صفحه 56 از 86 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 551 تا 560 , از مجموع 856
Like Tree917تشکر

موضوع: لنزهای با ارزش

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

پیش فرض پاسخ: لنزهای با ارزش

من همه این 55 صفحه رو خوندم و خیلی جاها یادداشت برداشتم، اما خوب با توجه به اینکه تازه کارم و خیلی از اصطلاحات و نکات فنی رو بلد نیستم، شاید خیلی موارد رو که سر درنیاوردم، درست نخونده باشم. بنابراین اگه سوال تکراری پرسیدم، نگید تو که گفتی همه رو خوندی.

من یک تازه کارم و قصد کار حرفه ای هم ندارم. اما میخوام رنج لنزهام رو تکمیل کنم. نتایجی که گرفتم از این 55 صفحه اینها بوده:
    برای رنج واید که با توجه به صحبتهای دوستان sigma 10-20 رو انتخاب میکنم.
    اما برای رنج تله، گیج شدم:
    چند تا لنز مطرح شده بود و (یکی دو تا هم خودم ممکنه اینجا اضافه کرده باشم)
    Sigma 18-125
    Sigma 28-135
    Sigma 28-105
    Sigma 18-200
    Canon 28-135
    مورد اول رو که بعضی دوستان گفتند یک ایراد داره که من متوجه نشدم ایرادش چی هست.
    مورد دوم رو هم فکر کنم روش بحث نشد، قیمتش هم یک کم برام عجیبه، بدرد بخوره؟
    مورد سوم رو هم باز فکر نکنم روش بحث شده باشه، اما نمیدونم که بدرد من از لحاظ رنج میخوره یا نه و آیا بدردبخور هست یا نه
    مورد چهارم رو هم یادم نیست که مطرح شده بود یا نه، این چی؟ بدرد بخور هست یا نه.
    مورد پنجم مورد تأیید اکثر دوستان بود و با توجه به لرزه گیر داشتنش، آیا قیمت بیشترش نسبت به اونهای دیگه میارزه؟ علاوه بر اون وزن بیشترش چی؟
    کار من با رنج تله، گاهی عکاسی از ماه خواهد بود و گاهی در طبیعت عکاسی از پرندگان، عکاسی پرندگان یا حیات وحش بطور خاص نمیخوام بکنم، اما همین که در بعضی جاها به سوژه جالبی برمیخورم، بتونم ازش عکاسی کنم. شاید اصلا با این توضیحات من، من رو از خرید لنز تله منصرف کنید. من منتظر همین راهنماییها هستم.

در کنار اینها نمیدونم برای رنج زوم نرمال لنزی بگیرم یا نه. اگه بخوام 28-135 کنون رو بگیرم که اون وقت پر مصرفترین رنج رو نخواهم داشت (با فرض اینکه نخوام از لنز کیت استفاده کنم) برای این رنج با توجه به صحبتهای دوستان نظرم روی 70-17 هست. اما نمیدونم که اصلا نیازی به این خواهم داشت یا نه؟
    یعنی لنز تله ای بگیرم که این رنج رو هم پوشش بده بجاش؟ یا از همون لنز کیت استفاده کنم؟ نمیدونم خلاصه گیج شدم. دو تا لنز هم خوب بهتر از سه تا هست، هم از نظر قیمت و هم از نظر راحتی همراه داشتن و هم از نظر باز و بسته کردن لنزها.
    خلاصه مرا از این سردرگرمی نجات دهید. ممنون

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

دوست عزیز به نظرم به غیر از 18-200 بقیه لنز ها تقریبا رنج متوسطی دارند و زیاد لنز سوپر تله ای نخواهد داشت ( حتی با احتساب کراپ فاکتور 1.6 کنون ) در میان لنز های پیشنهادی شم لنز شاخص و عالی وجود ندارد. به نظر داشتن 17-70 سیگما و 70-200 یا 300 سیگما یا کنون بهتر است.چراکه هم از نظر رنج میتوانید از 17 تا 300 را داشته باشید و هم از نظر اپتیکی لنز های شاخص و مناسبی خواهید داشت.برای واید هم 10-20 بهترین انتخاب و بهترین گزینه است.

28-105 و 28-135 زیاد پیشنهاد نمیشود . چراکه 28 با کراپ فاکتور 1.6 برابر با 44.8 میشود و شما به هیچ وجه لنز وایدی نخواهید داشت و عملا لنز نرمالی است.

به جای 17-70 سیگما امکان خرید 18-125 وجود دارد.که به نظر لنز خوب و معقولی است

اما برای سوپر تله انتخاب 70-200 یا 70-300 میتواند مناسب باشد.
    yaghoobi و iman sabbaghian تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

ممنون جناب قبادی،

بنظرتون با خرید 125-18 بجای 70-17، رنج تله اون کافی برای استفاده من نخواهد بود؟

این 300-70 که فرمودید، اینه:؟
    http://digihouse.ir/Farsi/Product/Pr...C=21&P=B&C=579

70-200 کنون منظورتون هست؟ لنز سنگین اصلا بدردم نمیخوره.

