صفحه 32 از 176 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 82 132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 311 تا 320 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

پیش فرض پاسخ: لنز مناسب براي دوربين هاي كنن

نقل قول نوشته اصلی توسط translator نمایش پست ها
    دوست عزيز
    باسلام
    با پاسخهايي كه توسط اعضاء محترم و خصوصاً جناب قشقايي داده شد شايد جواب خود را گرفته باشيد.
    فقط ميخواستم اضافه كنم اينكه سوال كرده ايد ميتوانيد از اين لنز روي دوربين 7D استفاده كنيد يانه، صرف نظر از اينكه همه لنز هاي كانن اعم از EF و EF-S قابليت نصب برروي دوربين هاي اصطلاحاً كراپ را دارا مي باشند (مطمئنم اين سوال شما نبوده و خيلي مبتدي است:biggrin:)
    شايد منظور شما اين بود كه آيا لنز CANON 85mm f/1.2 كه براي عمق ميدان بسيار كم آن مشهور است اين خاصيت خودرا روي دوربين هاي كراپ هم به همان شكل نشان ميدهد كه روي دوربين هاي فول فريم؟
    اين موضوع سوالي را براي خود من مطرح كرد كه آيا عمق ميدان وضوح اين لنز برروي دوربين هاي فول فريم بيشتر است يا كراپ؟ و تفاوت چقدر است؟
    با اين سوال به سايتهاي عكاسي مراجعه كردم و فرمول محاسبه عمق ميدان باداشتن فاصله كانوني لنز، ديافراگم،فاصله از سوژه و سايز سنسور را بدست آوردم. نتيجه محاسبات به شرح ذيل بود:
    لنز CANON 85mm f/1.2
    بازترين ديافراگم (F/1.2)
    فاصله سوژه از دوربين 3 متر
    با دوربين 7D يا هردوربين كراپ ديگرميدان وضوح :297 سانتيمتر تا 303 سانتيمتر،عمق ميدان وضوح6 سانتيمتر!
    با دوربين5D MarkII يا هردوربين فول فريم ديگر ميدان وضوح :296 سانتيمتر تا 304 سانتيمتر،عمق ميدان وضوح 8 سانتيمتر!
    چنانكه محاسبات نشان ميدهد عمق ميدا وضوح با سنسورهاي كراپ كمتر از سنسورهاي فول فريم است.ولي تفاوت عمق ميدان وضوح با اين لنز برروي دوربين هاي فول فريم و كراپ به حدي نيست كه در انتخاب لنز تعيين كننده باشد، فقط اينكه كار با لنزي مثل CANON 85mm f/1.2 برروي دوربين هاي كراپ مشكلتر خواهد بود زيرا عمق ميدان وضوح كمتر شده و احتمال خطا در فوكوس را افزايش ميدهد.درعين حال عمق ميدان وضوح كمتر باعث خواهد شد كه با دوربين هاي كراپ راحتتر بتوان پس زمينه اي محو ايجاد كرد.
    اميدوارم دوستان و اساتيد گرامي اشتباه احتمالي بنده را در اين زمينه تصحيح كنند.
    ضمنا لينك زير با وارد كردن پارامترها عمق ميدان را براي شما محاسبه ميكند شابد مفيد باشد:
    http://www.dofmaster.com/dofjs.html
    موفق باشيد

دوست عزیز
    جناب Translator
    سلام

به نظرم نکته مهمی را فراموش کرده اید. شما باید دو عکس مشابه را با هم مقایسه کنید !

البته مسئله پیچیده ای است مقایسه عمق میدان دو عکس

لنز CANON 85mm f/1.2
    بازترين ديافراگم (F/1.2)
    فاصله سوژه از دوربين 3 متر
    وقتی فاصله شما از سوژه ثابت باشد با توجه به کراپ فاکتور 1.6 دوربین 7D مانند یک لنز 135 میلیمتری است !

حال اگر بخواهیم همان کادر را با لنز 85 روی بدنه فول فریم داشته باشیم باید با پایمان زوم کنیم ! ( جلو تر برویم ! )

در این حالت پرسپکتیو عوض می شود ولی تقریبا کادر برابری خواهیم داشت و چون به سوژه نزدیک شده ایم عمق میدان کم می شود.

یعنی فاصله برابر 3 متر به نظرم اشتباه است ( منظورم این است که دو کادر برابر به ما نمیدهد تا بتوان عمق میدان را مقایسه کرد)

از این که بگذریم

این لنز آنقدر عمق میدان کمی دارد (هم کمی تله است ! و هم f1.2 ) که خیلی احتیاجی به این همه محاسبه نیست.

شاد باشید
    Amir Abdolpanah، Vahid، SinaVT و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

پیش فرض پاسخ: لنز مناسب براي دوربين هاي كنن

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    دوست عزیز
    جناب Translator
    سلام

به نظرم نکته مهمی را فراموش کرده اید. شما باید دو عکس مشابه را با هم مقایسه کنید !

البته مسئله پیچیده ای است مقایسه عمق میدان دو عکس

وقتی فاصله شما از سوژه ثابت باشد با توجه به کراپ فاکتور 1.6 دوربین 7D مانند یک لنز 135 میلیمتری است !

حال اگر بخواهیم همان کادر را با لنز 85 روی بدنه فول فریم داشته باشیم باید با پایمان زوم کنیم ! ( جلو تر برویم ! )

در این حالت پرسپکتیو عوض می شود ولی تقریبا کادر برابری خواهیم داشت و چون به سوژه نزدیک شده ایم عمق میدان کم می شود.

یعنی فاصله برابر 3 متر به نظرم اشتباه است ( منظورم این است که دو کادر برابر به ما نمیدهد تا بتوان عمق میدان را مقایسه کرد)

از این که بگذریم

این لنز آنقدر عمق میدان کمی دارد (هم کمی تله است ! و هم f1.2 ) که خیلی احتیاجی به این همه محاسبه نیست.

شاد باشید
    جناب حسينيان
    با تشكر از توضيحات مفيد شما.
    درواقع بعد از ارسال مطلب و مطالعه بيشتر بنده هم متوجه شدم كه براي داشتن كادر يكسان در عكاسي با يك لنز مشخص، در دوربين هاي كراپ بايد از سوژه دورتر شد و اين فاصله دورتر كه متناسب با نسبت اندازه سنسورها به يكديگر است (حدود 1.6 برابر) خودبخود باعث بيشتر شدن عمق ميدان ميشود.
    مثلا درمورد مثالي كه در پست قبلي ام ارائه كردم، براي دستيابي به كادر يكسان در دوربين كراپ 1.6 بايد فاصله از سوژه حدود 4.8 متر باشد كه دراينصورت عمق ميدان وضوح به 14.2 سانتيمتر افزايش پيدا ميكند.
    يعني براي انداختن عكس از سوژه اي بالنز 85 ميليمترو f/1.2 ، اگر كادر مناسب بادوربين فول فريم درفاصله 3متري به دست بيايد، بادوربين كراپ 1.6 بايد فاصله را تا 4.8 متر افزايش داد تا همان كادر به دست بيايد.درنتيجه دراين شرايط كه هردو عكس از نظر كادربندي يكسان هستند عمق ميدان وضوح در دوربين فول فريم معادل 8.64 سانتيمتر و دردوربين كراپ 1.6 معادل 14.2 سانتيمتر خواهد بود!!!!
    ممنون از توضيحات آموزنده تان
    Navid7h و Amir Abdolpanah تشکر می‌کنند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

پیش فرض راهنمايي براي خريد يك لنز ارزان

دوستان عزيز: سلام

تو رو خدا كمكم كنيد...

پنج سالي دوربين Fuji FinePix S7000 رو داشتم كه يه SLR-Like بودم و در تمام اين مدت، به خاطر علاقه ي بسيار بالايي كه به عكاسي داشتم، فقط كتاب از اينترنت به زبان اصلي دانلود مي كردم و مطالعه مي كردم. اگر حمل بر خود ستايي نشه، ادعا مي كنم كه در زمينه ي تئوري خيلي اطلاعاتم بالاست! اما در عمل، كه اصل عكاسي هست، صفر هستم!

با توجه به سن نسبتا كم من (19 سال) تازه هفته ي پيش موفق شدم يك SLR بخرم. از نوع Canon EOS 500D و لنز كيت خودش كه 18-55 باشه چيز خيلي زياد تري رو نسبت به دوربين اولم كه فوجي بود، ارائه نمي ده!

