صفحه 33 از 53 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 321 تا 330 , از مجموع 521
Like Tree921تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز ماکرو

كاربر جديد فرزاد آواتار ها
    تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط 3adegh نمایش پست ها
    با نام خدا و سلام

دوستان امروز رفته بودم یه چند تا از فروشگاه های اصفهان تا ببینم تامرون 90 گیر میارم یا نه که گیر نیاوردم و بجاش تو اینترنت داشتم دنبال لنز میگشتم که با یه لنز انالوگ برخوردم :
    Macro lens MC INDUSTAR 61 LZ. 2.8/50mm
    می خواستم بدونم واسه منی که آماتور و تازه کارم این لنز به دردم میخوره بگیرمش !!!
    اگه بتونه کار منه مبتدی رو راه بندازه یه صرفه جویی اساسی هم کردم :)

ممنون میشم راهنتماییم کنید
    سلام.بنده اطالعات انچنانی از عکاسی ندارم و بیشتر رو تجهیزات انالوگ جزیی اطلاعاتی دارم.در حد اطلاعاتم میتونم بگم لنز خوبیه.کلا دو لنز ماکرو روسی وجود داره که یکی به اسم industar و دیگری volna هست که آخری کمیابه وگویا بهتره.البته گویا واقعا یک لنز ماکرو نیست.یعنی حتی خود روس ها هم همین حرف رو میزنند و فقط به خاطر اینکه میتونه تا 20 سانتی فوکوس کنه به ماکرو معروف شده.اگر در سایت های خارجی تحقیق کنید می بینید که اکثرا این لنز رو توصیه کردند البته به اندازه ارزشش.
    ولی نظر شخصی من اینه:طبق اطالاعاتی که دارم طراحی اپتیکی این لنز شامل 4 عدسی در سه گروه میشه.که اصولا لنز های 4 عدسی طراحی بسیار ساده ای دارند و کیفیت آنچنانی ازشون نمیشه انتظار داشت مثل کارل زایس تسار.از نظر شارپ بودن باید بدونید که اکثر لنزها در دیافراگم 8 (که در ماکرو گرتفی استفاده میشه) بسیار شارپ هستند ولی از نظربوکه و شکل پس زمینه متاوف اند مثلا لنز های 4 عدسی و سه عدسی دارای پس زمینه شلوغی هستند و لنزی مثل هلیوس 58mm دارای پس زمینه حلقوی هست.به نظر من اگر شما یک لنز هلیوس پیچی نسخه قدیمی که دیافراگمش دستیه بخرید و چند رینگ ماکرو گرافی (اکستنشن رینگ) هم واسش تهیه کنید نتیجه ی بهتری رو خواهید داشت.
    چند نکته هم در نظر بگیرید:من خودم اصفهان هستم و میدونم قیمتی که مغازه دار واسه این لنز میگه حدود 250 تا 300 هزار تومنه!!!!در صورتی که قیمت یه لنز هلیوس خوب در گرونترین حالت 150 هزار میشه.یک ست رینگ ماکرو هم شاید 50 هزار بشه.
    نکته دوم اینکه لنز industar دارای یک سیستم دیافراگم متفاوتی هست.یعنی شما وقتی پره های دیافراگم رو میبندیدعوض اینکه به شکر دایره یا شش ضلعی(متناسب با تعداد تیغه های دیافراگم) در بیاید،به شکل ستاره میشه.و این شکل ستاره میتونه در پس زمینه عکس شما ظاهر بشه و توجه بیننده رو از سوژه اصلی منحرف کنه(البته بسته به کاربردتون ممکنه این یه مزیت حساب شه).و در ضمن اگر سوژه تون ثابته از لنر انالوگ استفاده کنید تا فرصت کافی برای فوکوس کردن و بستن دیافراگم رو داشته باشید.
    به لینک زیر هم سر بزنید بد نیست:
    http://iloapp.stellaria.nl/data/_gal...30_resized.jpg
    http://www.dpreview.com/forums/post/33034809
    http://natalispalette.jimdo.com/new-...non-ai-pk-3/َ
    mostafa_1366 و 3adegh تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    344

