صفحه 31 از 176 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 81 131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 301 تا 310 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

پیش فرض پاسخ: لنز مناسب براي دوربين هاي كنن

نقل قول نوشته اصلی توسط sharagim1 نمایش پست ها
    پس در واقع این همه پول که صرف خرید این لنز می‌شه که آخرش کیفیت پائین و عدم عمق کم نصیب بشه؟

مهمترین مساله این لنز برای من کیفیت بالا و عمق میدان کم بود که بدین سان با دوربین کراپ7d به هم چنین هدفی‌ نخواهم رسید و اگر اشتباه نکنم5d makll را طلب می‌کند یا باید بی‌خیال این لنز با ارزش بشم !!
    به هر حال عمق میدانش از هر لنزی که استفاده کردید کمتر است ... ولی وقتی روی فول فریم بسته میشه به خاطر سایز سنسور باز هم کمتر خواهد شد. اگر با این دید نگاه کنید فکر می کنم بهتره ... البته گمان می کنم قیمت نجومی باید داشته باشه ...
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

قیمت نجومی که داره!!!(نزدیک به 2.5 میلیون)
    برای من هم سواله که تفاوت چقدره؟ یعنی اونقدر هست که حتما باید فول فریم داشت تا نهایت استفاده رو برد؟!
    کسی از دوستان لینکی سراغ نداره که این لنز رو روی بدنه فول فریم و کراپ دار مقایسه کرده باشن؟
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

من خیلی علاقمند به Canon EF 85/1.2L II USM میباشم ولی‌ متأسفانه دوربینم کراپcanon 7d می‌باشد آیا از این لنز میتوانم بر روی این دوربین استفاده کنم یا باید5d markll داشت برای این کار؟

با تشکر فراوان از کمک دوستان
    سلام:

در اینکه لنز Canon EF 85/1.2L II USM را میتوانید روی 7D استفاده کنید شکی نیست. یعنی به لحاظ کامپتیبل بودن مشکلی نیست میماند چند نکته که شاید دانستن آنها بد نباشد.

میفرمایید خیلی علاقه مند هستید برای استفاده از این لنز روی دوربین. این علاقه برای دسترسی به ثبت های مورد علاقه است یا برای فقط یک علاقه؟ دقت به این نکته ممکن است پاسخ سوالات شما باشد.

فرضا من به این لنز علاقه دارم همین. در این رهگذر هم ممکن است ثبت های مورد علاقه خود را با این لنز بگیرم عکسهایی که با هیچ لنز دیگری به آن نمیرسم.

چند نکته را با هم مرور میکنیم.

به چارت های MTF این دو لنز نگاه کنید.

---

روی دیافراگم 8 ، لنز 135 از 85 رفتار بهتری دارد. چه به لحاظ رزولوشن چه به لحاظ کنتراست.

روی ابتدایی ترین دیافراگم تفاوت زیاد است ولی در نظر داشته باشید که ابتدایی ترین دیافراگم یکی 2 و دیگری 1.2 است ممکن است روی دیافراگم دو ( با دقت به کاربرد دیافراگم 2 برای مصرف کننده ) این تفاوت به حداقل برسد ولی باز هم انتظار داشته باشید رفتار لنز 135 بهتر باشد.

هر دو لنزهای بسیار دلنشینی هستند. یکی با قیمت نصف ( یا اندکی بیشتر ) دیگری و با وزنی کمتر مزیت 135 در برابر 85 خواهد بود و دیگری اعجاز دیافراگم 1.2 اگر فردی به آن نیاز داشته باشد.

البته در کار با هر دو لنز با لنز 85 به رنگهای بهتری احتمالا برسید تا با 135 این ممکن است طبیعی باشد. لنز 135 دیافراگم 2 مربوط به مدتها پیش است ولنز 85 این اواخر تولید شد. ممکن است در ساختار درونی آن عدسی ها از کوتینگ مطلوب تری استفاده شده باشد. تا جاییکه خاطرم هست همین نبود کوتینگ مناسب روی لنز 135 جایی دیگر مزیتی برای این لنز در قبال یک مصرف کننده فرضی خواهد بود. جاییکه بخواهید عکاسی اینفرارد داشته باشید همین لنز یکی از لنزهای توصیه شده است.

من در ویرایش عکسها "با دقت به رنگ" دردسر کمتری (در شرایط خاص ) با لنز 85 دارم تا 135

کار با لنز 85 بسیار دلنشین. و البته سخت خواهد بود. که کاربرد آنرا ممکن است دستخوش تعاریفی خاص کند. یکی از این دلایل عمق میدان بسیار ناچیز آنست که در پاره ای موارد دردسر است.