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام
    کنون هم 300-70 دارد که هم بهتر هست هم سبک:
    Canon EF 70-300mm f/4-5.6 USM IS
    Canon EF 70-300mm f/4.5-5.6 USM DO IS
    200-70 کنون F4 ها هم 700 تا 760 گرم است و 300-70 هم 630 گرم است.ولی F2.8 سنگین است.
    این فاصله 125 تا 200 هم زیاد نیست.

آقا یک سوال برایم پیش امده: در همه لنزها 200mm یکی است؟ یعنی اینکه مثلا 200mm لنز 200-18 با 200mm لنز 300-70 یکی هست؟ یک بار که من مقایسه کردم یکی نبود! (البته با دو لنز دیگه)
    علی محمدی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

ابتدا عرض کنم دوست عزیزم جناب امیر سوکی این لنز 18-125 سیگما رو دارند و مثل اینکه از این لنز راضی هستند و در کل لنز خوبی است ( به نظر بنده ) . شاید بتوان آن را با 17-70 از خیلی جهات مقایسه کرد ( بازهم به نظر بنده ) بنده در آینده قصد خرید این لنز را دارم (انشالله مانت سونی این لنز زود تر وارد شود ) چرا که بهترین رنج را شامل میشود.

بنظرتون با خرید 125-18 بجای 70-17، رنج تله اون کافی برای استفاده من نخواهد بود؟
    درباره ی تله ی این لنز باید عرض کنم نسبتا خوب است ، اما نباید انتظار یک 300مم را از آن داشت در 125مم این لنز برابر با 200 در دوربین 35 مم است و تقریبا تله ی مناسبی است ، اما نباید انتظار تلسکوپ را از آن داشت.به نظرم کار شما را راه میاندازد.تا نظر شما و سایر دوستان چه باشد.

البته اگر به کادر های بسیار بسته علاقه دارید و عادت به زوم کردن شاید در دراز مدت شما را راضی نکند.اما قیمت بسیار مناسبی دارد.البته اف بسته تری نسبت به 17-70 دارد و لرزه گیر هم ندارد.همین اف بسته تر گاهی مشکل ساز است.درباره ی اچتیک این لنز و سایر لنز ها بنده اصلا صلاحیت اظهار نظر ندارمو تنها میتوانم تجربیات و شنیده هایم را نقل کنم.انشالله درباره ی اپتیک لنز دوستان توضیح دهند.اما از نظر اقتصادی لنز بسیار با صرفه ای است.

70-200 کنون منظورتون هست؟ لنز سنگین اصلا بدردم نمیخوره
    متوجه سنگین نشدم ؟ منظور از نظر مالی است یا از نظر وزن؟

اگر از نظر مالی که باید عرض کنم که کنون با اف 2.8 نسبتا گران است و به نظرم با خواسته ی شما مغایر است.اما با اف 4 از نظر قیمت مناسب تر است ( هرچند از نظر اپتیکی این دو لنز بسیار متفاوت هستند )

اگر از نظر وزنی میفرمایید همان طور که دوستمان فرمودند ، لنز کنون با اف 4 تقریبا سبک است ( به نسبه ی سایر لنز های تله ) و زیاد مشکلی ندارد.شما میتوانید به 70-200 سیگما هم فکر کنید با قیمت بسیار پایین و اپتیک نسبتا مناسب .شنیده ام 70-300 اپتیک مناسبی ندارد ( نسبت به 70-200 سیگما )

آقا یک سوال برایم پیش امده: در همه لنزها 200mm یکی است؟ یعنی اینکه مثلا 200mm لنز 200-18 با 200mm لنز 300-70 یکی هست؟ یک بار که من مقایسه کردم یکی نبود! (البته با دو لنز دیگه)
    درست متوجه نشدم......

البته که یکی است . اگر بر روی یک دوربین ( منظور قطع سنسور و کراپ یکسان )اندازه گیری کنید 200 مم همه ی لنز ها یکی است.چه 200مم بلکه تمامی فواصل برابر هستند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    1567

سلام...

