صفحه 57 از 86 نخستنخست ... 7 47 53 54 55 56 57 58 59 60 61 67 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 561 تا 570 , از مجموع 856
Like Tree917تشکر

موضوع: لنزهای با ارزش

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

پیش فرض پاسخ: لنزهای با ارزش

سوپر اولترا واید بسازید
    با سلام خدمت دوستان

فکر کنم روی دوربینهای کامپک مبدل های واید و تله رو دیده باشید , بد نیست با یه هزینه کم روی لنزتون یه امتحانی بکنید , نتیجه قابل قبول و با ارزشی میگیرید و چون میشه با این روش به واید بیشتری دست پیدا کرد این پست رو توی " لنزهای با ارزش" گذاشتم که مورد توجه دوستانی که میخوان رنج لنزهاشون رو تکمیل کنن قرار بگیره.

مواد لازم :
    یک عدسی 3- از عینک فروشی سر کوچه بگیرید ( فعلا برای امتحان از شیشه معمولی استفاده کنید که قیمتش 1500 تومنه) بعد اگه خوشتون اومد یه شیشه خوب با انتی رفلکس سفارش بدید که حدود 12000 تومنی میشه.

همین ......چیز دیگه نمیخواد , البته اگه از کیفیتش راضی بودید میتونید اونو روی یه فیلتر UV بچسبونید ( البته توجه داشته باشید که عدسیهای منفی دورش ضخیمه و داخل رینگ نمیره و سایز دورشون اکثرا" 65 یا 70 میلیمتر هست .
    طرز تهیه : عدسی رو جلو لنز بذارید ......وسلام. و عکس بگیرید ( البته فاصله حد اقل فوکوس یه کم زیاد تر میشه)

نمونه عکسشو با لنز 10-20 در فاصله 10 مم با عدسی 3- ببینید :
    کادر سفید 10 مم واقعی رو نشون میده

اینم 10 مم بدون عدسی :

فکر کنم به 8 مم دست پیدا کردم .البته عدسی من 3- مارک I&G با آنتی رفلکس که من 10000 خریدم و روی یه فیلتر UV چسبوندم.
    با توجه به تست های که کردم 17 مم با این عدسی کادر 14.5 مم رو میسازه ( البته یه کم مشکلDistortions به هم میزنه) دوستانی که کمتر از رنج 17 ندارن فکر کنم برای واید بیشتر تا 4- هم بشه با کیفیتش کنار اومد .
    اگر امتحان کردید نتیجه را کتبا" گزارش دهید , خوشحال میشویم..........

موفق باشید.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

amirsooki
    Guest

بسیار عالی بود آرش خان .
    ممنون.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام خدمت همه دوستان
    البته من توی این تاپیک 3 تا پست بیشتر نداشتم ولی همیشه اونها رو مطالعه میکنم دو تا دلیل هم داره اولیش اینه که اطلاعات بدردبخوری ندارم که بخوام بگم دومیش هم اینه که مثل بقیه دوستان خیلی پولدار نیستم که هفته ای یه لنز بخرم .ولی یه موضوع هست که میخوام بگم 3 روز پیش لنز جدیدمو بالاخره بعد از 6.5 ماه خریدم یعنی اون70-300 is usm یه لنز فوق العاده خوب و ارزنده که در موردش تو این تاپیک خیلی کم بحث شده و اکثر دوستان اصرار ویژه ای به خرید سیگما دارن البته سیگما لنزهای بسیار خوبی داره ولی این IS کنون رو با هیچ چیزی نمیشه مقایسه کرد
    واقعا" ارزش پولی رو که میدی داره . من با 70-300 سیگما هم کارکردم خیلی هم شارپه ولی توی 300 روی دست امکان نداره بشه عکس خوبی گرفت .البته مطاله این تاپیک خیلی به من کمک کردو یه مقدار هم جسارت خودم ولی از همه ممنونم و امیدوارم که این تب سیگما هم کمی افت کنه .
    iman sabbaghian تشکر می‌کند.

