صفحه 129 از 164 نخستنخست ... 29 79 119 125 126 127 128 129 130 131 132 133 139 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    863

ابتدا ممنون از راهنمایی های دوستان ...
    فکر کنم این 2 تصویر کاملا گویای منظورم باشند ... هر دو با f13 تامرون 90 و شرایط یکسان تهیه شده ... مخلص کلام آیا لنزی هست که تو تمام قد هم شارپنس نیم تنه یا کلوز آپ رو بدهد یا خیر ؟

01.jpg

02.jpg
    علیرضا قاسم زاده ایروانی
    instagram.com/alireza__iravani

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

شما فکوس با ليو ويو و دستی رو انجام دادين؟
    دستی فکوس کنيد ببينيد چنين مشکلی هنوز هست يا نه
    pargraphic تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    863

فک نمیکنم فکوس دستی از فاصله دور خیلی قابل اطمینان باشه ولی لایو ویو رو تست میکنم ...
    میتونم بپرسم در نهایت به چه احتمالی میخواهید برسید ؟
    علیرضا قاسم زاده ایروانی
    instagram.com/alireza__iravani

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

بچشم من که مشکلی نیست. راستش با این روزنه بسته بعید است که اگر هم مشکل کوچکی در فکوس باشد، اصلا خودش را نشان دهد. با دور شدن از سوژه کم شدن جزئیات طبیعی است. همانطور که دوستان راهنمایی کردند، برای اطمینان از مشکل فکوس یکبار با لایو ویو و یک بار با فکوس معمولی از یک شیء یکسان عکس بگیرید و مقایسه کنید. اگر یکسان بود مشکل از فکوس ندارید.
    ولی در عکس تمام قد بنظر من میشود شارپسازی بهتری انجام داد. مثلا با radius کمتر (مثلا 0.7) و میزان شارپسازی بیشتر برای تاکید بیشتر روی جزئیات.
    pargraphic و Jalal Parsa تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام
    جناب قاسم زاده به نظر من عکس ها مشکلی ندارن
    فقط به دلیل استفاده از دیاف 13 یکم از شارپنس عکس کم شده من چند جا دیدم این لنز بعد دیاف 11 دچار افت شارپنس میشه
    و فکر نمیکنم تو این دیاف و عمق میدان مشکل فوکوس داشته باشه.
    موفق باشید.
    پ ن: پوزش،با جناب دانش پایه خط رو خط شدیم
    pargraphic و doki تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط pargraphic نمایش پست ها
    فک نمیکنم فکوس دستی از فاصله دور خیلی قابل اطمینان باشه ولی لایو ویو رو تست میکنم ...
    میتونم بپرسم در نهایت به چه احتمالی میخواهید برسید ؟
    منظورم اينه که تو لايو ويو فکوس دستی کنيد ، اگر بزرگ نمايی رو فعال کنيد دقيق ميتونيد فکوس کنيد (روی 3 پايه و سوژه ثابت)
    ميخوام مطمئن بشيد که مشکل از فکوس اتوماتيک نيست
    تو صفحه قبل هم گفتم چون لنز شما فوکال ثابتی داره برای عکس تمام قد فاصله بيشتری با سوژه ميگيريد و ممکنه فکوس اتوماتيک دچار مشکل بشه
    برای همين ميگم دستی فکوس کنيد و ببينيد باز اين عدم شارپنس هست يا نه
    pargraphic تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر آشنا arianvalipoor آواتار ها
    تشکر کرده
    95

سلام دوستان
    همیشه از عکاسان معروف میشنویم که لنزهای پرایم شارپتر از لنزهای زوم هستند. برای مثال لنزی مثل 135mm f/2 کنون که به شارپ بودن معروف است در تستهایی که در شرایط یکسان انجام میدهیم میبینیم که (برای مثال) 70-200 f/2.8 II بسیار شارپ تر است! علت چیست؟
    اگر شارپنس لنزهای پرایم رو ضعیف تر از این مدل زوم بدونیم انتخاب لنز زوم منطقی تر نیست؟
    نظر شما چیست؟

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط arianvalipoor نمایش پست ها
    سلام دوستان
    همیشه از عکاسان معروف میشنویم که لنزهای پرایم شارپتر از لنزهای زوم هستند. برای مثال لنزی مثل 135mm f/2 کنون که به شارپ بودن معروف است در تستهایی که در شرایط یکسان انجام میدهیم میبینیم که (برای مثال) 70-200 f/2.8 II بسیار شارپ تر است! علت چیست؟
    اگر شارپنس لنزهای پرایم رو ضعیف تر از این مدل زوم بدونیم انتخاب لنز زوم منطقی تر نیست؟
    نظر شما چیست؟
    اول اینکه لنزهای پرایم را برای شارپنس تهیه نمیکنیم! ملاک روزنه بازشان است و کسی هم انتظار شارپنس از آنها ندارد. اینکه در روزنه باز که عمق میدان بسیار کم است عملا چیزی در فکوس نیست که شارپنس داشته باشد هم درنظر بگیرید. اگر روزنه را در حد لنزهای زوم ببندید شارپتر از زومها میشوند.
    دوم اینکه لنز 135اف2 برای سال 1996؟ است و لنز 70-200 برای 2008 بهتر است این موضوع را هم درنظر بگیرید.
    سوم اینکه ۷۰-۲۰۰ لنز منحصر بفردیست کاش کوچکتر و سبکتر بود
    Mehrdad-PL، mSafdel، S_Mahdi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    95

روزنه ۲/۸ با ۲ تفاوت خیلی زیادی با هم ندارند.(نمیگم تفاوت ندارند.. آنقدر نیست) همچنین من در روزنه های مختلف مقایسه کردم.. مثلا ۵.۶ یا ۴.. باز هم ۷۰-۲۰۰ بسیار لنز بهتری است. اینکه میفرمایید شارپتر میشوند فکر میکنم یه جورایی به خرافه بین عکاسان بدل شده. چون در واقعیت چنین چیزی دیده نمیشه.
    در هنگام پست سال ساخت لنزها در نظرم بود. ولی ملاک صحیحی نیست.. چون علوم اپتیکی پیشرفت چندانی ندارند و همچنین اگر پیشرفتی صورت میگرفت قطعا لنز جایگزینی وارد بازار میشد. همچنین هنوز هم بسیاری از عکاسان روی این لنز تاکید دارند. در حالی که توانایی تهیه لنز جایگزین دارند!
    مثال من رو میشه با مقایسه لنزهای 35mm و 35mm ولنز 24-70 f/2.8 II هم بسط داد.

تشکر کرده
    95

روزنه ۲/۸ با ۲ تفاوت خیلی زیادی با هم ندارند.(نمیگم تفاوت ندارند.. آنقدر نیست) همچنین من در روزنه های مختلف مقایسه کردم.. مثلا ۵.۶ یا ۴.. باز هم ۷۰-۲۰۰ بسیار لنز بهتری است. اینکه میفرمایید شارپتر میشوند فکر میکنم یه جورایی به خرافه بین عکاسان بدل شده. چون در واقعیت چنین چیزی دیده نمیشه.
    در هنگام پست سال ساخت لنزها در نظرم بود. ولی ملاک صحیحی نیست.. چون علوم اپتیکی پیشرفت چندانی ندارند و همچنین اگر پیشرفتی صورت میگرفت قطعا لنز جایگزینی وارد بازار میشد. همچنین هنوز هم بسیاری از عکاسان روی این لنز تاکید دارند. در حالی که توانایی تهیه لنز جایگزین دارند!
    مثال من رو میشه با مقایسه لنزهای 35mm و 35mm ولنز 24-70 f/2.8 II هم بسط داد.