صفحه 298 از 1201 نخستنخست ... 198 248 288 294 295 296 297 298 299 300 301 302 308 348 398 798 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,971 تا 2,980 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin Naderi نمایش پست ها
    البته d5100 به خاطر داشتن سنسور بهتر یکم انتخاب معقولتری است
    شاید در خروجی خیلی اختلاف نباشد اما در نویز D5100 بهتر از 550d عمل میکند
    درود
    درسته ولی خود 550D به اندازه ی کافی نویز بسیار کمی دارد و برای بنده کافی است!
    در این هم شک نیست D5100 یکی از موفق ترین و بهترین دوربین های بازار هست ولی با بودجه ی بنده اصلا سازگار نیست بنده نهایتا بتونم یه D3100 تهیه کنم البته قیمت دقیق اینا رو ندارم اگه کسی بگه لطف میکنه
    در واقع بنظرم لنز بیشتر مورد نیاز بندست ولی خوب خروجی تصویر برام بیشتر مهمه امکانات خیلی تاثیری توی کار بنده ندارد بنده فقط از اشیا عکس خواهم گرفت اون هم با فواصل زیر 30 سانت یا 40 سانت!

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط Danitondar نمایش پست ها
    درود
    درسته ولی خود 550D به اندازه ی کافی نویز بسیار کمی دارد و برای بنده کافی است!
    در این هم شک نیست D5100 یکی از موفق ترین و بهترین دوربین های بازار هست ولی با بودجه ی بنده اصلا سازگار نیست بنده نهایتا بتونم یه D3100 تهیه کنم البته قیمت دقیق اینا رو ندارم اگه کسی بگه لطف میکنه
    در واقع بنظرم لنز بیشتر مورد نیاز بندست ولی خوب خروجی تصویر برام بیشتر مهمه امکانات خیلی تاثیری توی کار بنده ندارد بنده فقط از اشیا عکس خواهم گرفت اون هم با فواصل زیر 30 سانت یا 40 سانت!
    دوست عزیز از نوشته های شما برداشت میکنم هدف شما نوعی ماکروگرافی صنعتی است و یا انتزاعی ماکرو
    در این شرایط میتوانید از نور مصنوعی و فلاش هم به خوبی همراه دیفیوزر استفاده کنید
    بنابر این اگر اصل استفاده این باشد چه نیکون و چه کنون فرقی برای شما ندارد چرا که از لنزهای ماکرو کوتاه و حداکثر تا 105 میلیمتر استفاده خواهید کرد
    لنزهای ماکرو در حدود 60 الی 105 میلیمتر مفید خواهد بود
    در مورد بدنه میتوانید بدنه های کم کارکرد و مطمئن هم اگر در اطرافتان موجود باشد را مد نظر قرار دهید
    Anoosh-Em، D.Daneshmand و mohsendm تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    دوست عزیز از نوشته های شما برداشت میکنم هدف شما نوعی ماکروگرافی صنعتی است و یا انتزاعی ماکرو
    در این شرایط میتوانید از نور مصنوعی و فلاش هم به خوبی همراه دیفیوزر استفاده کنید
    بنابر این اگر اصل استفاده این باشد چه نیکون و چه کنون فرقی برای شما ندارد چرا که از لنزهای ماکرو کوتاه و حداکثر تا 105 میلیمتر استفاده خواهید کرد
    لنزهای ماکرو در حدود 60 الی 105 میلیمتر مفید خواهد بود
    در مورد بدنه میتوانید بدنه های کم کارکرد و مطمئن هم اگر در اطرافتان موجود باشد را مد نظر قرار دهید
    درود بر شما
    در واقع بخاطر کار بنده که خرید و فروش هست اینترنتی و البته علاقه ی بنده به ماکرو بله مسلما ماکرو گرافی برداشت میشه
    داشتم چند مدل
    D3100
    550D
    1100D
    رو توی Dpreview مقایسه میکردم متوجه شدم تفاوت آنچنانی با همدیگر ندارند!
    و بنظرم نسبت به قیمت 1100 خیلی مناسب هست!
    در کل بنده برام جزییات تصویر و کیفیتش مهم هست مگرنه دوربین فعلی بنده بسیار جوابگو میباشد HS20
    با تشکر...

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

بنده همچنان در ابهام هستم متاسفانه ولی تا به اینجا کاملا از کیفیت 1100D خوشم آمده ولی اگه نکته ای مانده بگین ممنون میشم!

تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط Danitondar نمایش پست ها
    بنده همچنان در ابهام هستم متاسفانه ولی تا به اینجا کاملا از کیفیت 1100D خوشم آمده ولی اگه نکته ای مانده بگین ممنون میشم!
    بله تفاوتها در ایزوهای بالاتر و نبود نور بیشتر احساس خواهد شد که برای ماکروگرافی صنعتی مشکل ساز نیست چون اصولا در نور کافی و ایزوی بهینه میشود عکاسی کرد
    نسبت به دوربین فعلی شما همه اینها بسیار بهتر و با کیفیت تر هستند و مسلما تا چند سال بدون مشکل خواهید بود
    بهتر است زودتر لنز ماکرو خوب همراه یکی از اینها انتخاب کنید و شروع کنید
    موفق باشین
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه Masoud.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1863

از مدیران سایت معذرت میخوام که قبل از دیدن این تاپیک این حرفمو تو یه تاپیک دیگه هم زدم ...(مختارین که پست های قبلی رو حذف بفرمایید)
    من قصد خرید DSLR داشتم و با اساتید این سایت هم مشورت های خوبی انجام دادم ولی امروز تو بخش گالری با دیدن عکسهایی از جناب آقای علی اسدی واقعا حس تعجب و تحسینم برانگیخته شد.
    http://aks.akkasee.com/photos/195364/?index=3&
    ایشون با یه پاورشات عکسهای ماکرویی گرفتن که فقط باید ببینید و نظرات رو بخونید که تو بیشتر نظرات با این جمله رو به رو میشین< با توجه به نوع تجهیزات تلاشتان ستودنی است> .... واقعا الان دچار سردرگمیم که DSLR رو بخرم یا همین 700 تومن بدم بهترین لایک رو بگیرم.... حتما این عکس هارو ببینین تا متوجه سردرگمی من بشین. مشتاقانه منتظر راهنمایی هستم.
    هدفم هم از خرید DSLr عکاسی از طبیعت و ماکرو.ولی با توجه به هزینه زیاد لنز ماکرو و دیدن این عکسها کاملا مبهوتم.که چرا وقتی میشه با یک دوربین لایک همچین عکسهایی گرفت چرا 1.5 پول 60D با لنز 18-55 بدم (البته کیفیت اصلی این عکسها نمیدونم چقدره) نظر اساتید واقعا برام تعیین کنندست. علاقه شدیدی هم به عکاسی دارم و الان در هر روز 3-4 ساعت به خوندن مقالات اختصاص میدم.این علاقه هم ناشی از دوران کودکیه که یه دوربین یاشیکا داشتم....ببخشید که طولانی شد.
    ویرایش توسط Masoud.M : Saturday 24 December 2011 در ساعت 01:37

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud.M نمایش پست ها
    از مدیران سایت معذرت میخوام که قبل از دیدن این تاپیک این حرفمو تو یه تاپیک دیگه هم زدم ...(مختارین که پست های قبلی رو حذف بفرمایید)
    من قصد خرید DSLR داشتم و با اساتید این سایت هم مشورت های خوبی انجام دادم ولی امروز تو بخش گالری با دیدن عکسهایی از جناب آقای علی اسدی واقعا حس تعجب و تحسینم برانگیخته شد.
    ایشون با یه پاورشات عکسهای ماکرویی گرفتن که فقط باید ببینید و نظرات رو بخونید که تو بیشتر نظرات با این جمله رو به رو میشین< با توجه به نوع تجهیزات تلاشتان ستودنی است> .... واقعا الان دچار سردرگمیم که DSLR رو بخرم یا همین 700 تومن بدم بهترین لایک رو بگیرم.... حتما این عکس هارو ببینین تا متوجه سردرگمی من بشین. مشتاقانه منتظر راهنمایی هستم.
    هدفم هم از خرید DSLr عکاسی از طبیعت و ماکرو.ولی با توجه به هزینه زیاد لنز ماکرو و دیدن این عکسها کاملا مبهوتم.که چرا وقتی میشه با یک دوربین لایک همچین عکسهایی گرفت چرا 1.5 پول 60D با لنز 18-55 بدم (البته کیفیت اصلی این عکسها نمیدونم چقدره) نظر اساتید واقعا برام تعیین کنندست. علاقه شدیدی هم به عکاسی دارم و الان در هر روز 3-4 ساعت به خوندن مقالات اختصاص میدم.این علاقه هم ناشی از دوران کودکیه که یه دوربین یاشیکا داشتم....ببخشید که طولانی شد.
    دوست عزیز، مشکل از اونجا ناشی‌ میشه که شما این عکس‌ها رو در سایز بسیار پایین دارید می‌بینید. جزئیات عکس در این اندازه اصلا معلوم نمیشه. اگه هدف عکاسی شما این هست که عکس بگیرید بذارید روی وب یه دوربین کامپکت خوب با کمی‌ ممارست کارتون رو راه میندازه. تفاوت دوربین‌های SLR با دوربین‌های کامپکت رو وقتی‌ میتونید متوجه بشید که چاپ‌های اندازهٔ بزرگ (مثلا A۴ یا بزرگتر) تهیه کنید. جزئیاتی که دوربین SLR بهتون میده کجا و جزئیات دوربین‌های کامپکت کجا. ولی‌ اگه فقط میخواید عکس مکرو یا منظره بگیرید و بذارید روی کامپیوتر بمونه، یا نهایتا میخواین عکس (۱۰x۱۵) چاپ کنید، یه کامپکت خوب هم راه گشاست.