با نام خدا و سلام

دوستان امروز رفته بودم یه چند تا از فروشگاه های اصفهان تا ببینم تامرون 90 گیر میارم یا نه که گیر نیاوردم و بجاش تو اینترنت داشتم دنبال لنز میگشتم که با یه لنز انالوگ برخوردم :
    Macro lens MC INDUSTAR 61 LZ. 2.8/50mm
    می خواستم بدونم واسه منی که آماتور و تازه کارم این لنز به دردم میخوره بگیرمش !!!
    اگه بتونه کار منه مبتدی رو راه بندازه یه صرفه جویی اساسی هم کردم :)

ممنون میشم راهنتماییم کنید
    سلام.بنده اطالعات انچنانی از عکاسی ندارم و بیشتر رو تجهیزات انالوگ جزیی اطلاعاتی دارم.در حد اطلاعاتم میتونم بگم لنز خوبیه.کلا دو لنز ماکرو روسی وجود داره که یکی به اسم industar و دیگری volna هست که آخری کمیابه وگویا بهتره.البته گویا واقعا یک لنز ماکرو نیست.یعنی حتی خود روس ها هم همین حرف رو میزنند و فقط به خاطر اینکه میتونه تا 20 سانتی فوکوس کنه به ماکرو معروف شده.اگر در سایت های خارجی تحقیق کنید می بینید که اکثرا این لنز رو توصیه کردند البته به اندازه ارزشش.
    ولی نظر شخصی من اینه:طبق اطالاعاتی که دارم طراحی اپتیکی این لنز شامل 4 عدسی در سه گروه میشه.که اصولا لنز های 4 عدسی طراحی بسیار ساده ای دارند و کیفیت آنچنانی ازشون نمیشه انتظار داشت مثل کارل زایس تسار.از نظر شارپ بودن باید بدونید که اکثر لنزها در دیافراگم 8 (که در ماکرو گرتفی استفاده میشه) بسیار شارپ هستند ولی از نظربوکه و شکل پس زمینه متاوف اند مثلا لنز های 4 عدسی و سه عدسی دارای پس زمینه شلوغی هستند و لنزی مثل هلیوس 58mm دارای پس زمینه حلقوی هست.به نظر من اگر شما یک لنز هلیوس پیچی نسخه قدیمی که دیافراگمش دستیه بخرید و چند رینگ ماکرو گرافی (اکستنشن رینگ) هم واسش تهیه کنید نتیجه ی بهتری رو خواهید داشت.
    چند نکته هم در نظر بگیرید:من خودم اصفهان هستم و میدونم قیمتی که مغازه دار واسه این لنز میگه حدود 250 تا 300 هزار تومنه!!!!در صورتی که قیمت یه لنز هلیوس خوب در گرونترین حالت 150 هزار میشه.یک ست رینگ ماکرو هم شاید 50 هزار بشه.
    نکته دوم اینکه لنز industar دارای یک سیستم دیافراگم متفاوتی هست.یعنی شما وقتی پره های دیافراگم رو میبندیدعوض اینکه به شکر دایره یا شش ضلعی(متناسب با تعداد تیغه های دیافراگم) در بیاید،به شکل ستاره میشه.و این شکل ستاره میتونه در پس زمینه عکس شما ظاهر بشه و توجه بیننده رو از سوژه اصلی منحرف کنه(البته بسته به کاربردتون ممکنه این یه مزیت حساب شه).و در ضمن اگر سوژه تون ثابته از لنر انالوگ استفاده کنید تا فرصت کافی برای فوکوس کردن و بستن دیافراگم رو داشته باشید.
    INDUSTAR 61 L/Z real life SAMPLES: Pentax SLR Talk Forum: Digital Photography Review
    ata_m3، Dariush Chegini، Hossein Arabi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد 3adegh آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزاد نمایش پست ها
    INDUSTAR 61 L/Z real life SAMPLES: Pentax SLR Talk Forum: Digital Photography Review
    با سلام مجدد

سپاس فراوان بابت پاسخ و راهنماییتون
    یه سوال دیگه هم داشتم :
    این تبدیل پیچی بدون عدسی قضیش چیه ؟؟ با عدسیش چطوریه ؟؟ اصن با عدسی هست ؟؟ (راستش از یه دوست پرسیدم و گفت که بدون عدسی موجب میشه فقط تا 1.5 متری شارپ باشه و بعد اون مات میشه )
    میخواستم دقیق تر بدونم چطوریه ؟؟

