صفحه 25 از 42 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 414
Like Tree579تشکر

موضوع: بررسی و مقایسۀ لنزهای تله فتو زوم

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط wave8500 نمایش پست ها
    من تقریبا چند وقت که با کیت 450 کانن عکاسی میکردم ( 55-18 ) و الان دیگه نیازم رو برای خرید لنز تقریبا فهمیدم که چیه
    و میخوام ی 85-15 برای رنج واید تا تقریبا نرمال بگیرم و برای تله هم 3 تا انتخاب دارم ی 70-200 و دو تا 70-300
    1- Canon 70-200 F4 non IS
    2- Canon 70-300 F/4-5.6 IS
    3- Tamron 70-300 F4/5.6 VC
    الته اینم بگم که نمیخوام 70-200 رو با اون دو تای دیگه ( مخصوصا تامرون ) مقایسه کنم
    زمینه عکاسیم هم " 1-منظره ( طبیعت ) - 2- گل با کراپ بالا ( کادر بسته ) - 3- پرتره در شهر به همراه کمی هم مستند " هست
    حالا با این اوصاف اون 70-200 میتونه برام مناسب باشه یا اینکه تله تر بگیرم ( اصلا با 70-200 میشه گل با کادر بسته گرفت ؟ پرتره شهری گرفت ؟ منظورم اینه که برای این کارا جواب میده ؟ )
    بعد ی چیز دیگه ::::
    برای اینکه ی مقدار هزینه هام کم بشه میگم
    اگه من ( گوش شیطون کر ) اول ی 70-200 بخرم برای واید 135-18 خوبه ؟ ( 135 که به 200 خیلی نزدیکه چطور ؟ می ارزه ؟ ) یا 85-17 ؟
    درود

من در مطلبی که فرمودین تناقض دیدم ، گفتم موضوع را روشن کنم شاید استفاده ای داشته باشد
    هدف از خریدن لنز ها چیست؟ اینکه چون کسی خریده ما هم بخریم ، یا چون کسی گفته این لنز خوبه ، یا نه چون فرضا 70-200 خریدیم باید کلیشه ای یک 15-85 هم به قصد کامل کردن رنج این اعداد بخریم ، ....
    انتخاب تنها به دلائل فوق غلط هستند

انتخاب لنز فقط به جنس عکاسی شما بستگی دارد از آنجا که لنز ها گران هم هستند پس باید یکی یکی این خرید میسر شود که فرصت شناخت نیاز واقعی مان را پیدا کنیم. شناخت نیاز واقعی تنها این نیست که من به عکاسیه به عنوان مثال حیاط وحش علاقه دارم پس به دنبال لنز مناسب برای این کار باشم.
    باید ببینیم علاوه بر علاقه تا چه حد امکان چنین عکاسی برای من فراهم میشود مثلا آیا میتوانم به جاهایی دسترسی داشته باشم که برای عکاسی به آنجا برم یا نه بعد از خرید یک لنز گران باید از گنجشک ها و کلاغ ها عکس بگیرم ، یا اینکه اصلا چند بار در سال برای من چنین ژانر عکاسی محیا خواهد بود
    اگر همه اینها ارزشش را داشت که چنین بودجه ای ( اگر هم حاضر و آماده باشد ) برای یکبار در سال پرداخت کنم، یا نه فرضا بهتر است تمرکز خودم و بودجه ام را در ژانر دیگری از عکاسی متمرکز کنم ،
    مسلما نمیشود با یک دست چند تا هندوانه برداشت در عکاسی هم همین است شما نمیتوانید در همه ژانر ها به طور همزمان شروع به فعالیت کنید و در همه آنها نتیجه بگیرید اما میشود وقت و توجه و انرژی و بودجه خود را روی یکی به خوبی متمرکز کنید وقتی دیدیم جواب گرفتیم اگر همچنان علاقه دیگری هم بود آنوقت روی آن نیز کار کنیم.

اما در خصوص ژانر ها یا زمینه های عکاسی که به آنها احساس تمایل کردید 1- منظره یا همون لند اسکیپ برای چنین ژانری ممکن است با هر لنزی بشود یک عکس منظره گرفت اما به رنج اولترا واید نیاز دارید 10-تا 20 و 15-85 نمیتواند کار یک لنز اولترا واید را برای تان انجام دهد اما فقط یک واید خوب به شما میدهد که برای لند اسکیپ کافی نیست و با داشتن 15 انگیزه برای خرید لنزی دیگر که چند میلمیتر بیشتر واید باشد باقی نمیماند ( شاید برای افرادی مهم نباشد و مثل آب خوردن آن لنز را هم بخرند اما دیدم که چگونه چون 15-85 دارند از خرید یک لنز دیگر بخاطر دسترسی به 5 میلیمتر کادر واید تر صرف نظر میکنند در حالی که در واید هر یک میلیمتر بسیار موثر است )
    2- گل با کراپ یا کادر بسته بقول خودتان فکر میکنم هدفتان عکاسی ماکرو و عکاسی از گلها که دیتیل یاجزئیات خوبی هم از آنها نمایان باشد هست اگر چنین است هیچ لنز غیر ماکروی جوابگوی شما نیست خصوصا 70-200 مطمئنا همین 18-55 فعلی خودتان بخاطر داشتن حداقل فاصله فوکاس کمتر که 28 سانتی متر است به 70-200 مورد نظر شما که یک متر و 32 سانتی متر است ارجعیت دارد حتی از نظر Magnification Ratio یا بزرگنمایی نیز این ارجعیت همچنان بر قرار است 1:2.9 برای 18-55 و 1:5 برای 70-200 پس برای این نوع عکاسی و بدون داشتن لنز ماکرو که 1:1 باشد 18-55 بهتره از 70-200 جواب میدهد

3- پرتره در شهر تاپیک مفیدی داریم بنام لنز مناسب برای پرتره که در آن به قدر کفایت اینکه فواصل کانونی مختلف هر کدام برای چه نوع پرتره های مناسب هستند پرداخته شده... لنزی 50mm فیکس برای پرتره های نیم تنه و تمام قد ، لنز 85mm فیکس برای کادر بسته از صورت و یا نیم تنه و اگر فضا برای عقب رفتن موجود باشد تمام قد. در این لنز ها بخاطر داشتن دیافراگم باز و عمق میدان کمی که ایجاد میکنند برای پرتره بسیار مناسب هستند البته 70-200 هم بطرز دیگری برای اینکار مناسب خواهد بود البته به شرط خرید ورژن 2.8 F چون جنس بوکه آن با ورژن f4 مسلما فرق دارد

خصوصا اگر قرار باشد ورژن بدون IS را بخرید بدون داشتن لرزش گیر با دیاف F4 برای عکاسی روی دست در شرایطی که نور مناسبی نداشته باشید مسلما نخواهید توانست عکسهای شارپی بگیرید با بدنه فعلی مطمئنا وضعیت نویزی آن به شما اجازه بالا بردن ایزو را برای جبران نبود Is نیز نمیدهد

فکر میکنم بهتر است قدری دیگر صبر کنید و عکاسی را بیشتر تجربه کنید و خودتان همه اینها را از نزدیک لمس کنید
    اگر نه بخاطر اینکه فرضا من بگم چی خوبه شما آنرا تهیه نفرمایید چون ممکن است مایوس شوید.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Wednesday 23 March 2011 در ساعت 18:29
    raffi، MehdiM، Austin.A و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

انوش جان توضیحاتتان واقعا عالی و مبسوط بودند و جای توضیح اضافی رو باقی نگذاشتند.
    نکته میانی اینکه ظاهرا این دوست عزیزمان بودجه ای حدود 700 برای کارشان میخواهند اختصاص دهند. ( با تمرکز روی این سه لنز)
    و با شما در مورد لنز التراواید کاملا موافق که یک میلیمتر هم در این فاصله موثر.
    ولی آیا شما در این پایه قیمت جایگزینی برای 15-85 سراغ دارید؟
    درست است که واید 10-22 را ندارد ولی یک لنز همه کاره برای منظور ایشان است.
    حداقل اگر یک لنز برای مصرف عمومی - فقط تک لنز - با لرزشگیر و شارپنس بالا بشود برگزید این لنز است.
    من خودم 10-22 و 15-85 را با 8 التراواید را دارم. ولی به تجربه خودم 15-85 برای جایی که بخواهم مصرف عمومی داشته باشد و تک ببرم همین لنز است.
    تاکید میکنم تمامی نوشته های شما رو با کمال احترام قبول دارم ولی مسئله بودجه برای ایشان ظاهرا بسته به نظر میرسد.
    باز هم ممنون از برادر خوبم انوش
    Anoosh-Em، M.Nouri، Walkman و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

ارادتمندم جناب مسلمی با عرض تبریک فراوان بمناسبت فرارسیدن سال نو

راستش با توجه به مصارف ایشان اتفاقا تنها لنزی که لازم ندارند همین 15-85 هست. با توجه به اینکه همین الان 18-55 هم دارند ( از جهت دستیابی به رنج عرض کردم نه کیفیت اپتیکی )ایشان به یک مید رنج احتیاج چندانی ندارند برای عکاسی در ژانر لند اسکیپ که واید تخصصی میخواهد و یا پرتره شهری که 70-200 برای آن کار مناسب است و عکاسی ماکرو از گلها که لنز ماکرو میخواهد ( که همین لنز ماکرو هم میتواند مصرف پرتره هم داشته باشد) در واقع هیچ کدام از مصارف ایشان الزاما لنز 15-85 را نمیطلبد ، اما در این که این لنز یک لنز بسیار مناسب در این رنج هست شکی نیست مقصود من هم همین است که قبلا عرض کردم اگر میخواهیم رنج کامل کنیم که ست لنز هایمان کامل گردد یک بحث است اما اگر میخواهیم لنزی ایده ال برای جنس عکاسی خاصی که به آن علاقه داریم تهیه کنیم هم بحثی دیگر
    شاید اگر محدودیتی نباشد داشتن لنز 15-85 برای اکثریت مفید خواهد بود

اما از نگاهی دیگر و بقول فرمایش شما با 15-85 هم به واید دست پیدا کرده اند برای عکاسی لند اسکیپ ، دیگر با 85 کارشان برای پرتره راه میافتد درواقع یک آچار فرانسه اما همه اینها را با لنز هایی برای لند اسکیپ و پرتره بهتر میتوانند انجام دهند

البته این به جنس عکاسی هم بستگی دارد شاید از دیدگاه من و مصرف عکاسی که من دارم اینطور است که برای شخص دیگری کاملا صدق نکند برای همین عرض کردم صرف اینکه من بگویم فلان چیز خوب هست ایشان نباید بگیرند در واقع باید با جنس و نیاز اصلی خود آشنا شوند با عکاسی و تجربه بیشتر

شاید خیلی از خرید هایی که کرده ایم را خرید نادرستی ندانیم چون بهر حال باید آن وسیله را تهیه میکردیم اما با تجربه کردن آن وسیله اگر فرصت دوباره ای میبود اولویت را به چیز دیگری میدادیم برای من که پیش آمده

موفق باشید

انوش
    vbigdeli، nadersharp، Walkman و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2187

انوش جان باز هم سلام مجدد و تبریک سال نو
    واقعیت امر این است که خواسته ها با بودجه تخصیصی دو مقوله جدا از هم هستند و دقیقا من گفتار شما رو تصدیق میکنم.
    متاسفانه و برخواسته از گفتار ایشان و برداشت بنده ظاهرا اگر ایشان زمان بندی برای خرید داشته باشند باید دستورالعمل شما را در اولویت قرار دهند ولی اگر قصد خرید یک لنز را برای جایگزینی - آچار فرانسه - را داشته باشند چاره ای بهتر از این گزینه ندارند.
    متاسفانه 18-55 لنز کیت خود کانن حتی در رنج نیز با 15-85 قابل مقایسه نیست چه رسد به کیفیت اپتیک.
    نه واید مناسبی دارد - نه رنج جالبی برای پرتره دارد - و نه کیفیت مناسبی را در خروجی ایجاد میکند ( البته در شرایطی عکسهای خوبی را از این لنز دیده ام و هر چند لنز معکوس این لنز کیفیتی شگفت انگیز دارد)
    در هر صورت من و شما انوش جان فکر میکنم روی مسئله رنج توافق نظر داریم ولی عرض کردم بودجه و زمان بندی ایشان رویه حرکت روی نظر را تعیین میکند.
    انوش جان فرصتی باشد تا با هم بتونیم برای عکاسی در فصل گرما بریم.
    باز هم ازت نسبت به مطالب اظهار شده ممنونم.
    Anoosh-Em، NetNegar و ام بی تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