حالا قصد خريد لنز دارم، و با توجه به اينكه عكاسي رو فقط بخاطر علاقه ي بسيار بالاي خودم بهش دنبال مي كنم، نه بعنوان شغل و حرفه، اصلا توانايي خريد لنز هاي گران قيمت رو ندارم.

داخل نمايندگي كنون، به لنز هاي Canon EF 55 – 200 mm f/4.5 – 5.6 II USM با قيمت 250 هزار تومان و يا لنز
    Canon EF 75 - 300mm f/4.5-5.6 III با قيمت 280 هزار تومان بر خوردم، و اين ديگه نهايت استطاعتي هست كه من براي پرداخت لنز دارم.

ولي همه جا، با اين لنز ها طوري برخورد ميشه، كه انگار اصلا به درد نمي خورند و آشغال هستند. اين حس به من دست داده، كه لنز عينك ته استكاني بابا بزرگم، بهتر از اين هاست!

لطفا راهنمايي ام كنيد.

با توجه به اينكه، عكاسي براي من فقط يه علاقه ي مفرط هست، نه يه چيز بالاتر مثل حرفه و ...، و با اين لنز و دوربين هم بيشتر قصد گرفتن عكس هاي خانوادگي و پرتره هايي در سطح خودم رو دارم، آيا اين لنز ها جوابگو هستند؟

اگر نه، پس اصلا راي چي توليد شدند؟

و اگر آره، اگر جاي من بوديد كدوم يكي رو انتخاب مي كرديد؟

اصلا اين همه تفاوت قيمت در طيف لنز ها براي چي هست؟

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد يك لنز ارزان

با سلام

به چه دلیل پست خود را یک بار در یک تاپیک و بلافاصله تاپیکی دیگری باز می کنید و همان متن را قرار می دهید ؟!!!
    Kholeno و Navid7h تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

دوست عزيز:

حالا ناراحتي نداره كه:

:-*

بجاي اين كارا، من مبتدي رو كمك كن...

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

ولي همه جا، با اين لنز ها طوري برخورد ميشه، كه انگار اصلا به درد نمي خورند و آشغال هستند. اين حس به من دست داده، كه لنز عينك ته استكاني بابا بزرگم، بهتر از اين هاست!
    ضمن اینکه نیازی نیست یک حرف را چند باز بزنید و ان شاالله به قوانین بیشتر توجه خواهید نمود ...

اصلاً این طور نیست. این جور تفکر به نظر بنده تفکر فرومی نام دارد (همه فروم ها) همه چیز روی کاغذ است و تئوری .

اما در عمل اگر کمی بگردید خواهید دید که چه عکس های خوبی با همین آشغال ها خلق شده. شاید برای کسی که به طور حرفه ای گرایش خاصی را دنبال می کند پرداخت 500 هزار تومان بالاتر برای یک لنز هم دامنه توجیه داشته باشد اما آیا برای یک آماتور فعال هم دارد؟ بنده فکر نمی کنم.

تنها توصیه این است که بدانید اگر چیزی را ارزان می خرید دلیلش چیست. ابزاری که خواهید خرید را بشناسید تا بتوانید حد اکثر راندمان را ازش خارج کنید و با نقاط ضعفش کمتر تلاقی کنید.

ویرایش :

چندی پیش عکسی با همین لنز 55-18 که شما دارید منتشر شده بود که کیفیتش باعث شد خیل سوال ها به سمت عکاس سرازیر شود که بیشترش این بود که آیا واقعاً فقط بایک 55-18 عکس را گرفته اند یا خیر. جواب هم مثبت بود فقط با یک 55-18
    ویرایش توسط mreza1001 : Sunday 20 June 2010 در ساعت 15:27
    K_NMT، Austin.A و lenuxe تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه lenuxe آواتار ها
    تشکر کرده
    125

سلام

واقعا در عرض یک هفته متوجه شدید که این لنز جالب نیست! میشه بفرمایید چند تا عکس با این لنز گرفتید؟

مطمئن باشید اگر یک 200-70 هم بگیرید وضع زیاد هم فرقی نمی کنه!

البته لنز کیت شما هم لنز جالبی نیست. ولی کاش حداقل 4 یا 5 هزار تا عکس (داخل و خارج از خانه) با اون می گرفتید بعدا به فکر خرید لنز می افتادید.