من مدتها فکر میکردم این لنز یا بادی دوربین کالیبره نیست. (البته پس از رفع ایراد تاثیر فیلتر در خطای فکوس یا تاثیر خطای فکوس پس از فشار دگمه شاتر که با عمق میدانی بسیار کم ممکن است منطقه وضوح جابجا شود) نهایتا چیزی که دیدم آن بود که بقدری عمق میدان ( بیشتر در MFD ) یا نزدیک به آن روی دیافراگم 1.2 پایین است "چیزی شبیه به یک خط یا تاثیر که لنزهای مکرو روی بزرگنمایی های 1 یا نزدیک به آن دارند" در ممکن است تلرانس فکوس سیستم یک دوربین باعث تغییر در منطقه وضوح یا همان خط باشد. این تلرانس خطای فکوس که بسیار ناچیز است مربوط به همه دوربین ها خواهد بود ولی آنقدر ناچیز است که دیده نمیشود ولی روی دیافراگم 1.2 این موضوع چالش بزرگی خواهد بود.

پس از دقت به این نکته فهمیدم دوربین و لنز هیچ خطای فکوسی ندارند بلکه از هر 20 عکس حدود 4 تا "تقریبا" با این جابجایی روبرو خواهد بود. اگر فاصله بیش از 2 متر شود معمولا آنقدر عمق میدان مطلوب هست که این تلرانس دیده نشود یعنی با وجود عمق میدان کم تلرانس دیده نخواهد شد.

این عکس قبلا ارسال شده اما لینک مبدا ممکن است در دسترس نباشد دوربین 40D.

منطقه ای که وضوح دارد فقط یک خط است فاصله حدود 2 متر

بطور کل افت کیفیت ناشی از گوشه ها طبق چارت هایی که در بالا گذاشته شد روی کراپ دیده نخواهند شد روی دروبین های کراپ ارزیابی چارت ها را تا عدد 13 روی محور پایین در نظر بگیرید و چارت را تفسیر کنید.

به هر شکل کاربرد هر لنزی مشخص و قطعا هیچکدام جای دیگری را نمیگیرد. از قدیم گفته اند هر گلی یک بویی دارد و الان هم میتوان در نظر داشت هر لنزی یک کاربردی دارد :)

اما در پاره ای موارد اگر محدودیت مالی یا مواردی از این دست در میان باشد. میتوان با اتکا به تجربه عکاس و درک درست از مفاهیم لنزی با فوکال لنت متفاوت و دیافراگم متفاوت را بجای لنز دیگری روی دوربینی دیگر استفاده کرد. تا کاربرد های متفاوت لنزها را به حداقل رساند هرچند در مواردی هم این امر به هر شکل امکان پذیر نیست.

میخواهید لنزی با قیمت 2300 بخرید با وزنی بالا با سرعت فکوس نه چندان مطلوب ( در قیاس با 135 دیافراگم 2 ) با اعجاز دیافراگم 1.2 و کیفیت بالا و کاربردی خاص یا لنزهای دیگری برای رسیدن به کاربرد مورد نیاز؟ تصمیم با شماست...

موفق باشید
    Austin.A، Navid7h، Elend و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

سلام.
    بسیار عالی بود.واقعا نمیشد فقط به دکمه تشکر اکتفا کرد.بنده چون میدونستم شما این لنز رو در اختیار دارید منتظر نظراتتون بودم اما نه به این سرعت.بی نهایت ممنون.
    عقیل احمدی.
    QashQai تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا sharagim1 آواتار ها
    تشکر کرده
    5

[QUOTE=QashQai;171309]سلام:

میفرمایید خیلی علاقه مند هستید برای استفاده از این لنز روی دوربین. این علاقه برای دسترسی به ثبت های مورد علاقه است یا برای فقط یک علاقه؟
    میخواهید لنزی با قیمت 2300 بخرید با وزنی بالا با سرعت فکوس نه چندان مطلوب ( در قیاس با 135 دیافراگم 2 ) با اعجاز دیافراگم 1.2 و کیفیت بالا و کاربردی خاص یا لنزهای دیگری برای رسیدن به کاربرد مورد نیاز؟ تصمیم با شماست...
    ممنون دوست عزیز از توضیح کاملتون خیلی جالب بود

در جاهائی‌ که نور بسیار کم وجود دارد و ایده‌آل برای پرتریت داخل و خارج/ و کیفیت استثنائی این لنز(
    image quality