با سلام و تشکر خدمت آقایان انوش و نادر
    از اینکه مرا در خرید لنز کمک میکنید بسیار سپاسگذارم
    اول این رو بگم که من خیلی حرفه ای عکاسی نمیکنم که بخوام برای گل ماکرو یا برای فلان کار برم تله آنچنانی و برای هر موضوع ی لنز مخصوص بگیرم به قول آقا نادر بیشتر ی آچار فرانسه میخوام ( البته آجار فرانسه با کیفیت ) و نه اونقدر آماتور عکس میگیرم که سراغ لنزهایی مثل 300-75 و امثال این برم حتی مثلا من به جای اینکه 700 -800 تومن بدم 85-15 میتونم با 100 یا 200 تومان کمتر برم ی 200-18 بخرم که کل رنج رو تو ی لنز داشته باشم ( ی فرانسه واقعی ) ولی این کار رو نمیکنم
    فکر کنم سطح عکاسیم تقریبا دستتون اومده باشه
    زمینه عکاسی من از همه بیشتر به طبیعت ( Landscape ) و گل با کراپ بالا برمیگرده ( البته آنچنان کراپ در حد ماکرو و ماکروگرافی خیر ) چون عقیده دارم عکس از گل نباید دسته جمعی باشد یعنی یک کادر و فقط یک تک گل نه بیشتر ( به این خاطر میگم کراپ بالا ) - عکاسی پرتره و مستند رو هم تازه شروع کردم ( برام جالبه ) و فعلا نمیخوام براش لنز بخرم
    چون تا الان که با کیت عکاسی کردم و تقریبا دستم اومده برای عکاسی از علایقم چی بگیرم ( البته راهنمایی های شما هم خیلی کمکم میکنه ) و سعی میکنم با این لنزی که اول میخرم ( به امید خدا ) ببینم برای اون کار دقیقا به چه چیزی نیاز دارم
    در مورد 85-15 باید بگم که من این رو از بین 85-17 و 135-18 و 135-28 انتخاب کردم ( ی چند روزی با همه این 4 تا کار کردم و از بینشون 85-15 رو انتخاب کردم )( چون دیدم بهم جواب میده ) ( رفیقام این لنزها که گفتم رو داشتن و من هم ی چند روزی ازشون امانت گرفتم که باهاشون عکاسی کنم و ببینم کدومشون به دردم میخوره ) که حتی میتونم با وجود 85-15 لنز کیت خودم رو برای ماکرو گرفتن، معکوس کنم
    50mm دیاف 1.8 هم دارم ( دست 2 از رفیقم خریدم ) ولی این یکی دو بار که باهاش برای عکاسی پرتره رفتم ( تو شهرستان و دهات ) به خاطر فیکس بودنش ( شاید چون عادت ندارم و حرفه ای نیستم ) متاسفانه نتونستم از خیلی سوژه ها که گذری بودند و باید سریع عکاسی میکردم ، عکاسی کنم به خاطر همین میگم تله ( 200-70 ) برای پرتره
    ویرایش توسط wave8500 : Thursday 24 March 2011 در ساعت 02:56
    nadersharp و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2187

با سلام
    با توجه به شباهت عکاسی شما با خودم - که عاشق پرتره هم هستم - اگر شما 70-200 بگیرید روی کراپدار با نسبت 90 برای 15-85 و 10 برای 70-200 کاربرد خواهید داشت.
    ولی باز این بستگی به کاربرد شما داره.
    ضمنا نیم نگاهی هم در کنار این لنزها به دو لنز 50 اف 1.4 و یا 85 اف 1.8 داشته باشید. برای پرتره بی نظیر هستند.( هر چند لنز فیکس غیر از ماکرو کمتر استفاده میشه)
    R.Asgari، M. Beyrami و NetNegar تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    با توجه به شباهت عکاسی شما با خودم - که عاشق پرتره هم هستم - اگر شما 70-200 بگیرید روی کراپدار با نسبت 90 برای 15-85 و 10 برای 70-200 کاربرد خواهید داشت.
    آقای مسلمی مثال جالبی و درستی زدند !
    من هم عاشق عکاسی پرتره و سوژه های انسانی هستم،
    و به قول یکی از دوستان بهترین و بدترین لنزهای رایج Canon را هم دارم ! ( 70-200 F4.0 IS و 17-85 !!!)

