صفحه 56 از 80 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 551 تا 560 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

كاربر جديد
    تشکر کرده
    45

این کنون دیگه شورشو در اورده اکثر دوربیناش اون تفاوتی که قدیم با هم داشتنو ندارن. من دفعه بعدی به نیکون کوچ میکنم. واقعا نمیشه 70d با D7100 مقایسه نمود. بدنه بهتر فکوس بهتر و مخصوصا رزولوشن بیشتر با نویز بسیار پایین و امکانات بهتر دوربین های کنون هم رده ( البته در رده های میانی بازار) چبزی نیس که بیشه ازش گذشت امیدوارم کنون به خودش تکونی بده.
    maziyarsh، MEHRDAD.D، Mazixon و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

دوست عزيز هم فرومي عميقا توصيه ميكنم خودتو ناراحت نكن
    يك سر به تاپيك 70d بزن همون اول كه معرفي شده خيلي ها عجيب خوشحال بودن انگار كنون معجزه كرده و چند نفري هم اونو خيلي بهتر از نيكون d7100 ديدن و باز يادمه نيكون d7100كه اومد دوستاني بودن كه ميگفتن نيكون شورشو در آورده و فقط پيكسل بالاتر(كه شما مزيت ميبيني) عيب دونستن و انتظار انقلابي مثل ورود d7000 داشتن.
    در كل هر دو شركت سياست خاص خودشونو دنبال ميكنن چه بسا براي من d7100 عالي باشه و براي يكي ديگه بدون جذابيت و عاشق 70d باشه.
    عكساسي رو بكن مارو هم از ديدن عكساي زيبات بي نصيب نذار
    در انتها ورودتو به خانواده نيكون تبريك ميگم پيشاپيش!
    يا حق
    ama2000، hmirzaei، bijan_darvishi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط ama2000 نمایش پست ها
    این کنون دیگه شورشو در اورده اکثر دوربیناش اون تفاوتی که قدیم با هم داشتنو ندارن. من دفعه بعدی به نیکون کوچ میکنم. واقعا نمیشه 70d با D7100 مقایسه نمود. بدنه بهتر فکوس بهتر و مخصوصا رزولوشن بیشتر با نویز بسیار پایین و امکانات بهتر دوربین های کنون هم رده ( البته در رده های میانی بازار) چبزی نیس که بیشه ازش گذشت امیدوارم کنون به خودش تکونی بده.
    دراشتباه هستيداگر ميخواهيد براساس اين دانسته ها دوربين انتخاب كنيدو تغيير برند دهيد.
    هنوز 70D ورود نكرده به بازار كه درمورد فوكوس و... نظردهيد. بدنه بهتروامكانات بهتر هم نميدانم به چه معناخواهدبود! درمجموع امكانات هردو را كنارهم قراردهيد ومقايسه كنيد. تفاوتها انچنان نيست.
    واينكه اگه تفاوت زيادي بين مدلهاي كانن نباشد ، كه خيلي چيزخوبي ست. اگه 6D با ١٥٠٠ دلار قيمت پايينتر نسبت به 5D III اختلاف زيادي نداشته باشد ، بداست؟! تنها انهاكه واقعا به امكانات 5D نيازداشته باشند ، ١٥٠٠ دلار بيشترراهزينه خواهندكرد.
    كلا اينهارا براي اين گفتم كه با اين اطلاعات اشتباه تصميم به خريد نفرماييد. همين

