می‌شود.
    سلام:
    ممنون از پاسخ شما دوست خوب...
    ولی برای جابجایی نقطه فکوس در همین عکس " در دایره قرمز " کافیست یکبار روی Multi Controller فشار دهید تک نقطه فکوس آماده جابجایی خواهد بود و پس از فشار دادن با Multi Controller به هر جهتی که میخواهید نقطه فکوس جابجا خواهد شد ( منظور اینست تغییر وضعیت با یک دکمه انجام خواهد شد ) در کل زیاد نباید مشکل ساز باشد، و این تنظیمات کلید در منو قابل انتخاب خواهند بود.

Untitled.jpg
    Behin Nazem، hesamjm و Ali Talebi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

دوست عزيز
    شما احتمالا با سري xxxD كنون كار كرديد...چون در سري xxD به بالا، دقيقا با تنظيمات Cf ميتوان با دكمه جهت، نقطه فوكوس رو جابجا كرد.
    يعني در D5000 نيكون، جابجا كردن نقاط فوكوس به اين شكل است؟
    hesamjm تشکر می‌کند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نمی دونم ... ولی روشی که من تقریبا همیشه استفاده می کنم اینه که فوکوس نقطه ای رو روی نقطه وسط تنظیم میکنم و بعد از ثابت کردن نورسنجی, فوکوس رو انجام میدم و در انتها کادر بندی می کنم.
    این موضوعی رو که شما میگین به نظر من اصلا مشکلی نمیاد چون به این صورت خیلی راحتم.

نمی دونم دوستان راجع به این روش چه نظری دارند؟
    ME تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

صفحه 20 از 80 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 70 ... آخرینآخرین