صفحه 64 از 80 نخستنخست ... 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 74 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 631 تا 640 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_6060 نمایش پست ها
    اگه سوژه از دست رفته باشه و فرصت دوباره عکاسی نباشه چی؟
    در اينکه کنون تو اين ضمينه ضعيف عمل کرده شکی نيست ، اما هنوز اين پوش کردن به حدی نرسيده که بتونه جای ترکيب چند شات رو بگيره (در کار های حرفه اي که حداکثر کيفيت مد نظره ) اما برای آماتور ها يا استفاده در سايز وب قابليت خوبيه که بودنش بهتر از نبودنه
    Niaz، lamagra، S_Mahdi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_6060 نمایش پست ها
    اگه سوژه از دست رفته باشه و فرصت دوباره عکاسی نباشه چی؟
    به نظرم 5 استاپ اشتباه در نورسنجی فقط وقتی پیش می آید که فلاش های استودیوئی عمل نکرده باشند.
    msh2200، yaghoobi، Amin Zarif و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

ولی این اختلاف با شدت کم دراستاپهای پایین تر هم محسوسه
    لااقل تو مقایسه شخصی که بین 70دي و دی7100 داشتم .
    جلال پارسا
    instagram

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

اگر بر روی کنون مجیک لانترن نصب کنید این مشکل با استفاده از مد دوال ایزو برطرف می شود
    Dariush Chegini، Jalal Parsa و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

با اینکه شدیدا به دوربین خودم و برند کنون از دیرباز علاقه داشته و دارم، اما تا به حال نشده است که در بحث برتری های بین این دو برند شرکت کنم. حتی اگر کسی درباره خرید دوربین و انتخاب بین برند از بنده سوالی کند، ابتدا بدون هیچگونه طرفداری از برند خاصی، برتری و ضعف هر کدام را برایش توضیح میدهم و در نهایت دلایل انتخاب خودم که کنون بوده را عنوان میکنم. اما دراین مورد خاص و این همه تفاوت...
    سوالی برای بنده ایجاد شده که با وجود چنین تفاوت فاحشی، اولا چرا طیف وسیعی از عکاسان حرفه ای از کنون استفاده میکنند؟ مگر نه اینکه نیکون در این زمینه برتری دارد؟ به نظر شما کم نویز بودن عکس چیزی است که بتوان از آن به راحتی گذشت؟ بنده ی عکاس آماتور که هدفی جز ثبت چند عکس برای دلخواه خودم ندارم و قصد ایجاد نمایشگاه یا فروش یا کارهای تبلیغاتی و غیره را هم ندارم، اگر ببینم دوربینم اینچنین اختلافی در نویز داشته باشد، شک نخواهم کرد و برندم را بی چون و چرا عوض خواهم کرد. چه برسد به عکاسان حرفه ای این وادی. حال آیا این افراد از این اختلافات اطلاع ندارند؟ آیا میتوانند بگویند این که چیزی نیست و در ادیت برطرف میشود!! ؟؟ .... جوابی که خودم فکر میکنم این است که خیر.
    دوم اینکه اگر چنین اختلافی در خروجی تصاویر آزمایشی دوربین های دو برند به راستی وجود داشته باشد، این اختلاف به طور حتم میبایست در خروجی تصاویر کل عکاسان دنیا بین آنهایی که از کنون استفاده میکنند با آنهایی که از نیکون استفاده میکنند وجود داشته باشد و کاملا قابل تشخیص! هر کسی که حداقل دانشی در زمینه عکاسی داشته باشد، یک عکس را که ا ببیند، در همان نگاه اول متوجه شود که دوربین مورد استفاده کنون بوده یا نیکون! اما آیا به راستی اینچنین است؟؟؟