البته که یکی است . اگر بر روی یک دوربین ( منظور قطع سنسور و کراپ یکسان )اندازه گیری کنید 200 مم همه ی لنز ها یکی است.چه 200مم بلکه تمامی فواصل برابر هستند.
    ببخشید یکی کمی بیشتر توضیح میدم، چون الان که پست خودمو خوندم فکر کنم منم جای شما باشم متوجه نشوم... ;)
    ببینید دو لنز را روی یک دوربین یکسان (کراپ فاکتور 1.5) مقایسه کردم. یعنی دوربین روی سه پایه بود و لنز 200-28 را روی آن بستم فرض کنید یک صندلی را دقیاقا در کادر خود جای داد، بعد بدون تغییر جای سه پایه لنز را باز کردم و 200-80 بستم ولی کادر یک کمی بسته تر شد! (هر دو لنز روی 200mm بود)
    علی محمدی

تشکر کرده
    1567

راستی یک چیز یادم رفت...خدمت جناب darya_s :
    نظر جناب سوکی عزیز را در تاپیک زیر مطالعه بفرمایید:
    Sigma 18-125mm f/3.5-5.6 DC
    در صفحه دوم تاپیک بالا نمونه عکس این لنز در مقایسه با 200-70 L را ببینید.
    علی محمدی

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

نقل قول نوشته اصلی توسط AliMohammadi نمایش پست ها
    سلام...

ببخشید یکی کمی بیشتر توضیح میدم، چون الان که پست خودمو خوندم فکر کنم منم جای شما باشم متوجه نشوم... ;)
    ببینید دو لنز را روی یک دوربین یکسان (کراپ فاکتور 1.5) مقایسه کردم. یعنی دوربین روی سه پایه بود و لنز 200-28 را روی آن بستم فرض کنید یک صندلی را دقیاقا در کادر خود جای داد، بعد بدون تغییر جای سه پایه لنز را باز کردم و 200-80 بستم ولی کادر یک کمی بسته تر شد! (هر دو لنز روی 200mm بود)
    اين مشكل در بين لنزهاي مختلف ديده مي شود. مثلا در تستي كه جناب قديري انجام داده بودند و نشان من هم دادند 200 م.م. در لنز 18-200 نيكون با 70-300 يكي نبود و عملا 70-300 در اين فاصله كانوني داراي زاويه بسته تر و در واقع زوم بيشتري بود.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

ممنون از همه دوستان که منو راهنمایی کردند:

جناب محمدی، این دو تا لنز خیلی برای من سنگین هستند. از اول هم به فکر رنج تا 300 نبودم، فکر نمیکنم برای من کارایی داشته باشد.

درباره ی تله ی این لنز باید عرض کنم نسبتا خوب است ، اما نباید انتظار یک 300مم را از آن داشت در 125مم این لنز برابر با 200 در دوربین 35 مم است و تقریبا تله ی مناسبی است ، اما نباید انتظار تلسکوپ را از آن داشت.به نظرم کار شما را راه میاندازد.تا نظر شما و سایر دوستان چه باشد.
    جناب قبادی، من هم فکر میکنم 125 برای من کافی باشد، اگر این 125-18 لنز خوبی باشه و جای 70-17 رو پر کنه، میتونم اینو الان بگیرم و در آینده اگر نیاز به تله بیشتری پیدا کردم و زورم هم زیاد شد، به فکر یک لنز تله 300 باشم. فکر کنم این سناریوی خوبی باشد.
    متوجه سنگین نشدم ؟ منظور از نظر مالی است یا از نظر وزن؟
    از نظر وزن.

راستی یک چیز یادم رفت...خدمت جناب darya_s :
    نظر جناب سوکی عزیز را در تاپیک زیر مطالعه بفرمایید:
    Sigma 18-125mm f/3.5-5.6 DC
    در صفحه دوم تاپیک بالا نمونه عکس این لنز در مقایسه با 200-70 L را ببینید.
    خیلی ممنون جناب محمدی، اون تاپیک رو خوندم و همونجا منتظر تجربه های بیشتر جناب سوکی و دوستان دیگری که احیانا با این لنز کارکرده اند، هستم.

راستی اون 200-18 سیگما جالب نیست، نه؟

باز هم ممنون از همه دوستان.

تشکر کرده
    1567

سلام

اين مشكل در بين لنزهاي مختلف ديده مي شود. مثلا در تستي كه جناب قديري انجام داده بودند و نشان من هم دادند 200 م.م. در لنز 18-200 نيكون با 70-300 يكي نبود و عملا 70-300 در اين فاصله كانوني داراي زاويه بسته تر و در واقع زوم بيشتري بود.
    خیلی ممنون جناب آقای شهبازی.:)

راستی اون 200-18 سیگما جالب نیست، نه؟
    200-18 sigma ؟ کدوم؟
    در مورد ورژن OS این لنز که اطلاعاتی ندارم چون هنوز ريويويي مناسبی از آن ندیده ام.(یعنی در سایت هایی که من میپسندم) ولی 200-18 معمولی اصلا کیفیت خوبی نداره خودتان یک مقایسه با 125-18 بکنید در اکثر رنج ها 125-18 خیلی بهتر است. و مورد بعدی درباره 200-18 ها(سیگما) اینه که خیلی کند هستند.(F/6.3)
    شما با خرید 125-18 یک لنز خوب دارید...البته اطلاعات دوستان دیگر بهتر هست.من نه دوربین دارم و نه...
    علی محمدی

صفحه 56 از 86 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 ... آخرینآخرین