صفحه 53 از 86 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 521 تا 530 , از مجموع 856
Like Tree917تشکر

موضوع: لنزهای با ارزش

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: لنزهای با ارزش

پوريا جان، با وجود صحبت هايي كه در مورد ماكروي 105 سيگما شده است، اما فكر نميكنم مشكل خاصي داشته باشد كه شما به خاطر آن خودتان را براي يافتن تامرون 90 به زحمت بيندازيد يا بهاي بيشتري بپردازيد.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

UFO
    UFO آنلاین نیست
    كاربر آشنا UFO آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arash20d نمایش پست ها
    و در مورد این سه تا لنزی که معرفی کردید که: در مورد اولی زیاد بحث شده که حتی اگه روی فول فرم هم بخواهید استفاده آیا با این جثه و وزن میتونید به عنوان یه لنز ثابت روی دوربینتون همیشه استفاده کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟
    و در مورد دوتا لنز دیگه با توجه به قیمت برابر میشه گفت که 70-200 اف 4 IS خیلی بیشتر ارزش داره چون در درجه اول جثه کوچکتر داره وزنش نصف اف 2.8 هست و IS بودنش خیلی بیشتر, جبران یک استپ تنگ بودن دیاف رو میکنه و تنها مسئله که میمونه بوکه ای که در اف 2.8 تا اف 4 هست که بخاطر ساختار جدید این لنز اف 4 از 135 تا 200 با اف 2.8 برابری میکنه ولی در رنجهای 70 تا 135 به بوکه اف 2.8 نمیرسه.
    سلام. خیلی ممنون از پاسخت. راستی لنز هات هم مبارک.
    می شه بگی 70-200 رو از کجا و چند خریدی و چه چیزهایی اضافه داره؟ می خوام از تجربیاتت استفاده کنم. مطمئنم خودت کلی گشتی و از بهترین جا خرید کردی.

با این حساب فکر کنم همون 70-200 ال آی اس اف 4 رو بخرم.

البته تو پست اولم به اشتباه لنز سوم رو بدون آی اس نوشته بودم. منظورم این بود که بین هر دو لنز 70-200 ال آی اس (فقط اف 2.8 و 4) مردد هستم. البته با توضیحاتی که دوستان دیگه دادن فکر کنم اف 2.8 خیلی سنگینه.
    (هر چند نمدونم چرا برا این اختلاف کوچیک انقدر وزن و قیمت این دو دوربین با هم فرق می کنه؟ کیفیتشون از نظر شارپنس که فرقی نمی کنه؟)

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    سلام...
    من از رنجی که دارم کاملا راضی هستم...
    اولا اینکه دور 300-28 رو خط بکش، اگه از نزدیک ببینی میفهمی من چی میگم...دوتا لنز دیگه خیلی خوبن(جدا از قیمت سنگینشون) و از خرید هیچ کدومشون ناراضی نخواهی بود...
    در مورد 28-300 کم کم هوسش داره از سرم بیرون میره. خدا رو شکر عقلم با کمک دوستان داره برمی گرده سرجاش! ممنون از توضیحت.

اما فکر کنم به یه لنز نرمال زوم هم احتیاج داری
    دقیقا! احساس می کنم دو تا لنز خوب دیگه بعدا باید بگیرم. اگر تو رنج هر دو سری ال باشه خدا رو شکر می کنم.
    یکی برا واید (مثل 10-20)
    یکی هم برا نرمال زوم بجای 18-55. البته هنوز نمی دونم بهترین لنز تو این رنج چی هست. بعدا اگر وقت شد تحقیق می کنم.

( البته اگه با 55-18 میتونی کنار بیای که هیچی)
    می خوام سر به تنش نباشه! کاشکی روز خرید دوربین اطلاعاتی رو که الان دارم رو داشتم و نمی خریدمش.
    علی نجفعلی

Canon EOS 400D
    EF-S 18-55
    EF 70-300 f/4.5-5.6 DO IS USM

UFO
    UFO آنلاین نیست
    كاربر آشنا UFO آواتار ها
    تشکر کرده
    0

راستی بچه ها من تو ریووهام بین این دو تا لنز هم به یه مشکلی برخوردم:

EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM
    EF 70-200mm f/4L IS USM

اونطور که ظاهر امر نشون می ده این لنز 70-300 سری دی او بهتره از 70-200.
    بهترین خصوصیتش اینه که طولش خیلی کمتره و سابجکت دیگه نمی ترسه از اینکه ببینه یه لنز سفید گنده گرفته شده طرفش. و اینکه تا 300 مم رو هم ساپورت می کنه.

اما مشکلی که هست اینه که بعضی جاها نوشته که این لنز کیفیت تصویر فوق العاده خوبی داره. اما بعضی جاها گفته که شارپنس کمی داره. من که گیج شدم. کدومش بهتره؟ :(
    علی نجفعلی

Canon EOS 400D
    EF-S 18-55

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    پوريا جان، با وجود صحبت هايي كه در مورد ماكروي 105 سيگما شده است، اما فكر نميكنم مشكل خاصي داشته باشد كه شما به خاطر آن خودتان را براي يافتن تامرون 90 به زحمت بيندازيد يا بهاي بيشتري بپردازيد.
    Akazemi، ممنون از راهنماییت...
    آقای محبی راستش من خودم قبلا قصد خریدش رو داشتم ولی تو فروم مطالبی در موردش نوشته شد که فکر میکنم زیاد لنز جالبی نخواهد بود هرچند که عکسهای خوبی ازش دیدم و MTF چارتش در مقابل تامرون 90 چیزی کم نداره و حتی از f/11 به بعد کیفیتش بهتر از تامرون هستش. اگه صحبتهای تو فروم نبود در مورد این لنز حتما الان خریده بودمش.

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

سلام. خیلی ممنون از پاسخت. راستی لنز هات هم مبارک.
    می شه بگی 70-200 رو از کجا و چند خریدی و چه چیزهایی اضافه داره؟ می خوام از تجربیاتت استفاده کنم. مطمئنم خودت کلی گشتی و از بهترین جا خرید کردی.
    من از نورنگار (مسعود عزیز ) گرفتم 1,120
    هود و یه بگ روشه.
    (هر چند نمدونم چرا برا این اختلاف کوچیک انقدر وزن و قیمت این دو دوربین با هم فرق می کنه؟ کیفیتشون از نظر شارپنس که فرقی نمی کنه؟)
    چرا کیفیتش فرق میکنه البته نه زیاد ولی کلا از لحاظ شارپنس 70-200 F2.8 بدون is از is دار کیفیت بالاتری داره و این f4 is از هر دوی f2.8 بالاتر ( میشه گفت توی این رنج شارپ ترین لنزی که ساخته شده )

ما مشکلی که هست اینه که بعضی جاها نوشته که این لنز کیفیت تصویر فوق العاده خوبی داره. اما بعضی جاها گفته که شارپنس کمی داره. من که گیج شدم. کدومش بهتره؟
    کلا پولی که بابت این لنز میدن بیشتر بخاطر کوچک بودنش هست و از لحاظ شارپی در حد 70-200 نیست و چیزی بالا تر از 70-300 is هم نیست و فقط کوچکتر و با سرعت فوکوس بالاتر و بوکه بهتری نسبت به 70-300 is هست..
    و بیشتر مورد استفاده کسانی قرار میگیره که کوچک بودنش اولین فاکتوره.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

UFO
    UFO آنلاین نیست
    كاربر آشنا UFO آواتار ها
    تشکر کرده
    0

من از نورنگار (مسعود عزیز ) گرفتم 1,120
    هود و یه بگ روشه.

چرا کیفیتش فرق میکنه البته نه زیاد ولی کلا از لحاظ شارپنس 70-200 F2.8 بدون is از is دار کیفیت بالاتری داره و این f4 is از هر دوی f2.8 بالاتر ( میشه گفت توی این رنج شارپ ترین لنزی که ساخته شده )

کلا پولی که بابت این لنز میدن بیشتر بخاطر کوچک بودنش هست و از لحاظ شارپی در حد 70-200 نیست و چیزی بالا تر از 70-300 is هم نیست و فقط کوچکتر و با سرعت فوکوس بالاتر و بوکه بهتری نسبت به 70-300 is هست..
    مسعود؟؟؟!!مسعور قدیری منظورتع؟ نورنگار؟؟!! ببینم کدومشون مسعوده؟ :biggrin:

بگو مام اشنایی بدیم؟ سفارش مارم بکن

داش مسعود ما داریم میایم:rolleyes:
    علی نجفعلی

Canon EOS 400D
    EF-S 18-55

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

با شما موافقم لنز ورژن معمولی شارپتر از DO هست

http://www.the-digital-picture.com/R...=9&FLI=5&API=0

در مورد لرزشگیر با توجه به اینکه هردو یکسان هستند ( 3استاپ) ولی در عمل لرزشگیر DO خیلی بهتر عمل میکنه
    لنزCA DO خیلی کمتری داره ( که خیلی هم مهم نیست)
    از لحاظ فوکوس هم تفاوت خیلی محسوس نیست ( حداقل رو 350 دی) اگر اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید

اما در مورد مقايسه بوکه اين دو اگر بیشتر توضیح دهید ممنون میشم
    ویرایش توسط kamyar : Wednesday 7 March 2007 در ساعت 10:14
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر جديد kbavar آواتار ها
    تشکر کرده
    13

یک سوال از دوستان با تجربه: به نظر شما لنز EF 70-200mm f/4L IS USM با توجه به جدید بودنش افت قیمت خواهد داشت یا نه ؟
    Canon 60D][EFS 15-85mm f/3.5-5.6 IS][EF 50mm f/1.8 II][EF 70-200mm F4 L IS USM][Sigma 50mm f1.4 EX DG HSM]

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط kbavar نمایش پست ها
    یک سوال از دوستان با تجربه: به نظر شما لنز EF 70-200mm f/4L IS USM با توجه به جدید بودنش افت قیمت خواهد داشت یا نه ؟
    البته من از دوستان با تجربه نیستم ولی این را میدانم که قطعا افت قیمت خواهد داشت. اما بدلیل لنز بودن و نه دوربین و بدلیل از مد نیافتادن و تغییرات کند تکنولوژی و امکانات لنز نسبت به دوربین ، سیر نزولی کمتر و کندتری خواهد داشت.

پس : ارزان میشود اما نه زیاد و نه زود.
    هادی هژیرآذر

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

با سلام خدمت دوستان
    قول داده بودم که نمونه عکس از لنز های جدیدم بذارم که در درجه اول از 17-55 و کیفیت بوکه عالی اون دوتا نمونه میذارم.
    این عکس رو توی اطاق گرفتم و بگراند عکس فکر نکنم بیشتر از 2.5 تا 3 متر فاصله داشت و سمت راست هم چنتا قاشق گذاشتم که برقش توی بوکه ببینم چی میشه .
    F2.5 1/30 iso 400 55mm

.
    .
    .

f2.8 1/250 iso 100 55mm
    آرش زمانی
    5DII A7RII

صفحه 53 از 86 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 ... آخرینآخرین