صفحه 52 از 86 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 511 تا 520 , از مجموع 856
Like Tree917تشکر

موضوع: لنزهای با ارزش

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

پیش فرض پاسخ: لنزهای با ارزش

نقل قول نوشته اصلی توسط roovigital نمایش پست ها
    ولی خطای رنگی در این لنز در مقایسه با لنز کنون کاملا مشخصه.
    قبول دارم كمي خطاي رنگ داره رنگها خيلي گرم نيستند ولي به هر حال شارپنس اين لنز قابل چشم پوشي نيست
    پويا رحيم زاده

mdt
    mdt آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام خدمت دوستان وبزرگواران سايت عكاسي
    من يكي از اعضاي سايت هستم كه متاسفانه فعاليت زيادي ندارم اما دورادور از نظرات دوستان بهره مند ميشم واز تجربيات گران بهاشون استفاده ميكنم.به خصوص در قسمت لنز هاي با ارزش كه با اشتياق تمام همه ي
    52صفحه ي اونرو رو سيستمم ذخيره كردم.در همين جا جا داره از مسئولين و گردانندگان اين سايت تشكر صميمانه اي به خاطر فراهم كردن اين امكان درجهت استفاده ي ديگر اعضاداشته باشم.دراين مدت از نظرات

دوستان بزرگوارم بسيار استفاده كردم كه برايم خيلي ارزشمند بود.اين كه ميگم ارزشمند تملق نيست چون اگه هر كدام از ما بخواد يكي از اين لنزارو تجربه كنه بايد هزينه ي زيادي براش بپردازه كه اونم با درامد من كارمند
    چندان مطابقت نداره.ولي در اين شكلش من اون لنزي رو كه ديگر دوستان تست كردن وجواب گرفتند رو انتخاب ميكنم وميگيرم كه ديگه مجبور نشم بعد از يه ماه هزينه ي پس دادن و يا تعويض رو پرداخت كنم.در هر صورت
    در اين مدت با سه لنز كار كردم كه نتايج اونرو براي استقاده ي ديگر اعضاي محترم مينويسم اميد كه مفيد باشه. شروع كار من با اس ال ار با لنز معروف 7-300سيگما بودكه خيلي زود دلم رو زد چون ماكروي اون افتضاح
    بود وبه عنوان يه لنز تله اگرچه بد نبودولي بايد در شرايط نوري ايده ال عكاسي ميشد تا يه تصوير مطلوب ارئه بده وبين رنج 200تا300 هم تصاوير سافت داره كه براي من قابل تحمل نبود. بعد از اون رفتم سراغ يه لنز بزرگ
    تر سيگما يعني 50-500.اين لنز كه از سري اي ايكس سيگماست در حد خودش خوبه ولي بايد تمامي شرايط خوب براي عكاسي فراهم باشهتا يه عكس خوب باهاش بگيري يعني نور خوب واز پشت سر وسرعت بالاي شاتر
    وايزوي بالا واستفاده از سه پايه به طور حتم كه براي من كه عكاسي پرنده ميكنم حمل سه پايه مشكل بودتصاوير سافتي به دست ميومد.من با اين لنز از يك سوژه در 2متر ي وروي شيشه ماشين عكس گرفتم ولي اوني نشد كه
    انتظار داشتم در نتيجه اينم فروختم حالا به معايبش وزن سنگينش رو هم اضافه كنم.به طئر تصادفي در بازار ناصر خسرو به يه لنز 75-300 دست دو برخوردم و گرفتمش نتايج تست هاي اوليه اعجاب انگيز بود.تصاوير
    در رنج 300 مم فوق العاده شارپ بود به طوريكه با كراپ 100درصد كمترين افن كيفيت نداره در حاليكه با 50-500 كوچكترين كراپ كه ميكردم تصوير به هم ميريخت .و الن هم به توصيه دوستان تصميم دارم يه 17-70
    سيگما بگيرم. فداي شما محمد توكلي
    iman sabbaghian تشکر می‌کند.

UFO
    UFO آنلاین نیست
    كاربر آشنا UFO آواتار ها
    تشکر کرده
    0

دوستان دوباره سلام.
    راستش دوباره بدجوری بین دو راهی گیر کردم. از دست خودم عصبانی هستم که انقدر خودم رو بین سناریو های مختلف میگذارم.

مسئله اینه که من بین این سه تا لنز موندم:

Canon EF 28-300mm f/3.5-5.6 L IS USM

Canon EF 70-200mm f/4.0 L IS USM

Canon EF 70-200mm f/2.8 L USM

اینکه چرا موندم چند تا دلیل داره که براتون میگن. لطفا فقط از من عصبانی نشید چون خودم به اندازه ی کافی عصبانی هستم.