اما بجز این دو رده، دوربین‌های بدون آینه با قابلیت تعویض لنز هم انتخاب دیگه‌ای هست که میتونید بهش فکر کنید.
    Masoud.M تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud.M نمایش پست ها

دوست عزیز
    من با انواعی از دوربین ماکروگرافی کردم از جمله لایک که مورد نظر شماست
    دوربین های لایک ماکرو یک به یک ندارند بلکه فقط میتوان به سوژه نزدیک شد بنابراین یا باید عکس رو کراپ کنید تا بزرگ به نمایش بگذارید و یا اینکه از فیلتر های کلوزاپ استفاده کنید که اغلب افت کیفیت خواهید داشت
    مشکل دوم نبود فکوس سریع و رینگ زوم در اغلب این دوربین هاست
    مشکل بعدی به نویز زیاد در ایزوی پایین مربوط میشه که دست شما رو میبنده البته در عملکرد بدون فلاش
    مشکل دیگر دیافراگم محدود این دوربینهاست که به 8 محدود میشود گرچه در این دیاف به دلیل کوچکی سنسور عمق زیادی خواهید داشت ولی به هر حال محدودیت دارین
    در نهایت کیفیت کلی تصویر این لایکها در مقابل دوربینهای دیگر بسیار ضعیف است

اما و اما همه بسته به نوع نگاه شماست شاید همین لایک برای شما ایده ال باشد دوست عزیز
    بنابراین کاملا مشخص کنید از ماکرو چه میخواهید

نام ali rezaeeian با همین املا را در تصویر گوگل جستجو کنید علی رضاییان با دوربین های کامپکت همراه فیلتر کلوزاپ این عکسها را تهیه کرده است
    Anoosh-Em، Miri، shahbazi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه Masoud.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1863

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من با انواعی از دوربین ماکروگرافی کردم از جمله لایک که مورد نظر شماست
    دوربین های لایک ماکرو یک به یک ندارند بلکه فقط میتوان به سوژه نزدیک شد بنابراین یا باید عکس رو کراپ کنید تا بزرگ به نمایش بگذارید و یا اینکه از فیلتر های کلوزاپ استفاده کنید که اغلب افت کیفیت خواهید داشت
    مشکل دوم نبود فکوس سریع و رینگ زوم در اغلب این دوربین هاست
    مشکل بعدی به نویز زیاد در ایزوی پایین مربوط میشه که دست شما رو میبنده البته در عملکرد بدون فلاش
    مشکل دیگر دیافراگم محدود این دوربینهاست که به 8 محدود میشود گرچه در این دیاف به دلیل کوچکی سنسور عمق زیادی خواهید داشت ولی به هر حال محدودیت دارین
    در نهایت کیفیت کلی تصویر این لایکها در مقابل دوربینهای دیگر بسیار ضعیف است

اما و اما همه بسته به نوع نگاه شماست شاید همین لایک برای شما ایده ال باشد دوست عزیز
    بنابراین کاملا مشخص کنید از ماکرو چه میخواهید

نام ali rezaeeian با همین املا را در تصویر گوگل جستجو کنید علی رضاییان با دوربین های کامپکت همراه فیلتر کلوزاپ این عکسها را تهیه کرده است
    ممنون از راهنماییتون... فقط من سئوال آماتوری هم بکنم. با یه 60D با لنز 18-55 میشه بوکه های یه دست و پشت زمینه محوی مثل این عکسها داشت ؟

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

فقط من سئوال آماتوری هم بکنم. با یه 60D با لنز 18-55 میشه بوکه های یه دست و پشت زمینه محوی مثل این عکسها داشت ؟
    یکی از شرایطی که میتوان بوکه زیبا فراهم کرد فاصله گرفتم از سوژه و استفاده از فوکال های بیشتر است اگر با 18-55 از سوژه فاصله بگیری و با فوکال 55 میلیمتر عکاسی کنید بوکه خیلی کم محو میشود پس درنتیجه نمیتوانید انتظار بوکه خیلی محو و یکدست را از 18-55 داشته باشید
    ویرایش توسط shahbazi : Saturday 24 December 2011 در ساعت 12:50 دلیل: غلط املایی
    Masoud.M تشکر می‌کند.