صفحه 35 از 176 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 45 85 135 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 341 تا 350 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ : لنز های کانن

سلام:

لنز 200-70 لرزشگیر دار دیافراگم 4 کانن در حداقل فاصله فکوس روی 200 میلیمتر ( اگر اشتباه نکنم ) به بزرگنمایی 0.21 میرسید یعنی فرض بفرمایید خطی 10 سانتی متر باشد این لنز میتواند تصویری معادل 2.1 سانتی متر از کل ابعاد آن خط را برای شما روی سنسور در فکوس قرار دهد. به همین روال میتوانید به میزان بزرگنمایی مورد نیاز جهت چشم پی ببرید.

قطعا این لنز نمیتواند آنگونه که مد نظر شما هست به بزرگنمایی مردمک چشم روی سنسور برسد و اصولا اگر میخواهید به بزرگنمایی از مردمک چشم برسید به گونه ای که اندازه واقعی مردمک دقیقا روی سنسور باشد ( بحث کراپ و چاپ فعلا باشد ) شاید لنزهایی با بزرگنمایی های 1 یا نزدیک به آن یا مهیا نمودن تمهیداتی دیگر بدرد شما بخورد. اگر فاصله زیاد از سوژه با توجه به ویژگی های عکاسی مورد نظرتان میخواهید به نظر من تنها لنز مورد استفاده شما میتواند 180 مکرو باشد.

این لنز در حداقل فاصله فکوس ( از سنسور ) نزدیک به نیم متر میتواند بزرگنمایی 1 به 1 در اختیار شما بگذارد شاید بتوان این انتظار را داشت در فاصله بیشتر بزرگنمایی نزدیک به 0.25 باشد روی دوربین 7D با کراپ یا بدون آن شاید به کادر مورد نظر برسید. این مبحثی است که میباید شما با دقت به نوع عکاسی رزولوشن موثر در چاپ، و نیاز و ... مد نظر داشته باشید

مزیت این لنز در قبال 200-70 این میتواند باشد که در مواردی که محدودیت فاصله ای در میان نیست میتوانید روی بزرگنمایی های 1 یا نزدیک به آن ثبت هایتان را انجام دهید. اگر به هر شکل فاصله یک محدودیت اجباری برای شماست همان 200-70 تا حدودی میتواند نیاز شما را برآورده کند ولی خیلی انتظار بزرگنمایی آنچنانی از آن ( با دقت به فاصله ای که فرمودید ) نباید داشت.

موفق باشید
    majid-ms و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط golroz نمایش پست ها
    با سلام جناب ابطحی
    برای گرفتن عکس از دور و یا تعداد بخاطر داشتن دوربین دیگر ( SX20 ) و لنز بسیار معمولی 18-55 مشکلی ندارم .
    من تصورم این است چون لنز 24-105 دارم و با آن میتوانم از سر تنها بعبارتی بدون گردن عکس بگیرم پس تصورم اینستکه با لنز 70-200 که دوبرابر آن است بتوانم از چشم عکس بگیرم چنانچه تجربه ای در این مورد دارید ، بفرمائید

درسته که فاصله کانونی دوبرابره ولی کمترین فاصله فوکوس خیلی بیشتره که حدود 1.2 مترِ
    اینم نزدیکترین عکسی که میشه رو 200 گرفت

ولی با 100 ماکرو میشه تا 35 سانتی رفت جلو و این عکسو گرفت(البته این یکی کمی هم کراپ شده)

ویرایش توسط Mehdi Rojaie : Sunday 4 July 2010 در ساعت 19:01 دلیل: خط رو خط
    NASSIRI4080، Kamal، QashQai و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

در خیلی مواقع یک عکس بجا، میتواند بجای صدها برگ نوشته با آدم حرف بزند .
    خیلی ممنون - وسپاسگزارم.
    Mehdi Rojaie و king4 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط golroz نمایش پست ها
    با سلام جناب ابطحی
    برای گرفتن عکس از دور و یا تعداد بخاطر داشتن دوربین دیگر ( SX20 ) و لنز بسیار معمولی 18-55 مشکلی ندارم .
    من تصورم این است چون لنز 24-105 دارم و با آن میتوانم از سر تنها بعبارتی بدون گردن عکس بگیرم پس تصورم اینستکه با لنز 70-200 که دوبرابر آن است بتوانم از چشم عکس بگیرم چنانچه تجربه ای در این مورد دارید ، بفرمائید
    دوستان زحمت کشیدن و صورت کامل منظور بنده را با عکس رساندند
    شمار هرچه تله بلندتری داشته باشید فاصله فکوس بیشتری هم خواهید داشت به همان نسبت از سوژه دور خواهید شد و همچنان بزرنگنمایی کمتر
    من به طور کامل منظور شما رو از نوع و سبک عکاسی شما متوجه شدم
    فکر نمیکنم با 70-200 بتوانید به خواسته خود برسید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

جناب ابطحي آيا پيشنهادي هم داريد؟

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

mahdi_911turbo
    عکس دومتون زیباست اما مواظب چشم دوستتان هم باشید
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrlp نمایش پست ها
    شاید با 70-200 لازم نباشد تا فاصله 1 متری به سوژه نزدیک شوید برای عکسبرداری از مردمک چشم
    اما این مورد که نزدیکترین فاصله فکوس لنزهای تله بالای 1 متر میباشند
    70-200 برای شما که یک بدنه ASP-H دارید شمارو از گرفتن عکسهای تمام قد دچار مشکل میکند عکسهای 3 نفره هم که دیگر هیچ
    برای عکاسی از چشم با بهتر هست بگوییم extreme close up شما نیاز مند لنز ماکرو هستید تا یک 70-200
    در رابطه با 28-300 هم با در نظر گرفتن وزن این لنز شما فقط این لنز رو باید روی پایه مورد استفاده قرار دهید
    رنج مناسی بر روی فول فرم ارایه میکند اما برای شما که 7D دارید خیر
    شارپنس این لنز هم به هیچ وجه به 70-200 و یا لنز 100 ماکرو نمیرسد
    سلام
    البته يه جورايي آف تاپيكه ولي گفتنش ضروريه :

سنسور ٍEOS 7D كراپ 1.6 هست بنا براين از سري APS-C به حساب مياد . فكر ميكنم به كراپ هاي 1.3 APS-H گفته ميشه . آقاي ابطحي پر حرفي بنده رو ببخشند .

ارادتمند
    فرهاد برنجی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

با تشکر از آقای برنجی بله من به اشتباه APS-H نوشتم 7D همان APS-C
    در مورد پیشنهاد :
    Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM
    Sigma150mm F2.8 EX APO DG HSM Macro
    فکر میکنم گزینه مناسبی باشد
    Mehdi Rojaie و Farhad71 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

پیش فرض پاسخ : پاسخ: لنز مناسب براي دوربين هاي كنن

سلام
    دوستان دريكي از تاپيكها عرض كردم كه يك ملاك مهم براي انتخاب لنز مناسب اينست كه عكاس پركاربردترين فاصله كانوني و دياف مورد استفاده خود را پيدا كند.درآن تاپيك گفته بودم كه عكاس بايد عكسهاي خودش را مرور بكند ببيند بيشتر در چه شرايط نوري و با چه فواصل كانوني و دياف هايي عكاسي كرده و عادتش دركادر بندي چيست.
    دريكي از سايتها نرم افزاري را معرفي كرده بود كه همين كار را براي شما انجام ميدهد. يعني مجموعه عكسهاي شما را روي كامپيوترتان مرور ميكند و آمار ميدهد كه مثلاً چند درصد عكسهايتان با چه فاصله كانوني يا چه ديافي و چه ايزويي و چه سرعت شاتري گرفته شده. فكر ميكنم مفيد باشد.
    http://www.cpr.demon.nl/prog_plotf.html
    دوستان عزيز اگر مفيد بود نظر بدهند
    shabab، R.Asgari، Mazy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

جناب ابطحی
    با سلام
    لنز ماکرو پیشنهادی شما را جستجو کردم با کمال تعجب دیدم با آن عکس پرتره هم گرفته اند
    اگر اشتباه کارمند مربوطه نبوده لنز ماکرو، حداکثر تا چه مسافتی را میتواند فوکوس نماید (مثال خودتان ماکرو 100 ).

صفحه 35 از 176 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 45 85 135 ... آخرینآخرین