صفحه 37 از 164 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 87 137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 361 تا 370 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر همراه Soha.T آواتار ها
    تشکر کرده
    1042

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

نيكن را نمي دانم ولي 85 كنن f/1.8 اينقدر شارپ است كه مجبور مي شويد همه ي پرتره هايتان را سافت كنيد. به قول سايتي اين لنز Razor Sharp است.
    همینطور 85 نیکون f/1.8..... به نظرم این همه شارپنس برای پرتره کمی زیادیه!
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    سها تفرشی
    Instagram

كاربر همراه 6319 آواتار ها
    تشکر کرده
    752

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    خانم تفرشی از کمکتون ممنونم! خیلی وقته که دارم روی لنزهای پرتره تحقیق می کنم این لنز 85 م م رو هم دیدم اما خب همانطور که مشخصه به نسخه 1.4 نمیرسه ! از لحاظ بوکه و شارپی نسخه 1.4 حرف نداره
    اگر بتونم بدون شک نسخه 1.4 رو میگیرم یا 50 م م 1.4 رو انتخاب می کنم حتی 50 م م 1.4 هم
    از لحاظ شارپی و بوکه به 85 م م نسخه 1.4 نمیرسه ! اما خب قیمت این لنز هم ...
    80-200 AFS
    70-200 AFS
    هم برای پرتره
    فکر می کنم در حال حاضر فقط باید صبر کنم و همراه بررسی بیشتر
    سلام.

من هم علاقه مند به پرتره هستم و البته چون Nikkor AF-S 50mm f/1.4G دارم این پست رو میزنم تا شاید بتونم کمکی کرده باشم.لنز بسیار خوبیست+شارپ بالا+بوکه زیبا+سرعت فکوس خوب.

توجه داشته باشید که بدرد head shot + head & shoulders نمی خوره و اغرق داره!اما برای نیم تنه و تمام قد کاراست بخوصوص در مکان هایی که با کمبود جا مواجه هستید.

اینم چند نمونه ساده از کارای مختلف که بیشتر کمکتون میکنه:

model:D80
    s:1/40
    f:1.4
    iso 800

s:1/25
    f:2
    iso:800

s:1/100
    f:2
    iso:400
    raffi، Anoosh-Em، alie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima

كاربر همراه 6319 آواتار ها
    تشکر کرده
    752

و چون با Nikkor 85mm f/1.4D IF AF هم کار کردم چند نمونه عکس در کادرای مختلف میزارم که بازم کمکتون باشه در مقایسه:

s:1/1250
    iso:100

s:1/200
    iso:200

s:1/250
    f:2.8
    iso:100

S.M.Shamsi، hamedch67، Anoosh-Em و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima

كاربر همراه alie آواتار ها
    تشکر کرده
    2011

اروین عزیز ممنون از برای راهنمایی و نمونه عکسهایی که گذاشتی ! من فکر می کنم این لنزها روی بدنه های
    کراپ دار تمام قابلیت هاش دیده نمیشه یا بهتر بگم روی بدنه های فول فریم تصاویر از نظر شارپ بودن و بوکه
    تفاوتش محسوس هست از این جهت برای کسی که دوربین کراپ دار استفاده میکنه خیلی تفاوت مشخص نباشه
    این استباط من بود نمی دونم تا چه حد میتونه درست باشه
    علی اسلامیان

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

جناب اسلامیان مطالبی را که عنوان کردید خواندم همین طور توصیه هایی را هم که به شما شد. راحتتان کنم. شما فقط نیکور 85mm f1.8 میخواهید. راستش دوستان سعی میکنند نسخه نپیچند و اطلاعات کلی را به شما بدهند اما به نظرم دلایل کافی و بحث های قبلی اگر اشتباه نکنم در همین تاپیک و یا در تاپیک لنز نیکور 85 به قدر کافی به این موضوع پرداخته.

اگر میتوانید لنز های زومی مثل :

Nikkor 24-70 قیمت 2 میلیون تومان
    یا70-200 به قیمت 2 میلیون و صد

بگیرید که هیچ ، شاید در کنار آنها دیگر نیاز چندانی به 85mm نداشته باشید.( نظر شخصی من )
    اما اگر نه در خرید 85mm F 1.8 شک نکنید

اگر قصدتان صرفا پرتره است. 50mm از گزینه هایتان خارج است. چون با آن نمیتوانید به سوژه نزدیک شوید همانطور که در نمونه های دوستمان دیدید اندازه دماق را بزرگ میکند و گوشها یا از نمای پهلو چانه را.... با 50 فقط باید نیم تنه یا تمام قد بگیرید نه پرتره کلوز آپ!

اما با 85mm هم کلوژ آپ خوبی دارید و هم اگر چند قدم عقب تر بروید ، نیم تنه و تمام قد را.

قیمت Nikkor 85mm f 1.8 هم اکنون پانصد هزار تومان است.
    و قیمت Nikkor 85mm F1.4 بخاطر یک استاپ باز تر بودن یک میلونو دویست هستش. و روشنه که بخاطر قیمت فروش آن یک دهم ورژن 1.8 آن است.

البته مواردی را که گفتم همگی در بخش موجودند. اگر هم اطلاعات بیشتری خواستید ، به تاپیک Nikkor 85 مراجعه کنید آنجا این بحثها تمام شده است !

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 11 February 2010 در ساعت 09:49
    Rouzbeh Ehsani، alie و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2011

جناب انوش تشکر برای لطفی که میکنید و پیشنهادی که دادید و همین طور بقیه دوستان که همیشه لطفشون شامل حال من بوده ! در اینکه 85 م م 1.8 لنز خوبیه و برای پرتره ایده ال هست شکی نیست اما خب چیزی که من فهمیدم به عنوان نظر شخصی اینکه روی دوربین های کراپ دار این لنز اون شارپ بودن و بوکه ای که در فول فریم داره رو نداره همین روی فول فریم عملکردش عالی هستش البته قبل از همه این صحبتها من تاپیک 85 م م رو مطالعه کرده بودم اونجا هم نسخه 1.8 به نسخه 1.4 ترجیح داده شده بود که خب با در نظر گرفتن فاکتور قیمت منطقی هم بود لنزهای نیکون در رده حرفه ای ماشاا... خیلی گرونه ! فقط مقایسه کنید 70-200 کنون رو با نیکون مطمئنا متوجه تفاوت قیمت هستید جدا از اینکه کنون 4 تا مدل از این لنز داره و نیکون ...
    الان چیزی که من دیدم و نمی دونستم لنز AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G نیکور هست که من اطلاعاتی ازش نداشتم که خیلی ازش خوشم اومد قیمتش نزدیک 85 م م 1.8 هست و خروجی اون به نظر خیلی بهتر هست یه نکته اینکه برای پرتره چهره که از این عکس دیدم دفرمه شدن رو ندیدم ! نمی دونم فرق این لنز فقط AFS G بودنش هست یا تفاوت دیگه ای هم داره ! این لنز حتی روی بدنه های کراپ دار هم خروجی خوبی داره خیلی دوست دارم در مورد این لنز نظر دوستان رو بدونم یه نمونه عکس رو هم از این لنز میزارم که مقایسه بشه
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    علی اسلامیان

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

الان چیزی که من دیدم و نمی دونستم لنز AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G نیکور هست که من اطلاعاتی ازش نداشتم که خیلی ازش خوشم اومد قیمتش نزدیک 85 م م 1.8 هست و خروجی اون به نظر خیلی بهتر هست یه نکته اینکه برای پرتره چهره که از این عکس دیدم دفرمه شدن رو ندیدم ! نمی دونم فرق این لنز فقط AFS G بودنش هست یا تفاوت دیگه ای هم داره ! این لنز حتی روی بدنه های کراپ دار هم خروجی خوبی داره خیلی دوست دارم در مورد این لنز نظر دوستان رو بدونم یه نمونه عکس رو هم از این لنز میزارم که مقایسه بشه
    جناب اسلامیان
    سلام

به نظر من شما چند چیز مختلف رو باهم مخلوط کردین.

دفرمه شدن چهره بستگی به نزدیک شدن شما به سوژه داره و خصوصیات ذاتی سوژه.
    بین یک 50 1.4 یا 5. 1.8 یا 50 F2.8 هیچ فرقی وجود نداره از نظر پر کردن کادر .

در مورد این نکته
    این لنز حتی روی بدنه های کراپ دار هم خروجی خوبی داره خیلی دوست دارم
    حتی !!

من متوجه نمی شم. اکثر لنزهای خوب روی فول فریم، روی دوربین های کراپدار بهتر هم عمل میکنند (بحث عمق میدان و Look And Feel کلی به کنار )

به دلیل اینکه سنسور کوچکتر است بخش بیشتری از تصویر را ناحیه مرکزی لنز برای سنسور محیا می کند (عموما این ناحیه از گوشه های لنز عملکر بهتری دارند ) در واقع مثلا Soft بودن گوشه های تصویر در لنز اصلا روی سنسور ثبت نمی شوند !

آیا من اشتباه برداشت کردم؟
    A_Maddah، farhad44، LightBox و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    2011

نوید عزیز در این مورد من چون به سوژه اینقدر نزدیک نشدم و تجربه ای از کار با این لنزها ندارم حرفم از روی نمونه ها
    و اتکا به شنیده هاست پس با توجه به گفته شما با توجه به خصوصیات ذاتی چهره فرد و نزدیک شدن بیش از انداره دفرمه شدن رو خواهیم داشت ! من فکر می کنم برای عکاسی نزدیک شدن عکاس به سوژه نهایت فراتر از یک تصویر کلوزاپ از چهره فرد معنی نمیده پس لنزی که بتونه با توجه به نزدیکی به سوژه وقتی کل کادر رو پر میکنه تصویر خوبی ارائه بده میتونه لنز مناسبی باشه (اگر بحث خصوصیات ذاتی چهره فرد رو کنار بزاریم)

فکر می کنم منظورم رو بد رسوندم منظورم این بود که این لنز نسبت به دیگر لنزها که بحث شد روی کراپ دار از نظر بوکه و شارپنس تصویری عملکردش بسیار نزدیک به تصاویر ایجاد شده روی دوربین فول فریم هست و مثل لنزهای دیگه مشکل شارپنس روی کراپ دار رو نداره
    علی اسلامیان

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نوید عزیز در این مورد من چون به سوژه اینقدر نزدیک نشدم و تجربه ای از کار با این لنزها ندارم حرفم از روی نمونه ها
    و اتکا به شنیده هاست پس با توجه به گفته شما با توجه به خصوصیات ذاتی چهره فرد و نزدیک شدن بیش از انداره دفرمه شدن رو خواهیم داشت ! من فکر می کنم برای عکاسی نزدیک شدن عکاس به سوژه نهایت فراتر از یک تصویر کلوزاپ از چهره فرد معنی نمیده پس لنزی که بتونه با توجه به نزدیکی به سوژه وقتی کل کادر رو پر میکنه تصویر خوبی ارائه بده میتونه لنز مناسبی باشه (اگر بحث خصوصیات ذاتی چهره فرد رو کنار بزاریم)

فکر می کنم منظورم رو بد رسوندم منظورم این بود که این لنز نسبت به دیگر لنزها که بحث شد روی کراپ دار از نظر بوکه و شارپنس تصویری عملکردش بسیار نزدیک به تصاویر ایجاد شده روی دوربین فول فریم هست و مثل لنزهای دیگه مشکل شارپنس روی کراپ دار رو نداره
    درود

دوست گرامی مطالبی که در پست قبلی عنوان کردید چندین غلط فاحش داشت. , جناب حسینیان حوصله فرمودند و رفع ابهام کردند. اما ظاهر تاثیری ندارد ! مطالب یاد شده بقدر کافی گویا هستند. و جای هیچ گونه توضح تکمیلی ندارند.

ضمنا یادتان باشد به شنیده ها نمیشود اطمینان کرد. چون ممکن است خیلی چیز ها بشنویم که حتی قابل تکرار کردن هم نباشند. اینجا سایت تخصصی علمی عکاسی است دوستان در اینجا نکته سنج هستند و توقع بیشتری از هر فروم عمومی دیگری دارند.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 13 February 2010 در ساعت 10:01

تشکر کرده
    2011

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

دوست گرامی مطالبی که در پست قبلی عنوان کردید چندین غلط فاحش داشت. , جناب حسینیان حوصله فرمودند و رفع ابهام کردند. اما ظاهر تاثیری ندارد ! مطالب یاد شده بقدر کافی گویا هستند. و جای هیچ گونه توضح تکمیلی ندارند.

ضمنا یادتان باشد به شنیده ها نمیشود اطمینان کرد. چون ممکن است خیلی چیز ها بشنویم که حتی قابل تکرار کردن هم نباشند. اینجا سایت تخصصی علمی عکاسی است دوستان در اینجا نکته سنج هستند و توقع بیشتری از هر فروم عمومی دیگری دارند.

موفق باشید

انوش
    جناب انوش ممنون میشم که بگید غلط های فاحش پست من چی بود ؟ در مورد پست جناب حسینیان هم برای ایشون ابهام پیش اومده
    بود و من فکر می کنم منظورم رو خوب نرسونده بودم و حرف ایشون رو نقض نکردم و نسبت به صحبتی که در مورد سنسور مطرح کردند
    اگاهی دارم! بهتره به جای خودمون و در قالب قوانینی که در سایت وجود داره تصمیم بگیریم و در ارتباط با موضوع تاپیک صحبت کنیم که
    بتونیم به نتیجه گیری برسیم
    barca007 تشکر می‌کند.
    علی اسلامیان

صفحه 37 از 164 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 87 137 ... آخرینآخرین