و اما در مورد تست...
    به خوبی به یاد دارم که زمانی که خودم قصد خرید دوربین داشتم، بین 600D کنون و D5100 نیکون مردد بودم. در اینترنت به همین تست ها رسیدم و با خوشحالی شروع کردم به زیر و رو کردن تمامی نمونه های مقایسه بین دو دوربین. در تصاویری که من میدیدم، کنترل نویز کنون بهتر بود و نیکون اندکی رنگهایش گرمتر اما در بعضی نقاط عکس لکه های زرد رنگی از خود به جا گذاشته بود. تست ها و نمونه ها را به یکی از همکارانم نشان دادم. همکارم نه عکاس است و نه دانشی در این زمینه دارد. اما تائید میکرد که نمونه کنونی تصویر شارپتر و بهتری ایجاد کرده است. اما بعد از آن گفت آیا برای همه دوربین ها چنین تست هایی وجود دارد؟ که بعد از جستجو ، دوربین سونی سایبرشات خودش را نیز در لیست پیدا کرد و نتایج را پهلو به پهلوی نمونه های دوربین های کنون و نیکون ذکر شده بررسی کردیم..... نتایج در عین ناباوری و با اختلاف کاملا محسوس به نفع دوبین سایبر شات سونی بود!!!
    فکر میکنم دوربین مورد بحث سونی W700 بود. یک کامپکت کوچک با سنسور کوچک!
    msh2200، AlirezaAkhlaghi، rasoul2014 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    با اینکه شدیدا به دوربین خودم و برند کنون از دیرباز علاقه داشته و دارم، اما تا به حال نشده است که در بحث برتری های بین این دو برند شرکت کنم. حتی اگر کسی درباره خرید دوربین و انتخاب بین برند از بنده سوالی کند، ابتدا بدون هیچگونه طرفداری از برند خاصی، برتری و ضعف هر کدام را برایش توضیح میدهم و در نهایت دلایل انتخاب خودم که کنون بوده را عنوان میکنم. اما دراین مورد خاص و این همه تفاوت...
    سوالی برای بنده ایجاد شده که با وجود چنین تفاوت فاحشی، اولا چرا طیف وسیعی از عکاسان حرفه ای از کنون استفاده میکنند؟ مگر نه اینکه نیکون در این زمینه برتری دارد؟ به نظر شما کم نویز بودن عکس چیزی است که بتوان از آن به راحتی گذشت؟ بنده ی عکاس آماتور که هدفی جز ثبت چند عکس برای دلخواه خودم ندارم و قصد ایجاد نمایشگاه یا فروش یا کارهای تبلیغاتی و غیره را هم ندارم، اگر ببینم دوربینم اینچنین اختلافی در نویز داشته باشد، شک نخواهم کرد و برندم را بی چون و چرا عوض خواهم کرد. چه برسد به عکاسان حرفه ای این وادی. حال آیا این افراد از این اختلافات اطلاع ندارند؟ آیا میتوانند بگویند این که چیزی نیست و در ادیت برطرف میشود!! ؟؟ .... جوابی که خودم فکر میکنم این است که خیر.
    دوم اینکه اگر چنین اختلافی در خروجی تصاویر آزمایشی دوربین های دو برند به راستی وجود داشته باشد، این اختلاف به طور حتم میبایست در خروجی تصاویر کل عکاسان دنیا بین آنهایی که از کنون استفاده میکنند با آنهایی که از نیکون استفاده میکنند وجود داشته باشد و کاملا قابل تشخیص! هر کسی که حداقل دانشی در زمینه عکاسی داشته باشد، یک عکس را که ا ببیند، در همان نگاه اول متوجه شود که دوربین مورد استفاده کنون بوده یا نیکون! اما آیا به راستی اینچنین است؟؟؟

و اما در مورد تست...
    به خوبی به یاد دارم که زمانی که خودم قصد خرید دوربین داشتم، بین 600D کنون و D5100 نیکون مردد بودم. در اینترنت به همین تست ها رسیدم و با خوشحالی شروع کردم به زیر و رو کردن تمامی نمونه های مقایسه بین دو دوربین. در تصاویری که من میدیدم، کنترل نویز کنون بهتر بود و نیکون اندکی رنگهایش گرمتر اما در بعضی نقاط عکس لکه های زرد رنگی از خود به جا گذاشته بود. تست ها و نمونه ها را به یکی از همکارانم نشان دادم. همکارم نه عکاس است و نه دانشی در این زمینه دارد. اما تائید میکرد که نمونه کنونی تصویر شارپتر و بهتری ایجاد کرده است. اما بعد از آن گفت آیا برای همه دوربین ها چنین تست هایی وجود دارد؟ که بعد از جستجو ، دوربین سونی سایبرشات خودش را نیز در لیست پیدا کرد و نتایج را پهلو به پهلوی نمونه های دوربین های کنون و نیکون ذکر شده بررسی کردیم..... نتایج در عین ناباوری و با اختلاف کاملا محسوس به نفع دوبین سایبر شات سونی بود!!!
    فکر میکنم دوربین مورد بحث سونی W700 بود. یک کامپکت کوچک با سنسور کوچک!
    دقیقا منظور من هم همین بود. اختلاف این دوربین ها بسیار ناچیزتر از آنی است که در این جور تست ها دیده می شود و عکاسان حرفه ای این را به خوبی می دانند و برندی که انتخاب می کنند نه به خاطر کیفیت تصویر در فلان شرایط بهمان سایت، بلکه بر اساس ویژگیهای خاص هر برند است که کار را برای طیف خاصی از عکاسان حرفه ای راحت تر می کند...

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    به نظرم 5 استاپ اشتباه در نورسنجی فقط وقتی پیش می آید که فلاش های استودیوئی عمل نکرده باشند.
    داستان اشتباه در نور سنجی نیست آقای چگینی، دینامیک رنج است. شما با بدنه نیکون تا -3 استاپ میتوانید نوردهی را پایین ببرید. بدون اینکه نویز زیادی در سایه های خروجی اصلی داشته باشید. این یعنی 3 استاپ دینامیک رنج بیشتر در هایلایتها. و از آنجایی که کمتر پیش میآید در عکاسی اچ دی ار از -3 پایینتر برویم یعنی دیگر از براکتینگ و مصیبتهای ان رها میشوید. منتها بحثی برسر کیفیت قسمتهای ریکاور شده و سایههای تیره در مقابل عکس اچ دی ار پیش خواهد امد که... خوب به عکاس و منظره مورد نظر بستگی خواهد داشت.