هر چند آن نتیجه دلخواه را با توضیحاتی که دادین با کراپ نمیتونم بگیرم و مستلزم فول فریم می‌باشد ،یعنی‌ برای استفاده از این لنز عملا نیاز به 5dmarkll و متعلقات دیگر آن دوربین هست که قضیه بسیار مشکل میشود، اما قیمت لنز را پرسیدم که حدود$1650 بود باز هم تشکر از توضیحتان
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    در روضه قلب جز گل عشق مکار

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

ممنون دوست عزیز از توضیح کاملتون خیلی جالب بود

در جاهائی‌ که نور بسیار کم وجود دارد و ایده‌آل برای پرتریت داخل و خارج/ و کیفیت استثنائی این لنز(
    image quality

هر چند آن نتیجه دلخواه را با توضیحاتی که دادین با کراپ نمیتونم بگیرم و مستلزم فول فریم می‌باشد ،یعنی‌ برای استفاده از این لنز عملا نیاز به 5dmarkll و متعلقات دیگر آن دوربین هست که قضیه بسیار مشکل میشود، اما قیمت لنز را پرسیدم که حدود$1650 بود باز هم تشکر از توضیحتان
    سلام بر شما دوست خوب:

جسارت نباشد من بعید میدانم مواردی که اشاره کردم نتیجه ای باشد که شما برداشت کرده اید؟

به این روال ممکن است قیمت چیز دیگری باشد و برداشت شما 1650 :)

سایت کانن امریکا 2199 دلار قیمت این لنز رو ارزیابی کرده سایت امازون تقریبا از 1870 هست به بالا با دقت به نو، دست دوم، Refurbished هزینه های ارسال هم مد نظر باشد، شاید شما قیمت ورژن یک آن را دارید؟

نهایت آنکه صحبت من روی قیمت مربوط به فروش آن در ایران بود. که فکر میکنم همین حدود است.

راستی من هنوز نمیدانم چرا برداشت شما از پست من این بود؟ آیا دوستان دیگر مخصوصا کسانی که آن پست را تایید کردند همین برداشت دوستمان را دارند؟

موفق باشید

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام
    جناب قشقایی

فکر می‌کنم برداشت ایشان به قست دوم پست حمید برمی‌گردد

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    ...
    ولی تمامی زیبایی این لنز به سریع بودن اون هست که شاید در دوربین های کراپدار فقط سرعت شاتر بالا نصیب شود و از عمق میدان کم خبری نیست
    به نظرم F 1.2 حتی روی کراپ‌دارها عمق میدان کشنده‌ای دارد. همانطور که حمید ـ در قسمت اول پست بالا ـ گفت و مثال‌هایی که شما قرار دادید.

پیروز باشید.
    ویرایش توسط Vahid : Saturday 19 June 2010 در ساعت 00:55
    QashQai تشکر می‌کند.
    .

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    سلام
    جناب قشقایی

فکر می‌کنم برداشت ایشان به قست دوم پست حمید برمی‌گردد

به نظرم F 1.2 حتی روی کراپ‌دارها عمق میدان کشنده‌ای دارد. همانطور که حمید گفت و مثال‌هایی که شما قرار دادید.

پیروز باشید.

سلام

راستش 50mm f1.4 هم روی بدنه غیر فول فریم مثل Canon 40D آنقدر عمق میدان کمی دارد که باید با دقت عکس گرفت ! چه برسد به 85 میلی متر f1.2 !

هر چند آن نتیجه دلخواه را با توضیحاتی که دادین با کراپ نمیتونم بگیرم و مستلزم فول فریم می‌باشد ،یعنی‌ برای استفاده از این لنز عملا نیاز به 5dmarkll و متعلقات دیگر آن دوربین هست که قضیه بسیار مشکل میشود،
    شما اگر در خارج هستید امکان کرایه این لنز را دارید .
    من از نوشته های آقای قشقایی این برداشت شما را نکردم

این لنز آنقدر لنز ویژه ای است که به نظرم خریدارش واقعا باید بداند چه چیزی را بدست خواهد آورد.( نباید هیچ ایده ای از خروجی اش نداشته باشد )

پایدار باشید.
    QashQai و Vahid تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر آشنا sharagim1 آواتار ها
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام بر شما دوست خوب:

جسارت نباشد من بعید میدانم مواردی که اشاره کردم نتیجه ای باشد که شما برداشت کرده اید؟

به این روال ممکن است قیمت چیز دیگری باشد و برداشت شما 1650 :)

سایت کانن امریکا 2199 دلار قیمت این لنز رو ارزیابی کرده سایت امازون تقریبا از 1870 هست به بالا با دقت به نو، دست دوم، Refurbished هزینه های ارسال هم مد نظر باشد، شاید شما قیمت ورژن یک آن را دارید؟

نهایت آنکه صحبت من روی قیمت مربوط به فروش آن در ایران بود. که فکر میکنم همین حدود است.

