صفحه 51 از 164 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 101 151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط drfarahnak نمایش پست ها
    700-800 تومان فعلا موجوده. اگر لنزهای فیکس رو بگیرم نوع پرتره هام محدودتر میشه و چون تازه کارم دوست دارم همه ی این پرتره هایی رو که جناب اقبالی فرمودند تجربه کنم. نمیدونم لنز فیکس بهتره یا زوم؟ در این محیط بسته ای هم که من کار میکنم نمیدونم با لنز دارای چه فاصله کانونی باید کار کنم زیر 100 (مثلا 15-85) یا بالای اون (مثلا 50-150)
    خب با این توضیحات سوال شما یک جواب داره به نظر من...85-15 و تمام.
    drfarahnak و Madjidm تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

700-800 تومان فعلا موجوده. اگر لنزهای فیکس رو بگیرم نوع پرتره هام محدودتر میشه و چون تازه کارم دوست دارم همه ی این پرتره هایی رو که جناب اقبالی فرمودند تجربه کنم. نمیدونم لنز فیکس بهتره یا زوم؟ در این محیط بسته ای هم که من کار میکنم نمیدونم با لنز دارای چه فاصله کانونی باید کار کنم زیر 100 (مثلا 15-85) یا بالای اون (مثلا 50-150)
    درود

موارد خوبی را اشاره کردید این را هم مشخص بفرمایید که سوژه پرتره شما کودک است یا بزرگسال؟

اما مقدماتا عرض کنم اینکه میخواهید لنز دیگری را برای مصرف برتره جایگیزین لنز فعلیتان کنید فقط بخاطر کیفیت اپتیکی نیست،
    بخاطر بدست آوردن عمق میدان کم و بکگراند محو و بوکه های نرم که لازمه پرتره است هم میباشد که لنز هایی با دیافراگم باز را طلب میکند
    لنز های زومی که دیافراگم باز داشته باشند یعنی F2.8 و لنز های فیکس دارای F1.8 یا f1.4 هستند ( البته F1.2 هم در موارد محدود هست که بسیار تخصصی و گران است که در این زمان دلیلی برای چنین هزینه نیست صرف وجود داشتن نام برده شد ) پس لنز های زومی را که دیافراگم متغیر و بسته دارند از این حیث کمترین برتری بر 18-55 فعلیتان نخواهند داشت.

موفق باشید

انوش
    M. Beyrami، drfarahnak و M.Moghadam تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

جناب اقبالی می شه در مورد اینکه گفتید برای پرتره معمولا از دیاف 8 و بالاتر استفاده میشه یه توضیح کوچیکی بدید!؟

ببخشید اگر آف تاپیک محسوب می شه
    برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر ، وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

instagram: hoda.zaeimi

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda نمایش پست ها
    جناب اقبالی می شه در مورد اینکه گفتید برای پرتره معمولا از دیاف 8 و بالاتر استفاده میشه یه توضیح کوچیکی بدید!؟

سلام
    با اجازه جناب اقبالی
    فکر میکنم منظور ایشون پرتره استدیویی بوده و با فلاش و نور کافی !
    اگر نور نباشه یا خارج از استدیو... f پایین تر استفاده میشه ...
    Hoda Zaeimi، drfarahnak و Miri تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر همراه drfarahnak آواتار ها
    تشکر کرده
    344

سلام
    با توجه به مسائلی که شما مطرح کردید من هم فکر می کنم شما نیاز به یک لنز با اف پایین دارید،البته اینکه دوستان در مورد شرایط نوری از شما سوال کردند واقعا مهم هست،ببینید صرف داشتن فلاش و سافت باکس و ... که کافی نیست.موردی که در گرفتن عکس پرتره بسیار مهم هست نور پردازی فضا و سوژه هست. من با همین لنز 55-18 که خیلی ها معتقدند لنز بسیار بدی هست در فضای بسته پرتره های بسیار خوبی گرفتم( فقط هم با استفاده از یک نور) اما ممکنه شما حتی با بهترین لنزها هم نتونید نتایج خوبی بگیرید.نظر من این هست که برای شروع یکدفعه هزینه زیادی نپردازید که بعد هم ممکن هست پشیمون بشید، اگر بتونید قبل از خرید هر لنزی لا اقل یکی دوبار یاهاشون کار کنید هم بسیار خوبه(از دوستانی که دارند می تونید کمک بگیرید) ولی باز هم می گم قبل از خرید لنز سعی کنید کاملا نیازهاتون رو دقیق شناسایی کنید و بعد اقدام به خرید.(مثلا همیشه می خواید بدون نورپردازی کار کنید،معمولا در فضای بسته کار می کنید،همیشه از شاتر بالا استفاده می کنید،بیشتر چه نوع پرتره هایی کار می کنید و....)
    دلیل اینکه تجهیزاتم رو نوشتم پاسخ به سوال جناب روزبهانی بود، تا ایشان راهنمایی بهتری به من کرده باشند. با توجه به توضیحات شما و سایر دوستان و راهنمایی جناب احمدی و انوش عزیز تصمیم گرفتم یک لنز 50 فیکس و یک لنز 15-85 بگیرم. 50 فیکس برای محو کردن بک گراند در فضاهای محدود و داشتن بوکه مناسب و 15-85 برای سایر شرایط. ممنون از راهنمایی تمام عزیزان.
    lamagra و Miri تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12097

میتونم بگم توی این بودجه یکی از بهترین انتخابها رو داشتید.فقط به نظر من اول 85-15 رو تهیه کنید بعد از اون سراغ 50 اف 1.4 برید بسیار بهتر از 1.8 هست.دلایل هم زیاده...توی تالار میتونید جستجو کنید...
    shabab، drfarahnak و hmirzaei تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

دقیقا همینکه جناب بیرامی گفتن

ببخشید که توضیح ندادم در موردش

اینم توضیح اون نوشته هایی که نوشتم تو چند پست قبل درباره انواع پرتره، برای دوستانی که باز براشون ابهاماتی وجود داشته

شاد و موفق باشید........
    ویرایش توسط Walkman : Friday 8 July 2011 در ساعت 15:32 دلیل: اضافه کردن عکس
    rainman1061، Nima Sadigh، Hoda Zaeimi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه drfarahnak آواتار ها
    تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    میتونم بگم توی این بودجه یکی از بهترین انتخابها رو داشتید.فقط به نظر من اول 85-15 رو تهیه کنید بعد از اون سراغ 50 اف 1.4 برید بسیار بهتر از 1.8 هست.دلایل هم زیاده...توی تالار میتونید جستجو کنید...
    اتفاقا من می خواستم عکس فرمایش شما رو انجام بدم اما حالا ... من می خواستم اول 50 1.8 رو بگیرم که بتونم بک گراند رو تا حد توان محو کنم چون فضای کار کوچک بود به دیاف های باز احتیاج دارم.

تشکر کرده
    12097

اگر منظورتون از کوچک بودن متراژ باشه که ممکنه همین 50 هم کار رو سخت بکنه...اگر با فلاش عکاسی میکنید(که خب چند عدد هم موجوده مثل اینکه) و قصد شبیه سازی فضای استدیو رو دارید دیافراگم باز ضرورتی نداره.پس همون 85-15 ...مگر اینکه موارد دیگری رو مد نظر داشته باشید.بارها گفته شده 50 مم 1.8 لنزی هست که به قیمت پرداختی می ارزه اما...
    کیفیت ساخت خوبی نداره(باید حتما از نزدیک ببنید این لنز رو) گاهی فوکوس گیجی داره و کند.ولی در کل ارزش مبلغ رو داره.
    اما 50 مم1.4 بسیار کیفیت ساخت بهتری داره،بوکه نرمتری داره(به خاطر تعداد بیشتر پره های دیافراگم) 9 در برابر 6 و 7 دهم استاپ هم دیافراگم بازتری داره که خودش تقریبا 1.5 برابر نور بیشتر هست.
    به هر حال این نظر من بود شاید با توجه به نیازهاتون ترکیب مورد نظر خودتون بهتر و کاراتر باشه...
    drfarahnak، Madjidm، Mazy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

من می خواستم اول 50 1.8 رو بگیرم که بتونم بک گراند رو تا حد توان محو کنم چون فضای کار کوچک بود به دیاف های باز احتیاج دارم.
    آقا یک بکگراند 30 ، 40 تومانی بگیر که اینقدر مشکل نداشته باشی ... گرفتن لنز بر اساس بکگراند هم از اون حرفاس ... من خودم با 70 تومان دو تا بکگراند سفید و مشکی گرفتم و با آویزان کردن از چوب پرده عکس می گیرم ... خیلی هم سخت نگیر اگه با همین تجهیزاتی که داری نتونی عکس قابل قبول بگیری با بهترین تجهیزات و لنزها هم چیزی عوض نمی شه ... به نظر من اشکال کار چیز دیگری است نه لنز ... توصیه من این است با تهیه یک بکگراند مشکی یا سفید شروع کنی و کم کم با توجه به نیازت ، خودت تشخیص میدی چه تجهیزاتی باید تهیه کنی ...
    drfarahnak تشکر می‌کند.
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

صفحه 51 از 164 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 101 151 ... آخرینآخرین