اما برایم 17-85 استفاده خیلی خیلی بیشتری دارد.

حالا برای اینکه یکم آرایش ذهنی تان را بهم بریزم !! :) یک پیشنهاد دیگر دارم !
    با توجه به نیازهایی که فرمودید:

1-منظره ( طبیعت ) -
    2- گل با کراپ بالا ( کادر بسته ) -
    3- پرتره در شهر به همراه کمی هم مستند
    به نظرم 24-105 + 10-22 روی کراپدار ترکیب جالبی است
    R.Asgari، M. Beyrami، nadersharp و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام

آقای مسلمی مثال جالبی و درستی زدند !
    من هم عاشق عکاسی پرتره و سوژه های انسانی هستم،
    و به قول یکی از دوستان بهترین و بدترین لنزهای رایج Canon را هم دارم ! ( 70-200 F4.0 IS و 17-85 !!!)

اما برایم 17-85 استفاده خیلی خیلی بیشتری دارد.

حالا برای اینکه یکم آرایش ذهنی تان را بهم بریزم !! :) یک پیشنهاد دیگر دارم !
    با توجه به نیازهایی که فرمودید:

به نظرم 24-105 + 10-22 روی کراپدار ترکیب جالبی است
    آقا بی خیال جالب شدنش که بله جالب میشه ولی انقدر پول ندارم حداکثر 1.5 میلیون دارم
    ترکیبی که شما فرمودید فکر کنم راحت بالای 2 میلیون بشه
    بازم ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    با سلام
    ضمنا نیم نگاهی هم در کنار این لنزها به دو لنز 50 اف 1.4 و یا 85 اف 1.8 داشته باشید. برای پرتره بی نظیر هستند.( هر چند لنز فیکس غیر از ماکرو کمتر استفاده میشه)
    50 با اف 1.8 دارم ولی همون طور که گفتم بهش عادت ندارم و تا الان باهاش خیلی سوژه ها رو از دست دادم ( به خاطر فیکس بودنش )
    NetNegar تشکر می‌کند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

آقا بی خیال جالب شدنش که بله جالب میشه ولی انقدر پول ندارم حداکثر 1.5 میلیون دارم
    ترکیبی که شما فرمودید فکر کنم راحت بالای 2 میلیون بشه
    بازم ممنونم
    سلام دوباره

من این ترکیب را با توجه به اینکه گفته بودید میخواهید دو لنز تهیه کنید پیشنهاد دادم

من تقریبا چند وقت که با کیت 450 کانن عکاسی میکردم ( 55-18 ) و الان دیگه نیازم رو برای خرید لنز تقریبا فهمیدم که چیه
    و میخوام ی 85-15 برای رنج واید تا تقریبا نرمال بگیرم و برای تله هم 3 تا انتخاب دارم ی 70-200 و دو تا 70-300
    1- Canon 70-200 F4 non IS
    2- Canon 70-300 F/4-5.6 IS
    3- Tamron 70-300 F4/5.6 VC
    اگر یک تک لنز خوش کیفیت نیاز دارید به نظر من بهتر است 15-85 تهیه کنید.
    (بعدا لنز تله به مجموعه خود اضافه کنید.)

شاد باشید.
    M. Beyrami، nadersharp، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    2187

من هم گزینه 15-85 رو لااقل روی کراپدار بهترین گزینه با قیمتی معقول میدانم. حداقل الان که 24-105 به بالای 1200 رسیده دیگر خریدش کمی سنگین به نظر میرسه.
    (من هیچوقت از این لنز خوشم نیومد - بنا به سلیقه خودم- و جالبه با سه تا لنز هم تجربه خوبی نداشتم ولی با تعویض با 15-85 یک دفعه همه چیز عوض شد)
    با حمید جمسی صحبت میکردند با تست های خوش نسبت به 15-85 و 24-70 تفاوت رو در مرکز تصویر خیلی نزدیک به هم ولی در گوشه ها با هم متفاوت دیدند و این همون چیزی بود که خودم هم بهش رسیدم.
    نوید عزیز هم دقیقا همفکر منه تو این قضیه.
    نوید جان منتظریم برای فرصتی با هم بریم عکاسی...
    Navid7h، M. Beyrami، translator و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

صفحه 25 از 42 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین