صفحه 128 از 164 نخستنخست ... 28 78 118 124 125 126 127 128 129 130 131 132 138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,271 تا 1,280 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

سلام دوستان عزیز خیلی ممنونم بخاطر راهنمایی خوب شما که کمک کرد بتونم بهترین انتخاب رو داشته باشم
    بلاخره لنز 50mm f1.8 G رو خریدم و چند عکس خوب هم گرفتم که احساس رضایت دارم
    فقط یه سوال واسم پیش اومده گفتم بپرسم که از راهنمایی عزیزان استفاده کنم
    وقتی لنز تو حالت فوکوس اتومات هست و فوکوس میکنیم امتحان کردم دیدم همزمان میشه دستی هم فوکوس کرد حتی موقعی که دکمه روی فوکوس اتومات هست
    ایا این مشکلی واسه لنز ایجاد نمیکنه؟موقعی که حالت اتومات هست فوکوس دستی کنیم؟
    در ضمن من هود رو هم گذاشتم روی لنز میدونم بیشتر برا روز و نور افتاب کاربرد داره اما نمیدونم چه مواقع هود مشکلساز هست و نباید باشه روی لنز؟
    منتظر راهنمایی عزیزان هستم

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط samani نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز خیلی ممنونم بخاطر راهنمایی خوب شما که کمک کرد بتونم بهترین انتخاب رو داشته باشم
    وقتی لنز تو حالت فوکوس اتومات هست و فوکوس میکنیم امتحان کردم دیدم همزمان میشه دستی هم فوکوس کرد حتی موقعی که دکمه روی فوکوس اتومات هست
    در ضمن من هود رو هم گذاشتم روی لنز میدونم بیشتر برا روز و نور افتاب کاربرد داره اما نمیدونم چه مواقع هود مشکلساز هست و نباید باشه روی لنز؟
    این یک قابلیت است و هیچ مشکلی ایجاد نمیکند ، اسم این قابلیت Full time manual focus استوجود هود روی لنز هیچ مشکلی ایجاد نمیکند و میتواند همیشه روی لنز باشد.
    samani، obsidiyan، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط samani نمایش پست ها
    دوست عزیز لنز جدید مبارک باشه، در مورد رینگ فوکوس هم از قابلیت های این لنز هست و هیج مشکلی ایجاد نمی کنه.

در مورد هود هم در هر زمان و مکانی هیچ مشکلی به وجود نمی یاد و از قضا بودن اون برای جلوگیری از ضربات احتمالی به لنز و پدیده فلر خیلی موثر هست هر چند المانهای اپتیکی این لنز در برابر فلر هم مقاومت خیلی خوبی از خودشون نشون میدند. تو بعضی لنزها مثل Tokina 11-16 در فوکالهای واید، اگه هود روی لنز باشه و از فلاش سرخود دوربین استفاده کنید، سایه هود تو عکس میفته، در مورد این لنز تست نکردم اما به احتمال خیلی زیاد مشکلی نخواهد بود.

پ.ن: با جناب شهبازی خط رو خط شدیم.
    samani و mSafdel تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

سلام
    از لنز 300-70 تامرون با توجه به اینکه تله هستش و بوکه خوبی هم میده میشه به عنوان یک لنز نرمال برای پرتره هم استفاده کنم؟ شارپیش برای پرتره نسبت به لنز 85mm مناسب تر هستش یا خیر؟
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    سلام
    از لنز 300-70 تامرون با توجه به اینکه تله هستش و بوکه خوبی هم میده میشه به عنوان یک لنز نرمال برای پرتره هم استفاده کنم؟ شارپیش برای پرتره نسبت به لنز 85mm مناسب تر هستش یا خیر؟
    می تونید استفاده کنید و شارپنس این لنز در حد قابل قبول هست ( چیزی حدود لنز های کیت ) و انتظار کیفیت و شارپنس و بوکه 85 رو از این لنز نباید داشت.
    naghli و ehsan1 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    863

سلام دوستان
    یه سوالی که مدتهاست باهاش درگیرم و تا بحال به روش های غیر معمول حلش کردم ولی الان دنبال راه حل دیگه میگردم
    من 6d دارم و با 90 ماکرو تامرون وقتی پرتره میگیرم در حدی که تا کمر باشه با f های بالا با نور فلاش داخل استودیو بهترین شارپنس رو دارم ...
    اما وقتی با همین ترکیب عکس تمام قد میگیرم ... دیگه از اون دیتیل و شارپی خبری نیست ... تا الان 2 شات میگرفتم ترکیب میکردم ولی تو یکسری کارها نمیشه و این کار طاقت فرساست ... کسی چیزی به ذهنش میرسه یا تجربه ای داره ؟
    ویرایش توسط pargraphic : Thursday 5 March 2015 در ساعت 17:14
    علیرضا قاسم زاده ایروانی
    instagram.com/alireza__iravani

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    863

فراموش کردم بگم ... روی سه پایه ، isخاموش و ... رو رو هم تست کردم ... مشکلم فکر کنم توانایی لنز هستش ....
    علیرضا قاسم زاده ایروانی
    instagram.com/alireza__iravani

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام

با لنز دیگر هم همین مشکل را دارید؟
    pargraphic تشکر می‌کند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر جديد Ansel-Adams آواتار ها
    تشکر کرده
    100

نقل قول نوشته اصلی توسط pargraphic نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوالی که مدتهاست باهاش درگیرم و تا بحال به روش های غیر معمول حلش کردم ولی الان دنبال راه حل دیگه میگردم
    من 6d دارم و با 90 ماکرو تامرون وقتی پرتره میگیرم در حدی که تا کمر باشه با f های بالا با نور فلاش داخل استودیو بهترین شارپنس رو دارم ...
    اما وقتی با همین ترکیب عکس تمام قد میگیرم ... دیگه از اون دیتیل و شارپی خبری نیست ... تا الان 2 شات میگرفتم ترکیب میکردم ولی تو یکسری کارها نمیشه و این کار طاقت فرساست ... کسی چیزی به ذهنش میرسه یا تجربه ای داره ؟
    به نظر طبیعی میاد، چون با دوبرابر شدن کادر از لحاظ سطح تعداد پیکسلهای کمتری درگیر خواهد شد و طبیعتا دیتیل و جزییات کمتر خواهد بود
    البته من تجربه عکاسی ندارم(البته اولین دوربینم رو تا سال بعد خواهم خرید) و صرفا مطالعه میکنم و صحبت من از روی طبیعت این مورد است نه به خاطر اینکه تجربه داشته باشم
    pargraphic تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط pargraphic نمایش پست ها
    سلام دوستان
    شما با همون فاصله که تمام قد ميگيری از يک سوژه ثابت و روی 3 پايه عکس بگيرين (لازم نيست حتماً تمام قد باشه ) من واسه اينجور تست تا از چيزی که يک متن روش باشه مثل کتاب عکس ميگيرم که ميشه شارپنس رو بهتر ديد
    يکبار ديگه هم با ليو ويو و با فکوس دستی عکس بگيريد
    احتمالی که من ميدم اينه که با فاصله گرفتن از سوژه (برای تمام قد ) فکوس شما دچار مشکل ميشه و کمی خطا داره ممکنه با ميکرو ادجاست درست بشه يا اينکه بايد لنز تنظيم بشه
    (اينم بايد در نظر بگيريد که لنز شما برای فکوس تو فاصله نزديک طراحی شده و ممکنه تو فاصله دور خطا داشته باشه و اگر لنز رو برای تنظيم بديد توی فکوس در فاصله نزديک دچار مشکل بشه)
    ویرایش توسط Majix : Friday 6 March 2015 در ساعت 00:43
    pargraphic، obsidiyan، ata_m3 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid