صفحه 91 از 164 نخستنخست ... 41 81 87 88 89 90 91 92 93 94 95 101 141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 901 تا 910 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر همراه AliHamze آواتار ها
    تشکر کرده
    97

نقل قول نوشته اصلی توسط hasan farhadi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بین دو لنز canon 85 f1.8 و canon 50 f1.4 کدام یک برای عکاسی از سر و شانه یا فقط چهره مناسب تر است.
    بوکه زیباتر ،کیفیت بهتر و...
    در حال حاضر بدنه کراپدار دارم.
    لنزی که در حال حاضر دارم canon 70-200 f/4 بدون لرزشگیر،اما نمیتوانم بین این دو انتخاب کنم...

سلام دوست عزیز
    براي شروع با دوربين غيرفول فريم، به منظور عكاسي پرتره نيم تنه يا تمام قد، لنز كانن 50 م م f/1.8 انتخاب مناسبي است.
    اگر كيفيت بالاتر (با قيمت حدوداً 2 برابر) بخواهيد ميتوانيد 50م م f/1.4 را بگيريد. كه ساخت بهتر لنز و اف 1.4 با آن بوكه رؤيايي نصيبتان ميشود.
    براي پرتره سرو شانه بايد فاصله كانوني بيشتري داشته باشيد. به اين منظور لنز كانن 85 م م f/1.8 را پيشنهاد ميكنم.
    موفق باشی.
    yaghoobi، Mahdi Sadri، mehran2190 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام دوستان

من در حال حاضر لنز Canon 15-85mm دارم و دوربین کراپدار Canon 60D. قصد دارم یک لنز پرایم مناسب برای پرتره تهیه کنم. آپشن های من Canon 50mm-f1.4 و Canon 85mm-f1.8 هستند.
    1. کدام لنز برای پرتره مناسب تر هست؟ (برای دوربین کراپ)
    2. با توجه به لنزی که در حال حاضر دارم، خرید یکی از این دو لنز توجیح پذیر هست؟ یعنی ارزش سرمایه گذاری برای یکی از دو لنز مذکور هست؟
    3. کدام لنز برای عکاسی داخل ساختمان مناسب تر هست؟ (اصولا با دوربین کراپ، واید رو در داخل ساختمان از دست می دهم، اما سرعت بالای لنز باعث میشه عکس بهتری بتونم در داخل ساختمان بگیرم). چه لنزی برای این کار پیشنهاد می کنید.

پیشاپیش تشکر می کنم بابت راهنمایی

كاربر همراه AliHamze آواتار ها
    تشکر کرده
    97

نقل قول نوشته اصلی توسط abozar60d نمایش پست ها
    سلام دوستان

من در حال حاضر لنز Canon 15-85mm دارم و دوربین کراپدار Canon 60D. قصد دارم یک لنز پرایم مناسب برای پرتره تهیه کنم. آپشن های من Canon 50mm-f1.4 و Canon 85mm-f1.8 هستند.
    2. با توجه به لنزی که در حال حاضر دارم، خرید یکی از این دو لنز توجیح پذیر هست؟ یعنی ارزش سرمایه گذاری برای یکی از دو لنز مذکور هست؟
    3. کدام لنز برای عکاسی داخل ساختمان مناسب تر هست؟ (اصولا با دوربین کراپ، واید رو در داخل ساختمان از دست می دهم، اما سرعت بالای لنز باعث میشه عکس بهتری بتونم در داخل ساختمان بگیرم). چه لنزی برای این کار پیشنهاد می کنید.

سلام دوست عزیز
    همین پایین سوالت راجب لنز پرتره گفته بودم.مجدد میگم.

براي شروع با دوربين غيرفول فريم، به منظور عكاسي پرتره نيم تنه يا تمام قد، لنز كانن 50 م م f/1.8 انتخاب مناسبي است.
    اگر كيفيت بالاتر (با قيمت حدوداً 2 برابر) بخواهيد ميتوانيد 50م م f/1.4 را بگيريد. كه ساخت بهتر لنز و اف 1.4 با آن بوكه رؤيايي نصيبتان ميشود.
    براي پرتره سرو شانه بايد فاصله كانوني بيشتري داشته باشيد. به اين منظور لنز كانن 85 م م f/1.8 را پيشنهاد ميكنم.

منظورت از عکاسی داخل ساختمان،فضای داخلی ساختمونه؟ینی صنعتی؟
    لنز خودت 18-85 جواب نمیده؟
    بنظر من اگه نیاز به خرید داری 50mm گزینه مناسبتریه.
    yaghoobi، abozar60d و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

سلام دوستان

سلام
    من همین ترکیب رو با لنز 50 میلیمتر دارم وبسیار راضی هستم برای پرتره هم مناسبه البته 85 فاصله بهتری داره ولی کیفیت 50 اف1/4 خیلی بالاست و اف باز هم در خیلی از جاها به داد آدم میرسه.
    obsidiyan و abozar60d تشکر می‌کنند.
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

سلام دوستان

سلام
    1- به عکس مورد نظر شما بستگی دارد. برای پرتره های بسته یا رسیدن به عمق میدان بالاتر، 85 مناسبتر است. برای پرتره های نیم تنه و تمام قد در محیط بسته 50 مم مناسبتر است. ولی این دو لنز پرسپکتیو متفاوتی میدهند. 50 مم زمینه بازتری به شما میدهد و 85 زمینه بسته تر. شما که فاصله کانونی 50 و 85 را روی لنزتان دارید تغییر پرسپکتیو را روی فاصله های کانونی مورد نظر در کادر مشابه روی سوژه بررسی کنید تا هم به تفاوت لنز پی ببرید و هم جواب سوالتان را بگیرید. بطور کلی هر کدام کاربرد خودشان را دارند!
    2- اگر به پرترهای محیطی علاقه دارید، چرا که نه!؟
    3- نظر شما زیاد درست نیست. برای بعضی از کاربردها در محیط داخل ساختمان با لنز پرایم میتوانید کیفیت بالاتری بگیریدولی .... این لنزها سرعت بالاتری دارند و به شما اجازه استفاده از ایزوی کمتر را میدهند اما در عوض لرزه گیر ندارند! در نتیجه شما مجبور میشوید دو یا سه استاپ سرعت را بالاتر ببرید که لرزش ایجاد نشود. این به معنی افزایش ایزو و ... خواهد بود مگر اینکه از سه پایه استفاده کنید یا سوژه مورد نظر هم حرکت داشته باشد وکلا مجبور به بالا بردن سرعت شاتر برای فریز سوژه باشید که با پرتره جور در نمیاید! برای کیفیت بالاتر در محیطهای بسته و کاربرد عمومی لتزهای اف 2.8 که لرزه گیر هم دارند مناسب تر هستند.
    yaghoobi، abozar60d و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط AliHamze نمایش پست ها
    منظورت از عکاسی داخل ساختمان،فضای داخلی ساختمونه؟ینی صنعتی؟
    لنز خودت 18-85 جواب نمیده؟
    بنظر من اگه نیاز به خرید داری 50mm گزینه مناسبتریه.
    منظورم عکاسی در فضای داخلی ساختمان هست، خانوادگی و ... که بعضا در محیط داخل ساختمان با فقدان نور مناسب مواجه می شوم. لنز 50 م م سرعت بالایی داره و مناسب هست اما روی کراپ حدود 80 م م میشه که خیلی از فضا رو از دست می دهم. هر چند بیشتر برای پرتره نیاز دارم که با توجه به توصیه شما و دوستان برای این کار مناسب هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط rainman1061 نمایش پست ها
    من همین ترکیب رو با لنز 50 میلیمتر دارم وبسیار راضی هستم برای پرتره هم مناسبه البته 85 فاصله بهتری داره ولی کیفیت 50 اف1/4 خیلی بالاست و اف باز هم در خیلی از جاها به داد آدم میرسه.
    ممنون، این که شما با همین ترکیب راضی هستید باعث دلگرمیه :)

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    نظر شما زیاد درست نیست. برای بعضی از کاربردها در محیط داخل ساختمان با لنز پرایم میتوانید کیفیت بالاتری بگیریدولی .... این لنزها سرعت بالاتری دارند و به شما اجازه استفاده از ایزوی کمتر را میدهند اما در عوض لرزه گیر ندارند! در نتیجه شما مجبور میشوید دو یا سه استاپ سرعت را بالاتر ببرید که لرزش ایجاد نشود. این به معنی افزایش ایزو و ... خواهد بود مگر اینکه از سه پایه استفاده کنید یا سوژه مورد نظر هم حرکت داشته باشد وکلا مجبور به بالا بردن سرعت شاتر برای فریز سوژه باشید که با پرتره جور در نمیاید! برای کیفیت بالاتر در محیطهای بسته و کاربرد عمومی لتزهای اف 2.8 که لرزه گیر هم دارند مناسب تر هستند.
    تشکر بابت تصحیح. من چون با لنز پرایم کار نکردم اطلاع صحیحی ندارم. مرسی :)

- با توجه به توصیه سریع دوستان (فکر نمی کردم به این سرعت جواب بگیرم)، الساعه لنز 50 اف1/4 رو تهیه خواهم کردم
    yaghoobi و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوستانی که 85-16 نیکون را دارند ، میخواستم بپرسم که این لنز برای پرتره چطور است ؟

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    دوستانی که 85-16 نیکون را دارند ، میخواستم بپرسم که این لنز برای پرتره چطور است ؟
    روی 85 ديافراگم مياد 5.6 فکر نميکنم واسه پرتره خيلی جالب باشه مگر اينکه توی استديو باشيد و عمق ميدان احتياج نداشته باشيد
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

این رو می دونم . روی خود لنز نوشته 3.5-5.6 .
    کیفیت اش رو پرسیدم .
    شما این لنز رو دارید ؟

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

از نظر بوکه گفتم
    داشتم اما استفاده نکردم فقط تست کردم و فروختم
    از نظر شارپنس 18-108 بهتره
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

صفحه 91 از 164 نخستنخست ... 41 81 87 88 89 90 91 92 93 94 95 101 141 ... آخرینآخرین