بشخصه دیگر در بدنه های کنون مورد جالبی نمیبینم (حداقل برای من که منظره و پرتره علاقهمند هستم). اما لنزهای خوبی دارد که نمیشود از آنها گذشت!
    Niaz، Mehrdad-PL، Nima Sadigh و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    داستان اشتباه در نور سنجی نیست آقای چگینی، دینامیک رنج است. شما با بدنه نیکون تا -3 استاپ میتوانید نوردهی را پایین ببرید. بدون اینکه نویز زیادی در سایه های خروجی اصلی داشته باشید. این یعنی 3 استاپ دینامیک رنج بیشتر در هایلایتها. و از آنجایی که کمتر پیش میآید در عکاسی اچ دی ار از -3 پایینتر برویم یعنی دیگر از براکتینگ و مصیبتهای ان رها میشوید. منتها بحثی برسر کیفیت قسمتهای ریکاور شده و سایههای تیره در مقابل عکس اچ دی ار پیش خواهد امد که... خوب به عکاس و منظره مورد نظر بستگی خواهد داشت.

بشخصه دیگر در بدنه های کنون مورد جالبی نمیبینم (حداقل برای من که منظره و پرتره علاقهمند هستم). اما لنزهای خوبی دارد که نمیشود از آنها گذشت!
    نمي توان منكر دايناميك رنج بهتر سنسورهاي سوني مورد استفاده در دوربين‌هاي سوني، پنتاكس و نيكون بود ولي اين مورد بخصوص (5 استاپ پوش كردن) به نظرم فقط در زماني به كار مي آيد كه اشتباه بسيار فاحش در نورسنجي پيش آمده باشد و به نظرم چندان به تعريف و كاربرد معمول و متعارف دايناميك رنج ارتباطي ندارد.

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

درود

بنده هم مدتیست نسبت به سنسور های استفاده شده در کانن سر خورده شده ام .کافیست مقایسه کوچکی در سایت های معتریی مانند dxomark و ِDpreview داشه باشیم ، به صورت عجیب و محسوسی کفه ترازو به سمت نیکون هستش . بنده دوربین قبلیم 550D بود و هم اکنون هم 70D دارم که بسیار از دانش و انتظارات من هم فراتر عمل میکنه اما برام جای سول داره که چرا کانن رو نقطه ضعف های مشهودی که سنسور هایش دارند کاری رو انجام نمی دهد .
    نیکون هوشمندانه با حذف فیلتر low-pass شارپنس خروجی های خودش رو بهبود بخشید (البته حذف فیلتر low-pass هم معایبی دارد اما فوایدش تا حالا بیشتر به چشم آمده )
    بحث Dynamic Range هم که اکثر دوستان اطلاع دارند که حتی در سنسور های کراپدار نیکون بعضا شاید شونه به شونه فول فریم های کانن بشه ریکاوری انجام داد که برای عکاسان طبیعت و نجومی نعمتیست .

نظر شخصی بنده این هستش که تمامی عوامل در یک دوربین SLR مهم هستند ، از جمله : Autofocus System ، ISO sensitivity ،عکاسی پیاپی ، نور سنجی ، ارگونومی و هندلینگ و ده ها عامل دیگر . اما فراموش نکنیم تمامی این عوامل در نهایت وقتی میتوانند به بهترین شکل خود را نشان بدهند و کمال بهره را از آنها برد که سنسور دوربین ما ثبت کم نقص تری را انجام دهد.

با تمام این تفاسیر من دوربین و لنز های نارنین کانن خود را دوست دارم و سعی میکنم دانش خودم رو نسبت به عکاسی بالا ببرم و خودم را خیلی در گیر نام ها نکنم .
    ویرایش توسط I.Givili : Sunday 7 June 2015 در ساعت 10:09
    nautilus_214، ashkan 78، ata_m3 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

مقایسه دیگری در اینجا به وضوح نشان دهنده برتری سنسور 5D mark III نسبت به D800 در زمینه نویز کم در آیزوی بالا است.
    کلا همانطور که دوستان گفتند نباید خیلی به این مقایسه ها اهمیت داد. در انتخاب یک برند مسائل بسیار زیادی دخیل هستند...

Canon 5D Mark III vs Nikon D800 noise | Cameralabs
    ویرایش توسط rasoul2014 : Sunday 7 June 2015 در ساعت 10:20
    Mahdi.A.Tabar و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

صفحه 64 از 80 نخستنخست ... 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 74 ... آخرینآخرین