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed-sh نمایش پست ها
    من با 70-300 سیگما هم کارکردم خیلی هم شارپه ولی توی 300 روی دست امکان نداره بشه عکس خوبی گرفت . .
    همینطوره که شما می فرمایید مخصوصا اگر مثل من سن وسالی هم ازتون گذشته باشه و دچار ضعف اعصاب و لرزش دست و لغوه و این حرفها هم شده باشید...ولی خوب از طرف دیگر هم باید در نظر داشت که این لنز خیلی اقتصادیه من فکر می کنم در مجموع نسبت به پولی که بابتش پرداخت می کنید خیلی احساس غبن نخواهید داشت... البته شاید در شرایط موجود برای نیکونی ها در این رده به نظرم 70-300 وی آر خیلی بهتر باشد
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

آرش جان اعوجاج تصوير به دست اومده خيلي زياده. كاريش نمي شه كرد نه ؟
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

سلام دوستان
    خیلی وقته که از مطالب عالی وکارشناسانه اهالی فن در این سایت دارم استفاده میکنم ولی متاسفانه
    فرصت نمیشد مطلبی بفرستم
    چند وقتی میشه که لنز 17.70 گرفتم ودارم باهاش کار میکنم تازه متوجه شدم که لنز تو 70 مم در حالت عمودی نا خواسته به سمت پایین برمیگرده البته روز اول وتوی مغازه اینطور نبود خواستم بدونم باقی هم همینجوری هستن یا نه :confused:
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

چند وقتی میشه که لنز 17.70 گرفتم ودارم باهاش کار میکنم تازه متوجه شدم که لنز تو 70 مم در حالت عمودی نا خواسته به سمت پایین برمیگرده البته روز اول وتوی مغازه اینطور نبود خواستم بدونم باقی هم همینجوری هستن یا نه
    دوست عزیز بنده درست متوجه منظور شما نشدم ، اما اگر اون مطلبی باشه که فکر میکنم باید عرض کنم این مشکل در مدل های قدیمی سیگما وجود داشت و در مدل های جدید برطرف شده و چرخش رینگ لنز هم در رفت و هم در برگشت سفت شده ، در مدل های قدیمی چرخش در رفت ( افزایش دامنه به سمت 70 ) سفت بود و در بازگشت ( به سمت 17) نرم.به مرور زمان هم با کارکردن و نرم تر شدن این مشکل پیدا میشد که گاهی در حالت عمودی لنز خود به خود به بازگردد ( به سمت 17 ) بنده اطلاعی از چگونگی برطرف شدن این مشکل ندارم اما لنز های 17-70 زیادی دیده ام که دچار این مشکل بودند ولی در سری جدید این لنز های از این مشکل خبری نیست.
    Kourosh Kahal تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

آرش جان بنده امروز این روش ( روش ابداعی شما ) را تست کردم ، بسیار عالی بود و کارایی خوبی دارد.هم با 3- و هم با 4- بسیار عالی بود ، اعوجاج تصویر هم قابل گذشت است ،لنز ها را بر روی رینگ فیلتر های ارزان نصب کردم
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

دوستان مثل اینکه 125-18 سیگما دیگه تولید نمیشه. سیگل که نداشت، نورنگار هم باید دوباره زنگ بزنم که مطمئن بشم ولی گفتند که دیگه تولید نمیشه و ندارند:( . حالا من چیکار کنم؟

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

راستش من لنز رو تازه از سیگل خریدم وبا فروش خوب این لنز بعید میدونم از سری قدیمش باشه که خواسته باشن ردش کنن به من. و یک سوال دیگه اینکه تفاوت در سری قدیم و جدید همین مشکل شل بودن رینگ زوم است؟
    ویرایش توسط Kourosh Kahal : Sunday 6 May 2007 در ساعت 18:09
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

صفحه 57 از 86 نخستنخست ... 7 47 53 54 55 56 57 58 59 60 61 67 ... آخرینآخرین