صفحه 131 از 164 نخستنخست ... 31 81 121 127 128 129 130 131 132 133 134 135 141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,301 تا 1,310 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر جديد dariush2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    شارپی سیگما و تامرون در پرتره به شارپی کنون نیست. ضمن اینکه بوکه کنون هم بهتر هست. در این صورت پیشنهاد می کنم که لنز 85 کنون رو تهیه بفرمایید چون اولویتتون پرتره هست. بر حسب نیازتون ماکرو گرافی هم با این لنز انجام بدید اگه از نتایج راضی بودید که هیچ اما اگه طالب بزرگنمایی بیشتر باشید می تونید از اکستنشن تیوب هم استفاده کنید که با توجه به دیاف باز بودن این لنز، مشکلی در استفاده از اکستنشن نخواهید داشت.

پ.ن: با جناب niceevil خط رو خط شدیم.

فیلترهای raynox بهترین فیلتر ها برای بزرگنمایی و عکاسی ماکرو و close up هستن که متاسفانه تو ایران پیدا نمی شوند. وگرنه میشه از ترکیب اکستنشن و فیلتر close up هم به صورت همزمان استفاده کرد.

مرسی بابت پاسخ.آخه واسه ماکرو فقط میخواستم از لنز طبیعی بدون فیلتر و اکستنشن استفاده کنم و با یه تیر 2 نشون بزنم.
    ولی مثل اینکه یا باید واسه پرتره کانن رو انتخاب کنم و یا واسه ماکرو لنز مخصوص.واسه پرتره لنز دیگه مد نظر دوستان نیست؟
    فوکال 85 به بالا واسه کراپ دار با در نظر گرفتن کیفیت و شارپ بالا و بوکه محو؟

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush2000 نمایش پست ها
    مرسی بابت پاسخ.آخه واسه ماکرو فقط میخواستم از لنز طبیعی بدون فیلتر و اکستنشن استفاده کنم و با یه تیر 2 نشون بزنم.
    ولی مثل اینکه یا باید واسه پرتره کانن رو انتخاب کنم و یا واسه ماکرو لنز مخصوص.واسه پرتره لنز دیگه مد نظر دوستان نیست؟
    فوکال 85 به بالا واسه کراپ دار با در نظر گرفتن کیفیت و شارپ بالا و بوکه محو؟
    خواهش می کنم. بله همین طوره یا پرتره با کنون یا ماکروی تخصصی با سیگما یا تامرون. البته عرض کردم که ممکنه بدون تجهیزات خاص ماکرو گرافی از ماکروی 85 راضی باشید. حتما اول تست کنید و در صورت عدم رضایت از میزان بزرگنمایی، اقدام به خریداری تجهیزات ماکرو کنید.

لنز 85 لنز تخصصی پرتره هست که روی کراپدار فاصله کانونی معادل 136 فول فریم رو بهتون میده که کاملا برای پرتره ایده آل هست. از نظر شارپنس و بوکه هم بسیار لنز خوبیست.

تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    خواهش می کنم. بله همین طوره یا پرتره با کنون یا ماکروی تخصصی با سیگما یا تامرون. البته عرض کردم که ممکنه بدون تجهیزات خاص ماکرو گرافی از ماکروی 85 راضی باشید. حتما اول تست کنید و در صورت عدم رضایت از میزان بزرگنمایی، اقدام به خریداری تجهیزات ماکرو کنید.

لنز 85 لنز تخصصی پرتره هست که روی کراپدار فاصله کانونی معادل 136 فول فریم رو بهتون میده که کاملا برای پرتره ایده آل هست. از نظر شارپنس و بوکه هم بسیار لنز خوبیست.
    مرسی واسم شفاف سازی شد .لنز 18-135 stm هم دارم به نظرم از فوکال 135 اون لنز با اکستنشن و یا فیلتر بتونم راحت تر به ماکرو برسم.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

مرسی واسم شفاف سازی شد .لنز 18-135 stm هم دارم به نظرم از فوکال 135 اون لنز با اکستنشن و یا فیلتر بتونم راحت تر به ماکرو برسم.
    خواهش می کنم. لنز 135-18 لنز کیت هست و دیاف بازی نداره در صورت استفاده از اکستنشن به احتمال زیاد با کمبود نور مواجه میشید، ضمن اینکه شارپنس 85 رو هم نداره ولی می تونید تست کنید. ضمنا فیلترهای close up که تو بازار هستند کیفیت مناسبی ندارن و تاثیر منفی رو عکسهاتون می ذارن و همون اکستنشن کافی هست.
    obsidiyan و dariush2000 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    19

با سلام
    من یه آماتورم.یه سوال داشتم از اساتید و کسانی که لنزکانن EF 85mm F/1.8 USM را دارند.
    به عنوان مثال واسه گرفتن شانه به بالا در این لنز فاصله 3 متر ایده آل هست.سوالم اینه واسه گرفتن نیم تنه
    اگه از اون 3 متر عقب تر بریم مثلا 1-2 متر عقب تر،در بوکه تاثیرش محسوس هست؟ثاثیرش زیاده؟بوکه دیگه محو نیست؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام به همه دوستان من یه دوربین نیکون d7100 میخوام بگیرم
    الان که نگاه میکنم با 2تا لنز متفاوت هستش یکی 18-105 و 18-140
    میخواست فرق این دو نوع لنز رو بدونم و اینکه کدوم بیشتر به دردم میخوره ممنون میشم راهنماییم کنین

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

با سلام
    من یه آماتورم.یه سوال داشتم از اساتید و کسانی که لنزکانن EF 85mm F/1.8 USM را دارند.
    به عنوان مثال واسه گرفتن شانه به بالا در این لنز فاصله 3 متر ایده آل هست.سوالم اینه واسه گرفتن نیم تنه
    اگه از اون 3 متر عقب تر بریم مثلا 1-2 متر عقب تر،در بوکه تاثیرش محسوس هست؟ثاثیرش زیاده؟بوکه دیگه محو نیست؟
    سلام

همونطور كه احتمالا ميدونيد يكي از عوامل موثر در بوكه فاصله دوربين تا سوژه هست. هرچقدر اين فاصله كمتر باشه شدت بوكه ايجاد شده بيشتره و بالطبع بالعكس.

منتها اگه به اين نتيجه رسيديد كه براي پرتره نيم تنه فاصله 3 متري مناسبه، چرا ميخوايد 1-2 متر عقبتر بريد؟

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط payam3g نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان من یه دوربین نیکون d7100 میخوام بگیرم
    الان که نگاه میکنم با 2تا لنز متفاوت هستش یکی 18-105 و 18-140
    میخواست فرق این دو نوع لنز رو بدونم و اینکه کدوم بیشتر به دردم میخوره ممنون میشم راهنماییم کنین
    سلام
    سوالتون رو در تاپيك مرتبط مطرح نكرديد، اما ...
    تفاوت اول اين دو همونطور كه در نگاه اول به چشم مياد در محدوده فاصله كانوني اونهاست. از حيث تفاوت خروجي ها، بنده نيكوني نيستم و با اين لنزها كار نكردم اما گاها دوستاني رو ميبينم كه از خروجي 18-105 راضي ترند (لطفا دوستان نيكوني اظهارنظر فرمايند )

تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    سلام

همونطور كه احتمالا ميدونيد يكي از عوامل موثر در بوكه فاصله دوربين تا سوژه هست. هرچقدر اين فاصله كمتر باشه شدت بوكه ايجاد شده بيشتره و بالطبع بالعكس.

منتها اگه به اين نتيجه رسيديد كه براي پرتره نيم تنه فاصله 3 متري مناسبه، چرا ميخوايد 1-2 متر عقبتر بريد؟
    بله میدونم با دور شدن از سوژه بوکه کم میشه.3 متر مثال بود.خب من اگه بخوام نیم تنه بگیرم و بوکم واضح بشه که فایده نداره.
    با عقب رفتن در حیقیقت میخوام هم بوکم حفظ شه هم بتونم نیم تنه بگیرم. اخه میگن 85 فقط واسه شانه به بالا خوبه.
    من میخوام 85 داشته باشم و نیم تنه هم بگیرم به شرطی که بوکه خراب نشه.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

با سلام
    بستگي دارد از چه دوربين و چه اپرچري استفاده كنيد.
    اگر دوربينتان فول فريم باشد و از اپرچر 1.8 استفاده كنيد، در فاصله سه متري از سوژه،‌ عمق ميدان 13 سانتيمتر و ارتفاع قاب شما 130 سانتيمتر خواهد بود
    اگر فاصله را به 5 متر افزايش بدهيد عمق ميدان 38 سانتي و ارتفاع قاب شما 2.1 متر مي شود كه براي پرتره نيم تنه زياد است و براي پرتره تمام قد مناسب است. بر بوكه هم موثر است ولي البته بوكه به فاصله پس زمينه نسبت به سوژه هم بستگي دارد، اگر پس زمينه از سوژه دور باشد دو متر عقب رفتن تاثير چنداني بر بوكه نخواهد گذاشت.

اگر هم دوربينتان كراپدار باشد فاصله مناسب براي عكس سينه حدود 4 متر است (تا ارتفاع قاب شما 100 سانتيمتر شود). در اين حالت با اپرچر 1.8 عمق ميدان 15 سانتيمتر است.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Saturday 9 May 2015 در ساعت 15:54
    Ali M.Rezaei و dariush2000 تشکر می‌کنند.