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط ama2000 نمایش پست ها
    دوست عزیز با توجه به نرخ رشد تکنولوژی دیگه نمیشه با فواصل نجومی محصولات یک برند رو در یک سال ارایه کرد.مخصوصا از سال 2010 بیشتر نوآوریها در رده های مشابه در یک برند مشابه هم هستند.البته من هم اذعان میکنم که این فرایند در CANON ملموستر است.
    مثلا مابین Canon EOS 700D&Canon EOS 650D &Canon EOS 600D چه تفاوت به شدت تعیین کننده ای وجود داره؟
    البته لازم به ذکر است که هدف سازندگان جذب حداکثری و ایجاد تنوع و لو جزیی برای هر سلیقه ممکن هست.ضمن اینکه در هردو برند مطرح بازار در رده های مشابه حقیقتا اختلاف قابل محاسبه که کفه برتری یکی بر دیگری را بچرخاند نمی بینیم.بلکه با اندکی تفاوت نزدیک به هم هستند.مثل افسانه های دو سال گذشته 60D , D7000.من فکر میکنم بایدبدنه رو دست بگیرید و ببینید با اورگونومی کدام ارتباط بهتری برقرار میکنید.چرا که خروجی هردو برند در رده های مشابه قابل قبول و مثال زدنی اند.میشه گفت بدنه در حسی که به عکاس میده و لذتی که عکاس از در دست داشتن ابزار می بره تعیین کننده هست.من که خودم یکی از دلایلم برای انتخاب NIKON D7000همین بود.بی میل هم نبودم 60Dبگیرم ولی خوب D7000 قافیه رو برد.
    ویرایش توسط fosoos : Friday 10 January 2014 در ساعت 19:28
    ata_m3 و mohammad bagher تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام دوستان
    والا من راجب موضوع این تایپیک نظری ندارم چون اعتقاد دارم که نظر و عقیده و علاقه و سلیقه ی هر کس به خودش برمیگرده و از نظر من نظر و عقیده و سلیه ی هر کس کاملا و حتما قابل احترام باید باشه
    خودم جدا از بحث فنی که اکثر دوربین های همرده با هم یکی هستش و تفاوت فاحشی ندارن بیشتر از استایل نیکون خوشم میاد و دوربین هم تا حالا زیاد دستم نگرفتم
    فک کنم تو کل عمرم یه بار دی 5000نیکون دستم گرفتم چند بارم دی 90 نیکون و یه بار هم 60 دی کنون و بنظرم نیکون تو دستم بهتر مینشست و باهام ارتباط برقرار میکرد
    در آخر هم بگم که هر کی کنونی هستش اگ جرات داره زنگ آخر وایسه کارش دارم

دوستان کنونی یه موقع جدی نگیرین لشکر بکشینا:)
    موفق و پایدار باشید
    madedeh تشکر می‌کند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر همراه m.tajik آواتار ها
    تشکر کرده
    483

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    شاید کنتراست بوده زیرا که داینامیک رنج و کنتراست درست مثل آبی و قرمز در بحث رنگها...

اجازه میخوام در این تاپیک موضوعی را مطرح کنم و دوست دارم اساتید محترم روشنگری کنند.
    ابتدا قیمت این سه بدننه را در نظر بگیریم:

Nikon D3s = 6.500.000
    Nikon D3x = 11.400.000
    Sony a900 = 2.900.000

خوب همه ما میدانیم بدنه مورد استفاده هر دو بدنه d3s و d3x کاملا یکسان و مشابه می باشد و تفاوت تنها در حسگر می باشد.
    باز همه میدانیم که حسگر به کار رفته در هر دو بدنه d3x و Sony a900 یکسان و مشابه می باشد.

حال
    این اختلاف قیمت بین d3s و d3x از کجا ناشی میشود؟
    اختلاف قیمت این دو بدنه چیزی حدود 5 میلیون تومان میشود به عبارت دیگر اختلاف قیمت دو حسگر به کار رفته در این بدنه هاست
    حتی اگر قیمت حسگر d3s را صفر ریال حساب کنیم پس حسگر dsx پنج میلیون تومان ارزش دارد ,در حالی که همین حسگر بر روی بدنه a900 سوار شده و کل بدنه حدود 3 میلیون تومن به فروش میرسد!

(چنین موردی در مورد 1ds m3 و 5Dm2 نیز وجود دارد هر دو از حسگر مشترکی بهره میبرند ولی اختلاف قیمت دو بدنه مربوط میشود به سلینگ و ساخت بدنه و سیستم فوکوس ولی در نیکون چنین مواردی وجود ندارد چه بسا سیستم فوکوس d3s پیشرفته تر و پیچیده تر از d3x باشد ولی در مقایسه هر دو را از این نظر مشابه مقایسه میکنیم)

این موضوع مدتهاست که ذهن بنده را مشوش ساخته ,چندی پیش در حاشیه مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره ملی عکس ایران و در حین صرف شام این موضوع را با جمع دوستان عکاس حاظر مطرح کردم و البته به جز خنده جوابی از کسی دریافت نشد

یکی از بحثهای مهم فتوشاپ بحث select کردن یا جدا کردن می باشد و تقریبا تمامی اساتید فن هنگام توضیح و تدریس این قسمت از یک جمله مشترک استفاده میکنند:
    حالا من با این ابزار این قسمت را انتخاب میکنم البته هدف در اینجا تدریسه بنابراین لازم نیست که خیلی دقیق باشه و اینکه شما باید با دقت این کار را انجام بدید و.....
    و اینکه اصل مطلب هم دقیقا همان نکته بود که چگونه باید با دقت انجام..