مطمئن باشید در آینده گزینه های بهتری برای خرید دارید.
    حمید قاسمی

كاربر همراه Austin.A آواتار ها
    تشکر کرده
    2192

Smile پاسخ: راهنمايي براي خريد يك لنز ارزان

عرض ادب .

دوست عزیز با کمی جستجو می توانید به هر آنچه که نیاز دارید برسید .

شما می توانید از لنز با ارزش Canon 55-250 F/4-5.6 استفاده کنید ... هم رنج خوبی رو خواهید داشت بهمراه 18-55 و هم اینکه با توجه به قیمت بسیار مناسب آن ، خروجی بسیار خوبی را به شما ارائه خواهد کرد .

به اینجا مراجه کنید برای اطلاعات بیشتر .

این لینک هم اطلاعات مفیدی به شما ارائه خواهد نمود :

کد HTML:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-S-55-250mm-f-4-5.6-IS-Lens-Review.aspx
    آخرین قیمتی که من از این لنز دارم حدود 260 هزار تومان بود ... الان ظاهرا قیمت ها در حال صعود هستند !
    موفق باشید .
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    علامه
    " Canon XXD + Some Stuffs "

تشکر کرده
    461

[QUOTE=erfan228;171636]دوستان عزيز: سلام
    تو رو خدا كمكم كنيد...
    ...تازه هفته ي پيش موفق شدم يك SLR بخرم. از نوع Canon EOS 500D و لنز كيت خودش كه 18-55 باشه چيز خيلي زياد تري رو نسبت به دوربين اولم كه فوجي بود، ارائه نمي ده!
    حالا قصد خريد لنز دارم، ...اصلا توانايي خريد لنز هاي گران قيمت رو ندارم.
    داخل نمايندگي كنون، به لنز هاي Canon EF 55 – 200 mm f/4.5 – 5.6 II USM با قيمت 250 هزار تومان و يا لنز
    Canon EF 75 - 300mm f/4.5-5.6 III با قيمت 280 هزار تومان بر خوردم، و اين ديگه نهايت استطاعتي هست كه من براي پرداخت لنز دارم....لطفا راهنمايي ام كنيد.
    با توجه به اينكه، عكاسي براي من فقط يه علاقه ي مفرط هست، نه يه چيز بالاتر مثل حرفه و ...، و با اين لنز و دوربين هم بيشتر قصد گرفتن عكس هاي خانوادگي و پرتره هايي در سطح خودم رو دارم، آيا اين لنز ها جوابگو هستند؟
    [QUOTE=erfan228;171636]

دوست جوان
    با اين توضيحاتي كه فرموديد فكر ميكنم همان لنز كيت (55-18) فعلاً براي شما كفايت ميكند.
    با اين لنز درنور كافي وفضاي باز ميتوانيد عكسهاي خوبي بگيريد.
    براي بهبود كيفيت عكسهاي پرتره و خانوادگي كه غالبا در محيطهاي كم نور وفضاهاي بسته نظير داخل منزل گرفته ميشوند،نياز به يك فلاش قويتر از فلاش خود دوربين داريد.
    چيزي درحد كانن SPEEDLITE EX-220 ميتواند خوب باشد.قيمت آن نبايد بالاتر از 150 تومان باشد.
    دو لنزي كه نام برديد هم نياز شما را تامين خواهد كرد.
    با اين وصف چنانچه بخواهيد ميتوانيد لنزهاي بهتري مثل كانن 85-17 را بصورت دست دوم با قيمتي حدود 300 تومان پيدا كنيد.
    لنز سيگما 70-17 لرزشگيردار (SIGMA 17-70mm F2.8-4 DC Macro OS Hsm) هم گزينه خيلي خوبي است.
    با مرور تاپيك هاي بخش خريد و فروش فروم يا نهايتاً با مراجعه به فروشگاههاي فروش لوازم عكاسي در خيابان ناصرخسرو و ديگر مراكز، چنين لنزهايي را ميتوان تهيه كرد.
    موفق باشيد
    K_NMT، mreza1001، lenuxe و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    يوسف جمسي

تشکر کرده
    461

ببخشيد آف تاپيك است:biggrin:
    ولي خواهشاً با دوستان تازه وارد خصوصاً جوانان عزيز مهربانتر باشيد!;)
    mreza1001، Austin.A، nadersharp و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    يوسف جمسي

صفحه 32 از 176 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 82 132 ... آخرینآخرین