یکی اینکه من می خوام بجای خریدن لنز های ارزون و بی کیفیت کم کم و به تدریج لنز های خوب بخرم. اما چون مثل دوستان تجربه ی لنز داشتن زیاد رو ندارم -ماشالله امضای بعضی دوستان خیلی زیباست- نمی دونم که بهترین رنج برای داشتن چند تا لنز چی هست؟
    مثلا ایا خوبه که به جای Canon EF 70-200mm f/2.8 L USM یک لنز Canon EF 28-300mm f/3.5-5.6 L IS USMبخرم؟ چون رنج 70-200 در 28-300 هم وجود داره. فکر میکنم دادن پول برای هر دوتاشون هم عاقلانه نیست.

دوم اینکه من دوربینم الان 400دی هست. اونطور که بعضی جاها خوندم یکی دو تا از دوستان اشاره کردن که برای این دوربین ها (1.6) لنز 28-300 اصلا خوب نیست؟ ایا درسته؟ یعنی من کامل بیخیال بشم خریدش رو؟

از طرف دیگه به خودم می گم اگر به این دلیل 28-300 رو نخرم و 70-200 رو بخرم شاید در اینده روزی روزگاری اگر فول فریم خریدم اونوقت حسرتش رو بخورم!

اگر هم 28-300 خوبه برای دوربین فعلیه من ایا سنگینیش ممکنه به دوربین صدمه بزنه؟ اصولا یک لنز یک و نیم کیو گرمی رو چطور باید وقتی به دوبین وصله دست گرفت؟
    علی نجفعلی

Canon EOS 400D
    EF-S 18-55
    EF 70-300 f/4.5-5.6 DO IS USM

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

دوستان دوباره سلام.
    راستش دوباره بدجوری بین دو راهی گیر کردم. از دست خودم عصبانی هستم که انقدر خودم رو بین سناریو های مختلف میگذارم.

از منم سلام
    در درجه اول پیشنهاد میدم پست 502 رو یه بار دیگه بخون
    در درجه دوم بگم بسیار کار درستی میکنی که با حوصله تصمیم داری که لنزهای خوب بخری و یکدفه یه عالمه لنزهای بیکیفیت سر خودت نریزی , ولی واقعا تصمیم گرفتن برای لنزهای قیمت بالا سخته واقعا سخته

ولی مهم ترین مسئله چیه؟
    در اینده روزی روزگاری اگر فول فریم خریدم اونوقت حسرتش رو بخورم!
    مهمترین مسئله اینکه شما نیاز به فول فرم دارید یا نه ؟ واقعا نمیشه بعد از خرید کلی لنز به این نتیجه رسید... باید از همین الان تصمیم قطعی رو بگیرید (چون رنجهای که برای بدنه فول باید تهیه کنید خیلی برای کراپ 1.6 متفاوت میشه)
    و در مورد این سه تا لنزی که معرفی کردید که: در مورد اولی زیاد بحث شده که حتی اگه روی فول فرم هم بخواهید استفاده آیا با این جثه و وزن میتونید به عنوان یه لنز ثابت روی دوربینتون همیشه استفاده کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟
    و در مورد دوتا لنز دیگه با توجه به قیمت برابر میشه گفت که 70-200 اف 4 IS خیلی بیشتر ارزش داره چون در درجه اول جثه کوچکتر داره وزنش نصف اف 2.8 هست و IS بودنش خیلی بیشتر, جبران یک استپ تنگ بودن دیاف رو میکنه و تنها مسئله که میمونه بوکه ای که در اف 2.8 تا اف 4 هست که بخاطر ساختار جدید این لنز اف 4 از 135 تا 200 با اف 2.8 برابری میکنه ولی در رنجهای 70 تا 135 به بوکه اف 2.8 نمیرسه.
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط UFO نمایش پست ها
    دوستان دوباره سلام.

اینکه چرا موندم چند تا دلیل داره که براتون میگن. لطفا فقط از من عصبانی نشید چون خودم به اندازه ی کافی عصبانی هستم.

یکی اینکه من می خوام بجای خریدن لنز های ارزون و بی کیفیت کم کم و به تدریج لنز های خوب بخرم. اما چون مثل دوستان تجربه ی لنز داشتن زیاد رو ندارم -ماشالله امضای بعضی دوستان خیلی زیباست- نمی دونم که بهترین رنج برای داشتن چند تا لنز چی هست؟
    مثلا ایا خوبه که به جای Canon EF 70-200mm f/2.8 L USM یک لنز Canon EF 28-300mm f/3.5-5.6 L IS USMبخرم؟ چون رنج 70-200 در 28-300 هم وجود داره. فکر میکنم دادن پول برای هر دوتاشون هم عاقلانه نیست.

