صفحه 73 از 225 نخستنخست ... 23 63 69 70 71 72 73 74 75 76 77 83 123 173 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 721 تا 730 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر همراه Austin.A آواتار ها
    تشکر کرده
    2192

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا

در سايزهاي كوچكتر از 10 مگاپيكسل ( ماكزيمم تعداد پيكسل lx3 ) ميتوانيد زومهاي معادل اپتيكال بيشتر از 2.5 داشته باشيد.

مثلا اگه رو 7 مگا پيكسل تنظيم كنيد اونوقت تا x 3 ، رو 5 مگاپيكسل تا x 4 , رو 3 مگاپيكسل x 4.6 و ...

جالبه نه؟ ..اگه داستان كراپو بدونيد علت اين مساله و همچنين جواب سوالتونو پيدا ميكنيد.

من خيلي از عكسهامو كه ميدونم چاپ بزرگ نميخوام بكنمو ( كه معمولا براي غير حرفه اي ها اينطوريه ) با زومهاي اپتيكال بالاتر از 2.5 ميگيرم !
    سلام .
    مطمئنید !؟ تا جایی که من اطلاع دارم قضیه ی زوم به مگا پیکسل ارتباطی نداره !!

بحث کراپ به سایز سنسور مربوط میشه و نه به چگالی سنسور ... درست نمیگم ؟ و مطمئنا زوم و ماکسیمم و مینیمم فوکال هم در ارتباط مستقیم با سایز سنسور هستند و نه چگالی و عدد مگاپیکسل دوربین ... !

حالا بحث اینکه با تغییر دستی مقدار رزولوشن برای عکاسی مثلا از 10 مگاپیکسل به 7 مگا یا غیره دیگه امری واضح هستش که ارتباطی به زوم و کراپ فاکتور و اینها نداره . من نمیدونم شما واقعا همچین موردی رو تست و تجربه کردید یا خیر ولی بنده توی این چندسالی که با دوربین های مختلف عکاسی کردم تا حالا همچین چیزی رو ندیده و نشنیده بودم !!
    تنها مصداقی که میتونم برای گفته تون پیدا کنم مربوط به زوم دیجیتال در بعضی دوربین های قدیمی هستش که حتما میبایست رزولوشن رو کاهش میدادیم تا به میزان بیشتری از زوم برسیم .
    توی دورین lx3 هم در هر شرایطی زوم اپتیکال ثابت هستش و بیشتر از اون مقدار خاص نمیشه ( توی همه دوربینها ) .

حالا خوشحال میشم تجربه و نظر شما رو بدونم .
    علامه
    " Canon XXD + Some Stuffs "

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط Nomad نمایش پست ها
    سلام .
    مطمئنید !؟ تا جایی که من اطلاع دارم قضیه ی زوم به مگا پیکسل ارتباطی نداره !!

بحث کراپ به سایز سنسور مربوط میشه و نه به چگالی سنسور ... درست نمیگم ؟ و مطمئنا زوم و ماکسیمم و مینیمم فوکال هم در ارتباط مستقیم با سایز سنسور هستند و نه چگالی و عدد مگاپیکسل دوربین ... !

حالا بحث اینکه با تغییر دستی مقدار رزولوشن برای عکاسی مثلا از 10 مگاپیکسل به 7 مگا یا غیره دیگه امری واضح هستش که ارتباطی به زوم و کراپ فاکتور و اینها نداره . من نمیدونم شما واقعا همچین موردی رو تست و تجربه کردید یا خیر ولی بنده توی این چندسالی که با دوربین های مختلف عکاسی کردم تا حالا همچین چیزی رو ندیده و نشنیده بودم !!
    تنها مصداقی که میتونم برای گفته تون پیدا کنم مربوط به زوم دیجیتال در بعضی دوربین های قدیمی هستش که حتما میبایست رزولوشن رو کاهش میدادیم تا به میزان بیشتری از زوم برسیم .
    توی دورین lx3 هم در هر شرایطی زوم اپتیکال ثابت هستش و بیشتر از اون مقدار خاص نمیشه ( توی همه دوربینها ) .

حالا خوشحال میشم تجربه و نظر شما رو بدونم .
    سلام
    بايد حدس ميزدم موضوع ممكنه پيچيده به نظر بياد ...ولي خب خيلي ساده است

اولا اينكه اگه به خط اول پست من نگاه كني من از كلمه " معادل " استفاده كردم ( كه ظاهرا به جاي كلمه اپتيكال اونو بايد bold ميكردم )

ثانيا ، درسته ...زوم اپتيكال از مشخصه هاي ثابت اين دوربيناست بنابراين تمام مفروضات و دانسته هاتون رو همون جا كه هست ثابت نگه داريد :biggrin:

براي روشن شدن مطلب بهترين مثالي كه ميتونم بزنم همين عكس كاربري تونه.

اين عكس احتمالا يك كراپ از عكس اصليه... درسته؟

عكس اصلي فرضاً با زوم x1 ( زاويه ديد باز ) و 8 مگاپيكسل بوده كه شما با يك زاويه ديد بسته روي صورتتون ( معادل زوم مثلا x5 ) كراپش كردين و اينجا گذاشتين ولي ديگه اين عكس 8 مگا نيست بلكه بسيار كمتره مثلا 1 مگابايت.