راستی من هنوز نمیدانم چرا برداشت شما از پست من این بود؟ آیا دوستان دیگر مخصوصا کسانی که آن پست را تایید کردند همین برداشت دوستمان را دارند؟

موفق باشید
    البته شما درست میفرمید ولی‌ سایت کاننusa قیمت‌هایش مقداری متفاوت هست

بعنوان مثالEF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM قیمتش درcanon usa $ 860 هست ولی‌ من همون لنز را کاملا آکبند به همراه invoice 680$ خریدم.
    EF 85mm f/1.2L II USM قیمتش $1850 هست که من با لنز دیگری ،اشتباه گرفتم,ولی‌ در اصل زیاد فرقی‌ نمیکنه و واقعا قیمت نجومی داره
    QashQai تشکر می‌کند.
    در روضه قلب جز گل عشق مکار

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

من خیلی علاقمند به Canon EF 85/1.2L II USM میباشم ولی‌ متأسفانه دوربینم کراپcanon 7d می‌باشد آیا از این لنز میتوانم بر روی این دوربین استفاده کنم یا باید5d markll داشت برای این کار؟

با تشکر فراوان از کمک دوستان
    دوست عزيز
    باسلام
    با پاسخهايي كه جناب قشقايي داده اند شايد جواب خود را گرفته باشيد.
    ولي به نظرم منظور شما اين بود كه آيا لنز CANON 85mm f/1.2 كه براي عمق ميدان بسيار كم آن مشهور است اين خاصيت خودرا روي دوربين هاي كراپ هم به همان شكل نشان ميدهد كه روي دوربين هاي فول فريم؟
    البته در اظهارنظرها درباره مقايسه عمق ميدان وضوح در سنسورهاي فول فريم و كراپ همه دوستان فرموده اند كه با كراپ عمق ميدان وضوح كمتري خواهيد داشت! ولي محاسبات چيز ديگري نشان ميدهد!
    اميدوارم دوستان و اساتيد گرامي اشتباه احتمالي بنده را در اين زمينه تصحيح كنند.
    اين موضوع سوالي را براي خود من مطرح كرد كه آيا عمق ميدان وضوح اين لنز برروي دوربين هاي فول فريم بيشتر است يا كراپ؟ و تفاوت چقدر است؟
    با اين سوال به چند سايت اينترنتي عكاسي مراجعه كردم و فرمول محاسبه عمق ميدان باداشتن فاصله كانوني لنز، ديافراگم،فاصله از سوژه و سايز سنسور را بدست آوردم. نتيجه محاسبات به شرح ذيل بود:
    لنز CANON 85mm f/1.2
    بازترين ديافراگم (F/1.2)
    فاصله سوژه از دوربين 3 متر
    با دوربين 7D يا هردوربين كراپ ديگرميدان وضوح :297 سانتيمتر تا 303 سانتيمتر،عمق ميدان وضوح6 سانتيمتر!
    با دوربين5D MarkII يا هردوربين فول فريم ديگر ميدان وضوح :296 سانتيمتر تا 304 سانتيمتر،عمق ميدان وضوح 8 سانتيمتر!
    چنانكه محاسبات نشان ميدهد درشرايط يكسان(يعني با دياف برابر،و فاصله يكسان سوژه از دوربين)عمق ميدا وضوح با سنسورهاي كراپ كمتر از سنسورهاي فول فريم است.اين امر با آنچه دوستان ديگر گفته اند تعارض دارد! چرا؟
    البته توجه به اعداد و ارقام به دست آمده نشان ميدهد تفاوت عمق ميدان وضوح برروي دوربين هاي فول فريم و كراپ به حدي نيست كه تعيين كننده باشد.به عبارت ديگر آيا عمق ميدان وضح 6 سانتي متري و 8سانتيمتري درفاصله 3 متري از سوژه تفاوت فاحشي محسوب ميشود؟
    ضمنا لينك زير با وارد كردن پارامترها عمق ميدان را براي شما محاسبه ميكند شابد مفيد باشد:
    http://www.dofmaster.com/dofjs.html
    موفق باشيد
    ویرایش توسط translator : Saturday 19 June 2010 در ساعت 10:53 دلیل: اصلاح مطلب
    Amir Abdolpanah، Haji Shahkaram و fazel graphic تشکر می‌کنند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

صفحه 31 از 176 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 81 131 ... آخرینآخرین