باری این مثال را به خاطر این بیان کردم که دوستان از جوابهایی مانند:
    اینگونه مقایسه ها درست نیست
    این مقایسه از بن غلط است
    اصل مطلب اشکال دارد
    به صورتی که شما بیان کردید نیست
    ای کاش به همین سادگی بود
    مسایل بسیاری است که شما در این مقایسه توجه نکردید
    پرهیز کنند

زیرا که سوال بنده هم دقیقا همین ها هستند:
    چرا درست نیست؟
    چرا غلط است؟
    چرا اشکال دارد؟
    پس به چه صورتی است؟
    پیچیدگی های آن چیست و
    مسایلی که بنده در این مقایسه فراموش کردم یا توجه نکردم کدامها هستند؟

با تشکر
    با سلام به همه دوستان گرامی

پست های قبلی رو خوندم و متوجه شدم که دوستان اکثرا دچار یک اشتباه می باشند و این اشتباه به شرح ذیل می باشد:

عامل اصلی در تعیین قیمت یک دوربین DSLR مدارات الکتریکی آن و به خصوص چیپ پردازش تصویر آن می باشد. به عنوان مثال سنسور دوربین 5D MKII با دوربین 1DX یکی میباشد ولی اختلاف قیمت آنها نزدیک به 5000 دلار می باشد، وقتی به صفحه مدبوطه این محصولات در سایت Canon مراجعه نمایید متوجه خواهید شد که 5D MKII دارای یک چیپ Digic4 می باشد این در حالیست که 1DX دارای دو چیپ Digic4 و یک چیپ Digic5 (جمعا سه چیپ پردازنده) می باشد و این اختلاف قیمت با وجود سنسور مشابه به همین علت می باشد.

برای فهم بهتر این موضوع یه مثال براتون میزنم، سنسور D800 با a900 سونی یکی هست ولی چرا عکسهاشون قابل مقایسه با هم نیست؟! اینها که دارای سنسور مشابه هستند؟؟!! نکته همین جاست سنسور مهم هست ولی مهمترین چیز در کیفیت عکس دوربین چیپ پردازش تصویر اونه همینه که عکس نیکون خیلی بهتر از سونی با وجود سنسور مشابه می شه.

مقایسه مدل های کانن و نیکون در اینجا فقط بر اساس سنسور انجام شده و در مورد اصلی ترین بخش دوربین که همان قلب پردازشگر تصویر آن می باشد صحبتی نشده است.
    vahidshah و Mistyc_7 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

به عنوان مثال سنسور دوربین 5D MKII با دوربین 1DX یکی میباشد
    برای فهم بهتر این موضوع یه مثال براتون میزنم، سنسور D800 با a900 سونی یکی هست
    A_Maddah، farshad_k، m.daneshpayeh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر همراه m.tajik آواتار ها
    تشکر کرده
    483

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    چرا خودشو انقدر ناراحت میکنه؟؟!!

یه مثال ساده براتون بزنم.
    فرض کن یه عکس داریم. من نگاهش میکنم شما هم نگاهش میکنی.
    سنسور بینایی هر دو تای ما یکیه و چشم هستش.
    ولی تفسیر و برداشت ( خروجی ما) از این عکس مشترک و سنسور مشترک (چشم) متفاوته که این امر ناشی از مغز پردازشگر ما دو نفره.
    شما مغزت یه پرفسور عکاسیه و مغز من پنجم ابتدایی تو عکاسیه.
    بنابراین تفسیر شما از عکس با ارزشتر و با کیفیکتر از من هستش.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط m.tajik نمایش پست ها
    چرا خودشو انقدر ناراحت میکنه؟؟!!

یه مثال ساده براتون بزنم.
    فرض کن یه عکس داریم. من نگاهش میکنم شما هم نگاهش میکنی.
    سنسور بینایی هر دو تای ما یکیه و چشم هستش.
    ولی تفسیر و برداشت ( خروجی ما) از این عکس مشترک و سنسور مشترک (چشم) متفاوته که این امر ناشی از مغز پردازشگر ما دو نفره.
    شما مغزت یه پرفسور عکاسیه و مغز من پنجم ابتدایی تو عکاسیه.
    بنابراین تفسیر شما از عکس با ارزشتر و با کیفیکتر از من هستش.
    سلام دوست عزیز
    چشم ها با هم فرق میکنه و پردازش مغز ها هم با هم فرق میکنه
    چشم ها بر اساس اندازه،رنگ چشم،نوع خون و.... دید متفاوتی از چیزایی که میبینن دارن
    البته نه اونجور که شما یه جسمی رو آبی میبینی من اونو بنفش ببینم
    نه
    یه درصد خیلی کمی رنگهایی که افراد میبینن با هم فرق داره
    شاید یک ملیونوم درصد

موفق و پایدار باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

صفحه 56 از 80 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 ... آخرینآخرین