صفحه 34 از 164 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 84 134 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 331 تا 340 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر همراه mr_mohsen_shahidi آواتار ها
    تشکر کرده
    168

پیش فرض پاسخ: فوکال لنت عکاسی پرتره

سلام آرین عزیز خوشحالم بخاطر موضوع کابردی که مطرح کردین چون واقعاً دوستانی که تازه وارد بحث آتلیه ای عکاسی میشن در کنار نوع نور و فضا و دوربین ... یکی از مشکلاتشون همین فوکال لنت مناسب و مهم تر لنز مناسب برای عکاسی پرتره هستش
    من خودم برای عکاسی پرتره از یک لنز 105-18 استفاده میکنم و تقریباً فضای آتلیم حدود 4*5 متر مربع هستش
    چون در عکسهام از کادر های ex-close shot و close shot زیاد استفاده میکنم و برای کنتر اعوجاج و دفرمگی هیشه سعی بر استفاده از فوکال لنت های بالای 70 دارم ولی عکسهای بسیازی هم با فوکال 24 و 34 و 50 دارم ولی باز بر تاکید بر کنترل اعوجاج دارم در مورد long shot ها هم از فوکال 18 تا 24-34 یا بستگی به قد سوژه تا 50 هم استفاده میکنم ولی خیلی دوست دارم که پرتره هام رو با fix 85 بگیرم
    khoddami و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

پیش فرض پاسخ: فوکال لنت عکاسی پرتره

فکر نميکنم گرفتن فول شات با 18 منطقی باشه .من زير 50 رو توصيه نميکنم .
    مگر اينکه خيلی به سوژه نزديک باشيد يا تصميم در استفاده از فضای منفی داشته باشيد .
    به هر حال قبل از شروع بحث و گفتمان هميشگی تاکيد ميکنم که کاملا سليقه اي هست و من تکنيک خودم رو بيان کردم فقط .
    khoddami و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

سلام

البته آقاي ادريس فوكال ها رو در مقياس فول فريم (فيلمي) عنوان كردند. در مقياس دوربين هاي APS-C اين اعداد تقسيم بر كراپ فكتور دوربين خواهد شد.

تاكيد مجدد با توجه به n صفحه مطالب اين تاپيك : اين اعداد هيچ كدوم وحي منزل و آيه نيست و بسته به فاصله ي سوژه با دوربين و منظور شما از عكاسي متفاوته. شايد مثلا شما بخواهيد يك پرتره ي فكاهي بگيريد كه در آن صورت با 10 ميليمتر هم مي شه پرتره گرفت.:biggrin:
    Aryan، Super Oli، khoddami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

ریویو ی سه لنز فیکس 85 اف 1.8 , 100 اف 2 و 135 اف 2 را در این لینک می توانید مشاهده کنید

فکر کنم دوستانی که دوستار عکاسی پرتره با لنز فیکس می باشند , شاید این ریویو کمکی بکنه

تست بوکه در دیافراگم های مختلف

کد PHP:
    http://www.wlcastleman.com/equip/reviews/85_100_135/bokeh/index.htm 
    M.Mobin و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 6319 آواتار ها
    تشکر کرده
    752

سلام

دوستان سوالی دارم قبل از مطرح کردنش اگر تاپیک مناسبی رو انتخاب نکردم مدیران زحمت جابجاییش بکشند.پیشاپیش سپاسگزارم.

آیا فوکال به بوکه بیشتر کمک میکنه یا دیافراگم.اینطور بگم که من عاشق پرتره هستم با بوکه زیاد.میخوام لنزی انتخاب کنم.البته الان قصد خرید ندارم.خودم Nikkor AF-S 50mm f/1.4G دارم.اما پاسخ گوی نیاز من نیست به این دلیل که بوکه در دیاف 1.4 خوبه اما عمق میدان بسیار کم!دیاف که به 2 یا 2.8 میرسونم عمق خوب میشه و بوکه کم!در عمق و بوکه 3 فاکتور دخیلند.1.دیاف 2.فوکال 3.فاصله دوربین تا سوژه.

از فاکتور 3 بگذریم.میمونه 1 و 2.برای مثال 85 با دیاف 1.4 بوکه بهتری دارد یا 135 با دیاف 2 ؟

به عبارتی دیاف؟یا فوکال؟

یه لطف دیگه هم به بنده کنید و اینکه برای پرتره outdoor به این 3 لنز رتبه دهید.(با توجه به قیمت.کاربرد.کیفیت.وزن.حجم.و. ...)

Nikkor 85mm f/1.4D IF AF

Nikkor 135mm f/2D AF-DC

Nikkor 200mm f/2G IF-ED AF-S VR

ممنون
    mreza1001 و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

1.دیاف 2.فوکال 3.فاصله دوربین تا سوژه.

از فاکتور 3 بگذریم.میمونه 1 و 2.برای مثال 85 با دیاف 1.4 بوکه بهتری دارد یا 135 با دیاف 2 ؟
    سلام:

واقعیت اینست که هم به دیافراگم و طراحی آن بستگی خواهد داشت هم به فوکال لنت و یا ترکیبی از چند آیتم.

در عمل به راحتی نمیتوانید از آیتم 3 صرف نظر کنید.

3 لنز یا بهتر بگوییم 3 رنج مورد استفاده شما هر کدام بسته به نوع ثبت و کارایی کاربرد خاص خود را خواهد داشت.

روی فول فریم هر 3 لنز ( فوکال لنت طلایی ) مناسب برای پرتره هستند مخصوصا با این دیافراگم های باز.

برای سنسور های کراپ فاصله معادل 300 یا 320 یک فاصله کانونی خاصی خواهد بود شاید زیاد بدردتان نخورد ( نوع عکاسی در اینخصوص عامل تعیین کننده ای خواهد بود.

در کل این 3 لنز بدون در نظر گرفتن نوع عکاسی با این دیافراگم ها و فواصل کانونی متفاوت، متفاوت تر از آن هستند که در مقام مقایسه با هم باشند . شاید مقایسه آنها به لحاظ بوکه بد نباشد ولی بدون در نظر گرفتن کاربرد، رتبه دادن به آنها ( با دلایلی درست ) چندان منطقی نیست.

موفق باشید
    mreza1001، Hamid Moradi، 6319 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

قیمت لنز Nikkor 200mm f/2G IF-ED AF-S VR پنج هزار دلار است!! فکر میکنید جز انتخابهایتان هست؟
    raffi، mreza1001، 6319 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

فكر مي كنم فعلا ارزانترين راه برايتان افزايش فاصله ي سوژه از بك گراوند باشد كه بوكه را افزايش داده و زيباتر مي كند.
    mreza1001، 6319 و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه 6319 آواتار ها
    تشکر کرده
    752

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    قیمت لنز Nikkor 200mm f/2G IF-ED AF-S VR پنج هزار دلار است!! فکر میکنید جز انتخابهایتان هست؟
    سلام.جناب غفاری عزیز.
    عرض کردم الان قصد خرید ندارم.اما اگر بدونم جواب خواسته های من رو میده و راه دیگه ای نباشه مجبورم بهایی گزاف بپردازم.کار دله.چاره ای نداره!ترجیح میدم کم داشته باشم اما بهترین هارو..تا اینکه زیاد داشته باشم و همیشه حسرت بهترین هارو بخورم.
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت دوستان عزیز
    دوربین من canon 350D هستش و کار آتلیه انجام میدم و از لنز کیت دوربین استفاده میکنم قصد خرید لنز جدید رو دارم و ترجیح میدم یک لنز همه کاره داشته باشم خودم بین لنزهای canon 18-135 و canon 18-200 تردید دارم اگر دوستان لطف کنند و منو راهنمایی کنند ممنون میشم .

صفحه 34 از 164 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 84 134 ... آخرینآخرین