با سپاس فراوان

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

با سلام مجدد

یه سوال دیگه هم داشتم :
    این تبدیل پیچی بدون عدسی قضیش چیه ؟؟ با عدسیش چطوریه ؟؟ اصن با عدسی هست ؟؟ (راستش از یه دوست پرسیدم و گفت که بدون عدسی موجب میشه فقط تا 1.5 متری شارپ باشه و بعد اون مات میشه )

با سپاس فراوان
    معمولاً در تبدیل های بدون عدسی، فوکوس در بی نهایت وجود نخواهد داشت. در با عدسی ها هم افت کیفیت تصویر داریم.
    ضمناً 50 م م برای ماکروگرافی قدری کوتاه است. از 90 م م به بالا مناسب تر است.
    SHOK53، ata_m3، فرزاد و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

من قبلا این لنز industar 61L/Z رو داشتم که فروختمش به یکی از دوستان.ولی واقعا خودم هم نمیدونم چرا بهش میگن ماکرو با اون بوکه عجیب غریبش، روی خود لنز هم که هیچی ننوشته. فاصله فکوسش هم که 30 سانت بیشتر نیست فقط حدس میزنم چون این فاصله نسبت به لنزهای زمان خودش کمتر بوده بهش ماکرو میگفتن.
    البته با اتصال اکستنشن یا معکوس کردن اون ماکروهای خوبی میتونید باهاش بگیرید که این خصوصیت منحصر به فردی نیست و خیلی از لنزها رو شامل میشه. تو لینک زیر میتونی اطلاعات فنی لنز و نمونه عکسهاش رو ببینید.

The Industar-61 L/Z 50 mm f/ 2.8 Lens. Specs. MTF Charts. User Reviews.
    فرزاد و 3adegh تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    344

با سلام مجدد

یه سوال دیگه هم داشتم :

با سپاس فراوان
    خواهش میکنم.
    اقای چگینی در این باره توضیح دادند.تبدیل بدون عدسی در مورد دوربین های نیکون مطرحه؛وقتی که لنز پیچی روی دوربین بخوایید ببندید.این مشکل در دوربین کنون وجود نداره.شما از لنز پیچی روی دوربین نیکون فقط به عنوان لنز ماکرو میتونید استفاده کنید.یعنی متناسب با فاصله کانونی لنزتون تا یک فاصله ی معینی میتونید فوکوس کنید.و فوکوس بی نهایت نخواهید داشت.
    mostafa_1366 و 3adegh تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود
    راهنمایی از محضر اساتید جهت خرید لنز ماکرو داشتم.
    با حدود قیمت 1.300 چه لنزی برای ماکرو گرافی پیشنهاد می شود؟ (اگر ترجیحا زوم باشه بهتره ولی برای من شارپی تصویر و بزرگنمایی اهمین بیشتری داره)
    اگر جناب چگینی و شهبازی هم نظرشون را بدهند بسیار سپاسگزار خواهم بود!
    ارادتمند
    shahbazi و ata_m3 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط .hossein. نمایش پست ها
    بعد از گذشت چندین ماه نتونستم هیچ کدوم از این لنزها رو در بازار پیدا کنم و به ناچار یک تامرون 90 نسخه بدون لرزش گیرش رو گرفتم تا این لنز ها وارد بشن.
    یک نکته در مورد این لنز که خیلی برام جالب بود دیاف این لنزه. اگر چه برای این لنز دیاف 2.8 رو ذکر کردند ولی این میزان از گشودگی فقط زمانیه که در بی نهایت فوکوس کنید بازترین مقدار دیافراگم یعنی 2.8 رو خواهید داشت.این مقدار برای بزرگنمایی های مختلف به این صورته.
    در 1.1 => 5.6
    در 1:1.3 => 5
    در 1:1.8 => 4.5
    در 1:2.8 => 4
    در 1:3.2 => 3.5
    در 1:6 => 3.2
    و در بی نهایت 2.8
    با توجه به عکس هایی که دیدم،گویا لنز جدید تامرون هم از این قاعده پیروی می کنه یعنی دیافراگمش در بزرگنمایی های مختلف دارای یه ماکسیمم مقداره که گویا سیگما این گونه نیست. یا حداقل باید بگم که در اگزیف عکس هاش چیزی به عنوان ماکسیمم اپرچر وجود نداره.
    یه نظرم این مساله می تونه در هنگام استفاده از تله کانورتور و یا اکستنشن تیوب تاثیر گذار باشه. یعنی فرضا از تله کانورتور 2ایکس دیافراگم تامرون می شه 11 و مال سیگما 5.6 (و احتمالا یه همچین تاثیری هم روی اکستنشن تیوب خواهد داشت که بنده از ظرایبش اطلاع دقیقی ندارم.)
    . اگر اشتباه گفتم لطفا دوستان دیگه اصلاح بفرمایند.
    .به نظرم این مساله می تونه یه عامل مهم باشه البته در صورت استفاده از اکستنشن
    به اين پديده bellows effect مي گن كه ظاهرا در اكثر لنزهاي ماكرو وجود داره فقط در بعضي سيستمها مثل نيكون هنگام فوكوس ماكرو مقدار اپرچر موثر نمايش داده ميشه ولي در كانن اپرچر اسمي كه باعث به اشتباه افتادن كابر مي شه(با فوكوس در حالت ماكرو عدسي ها ار سنسور دور مي شوند مثل وقتي كه از اكستندر استفاده مي كنيد)
    msh2200 و ata_m3 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    راهنمایی از محضر اساتید جهت خرید لنز ماکرو داشتم.
    با حدود قیمت 1.300 چه لنزی برای ماکرو گرافی پیشنهاد می شود؟ (اگر ترجیحا زوم باشه بهتره ولی برای من شارپی تصویر و بزرگنمایی اهمین بیشتری داره)
    اگر جناب چگینی و شهبازی هم نظرشون را بدهند بسیار سپاسگزار خواهم بود!
    ارادتمند
    سلام
    بستگی دارد لنز ماکرو را برای چه منظور بخواهید
    اگر برای عکاسی ماکرو در طبیعت از حشرات به دنبال لنز ماکرو هستید فوکال زیر ۹۰ میلیمتر توصیه نمیشود اگر عکاسی از اشیا د طبیعت بی جان مدنظر شماست میتوانید به لنزهای ۶۰ میلیمتری هم فکر کنید که در این رده ۶۰ میلیمتر تامرون گزینه بسیار با ارزشی است

و برای عکاسی در طبیعت نسبت به بودجه ای که در دسترس دارید ۹۰ تامرون را پیشنهاد میکنم چه ورژن جدید که لرزشگیر دارد و چه ورژن قدیم هر دو لنزهای خوبی هستن
    در برند سیگما هم هریک از لنزهای ماکروی فیکس را تهیه کنید پشیمان نمیشوید نیم نگاهی هم به ۱۰۵ سیگما ورژن قبلی که فاقد لرزشگیر است بیاندازید
    و در آخر باید عرض کنم لنز ماکرو را قطعا فیکس تهیه تهیه کنید.
    msh2200، SHOK53 و ata_m3 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    سلام
    بستگی دارد لنز ماکرو را برای چه منظور بخواهید
    اگر برای عکاسی ماکرو در طبیعت از حشرات به دنبال لنز ماکرو هستید فوکال زیر ۹۰ میلیمتر توصیه نمیشود اگر عکاسی از اشیا د طبیعت بی جان مدنظر شماست میتوانید به لنزهای ۶۰ میلیمتری هم فکر کنید که در این رده ۶۰ میلیمتر تامرون گزینه بسیار با ارزشی است

و برای عکاسی در طبیعت نسبت به بودجه ای که در دسترس دارید ۹۰ تامرون را پیشنهاد میکنم چه ورژن جدید که لرزشگیر دارد و چه ورژن قدیم هر دو لنزهای خوبی هستن
    در برند سیگما هم هریک از لنزهای ماکروی فیکس را تهیه کنید پشیمان نمیشوید نیم نگاهی هم به ۱۰۵ سیگما ورژن قبلی که فاقد لرزشگیر است بیاندازید
    و در آخر باید عرض کنم لنز ماکرو را قطعا فیکس تهیه تهیه کنید.
    تا بودجه 1.500 بین تامرون 90 و سیگما 105 پیشنهاد شما بیشتر 105 هست؟
    استفاده برای حشراته نه اجسام بی جان!
    ارادت
    ata_m3 و peacekeeper تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 33 از 53 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 ... آخرینآخرین