دوم اینکه من دوربینم الان 400دی هست. اونطور که بعضی جاها خوندم یکی دو تا از دوستان اشاره کردن که برای این دوربین ها (1.6) لنز 28-300 اصلا خوب نیست؟ ایا درسته؟ یعنی من کامل بیخیال بشم خریدش رو؟

از طرف دیگه به خودم می گم اگر به این دلیل 28-300 رو نخرم و 70-200 رو بخرم شاید در اینده روزی روزگاری اگر فول فریم خریدم اونوقت حسرتش رو بخورم!

اگر هم 28-300 خوبه برای دوربین فعلیه من ایا سنگینیش ممکنه به دوربین صدمه بزنه؟ اصولا یک لنز یک و نیم کیو گرمی رو چطور باید وقتی به دوبین وصله دست گرفت؟

سلام...
    من از رنجی که دارم کاملا راضی هستم...
    اولا اینکه دور 300-28 رو خط بکش، اگه از نزدیک ببینی میفهمی من چی میگم...دوتا لنز دیگه خیلی خوبن(جدا از قیمت سنگینشون) و از خرید هیچ کدومشون ناراضی نخواهی بود...
    اما فکر کنم به یه لنز نرمال زوم هم احتیاج داری( البته اگه با 55-18 میتونی کنار بیای که هیچی)
    محمد منتظری

كاربر جديد kbavar آواتار ها
    تشکر کرده
    13

سلام.
    من هم تو فکر خرید EF70-200mm f/4L IS USM هستم. می خواستم بپرسم به نظر دوستان با وجود اختلاف قیمت زیادش با EF70-200mm f/4L USM (اگه L بودن لنز مهم باشه) و
    EF 70-300mm F4-5.6 IS USM (اگه IS داشتن لنز مهم باشه) انتخاب درستی هست ؟ با توجه به 2 برابر بودن قیمتش نسبت یه 2 لنز دیگه ارزشش رو داره ؟
    Canon 60D][EFS 15-85mm f/3.5-5.6 IS][EF 50mm f/1.8 II][EF 70-200mm F4 L IS USM][Sigma 50mm f1.4 EX DG HSM]

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط kbavar نمایش پست ها
    سلام.
    من هم تو فکر خرید EF70-200mm f/4L IS USM هستم. می خواستم بپرسم به نظر دوستان با وجود اختلاف قیمت زیادش با EF70-200mm f/4L USM (اگه L بودن لنز مهم باشه) و
    EF 70-300mm F4-5.6 IS USM (اگه IS داشتن لنز مهم باشه) انتخاب درستی هست ؟ با توجه به 2 برابر بودن قیمتش نسبت یه 2 لنز دیگه ارزشش رو داره ؟
    وضوح اين لنز بي نظيره...و كاملا و صد درصد ارزش پرداخت پول بيشتر رو داره.....
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    مسعود قدیری

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

سلام.
    70-200 f4 is

70-200 f4

70-200 f2.8 is

70-300 is

کلیه تست ها در 70 مم اف 4 هست
    منبع:http://www.the-digital-picture.com/
    yaghoobi و translator تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

خوب دوستان حقیقتش من دنبال یه لنز ماکرو با کیفیت هستم، میدونم که لنز 150م.م سیگما از هر لحاظ خوب هستش ولی این فاصله کانونی به درد من نمیخوره و یک لنز ماکرو با فاصله کانونی کمتر نیازمندم مثلا 70م.م یا 90م.م و در همین حدود. اگه 60م.م کنون ef-s نبود حتما انتخابش میکردم ولی شاید بر حسب نیاز در آینده به یک دوربین فول فریم نیاز پیدا کنم بنابر این نمیتونم این ریسک رو بکنم. بوجه ای که دارم در حد 500 تومن هستش. لنز 90م.م تامرون لنز خوبی هستش ولی من پیداش نکردم از طرفی سیگما هم لنز 70م.م داره که متاسفانه نمیدونم چه طور لنزی هستش (البته آرش عزیز قبلا یه ریویو ازش داد که واسه خود شرکت سیگما بود) . میخوام راهنماییم کنید ببینم آیا این لنز سیگما خوب هستش؟ لنز تامرون رو از کجا میشه پیدا کرد؟ و پیشنهادهای دیگه...
    ممنون...

كاربر همراه Akazemi آواتار ها
    تشکر کرده
    303

دوست عزيز
    تنها جايي كه من لنزهاي آكبند تامرون رو عمده اي ديدم فروشگاه نيكون وليعصر هست كه البته بيشتر لنزهاش مانت نيكون هستند ولي اگه بخواهيد ازشون مانت كانن هم ميارند براتون . خودشون كه ميگفتند هر لنزي كه مشتري بخواد از مارك تامرون مي توانند وارد كنند
    يك سر بزنيد
    Canon Digital Body With Canon & Sigma Lenses
    Mamiya 35mm Gear

صفحه 52 از 86 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 ... آخرینآخرین