صفحه 49 از 164 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 99 149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 481 تا 490 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

کاملا جوابگو هست و کیفیتش شما روراضی میکنه.
    ویرایش توسط lamagra : Sunday 26 June 2011 در ساعت 10:47
    kartal و Miri تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه drfarahnak آواتار ها
    تشکر کرده
    344

سلام بر دوستان عزیز. من اخیرا یک دوربین کنون 600D گرفتم به همراه لنز کیت 18-55. علاقه ی اصلیم عکاسی پرتره و استروب هستش ( در خانه یا بیرون ). تجهیزات عکاسی با فلاش رو هم دارم یک 430کنون و یک 466 نایسین، چتر، سافت باکس، کیت فلاش اکسترنال و .... کدامیک از لنز های زیر رو پیشنهاد می کنید؟
    canon 15-85 3.5-5.6 IS USM حدود 850 تومان
    sigma 55-150 F2.8 II EX DC HSM حدود 850 تومان
    sigma 17-70 F2.8-4 DC MACRO HSM OS حدود 530 تومان

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

دوست عزیز برای پرتره گرافی دو حالت متفاوت داریم. عکاسی پرتره اتلیه ای (اسمشو مطمئن نیستم) و پرتره محیطی.
    در مورد اول از لنزهایی با دیافراگم بسته استفاده میشه مثلا 8 به بالا در این حالت همه این لنزها خوب هستند. 15-85 به دلایلی بهترین. ولی بجز شارپنس بهتر که برای چاپ در ابعاد بالا بدردتان میخورد تفاوتی با لنز کیتتان ندارند.
    در مورد دوم از لنزهایی با دیاف کاملا باز استفاده میشه که محیط سوژه محو بشه و سوژه از محیط جدا بشه. در این حالت شما به یک لنز با دیافراگم باز نیاز دارید. بعلاوه افکت عمق میدان رو میشه با فاصله کانونی بالا بیشتر کرد. پس لنزی با فاصله کانونی بالا و دیافراگم باز نیاز دارید. تو این حالت لنز 55-150 گزینه مناسب تری هست. (البته این به معنای تایید این لنز نیست)
    من هیچ کدوم از این لنزهارو به عنوان لنز همه کاره برای پرتره توصیه نمیکنم. 70-200 گزینه مناسبتری برای پرتره است. گر بصورت حرفه ای به پرتره فکر میکنید لنزهای فیکس با دیاف باز گزینه های خوبی هستند.
    Anoosh-Em و drfarahnak تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    344

ممنون مهدی جان. با توجه به اینکه دوربین من کراپ دار هستش به نظرتون از این لنز sigma 55-150 F2.8 II EX DC HSM جواب مناسبی نمی گیرم؟
    در ضمن شارپنس و توانایی فوکوس در نور کم برام خیلی مهم هستش. چون تکنیک های off-camera flash photography یا به قولی استروب رو خیلی علاقه مندم و زمانی که از رادیو تریگر استفاده می کنم AF Assist Beam (فلاش دوربین) دیگر در کار نیست و Autofocus مشکل میشه.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط drfarahnak نمایش پست ها
    ممنون مهدی جان. با توجه به اینکه دوربین من کراپ دار هستش به نظرتون از این لنز sigma 55-150 F2.8 II EX DC HSM جواب مناسبی نمی گیرم؟
    در ضمن شارپنس و توانایی فوکوس در نور کم برام خیلی مهم هستش. چون تکنیک های off-camera flash photography یا به قولی استروب رو خیلی علاقه مندم و زمانی که از رادیو تریگر استفاده می کنم AF Assist Beam (فلاش دوربین) دیگر در کار نیست و Autofocus مشکل میشه.
    از روی فاصله کانونی و عدد دیافراگم مشخصات عال برای پرتره دارد اماOS و کیفیت اپتیک خوبی ندارد.
    در مورد فکوس: ;)
    http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
    اینجا هم یه نگاهی بندازید بد نیست:
    http://www.the-digital-picture.com/C...rait-Lens.aspx
    Anoosh-Em، drfarahnak و Miri تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    از روی فاصله کانونی و عدد دیافراگم مشخصات عال برای پرتره دارد اماOS و کیفیت اپتیک خوبی ندارد.
    در مورد فکوس: ;)
    http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
    اینجا هم یه نگاهی بندازید بد نیست:
    http://www.the-digital-picture.com/C...rait-Lens.aspx
    خب بر اساس نوشته های این سایت این لنز sigma 55-150 F2.8 II EX DC HSM اصلا AF جالبی نداره

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1361

دوست عزیز برای پرتره گرافی دو حالت متفاوت داریم. عکاسی پرتره اتلیه ای (اسمشو مطمئن نیستم) و پرتره محیطی.
    در مورد اول از لنزهایی با دیافراگم بسته استفاده میشه مثلا 8 به بالا در این حالت همه این لنزها خوب هستند. 15-85 به دلایلی بهترین. ولی بجز شارپنس بهتر که برای چاپ در ابعاد بالا بدردتان میخورد تفاوتی با لنز کیتتان ندارند.
    در مورد دوم از لنزهایی با دیاف کاملا باز استفاده میشه که محیط سوژه محو بشه و سوژه از محیط جدا بشه. در این حالت شما به یک لنز با دیافراگم باز نیاز دارید. بعلاوه افکت عمق میدان رو میشه با فاصله کانونی بالا بیشتر کرد. پس لنزی با فاصله کانونی بالا و دیافراگم باز نیاز دارید. تو این حالت لنز 55-150 گزینه مناسب تری هست. (البته این به معنای تایید این لنز نیست)
    من هیچ کدوم از این لنزهارو به عنوان لنز همه کاره برای پرتره توصیه نمیکنم. 70-200 گزینه مناسبتری برای پرتره است. گر بصورت حرفه ای به پرتره فکر میکنید لنزهای فیکس با دیاف باز گزینه های خوبی هستند.
    ممنون از راهنماییتون من برای مورد دومی که فرمودید از قبل به فکر بودم و یک لنز 50 f1.8 خریداری کردم.و فقط کمبود یک لنز زوم رو در این موارد داشتم.

تشکر کرده
    344

در فضاهای بسته و محدود مثل خانه که نهایتا 4 در 4 متر باشه، برای عکاسی پرتره با دوربین 600D چه لنزی رو پیشنهاد می کنید؟

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

در مورد فکوس: ;):
    با سلام
    بنده نسخه یک این لنز را مدتی داشتم و بر خلاف نظر شما کیفیت اپتیک ان را عالی میدانم.
    نداشتن لرزه گیر مهم هست ولی نه انقدر که از ارزش این لنز بکاهد.
    تنها مشکلی که به این لنز وارد هستش مشکل فوکوس در فواصل کوتاه هستش که البته لنزی که در اختیار من بود این مشکل را هم نداشت.
    مزایای این لنز:
    وزن مناسب
    سرعت فوکوس عالی
    بدنه بسیار عالی و مقاوم
    و... نگاهی به سایت photozone داشته باشید بد نیست.
    در ضمن 150-50
    drfarahnak تشکر می‌کند.
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_k نمایش پست ها
    با سلام
    بنده نسخه یک این لنز را مدتی داشتم و بر خلاف نظر شما کیفیت اپتیک ان را عالی میدانم.
    نداشتن لرزه گیر مهم هست ولی نه انقدر که از ارزش این لنز بکاهد.
    تنها مشکلی که به این لنز وارد هستش مشکل فوکوس در فواصل کوتاه هستش که البته لنزی که در اختیار من بود این مشکل را هم نداشت.
    مزایای این لنز:
    وزن مناسب
    سرعت فوکوس عالی
    بدنه بسیار عالی و مقاوم
    و... نگاهی به سایت photozone داشته باشید بد نیست.
    در ضمن 150-50
    ببخشید اشتباه از من بود همون 50 که شما فرمودید درسته. میشه بپرسم برای چه کاری و روی چه دوربینی استفاده میکردید؟ آیا این مسئله ی کیفیت خوب از نظر شما و بد از نظر دیگران به خاطر گوناگونی کیفیت لنزهای سیگما که ناشی از عدم QC مناسب هست نمیتونه باشه؟
    با تشکر

صفحه 49 از 164 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 99 149 ... آخرینآخرین