رزولوشنتون خيلي كم شده ولي چه اهميتي داره وقتي سايز مورد استفادتون كوچيكه ;)

خب .. حالا LX3 خودش اين كارا رو برات انجام ميده...يعني در حالت 10 مگا ماكزيمم زوم 2.5 ميده.
    اگه تو منوش بگذاري 7 مگا اونوقت يك كراپ معادلو برات رو lcd نشون ميده و ...

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

من نمیدونم شما واقعا همچین موردی رو تست و تجربه کردید یا خیر ولی بنده توی این چندسالی که با دوربین های مختلف عکاسی کردم تا حالا همچین چیزی رو ندیده و نشنیده بودم !!
    در بيشتر دوربينهاي پناسونيك قابليتي به نام "زوم معادل اضافي" وجود دارد كه با كراپ تصوير يكسان هست اون 10 مگاپيكسلي هم كه دوستمون گفتند فقط براي مثال و مقايسه با مگاپيكسلهاي كمتر هست.
    به اين قسمت از همين فروم مراجعه كنيد:
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...8&postcount=44
    فكر كنم پستها همزمان شد آقاي احساني :)

كاربر همراه Austin.A آواتار ها
    تشکر کرده
    2192

ممنون از اطلاعاتتون .

البته اسم این رو اصلا زوم نباید گذاشت !! این فقط یه کراپ هستش که خود دوربین بجای ما انجام میده و بس .
    اون معادل رو هم من ندیده بودم

پوزش بابت آف تاپیک .
    علامه
    " Canon XXD + Some Stuffs "

كاربر جديد omid357 آواتار ها
    تشکر کرده
    41

نقل قول نوشته اصلی توسط Didyar نمایش پست ها
    سلام
    راستي مثل اينكه fz38 هم وارد بازار ایران شده(نمایندگی شرکت با_نیا_ن)
    با قیمت 510 البته با نام fz35
    بله من دیروز رفتم نمایندگی پاناسونیک توی پایتخت و میگفت که قیمتش 510 تومان است.....آیا واقعا قیمتش این است یا بعضی نمایندگی ها با قیمت بیشتر میفروشند ؟ و fz38 که فرقی با fz35 ندارد , نه ؟ چون من یه جا خونده بودم که توی انگلستان بهش میگن fz38 ولی کلا همونه...

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط omid357 نمایش پست ها
    بله من دیروز رفتم نمایندگی پاناسونیک توی پایتخت و میگفت که قیمتش 510 تومان است.....آیا واقعا قیمتش این است یا بعضی نمایندگی ها با قیمت بیشتر میفروشند ؟ و fz38 که فرقی با fz35 ندارد , نه ؟ چون من یه جا خونده بودم که توی انگلستان بهش میگن fz38 ولی کلا همونه...
    چون تازه اومده قيمتش بالاست..اگه عجله نداري كمي صبر ميبايد.
    بله fx35=fz38
    omid357 تشکر می‌کند.

كاربر جديد omid357 آواتار ها
    تشکر کرده
    41

سلام
    اگه fz35 با fz38 فرقی نداره خوب برای چی صبر کنم برای fz38 ؟ همون fz35 رو میگیرم . من منظور شما رو توی 2 تا پست قبلیتون نفهمیدم....یعنی اون fz35 هایی که توی پایتخت بود توش fz38 بود ؟؟ چون قیمتش هم 510 تومان بود و فروشنده هم حرفی از fz38 نزد . حالا اگه کسی قیمت fz35 رو با گارانتی بانیان داره میشه بگه ؟چون اگه بشه میخوام زودتر بخرمش...

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط omid357 نمایش پست ها
    حالا اگه کسی قیمت fz35 رو با گارانتی بانیان داره میشه بگه ؟چون اگه بشه میخوام زودتر بخرمش...
    اقا من توی جمهوری همین امروز fz35 دیدم 477 تومان
    omid357 تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

یه سوال از دوستان کاننی
    sx10 رو با گارانتی ایده ال قیمت گرفتم 380 تومان (جمهوری) با گارانتی آفومار بودش 420 تومان. فرق این گارانتی ها چیه؟ اگه دو تاشون گارانتی اصلی کانن هست چرا حدود 40 تومان اختاتف داره؟

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    یه سوال از دوستان کاننی
    sx10 رو با گارانتی ایده ال قیمت گرفتم 380 تومان (جمهوری) با گارانتی آفومار بودش 420 تومان. فرق این گارانتی ها چیه؟ اگه دو تاشون گارانتی اصلی کانن هست چرا حدود 40 تومان اختاتف داره؟
    با عرض پوزش از دوستان كنني! هيچ كدوم گارانتي اصلي نيستند و تقريبا هيچ فرقي ندارند شايد حتي اولي بهتر هم باشد.
    M.Kazemi تشکر می‌کند.

صفحه 73 از 225 نخستنخست ... 23 63 69 70 71 72 73 74 75 76 77 83 123 173 ... آخرینآخرین