صفحه 127 از 164 نخستنخست ... 27 77 117 123 124 125 126 127 128 129 130 131 137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,261 تا 1,270 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط dr.aryan نمایش پست ها
    درود - آيا ميشود براي عكس پرتره روي 18-140 نيكون حساب باز كرد - و نظرتون در مورد 18-200 سيگما در اين مورد چيه ؟ ارزش داره بخاطر فوكال 200 نيكون رو نگيرم ؟ فقط بيشتر محو شدگي پشت سوژه برام اهميت داره يا همون جدا شدن سوژه از بك - مرسي - درضمن من براي محيط آتليه نميخوام تقريبا يه لنزه همه كاره برام به حساب مياد. ممنون بابت توجهتون - بادي nikon d5200
    معمولاً هرچی رنج لنز بيشتر باشه کيفيت مياد پايين تر مخصوصاً تو قسمت تله
    اگر لنز بلند ميخواهيد 70-300 تامرون بگيريد
    يا يک پرايم مثل 50 يا 85
    کلاً لنز همه کاره اي که کيفيت خوبی داشته باشه نداريم ، حتی لنز های سری ال کنون با قيمتی حدود 2-3 هزار دلار به خوبی 2-3 لنز با بازه کوچيک تر توی همون رنج نيستند
    dr.aryan تشکر می‌کند.

كاربر آشنا dr.aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    61

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    معمولاً هرچی رنج لنز بيشتر باشه کيفيت مياد پايين تر مخصوصاً تو قسمت تله
    اگر لنز بلند ميخواهيد 70-300 تامرون بگيريد
    يا يک پرايم مثل 50 يا 85
    کلاً لنز همه کاره اي که کيفيت خوبی داشته باشه نداريم ، حتی لنز های سری ال کنون با قيمتی حدود 2-3 هزار دلار به خوبی 2-3 لنز با بازه کوچيک تر توی همون رنج نيستند
    ممنون از پاسختون اما من از بين 18-140 نيكون و 18-200 سيگما بايد انتخاب كنم ! 50 پرايم خريد بعديمه ولي فعلا تله ميخوام براي لنز اول و بعد حتما يك لنز 50 م م اف 18 تهيه خواهم كرد - بعضا ديدم تو فوكال 200 فلوي خوبي ميشه داد به عكساي پرتره - ميخواستم ببينم 18-140 راضيم ميكنه ؟ دوس دارم نيكون رو بگيرم ميترسم رنجش تو پرتره جوابمو نده :( بودجه تا 1500

تشکر کرده
    3755

اين لنز هايی که شما انتخاب کرديد تله خوبی ندارند و راضی نخواهيد بود ,مهم فقط فوکال بلند نيست مهم اينه تو اون فوکال لنز شارپ هست يا نه

18-140 لنز خيلی شارپی نيست ميتونيد به جاش 18-105 بگيريد که لنز خوبيه

كاربر آشنا afshin_zavar آواتار ها
    تشکر کرده
    82

تا دیروز فک میکردم لنز مناسب پرتره 80 میلیمتره که واسه خاطر کارپدار بودن دوربین، بهتره 50mm خریداری بشه
    دیروز دوستی گفت که بهترین لنزهای پرتره، همون ماکرو ها هستن(مثل تامرون 90 و سیگما 105)

از دیروز انگشت حیرت بر دهان موندم

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط dr.aryan نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون اما من از بين 18-140 نيكون و 18-200 سيگما بايد انتخاب كنم ! 50 پرايم خريد بعديمه ولي فعلا تله ميخوام براي لنز اول و بعد حتما يك لنز 50 م م اف 18 تهيه خواهم كرد - بعضا ديدم تو فوكال 200 فلوي خوبي ميشه داد به عكساي پرتره - ميخواستم ببينم 18-140 راضيم ميكنه ؟ دوس دارم نيكون رو بگيرم ميترسم رنجش تو پرتره جوابمو نده :( بودجه تا 1500
    سلام
    اون عکس هایی که شما دیدین شاید با 200mm گرفته شده باشه اما غالبا توسط لنز های تله با دیاف باز و کمتر از 2.8 عکس گرفته میشه نه با لنز های معمولی.
    البته باز هم میشه با لنز معمولی کمی زمینه تار باشه اما نه در حد لنز های گران قیمت.
    ضمنا میتونین به 18-55 به همراه 55-200 نیکون هم فکر کنید.
    البته من خودم استفاده نکردم اما گمونم از 18-200 کیفیت بالا تری داره.
    Majix تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin_zavar نمایش پست ها
    تا دیروز فک میکردم لنز مناسب پرتره 80 میلیمتره که واسه خاطر کارپدار بودن دوربین، بهتره 50mm خریداری بشه
    دیروز دوستی گفت که بهترین لنزهای پرتره، همون ماکرو ها هستن(مثل تامرون 90 و سیگما 105)

نميشه گفت کدوم فوکال بهتره ، بستگی به سبک عکاس و نوع عکسی که ميخواد بگيره داره
    بين 50-200 بيشترين کاربرد رو داره و هرچی ديافراگم بازتر باشه بهتره
    لنز های ماکرو معمولاً 2.8 هستند که با توجه به طول فوکالشون 100 2.8 خيلی هم خوب نيستند (ماکرو های 150 و 180 هم هست اما هم گرونه هم سنگين)

تو کنون بهترين لنز های پرتره 85 1.2 / 135 2.0 / 200 2.0
    هستند + 70-200 2.8 برای کار های عمومی تر

https://www.flickr.com/photos/desertrose76/
    https://www.flickr.com/photos/ilkoallexandroff

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin_zavar نمایش پست ها

سلام
    یکی از دلایلی که این لنز ها برای پرتره توصیه میشه دیاف مناسب به همراه فاصله کانونی خوب و شارپی عالی اون هاست که گاها با قیمت مناسب هم همراه میشه و با انعطاف پذیری بالایی که داره باعث میشه به لنزی مناسب برای پرتره تبدیل بشه اما نه الزاما بهترین. لنز های پرتره ویژگی های مخصوص خودشونو دارند اما لنز های ماکرو علاوه بر کار اصلی برای پرتره هم گزینه های مناسبی هستند.
    Dariush Chegini و afshin_zavar تشکر می‌کنند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

با سلام خدمت اساتید محترم
    راستش من یمدت هست با دوربین جدیدم نیکون d3300 عکس میگیرم و خب چیزی که خیلی علاقه دارم و احساس میکنم یمقدار هم استعدادش رو دارم پرتره و عکاسی ماکرو هست
    که در مورد پرتره تا حدودی تونستم با همون لنز کیت دوربین عکسهای خوبی بگیرم ولی ماکرو اصلا جالب نمیشه متاسفانه
    فعلا لنز ماکرو نمیتونم بخرم اما خیلی تمایل دارم یه لنز مخصوص پرتره بخرم برام فوکوس اتومات مهم نیست چون بیشترمواقع دستی فوکوس میکنم
    راستش بین دو تا لنز مردد هستم ممنون میشم برتری و تفاوتها رو بفرمایید و در اخر نصب به تفاوت قیمت ایا لنز گرونتر ارزش خرید داره؟

Nikon AF NIKKOR 50mm f/1.4D
    حدود قیمت 950 تومان هستش

و
    Nikon 50mm F/1.8 AF D
    حدود نصب قیمت اولی تقریبا 500 قیمتش هست
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنید برای دوربین بنده کدوم مناسبتر هست و اینکه دیاف اولی 1.4 هست چقدر در کیفیت عکس تاثیر داره مخصوصا بنده که بیشتر عکسهام تو محیط منزل هست
    بیشتر برا عید میخوام بخرم
    منتظر راهنمایی اساتید هستم
    موفق باشید

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط samani نمایش پست ها
    راستش من یمدت هست با دوربین جدیدم نیکون d3300 عکس میگیرم و خب چیزی که خیلی علاقه دارم و احساس میکنم یمقدار هم استعدادش رو دارم پرتره و عکاسی ماکرو هست
    که در مورد پرتره تا حدودی تونستم با همون لنز کیت دوربین عکسهای خوبی بگیرم ولی ماکرو اصلا جالب نمیشه متاسفانه
    فعلا لنز ماکرو نمیتونم بخرم اما خیلی تمایل دارم یه لنز مخصوص پرتره بخرم برام فوکوس اتومات مهم نیست چون بیشترمواقع دستی فوکوس میکنم
    راستش بین دو تا لنز مردد هستم ممنون میشم برتری و تفاوتها رو بفرمایید و در اخر نصب به تفاوت قیمت ایا لنز گرونتر ارزش خرید داره؟

حدود قیمت 950 تومان هستش

و
    Nikon 50mm F/1.8 AF D
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنید برای دوربین بنده کدوم مناسبتر هست و اینکه دیاف اولی 1.4 هست چقدر در کیفیت عکس تاثیر داره مخصوصا بنده که بیشتر عکسهام تو محیط منزل هست
    موفق باشید
    سلام.با توجه به اینکه بدنه شما موتور فوکوس نداره از سری های D نمیتونید استفاده کنید.یعنی اتوفوکوس رو از دست میدید.لازم به ذکره که لنزهای با کیفیت و خوش قیمتی هم هستند.آنچه برای شما مناسبه(جهت پرتره) لنز پرایم Nikon AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G هست به نظر من.در مورد فوکوس دستی هم بهتره یه مدتی با همون لنز کیت دوربینتون با فوکوس دستی عکاسی کنید و نتایج رو ببینید واگر با صرف مدت قابل قبولی به نتیجه دلخواه رسیدید بعد برای خرید سریD تصمیم بگیرید.ضمنا این لنزی که عرض کردم فول فریم بوده و در زمان کوچ به فول فریم همچنان کارامد خواهد بود.بدنه بنده کراپداره و لیکن عمدتا لنزهایی که تهیه میکنم فول فریم هستند.البته این یک نسخه همگانی نیست و نظر حقیره.
    samani و nicebluesky تشکر می‌کنند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط samani نمایش پست ها

حدود قیمت 950 تومان هستش

و
    Nikon 50mm F/1.8 AF D
    موفق باشید
    من به جاي شما بودم 50mm f1.8 G مي گرفتم .اتوفوكوس توي اين لنزها كم اهميت هم نيست در عين حال لنزهاي سري G بروزتر بوده و كيفيت اپتيكي بهتري هم دارند.
    f1.4 تقريبا يك استاپ روشن تره ولي معمولا اين لنزها توي f1.4 عملكرد عالي ندارند.
    اين لنزها هيچكدوم ماكرو نيستند ولي اگر مي خواهيد از رينگ معكوس استفاده كنيد(دردسرهاي خاص خودش رو داره) لنزهاي سري D با داشتن رينگ اپرچر برتري مناسب تر هستند.
    samani، ata_m3، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده