صفحه 87 از 164 نخستنخست ... 37 77 83 84 85 86 87 88 89 90 91 97 137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 861 تا 870 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    همین 200-70 برای پرتره شما خوب است. 7دی +85-15 را بفروشید پول 85 اف 1.2 را هم اضافه کنید : یک بادی فول فریم +70-24 بخرید. اگر پولی موند یک 85 اف 1.8
    واقعا عكاسي با فول فريم تجربه متفاوتي در عكاسيست!پيشنهاد جناب ميلاني خوب است منتهي اگر قيمت 85 اف 1.2 در حد 24-70 ورژن دو باشد(كه احتمالا نزديك به هم هستند) ديگر با فروش 7 دي و 15-85 نميتوانند يك فول فريم مثل 5 دي مارك دو بخرند.مگر اينكه به دست دوم تميز قناعت كنند.اما 70-200 تايپ 2 روي 5 دي براي پرتره چه شود!!
    yaghoobi، obsidiyan، msms و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Arash068 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    پیشنهاد میکنم دوستان همفرومی مخصوصاً دوستانی که اخیراً سوالتشان را مطرح کرده اند یکی دوروزی توی همین تاپیک و یا قسمت های دیگر فروم بگردند. (گردش کنند) اطلاعات خوبی کسب خواهند کرد. همه چیز دسته بندی شده و فارسی قابل دسترس است.

چون الان من میبینم برخی دوستانم که تصمیم به خرید یک لنز های اِند دارند و دنبال راهنمایی هستند از نظر فنی توان درک پاسخی که دریافت می کنند را ندارند و ناآگاهانه در مقابل راهنمایی های دوستان دیگر مقاومت می کنند. راه حل این مشکل مطالعه است. تمرین آگاهانه است وگرنه شما 200 اف 2 هم بخرید پیشرفتی در عکاسی نخواهید کرد.
    سلام
    جناب میلانی ممنون از پاسختون
    فقط یه مطلبی رو میخوام بگم و اون اینه که در کامل نبودن علم و تجربه من در زمینه عکاسی و لنز هیچ شکی نیست ولی خیلی چیزها رو هم میدونم این حرفی که شما فرمودید در رابطه با کسی است که دستش برای خرید لنز خیلی باز است ولی من فقط پول خرید ۵۰ مم رو دارم و میخواستم بدونم اگر ۸۵ در پرتره خیلی کارآمد تر است صبر کنم تا پولم به ۸۵ برسد بعد اون رو بخرم در غیر این صورت همین ۵۰ رو بگیرم و الا من کل این تاپیک و تاپیک های دیگره رو خوندم و بدون اینکه بقیه پست ها رو بخونم سوال نمیپرسم
    باز هم بسیار ممنون از راهنمایی که میکنید

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط eternal نمایش پست ها
    واقعا عكاسي با فول فريم تجربه متفاوتي در عكاسيست!پيشنهاد جناب ميلاني خوب است منتهي اگر قيمت 85 اف 1.2 در حد 24-70 ورژن دو باشد(كه احتمالا نزديك به هم هستند) ديگر با فروش 7 دي و 15-85 نميتوانند يك فول فريم مثل 5 دي مارك دو بخرند.مگر اينكه به دست دوم تميز قناعت كنند.اما 70-200 تايپ 2 روي 5 دي براي پرتره چه شود!!

درود

البته برای بسته شدن روی فول فریم ، فاصله کانونی 24-70 واید تر آن چیزی میشود که روی کراپدار میشد ، در نتیجه کمتر از قبل مصرف پرتره پیدا میکنه ، در این صورت در آن فاصله کانونی دیافراگم باز هم نباشد ، خللی محسوب نمیشود . 24-105 کنون هم گزینه خوبی برای بسته شدن روی فول فریم هست و آن چیزی که از آن انتظار میرود رو برآورده خواهد کرد ( برای کراپدارهای 18 مگاپیکسلی کنون ، بخاطر ریز تر بودن سایز پیکسلها نسبت به نسل قدیم بود که اون شارپنسی رو که از این لنز سراغ داشتیم نمیداد و چه بسا 15-85 در آن شرایط میتوانست گزینه بهتری باشد ،اگر نه 24-105 گزینه بهتری نسبت به 15-85 محسوب می شده . 18 مگاپیکسل روی کراپدار کنون ، سایز پیکسلی معادل 46 مگاپیکسل روی فول فریم دارد ، و 22 مگایپسکل روی فول فریم ، سایز پیکسلی معادل 9.5 مگاپیکسل روی کراپدار کنون می دهد)

پی نوشت: جناب افشین قشقایی عزیز یک فایل اکسلی درست کرده بودند
    برای محاسبه و تبدیل مگاپیکسل ها به هم بر اساس کراپ فاکتور ،هر موقع سراغ آن میروم
    یاد ایشان می افتم ، امیدوارم هرجا که هستند همیشه شاد و خرم باشند

پی نوشت 2 : جناب طباخی عزیز لطف دارید که من رو کنار اساتید آوردید اما بنده در حظور اساتیدی
    که در سایت داریم صرفا شاگرد هستم
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Monday 25 February 2013 در ساعت 10:50
    K_NMT، mreza1001، saeed2vfx و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

البته برای بسته شدن روی فول فریم ، فاصله کانونی 24-70 واید تر آن چیزی میشود که روی کراپدار میشد ، در نتیجه کمتر از قبل مصرف پرتره پیدا میکنه ، در این صورت در آن فاصله کانونی دیافراگم باز هم نباشد ، خللی محسوب نمیشود . 24-105 کنون هم گزینه خوبی برای بسته شدن روی فول فریم هست و آن چیزی که از آن انتظار میرود رو برآورده خواهد کرد ( برای کراپدارهای 18 مگاپیکسلی کنون ، بخاطر ریز تر بودن سایز پیکسلها نسبت به نسل قدیم بود که اون شارپنسی رو که از این لنز سراغ داشتیم نمیداد و چه بسا 15-85 در آن شرایط میتوانست گزینه بهتری باشد ،اگر نه 24-105 گزینه بهتری نسبت به 15-85 محسوب می شده . 18 مگاپیکسل روی کراپدار کنون ، سایز پیکسلی معادل 46 مگاپیکسل روی فول فریم دارد ، و 22 مگایپسکل روی فول فریم ، سایز پیکسلی معادل 9.5 مگاپیکسل روی کراپدار کنون می دهد)
    درود بر شما انوش عزيز
    اطلاعات تكميلي بسيار مفيد ارائه فرمودين اميدوارم دوستمان بتوانند با راهنمايهاي شما و اساتيد ديگر انتخاب بهينه اي داشته باشند.سپاس
    Moty و Mahdi Sadri تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    250

سلام

دوستان لنزی وجود داره که هم واسه پرتره خیلی عالی باشه هم واسه منظره و کارهای عمومی خوب باشه ؟

من الان micro 105 نیکون دارم این لنز واسه پرتره مناسب هست دیگه درسته ؟

حالا اگه بخوام اینو بفروشم . با 2 تومن(نهایت 2 ونیم) میتونم لنزی تهیه کنم که هم واسه پرتره بهتر از 105 maicro باشه هم واسه منظره خوب باشه ؟

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_ba نمایش پست ها
    سلام

دوستان لنزی وجود داره که هم واسه پرتره خیلی عالی باشه هم واسه منظره و کارهای عمومی خوب باشه ؟

من الان micro 105 نیکون دارم این لنز واسه پرتره مناسب هست دیگه درسته ؟

حالا اگه بخوام اینو بفروشم . با 2 تومن(نهایت 2 ونیم) میتونم لنزی تهیه کنم که هم واسه پرتره بهتر از 105 maicro باشه هم واسه منظره خوب باشه ؟
    سلام
    تنها راه احتمالااستفاده از زومهای بلند مثل ۲۴-۱۲۰ یا ۲۸-۳۰۰ یا ۱۸-۲۰۰ هستش.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    85

سلام
    2 سالی میشه که برای کمک به یکی از دوستانم که شغلش عکاسیه به مجالس میرم و سهمی هم از این درآمد دارم (حرفه اصلی من عکاسی نیست)
    از انجایی که گرفتن عکسهای پرتره 20 تا 30 درصد عکسها را تشکیل میده تصمیم به گرفتن یک لنز اختصاصی برای این کار گرفتیم.
    از بین دو لنز 85 با دیافراگمهای 1.2 و 1.8 قصد خرید یکی را داریم اما به جمع بندی یکسانی با خواندن صفحه های مختلف نرسیدیم هر سایت و مرجعی یکی را بهتر میدید و از طرفی اختلاف قیمت زیادی دارند...
    اگر این دو لنز اختلاف در دیافراگم و سری L بودن دارند توجیه تولید این لنز با اختلاف 6 میلیونی چیست؟این اختلاف قیمت بین 50 مم سری L یا معمولی تا این اندازه نیست؟
    وسایل موجود ما:
    7D,5D,24-105,70-200 f 4,50 f1.8ii
    شرایط عکاسی :
    محیط آتلیه،محیط سالن، باغ و باغچه (البته کار همیشه با تاریکی شب میکشه...)
    از دوستان درخواست راهنمایی داریم
    ویرایش توسط msms : Sunday 3 March 2013 در ساعت 11:40

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط msms نمایش پست ها
    سلام
    2 سالی میشه که برای کمک به یکی از دوستانم که شغلش عکاسیه به مجالس میرم و سهمی هم از این درآمد دارم (حرفه اصلی من عکاسی نیست)
    از انجایی که گرفتن عکسهای پرتره 20 تا 30 درصد عکسها را تشکیل میده تصمیم به گرفتن یک لنز اختصاصی برای این کار گرفتیم.
    از بین دو لنز 85 با دیافراگمهای 1.2 و 1.8 قصد خرید یکی را داریم اما به جمع بندی یکسانی با خواندن صفحه های مختلف نرسیدیم هر سایت و مرجعی یکی را بهتر میدید و از طرفی اختلاف قیمت زیادی دارند...
    اگر این دو لنز اختلاف در دیافراگم و سری L بودن دارند توجیه تولید این لنز با اختلاف 6 میلیونی چیست؟این اختلاف قیمت بین 50 مم سری L یا معمولی تا این اندازه نیست؟
    وسایل موجود ما:
    7D,5D,24-105,70-200 f 4,50 f1.8ii
    شرایط عکاسی :
    محیط آتلیه،محیط سالن، باغ و باغچه (البته کار همیشه با تاریکی شب میکشه...)
    از دوستان درخواست راهنمایی داریم
    با توجه به تجهیزات کنونی شما پیشنهاد من خرید 70-200 2.8 ورژن 2 است.
    85 1.2 لنز بسیار خوبی است ولی کاربرد محدودتری دارد.اینکه این لنز به نسبت ورژن 1.8 ارزش پرداخت بیشتر دارد یا خیر با نظر من بستگی به سطح کاری که قرار هست انجام دهید و مبلغی که به تناسب آن دریافت میکنید دارد.
    A_Maddah، yaghoobi، K_NMT و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1809

البته من در زمینه پرتره پرتره های موفقی دیدم که از لنزهایی با فوکال بلندتر هم استفاده کرده اند. مثل 135مم یا حتی 200-70...

لنزهای سری 50مم رو بیشتر در کلوزآپ دیدم... مثلا صورت به تنهایی و لنز 85مم رو در نیم تنه بیشتر دیدم...

البته من با توجه به وبگردی هام تو فلیکر و 500px میگم... دوستان اگر اشتباه میگم اصلاح کنید... :-/

در اف های پائین تر بوکه های بهتر و کیفیت کلی بالاتری دارند اما در پرینت باز هم بستگی به قدرت پرینتر و حجم پیکسلش داره. اگر چاپ شما قدرت کافی نداشته باشه لنز هم تاثیر چندانی نداره... (تجربه من اینه... تا دوستان که عملا کار کردن نظرشون چی باشه)
    msms و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

لنزهای سری 50مم رو بیشتر در کلوزآپ دیدم... مثلا صورت به تنهایی و لنز 85مم رو در نیم تنه بیشتر دیدم...
    فکر کنم برعکس این باشه مگر اینکه عکاس هدف خاصی را دنبال کند
    K_NMT، farhad44، ashkan 78 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 87 از 164 نخستنخست ... 37 77 83 84 85 86 87 88 89 90 91 97 137 ... آخرینآخرین